Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej warunki z dzisiaj. Jeździłem do 12 trasa B była nieczynna z powodu wiatru.. później niby uruchomili :) Ogólnie to trasy przygotowane super !! Pierwszy raz na otwarcie w Czarnej Górze było tak gładko i twardo :) Jak ktoś chce jechać to nie ma się co zastanawiać warunki piękne zaważywszy że to jeszcze listopad ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś: warunki śniegowe dobre prawie do końca. Wiało (zamykało wręcz hauby przy wysiadaniu ;) ), chmury, rzadko przejaśnienia. Czynna tylko B. Od 13-14 odsłonięcia zlodowaceń, zwłaszcza na przełamaniu. Ponieważ wiało, nie było stąd snowbordzistów siedzących i dumających tamże nad losem śniegu i życiem, jedynie gęstniejący i zatrzymany tamże tłum, gdzieniegdzie zbierający narty 

Kamieni BRAK. 

Za brak muld i odsypów odpowiada na pewno temp.  Na parkingu minus 6. 

Kolejki, był Stau, ale jak na warunki czarnogórskie to really ruch na bieżąco. Powiedzmy max kolejka do luxtorpedy tak koło 11-12 to 6 osób na torze danej bramki, więc luzik. Po 15 już pustki wręcz. Działała lukstorpeda cały czas. Na pocz,. jazd nocnych może 50 osób, więc rewelka. 

Wielkie ilości osób stawiających pierwsze kroki na nartach na B właśnie (w porównaniu z dowolną Austrią trochę komicznie to wyglądało, no ale) 

Oczywiście przy tej ilości śniegu można by puścić A, C, D. Właścicielowi się zapewne nie kalkuluje. 

 

PS

Coś zdjęcia nie widać, a załączyłem. No jest!

Załączone miniatury

  • IMG_20181215_114105 (Średni).jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę się przyłączyć, z chęcią, ale ok. 12 raczej dotrę.
Choć rozważam inne destynacje, że się tak wyrażę.
Może Pec?

Ja ranny ptaszek i na sztruksiku mi zależy także będę tam o 9.

2 godziny dzidy i na chatę spowrotem :)

 

Pec kozak ale nie dam rady bo czasowo sie nie wyrobię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Popatrz sobie ( pisze o Karkonoszach) na ośrodek Cerny Dul w okolicach Janskich Lazni :     https://www.skiresor...ealy/cerny-dul/

 

Pamiętam, że jest tam fajnie zrobiony skipark dla Dzieci z nauka jazdy, dywanikiem do wciągania itepe ... nie wiem , czy instruktorzy mówią po polsku ..

skipark jest też w Czarnej Górze, dywanik do wyciągania też jest, itp oczywiście są a instruktorzy mówią świetnie po polsku. No chyba, że tam już też Ukraińców zatrudniają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skipark jest też w Czarnej Górze, dywanik do wyciągania też jest, itp oczywiście są a instruktorzy mówią świetnie po polsku. No chyba, że tam już też Ukraińców zatrudniają?

Rega, nie znam specjalnie dobrze Czarnej Góry.

Wierzę, że jest dywanik i instruktorzy znają nasz język ojczysty.

Nie mam też powodów, aby promować czeską część Karkonoszy .

Po prostu napisałem to, co wiem, widziałem , doświadczyłem ( wnuki tam kilka dni temu zaczęły swoją narciarską przygodę).

Nie wiem też, czy w Czarnej Górze zatrudniają instruktrów z Ukrainy lub innego panstwa. No bo nie wiem.

 

Chciałem pomóc = dostarczyc informacke, które są wiarygodne.

Masz z tym jakiś powiedzmy kłopot??

Nie wiem, czemu służy Twój post.

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Czarnej Górze podobają  mi się noclegi :)  i widzę ze jest tam wydzielona ośla łączka z taśmą ale nie upieram sie co do rejonu Polski czy Słowacji :) warunek główny to stok pod dziecko bo planuję w tym roku młodą oswajać z nartami :)

Dalsze sugestie mile widziane :)

pozdrawiam

Jeżeli warunkiem głównym jest stok pod dziecko, to polecam Lądek-Zdrój  :)

Moje dzieci właśnie tam stawiały pierwsze kroki.

Jest dywanik na polance do nauki, kanapa dla początkujących i orczyk dla bardziej zaawansowanych.

