Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj lekki mrozik -1 z tego co widać z dołu śnieżą trasę B i chyba coś u góry na trasie D. LUXTORPEDA kołuje.. wozi jakieś worki czyli testy w pełni :) chodzą słuchy że w ten weekend ruszy.. pożyjemy zobaczymy :P

 śniegu na trasach dużooooo a ludzi mało :) jak ktoś się  zastanawia czy warto się wybrać to naprawdę można pośmigać bez kolejek po świetnie ubitej trasie :) Poniżej jak zwykle krótki filmik.. 

 

https://youtu.be/IYFGeldSBHo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po czym tam jeździć? Jedna trasa i kilka oślich łączek. Cienko, trzeba czekać.

 

Niech się nie spieszą z tą torpedą, niech wszystko na spokojnie zrobią porządnie. Ja tam wolę jeździć sprawnym i sprawdzonym wyciągiem, a nie zawisnąć gdzieś na kilka godzin i zamarznąć, jak się ze strachu posikam, albo spaść i się zabić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tym to chyba będziesz musiał poczekać.. bo po tym co widać na trasie B nie zanosi się na światełko w tunelu.. ale.. okaże się.. ;)

 

Yiii tam nie strasz, nocne startują 25 grudnia, w tym oświetlona B.

 

Luxtorpeda wg ostatnich informacji ma mieć odbiory od poniedziałku więc za tydzień powinny już być relacje z jej działania. Cały czas naśnieżają B, ale też A, więc miejmy nadzieję, że wraz ze startem torpedy uruchomią obie trasy.

 

No a w ogóle to jak tam się kręcisz po okolicy to byś zagadał z kimś z ośrodka co i jak, a może i wjechał skuterem na górę, cyknął parę fotek i podzielił się z ludźmi z nizin jak idą inwestycje w górach  :)

Niestety, jak już pisał wcześniej grimson, marketingowo to bardzo mizernie działają w ośrodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketing to oni akurat mają dobry.
Tłumy tam ściągają.

Z roku na rok jest coraz lepiej technicznie.

Tu jest nas sporo "lokalsów" z okolicy i mamy do nich żal o wiele z przeszłości.

Akurat w kwestii zawodów - jest tak jak Robert pisze. Na szczęście mamy niedaleko do Czech.
Robert patrz CHS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketing to oni akurat mają dobry.
Tłumy tam ściągają.

Z roku na rok jest coraz lepiej technicznie.

Tu jest nas sporo "lokalsów" z okolicy i mamy do nich żal o wiele z przeszłości.

Akurat w kwestii zawodów - jest tak jak Robert pisze. Na szczęście mamy niedaleko do Czech.
Robert patrz CHS.

Cześć

Jak byłem to akurat były zawody. Wystarczyło się na godzinę przed zapisać i można było za friko pojeździć po bramkach na przykład za pomoc w zbieraniu lub rozstawianiu. Polecam pytać.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak byłem to akurat były zawody. Wystarczyło się na godzinę przed zapisać i można było za friko pojeździć po bramkach na przykład za pomoc w zbieraniu lub rozstawianiu. Polecam pytać.

Pozdro

Mitku drogi - obecnie jest JEDNA trasa - która bedzie zajęta przez zawody

 

to jest robienie w konia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam raz. Świetny rejon z potencjałem ale jak widać jestem durny jak trzeba...

 

Zaraz tam durny, ja byłem tam wiele razy i zamierzam być kolejne, choćby w tym sezonie i uważam ten ośrodek za jeden z lepszych w kraju, ale to nie znaczy, że nie mogę jako ich klient oczekiwać informacji, które mnie interesują, a do przekazywania których sami się wcześniej zobowiązywali.

 

Widzę też ich działania związane z inwestowaniem w cały kompleks, doceniam starania o coraz lepszą jakość obsługi i przygotowania ośrodka i nie narzekam dla samego narzekania bo tego nie znoszę, zresztą jakoś w Czarnej Górze nigdy nie trafiłem na warunki po których odechciałoby mi się jazdy. 

 

 

Marketing to oni akurat mają dobry.
Tłumy tam ściągają.

 

Tu się nie zgodzę, bo oczywiście marketing jakiś jest, ale z tym dobry to już niekoniecznie. Nie jest on tak słaby jak na Szrenicy czy Kopie, ale sporo brakuje do dobrego. Sam przykład ostatnich inwestycji z tego roku, w tym głównie budowy krzesła, pokazuje, że zamiast się tym chwalić na prawo i lewo to temat jest odpuszczony i prawie się o nim nie mówi/pisze. Sami stworzyli dziennik budowy, który aktualizują byle jak, albo wcale jak pokazuje ostatni wpis z listopada.

 

To, że na południu większość narciarzy wie co to Czarna Góra to nie znaczy, że tak jest w całej Polsce. Do dzisiaj rozmawiam z ludźmi, którzy na nartach nie jeżdżą na co dzień, ale niekiedy tylko raz w sezonie, przez kilka dni i oni nawet jeśli w ogóle coś słyszeli o CG to często kompletnie nie wiedzą co to za ośrodek.

