Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy wysokie wymagania i dobrze, bo skoro ceny za karnet są porównywalne z innymi ośrodkami, gdzie jest lepiej to mamy prawo wymagać więcej. A co do kwestii znudzenia danym ośrodkiem to się nie zgodzę, co roku jeżdżę do tych samych ośrodków praktycznie, niestety głównie czeskich. Czemu? W mojej okolicy z polskich ośrodków mam do wyboru Czarną Górę, Zieleniec, Rzeczkę, Sokolec a z drugiej strony nieco dalej ale niewiele dalej mam do wyboru Jańskie, Pec, Dolni Moravę, Cerveną Vodę, Destne, Ricky a troszkę dalej jeszcze jest Szpindlerowy no i niestety wybór jest dla mnie jasny i oczywisty ale może się to kiedyś zmieni :) a co do ferii(fajnie było by je mieć :D) to raczej bym do Czech nie pojechał, tylko raczej gdzieś w alpy, bo Czechy mam można powiedzieć nacodzień :)

 

 

Zieleniec, mimo że nie posiada tak długich stoków jak Czarna Góra to bije ich na głowę infrastrukturą narciarską i to od dawna, dlatego w Zieleńcu jestem kilka razy w sezonie, chociażby na nocną, bo blisko i całkiem fajnie można się poślizgać :)

 

 

No właśnie..

 

Miałem być dziś w Zieleńcu, ale sentyment spowodował, że padło na CG (tam zaczynałem po powrocie do nart). A zastrzegam, że przeczytałem powyższe wypowiedzi dopiero dziś. Generalnie wszystko się zgadza, uwagi bardzo trafne i wiecie Chłopaki co piszecie. Niestety tak to wygląda. Apartamenty zaś budują się nowe, knajpa przy dolnej stacji trasy C Fis rozbudowana z nowymi miejscami noclegowymi, więc jasne jest co jest priorytetem inwestycyjnym. Nie ma się co dziwić, ze naśnieżanie na A i D stoi i nic się nie dzieje mimo tak znakomitej pogody do nasypania. Otwarta dziś D jest słabo naśnieżona (armatki jak wspomniałem stoją), ratrak też nie przyłożył się, bo o ile kulki lodu, kamienie można ominąć, to już niewidoczne poprzeczne wąwozy na dole trasy są niespodziankami i przy szybkiej jeździe byłem trochę zbity z tropu. Mniejsza z tym, wystarczy być czujnym.

 

Wyjazd jednak uważam za udany (4 godz., z własnym izotonikiem w plecaku i kanapką  ;)), Myszka też zadowolona, świetna zimowa sceneria, mroźna słoneczna pogoda i bardzo dobrze przygotowane B i C, co przyzwoitość i uczciwość nakazuje podkreślić.

 

Sporo Wielkopolan, są Ich ferie nie ma się co dziwić, knajpy pękały w szwach, prosiaki się piekły, muza na full i się kręci :)

 

Kolejki do kolejek były, ale tak max na 5 min, więc ok. Narciarze jak w ferie, trzeba uważać, paru fajnie pocinało. Kilka zdjęć poniżej dla własnej oceny.

 

pozdrowienia! :)

 

 

Ps. No to możliwe Krykam, że się mijaliśmy, następnym razem trzeba się koniecznie przywitać! :)

Dzisiaj na trasie B tak to wyglądało..

 

https://youtu.be/2_A6Qgd4k0o

 

Załączone miniatury

  • DSC03755.JPG
  • DSC03758.JPG
  • DSC03761.JPG
  • DSC03762.JPG
  • DSC03769.JPG
  • FILE0009.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieleniec, mimo że nie posiada tak długich stoków jak Czarna Góra to bije ich na głowę infrastrukturą narciarską i to od dawna, dlatego w Zieleńcu jestem kilka razy w sezonie, chociażby na nocną, bo blisko i całkiem fajnie można się poślizgać :)

To mnie właśnie dziwi, że Czarna do dziś nie jest oświetlona.

Oświetlona B czy C i nocne widoki byłyby rewelacyjne.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie właśnie dziwi, że Czarna do dziś nie jest oświetlona.

Oświetlona B czy C i nocne widoki byłyby rewelacyjne.
 

 

I to jest zaskakujące, że wciąż nie ma oświetlenia.

Co do rozbudowy infrastruktury - śniegu jest mało, więc na nieistniejącej trasie A spod śniegu wyglądają piękne, 2-4 letnie iglaki. Za rok-dwa będzie je można podświetlić  :)

Trasa D - zjechałem z synem dwa razy (sobota), mnóstwo kamyków w rejonie "stromizny". Nart szkoda. Kamyki także na B od rejonu orczyka. 

Noclegi - w sezonie bywa różnie, wystarczy się jednak rozglądnąć (choćby w Kletnie, takoż w Bolesławowie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest zaskakujące, że wciąż nie ma oświetlenia.

Co do rozbudowy infrastruktury - śniegu jest mało, więc na nieistniejącej trasie A spod śniegu wyglądają piękne, 2-4 letnie iglaki. Za rok-dwa będzie je można podświetlić  :)

Trasa D - zjechałem z synem dwa razy (sobota), mnóstwo kamyków w rejonie "stromizny". Nart szkoda. Kamyki także na B od rejonu orczyka. 

Noclegi - w sezonie bywa różnie, wystarczy się jednak rozglądnąć (choćby w Kletnie, takoż w Bolesławowie). 

No bo czarna ma pozostać czarna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Melduję, że owszem, spływa. C jest przejezdna, z rana da się poszaleć. Niebieska kanapa hula, ale połowę stoku zajął jakiś cyrk objazdowy z napisem plus. Łącznik między dołem B a kanapą pełny kamieni, lepiej nie korzystać. Mokro, blotniscie, tłok. Trzeba pozwiedzać okolice chyba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

Jakie kolejki były do wyciągu 2 oraz 4-osobowego w ten weekned?

 

kolejki były ale tylko falami.. raz się stało 5 minut a raz w ogóle.. warunki od 9 do 11 bardzo bardzo dobre, później z godziny na godzinę coraz gorzej bo robiło się miękko.. ale ogólnie jak na tą porę roku to warunki były super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejki były ale tylko falami.. raz się stało 5 minut a raz w ogóle.. warunki od 9 do 11 bardzo bardzo dobre, później z godziny na godzinę coraz gorzej bo robiło się miękko.. ale ogólnie jak na tą porę roku to warunki były super :)

A to w innej porze roku, np.latem warunki są lepsze? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj po raz pierwszy w tym sezonie. Temperatura około -2 st. C i mgła. Wiatr z czasem zaczął się nasilać, a gdzieś od 11-tej zaczął padać marznący deszcz/śnieg. Trasy ogólnie ok, tylko na D miejscami spore przetarcia, czasami oznaczone, a czasami nie. Śnieg mokry, ciężki. Ludzi znośnie, tak max do paru minut w kolejce, a czasami nawet z biegu, można się było wyjeździć.

Karnety już w cenach z niskiego sezonu.

Aaa, i jedna ważna zmiana, kasy przenieśli do budynku knajpy przy trasie B, nie ma ich już w tym kiosku na parkingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...