Dwa domki, w których mieszczą się szkoły narciarskie.

Lądek jest idealny na początek, no i znacznie tańszy niż Czarna i karnetowo, i noclegowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rega, nie znam specjalnie dobrze Czarnej Góry.
Wierzę, że jest dywanik i instruktorzy znają nasz język ojczysty.
Nie mam też powodów, aby promować czeską część Karkonoszy .


Trochę dziwne że w wątku o Czarnej Górze wypalasz z Karkonoszami. Nie uważasz?
W dodatku nie znasz Czarnej ani pewnie innych ośrodków z dobrą nauką dla dzieci w okolicach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Nie mam też powodów, aby promować czeską część Karkonoszy .

...

Nie wiem, czemu służy Twój post.

Amen.

Myślałem, że masz powód aby promować czeską część Karkonoszy to po pierwsze a po drugie to to co napisał MarioJ. 

Takie trollowanie tematu nie jest pomocne, proszę księdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że masz powód aby promować czeską część Karkonoszy to po pierwsze a po drugie to to co napisał MarioJ.
Takie trollowanie tematu nie jest pomocne, proszę księdza.


Powodów kilka by się znalazło.
Przygotowanie stoków.
Profesjonalna obsługa.
Kultura narciarska.
Wybór stoku na początek bardzo ważny.
PS. Jagodna lub Andzejowka z poleceń dzieciatych. Instruktor polskojezyczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jak z dojazdem na czarna góre to obecnie wygląda? Bo nie wiem czy moje autko podoła jutrzejszej wyprawie.

Od Stronia droga jest odśnieżana ale trzeba uważać, no czarna nie jest. Widziałem dzisiaj na parkingu jeden samochód z łańcuchami na kołach ale to chyba przesada. Na główny parking wjeżdża się normalnie a na ten boczny bliżej Karczmy to już trzeba potrafić sobie poradzić bo ślisko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć 4x4, stałe lub dołączane. Wtedy żadne ośnieżone drogi, błoto pośniegowe i śliskie wzniesienia nie są straszne.

 

Mam teraz sezon kiedy w służbowym mam haldexa i jest inna jazda na trasie, w przeciwieństwie do poprzedniej ośki. Co prawda haldex to nie to, co w domu Touareg gdzie mam stałe 4x4 plus reduktor, ale też daje radę.

 

A że stałe 4x4 daje radę, a najlepiej quattro, to wrzucam poniżej moje dzieło, nagrane w Audi A6 C6 3.0TDI quattro  :D 

 

 

https://www.youtube....h?v=pyzdoJaW1A0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

dzisiejsze wrażenia z CG.

 

Pogoda: od połowy góry wzwyż - chmury, widoczność 50-100 m, chwilowy opad, niewielki wiatr.

 

Najważniejsze - stoki: zjechaliśmy wszystko, od 9. start i w mojej ocenie znakomicie przygotowane.

 

Przyjęta taktyka jazdy: po razie A i B, po czym od razu na D oraz F. I to był dobry wybór. E i F mają sporo tego naturalnego śniegu, przygotowane bardzo dobrze, praktycznie nie ma przetarć, widziałem jedno - trawa, do ominięcia, nieszkodliwe. Następnie dwa razy C, z przyjemnością, choć tłocznie, potem powrót na B i .. Mordor ;) Zapomniałem, że rozpoczęły się ferie wielkopolskie. A więc wszelkiej maści nasi przyjaciele ;) Marasy, Darasy, Jarasy z resztą Górali Wielkopolskich i familiami pojawili się na stoku. Cuda Panie ;) Nie dla wszystkich było wesoło, GOPR miał co robić. Ale A do naszego końca, tj. 12. była bardzo fajna. Na B kamikadze oraz na dole jakiś dziecięcy gigant na pół szerokości stoku.

 

Podsumowując, ośrodek przygotowany ok, bez zarzutów, ale nie na ferie - dla mnie, przynajmniej w sobotę. Dzieciom spędzającym ferie zaś życzę dużo zabawy i bez kontuzji ;)

 

Pozdrowienia :)

Załączone miniatury

  • IMAG4240.jpg
  • IMAG4241.jpg
  • IMAG4243.jpg
  • IMAG4242.jpg
  • IMAG4239.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...