 

A te tłumy, hmm w ferie i święta luźno nie jest, ale czy to im wystarczy z biznesowego punktu widzenia...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Fascynuje mnie Wasze pierdolenie.

Nie podali oczekiwanych informacji - ich sprawa!

Macie pretensje,że oparliście się na niewiarygodnych danych - Wasza sprawa. Moim zdanie trzeba zaskarżyć publikujących dane że pogoda się trochę zmieniła albo kierunek wiatru i się nie dało naśnieżyć.

Tego typu wpisy są dla mnie żenujące i świadczą o głupocie piszących.

A dlaczego... pomyślcie sami!!!

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się nie sprzeczajcie tylko przyjedźcie i sami oceńcie :P

 

Dzisiaj do południa mało ludzi trasy przygotowane super, na trasie C na stromej części lekko oblodzone,  a po południu od około 12 zaczeło sypać :) trochę naturalnego śniegu też się przyda :) na trasie B wielkie góry naśnieżonego śniegu czekają na otwarcie Luxtorpedy :P 

 

https://youtu.be/NisN6hrPM7s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się nie sprzeczajcie tylko przyjedźcie i sami oceńcie :P
 
Dzisiaj do południa mało ludzi trasy przygotowane super, na trasie C na stromej części lekko oblodzone,  a po południu od około 12 zaczeło sypać :) trochę naturalnego śniegu też się przyda :) na trasie B wielkie góry naśnieżonego śniegu czekają na otwarcie Luxtorpedy :P 
 
https://youtu.be/NisN6hrPM7s

Będę 5-8 stycznia, sprawdzę osobiście te góry śniegu. Mam nadzieję, że luxtorpeda przejdzie do tego czasu odbiór techniczny i w końcu dane mi będzie przetestować rownież trasę "A".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Fascynuje mnie Wasze pierdolenie.

Nie podali oczekiwanych informacji - ich sprawa!

Macie pretensje,że oparliście się na niewiarygodnych danych - Wasza sprawa. Moim zdanie trzeba zaskarżyć publikujących dane że pogoda się trochę zmieniła albo kierunek wiatru i się nie dało naśnieżyć.

Tego typu wpisy są dla mnie żenujące i świadczą o głupocie piszących.

A dlaczego... pomyślcie sami!!!

Pozdrowienia

 

Nas też fascynuje, dlatego tak sobie pierdolimy.

 

Chociaż właściwie to powinienem pisać w swoim imieniu, a skoro tak to mogę się odnieść do tego co pisałem o marketingu, cała reszta, o której piszesz, nie wiem do kogo się odnosi, bo w ostatnich postach o pogodzie jakoś mało było.

 

Jeśli będziesz miał ochotę z nami popierdolić - a przecież w tym zły nie jesteś - i napisać coś o Czarnej Górze, bo to wątek o tym ośrodku, to chętnie poczytam, pewnie nie tylko ja, a jeśli nie, to nie pisz, ale też nie wymagaj od innych żeby mieli takie zdanie jak Ty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas też fascynuje, dlatego tak sobie pierdolimy.

 

Chociaż właściwie to powinienem pisać w swoim imieniu, a skoro tak to mogę się odnieść do tego co pisałem o marketingu, cała reszta, o której piszesz, nie wiem do kogo się odnosi, bo w ostatnich postach o pogodzie jakoś mało było.

 

Jeśli będziesz miał ochotę z nami popierdolić - a przecież w tym zły nie jesteś - i napisać coś o Czarnej Górze, bo to wątek o tym ośrodku, to chętnie poczytam, pewnie nie tylko ja, a jeśli nie, to nie pisz, ale też nie wymagaj od innych żeby mieli takie zdanie jak Ty.

 

Pozdrawiam

O cosik się rozluźniły obyczaje ostatnio. Ze trzy lata temu za napisanie "dupa" dostałem ostrzeżenie. A dzisiaj chłopaki se "pier.dolą" bez konsekwencji. Czyżby standardy z Wiejskiej...

 

Pozdrawiam, radcom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocławianie się tylko trochę dokładają, oni raczej wiedzą już gdzie jechać.
Ale target ośrodka jest właśnie wielkomiejski - Poznań, Warszawa, Wrocław. Prawie zawsze jak wjeżdżam pytam skąd jesteście.

Jeśli miałbym o coś prosić kierownictwo ośrodka, to o "poranną Luxtorpedę" - w sobotę i niedzielę rano, kręcić tylko tę nową kolejkę ale już od 8 rano.

Wtedy byłaby szansa tam przez 2h fajnie pojeździć.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Ja ,moja rodzinka i z 40 znajomych nie mieścimy się w targecie :-) Ale jakoś mnie to nie martwi:-)

  Wystarczy na rejestracje popatrzeć..Mix z wielu miejscowości..Jakoś lepiej mi się jezdzi w Cernej Horze niż Czarnej Górze..Może to przez stare ślimacząc się krzesło..Może dłuugie kolejki że nieraz więcej stania niż jeżdżenia.

  Jednak mniejsze kolejki w Janskich...Choć w weekend jak nie przyjedzie się wcześnie rano to z parkingiem może być problem.Chętniej zostawiałbym na więcej pieniędzy w kraju.Może w końcu Luxtorpeda zacznie działać ..czekam .

Póki co ostatni wpis na www Czarna Góra z 13.12.2016  -budowa kolei dobiega końca ...

Ktoś był w ostatnich dniach na czarnej Górze ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest tak jak z chopokiem i ide o zaklad ze sciany ani loli w tym roku nie otworza.

 

Ale na youtube można znaleźć klipy z przejazdów Lollobrygidą i to prawie z każdego sezonu. Tak samo na Czarnej Górze niektórzy zaprzeczali, że ratrak wjedzie na trasę czarną, a też zamieszczano tu klipy z przejazdu po śladach ratraka. Może trzeba trafić na odpowiednie warunki - Kasprowy czy Chopok też ruszają późno (choć ostatnio z Chopokiem lepiej), często nie działały z powodu wiatru. Sudeckie góry to nie Beskidy, gdzie wystarczy 15cm śniegu, a silnych wiatrów prawie nigdy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Póki co ostatni wpis na www Czarna Góra z 13.12.2016  -budowa kolei dobiega końca ...

Ktoś był w ostatnich dniach na czarnej Górze ?

 

Co chcesz wiedzic? 

 

C fis warunki bardzo dobre w rano, nawet idealne. Cena karnetu kosmos biorac pod uwage ze jest czynna tylko jedna prawdziwa trasa. Trasa B jest nasnieszona i gotowa, takze D ale jeszcze musza zratrakowac. Kreselko 6-osobowy ma byc gotowy w poniedzialek/wtorek, ob ale bramek brakuje. Niestety prognozy wygladaja fatalne. Raczej bedzie lodowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

Ktoś był w ostatnich dniach na czarnej Górze ?

 

Cześć,

 

zachęceni dyskusją, dziś postanowiliśmy spędzić czas zamiast pracując - na wycieczce do CG.

 

Pole narciarskie i trasa C w bardzo dobrym stanie (może na C warto byłoby miejscami trochę podsypać białego). No ale to wiemy, dzięki koledze Krykam (miło było znów się zobaczyć ;))

 

Co jednak ważne. Górna dojazdówka z C do B jest spokojnie przejezdna. D i B są naśnieżone, całe zwały śniegu do wyrównania i rozprowadzenia (patrz zdjęcia). Luxtorpeda chodziła cały czas, widać że przechodzi testy, a może - jak się nieoficjalnie dowiedziałem - ruszy w weekend lub coś koło tego. Ponadto kończone jest oświetlenie na B (ostatnie słupy były stawiane), lampy będą po obu stronach, a więc unikniemy syndromu Świeradowa.

 

Ogólnie jeszcze miejscami ośrodek to plac budowy, ale dla tych co widzą szklankę do połowy pełną, a nie pustą - wszystko to robi wrażenie. Obserwuję ten ośrodek od ok 10 lat regularnie i zimą i latem, widać stały progres, coraz więcej udogodnień, nie muszą mieć czeskiego kompleksu. W szczególności, gdy dokończą to co realizują obecnie. A że przydałoby się zagospodarować lepiej trasy E i F, może wymienić kanapę przy C i D (tu nie przemyślano chyba tematu) na wyprzęganą to pewnie świetnie wiedzą. Fajna dziś zabawa, ludzi ze 100 na cały ośrodek, paru dobrych narciarzy, miło było popatrzeć i pojeździć w dobrym towarzystwie.

 

Więc pozostaje dopingować ekipę z CG. 

Pozdrowienia :)

Załączone miniatury

  • DSC06007.JPG
  • DSC06009.JPG
  • DSC06029.JPG
  • DSC06032.JPG
  • DSC06036.JPG
  • DSC06038.JPG
  • DSC06040.JPG
  • DSC06041.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pole narciarskie i trasa C w bardzo dobrym stanie (może na C warto byłoby miejscami trochę podsypać białego). No ale to wiemy, dzięki koledze Krykam (miło było znów się zobaczyć ;))

 

 

 

 

 

Aby jeszcze bardziej uwiarygodnić twoją wypowiedź zamieszczam mały dowód :) 

 

https://youtu.be/gsRpZMSBIp0

 

I również miło było się znów spotkać :) na pewno nie było to nasze ostatnie spotkanie ;)

 

Ale chłopaki z Czarnej naprawdę się uwijają.. jeszcze kawałek i oświetlenie trasy B będzie gotowe.. Nowy wyciąg kręci od rana do wieczora wiec nadzieja na jazdę w święta jest spora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...