Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

bo sytuacja temperaturowa jest taka, że zimno idzie ze wschodu i wschód i centrum PL jest już na minusie a południowy zachód zszedł na minus rano a później wskoczyło +1/ +2 i armatki które włączono rano musiały zostać wyłączone. Linia podziału temperatur +/- przebiega niemal równo wzdłuż Wisły.   Ale jak mówisz idzie noc i pewnie cała noc śnieżenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna ruszyła. Chociaż na stronie nie podają oficjalnie otwartych tras, to na kamerkach widać, że ludzie jeżdżą.

 

Jeżdżą jeżdżą. Otwarta kolej Efka, wyciąg orczykowy Biba, kolej Żmija z trasą C i szkółki narciarskie.Kolej Babcia również czynna z tym że wyjazdy tylko turystyczne bo na trasie B nie ma  śniegu.

 

https://youtu.be/KT1t6cRNBOs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mi możesz napisać jak z kolejkami do wyciągów w tygodniu, liczę że nie ma i chcę się jutro wybrać ;)

 

No teraz ferie więc musisz liczyc się z kolejkami.. najlepiej było na kolei Żmija tam kolejek prawie nie było dzisiaj, a tu na dole na tych małych wyciągach tak do 5 minut.. od jutra ma ruszyć Babcia więc powinno być jeszcze mniej kolejek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz ferie więc musisz liczyc się z kolejkami.. najlepiej było na kolei Żmija tam kolejek prawie nie było dzisiaj, a tu na dole na tych małych wyciągach tak do 5 minut.. od jutra ma ruszyć Babcia więc powinno być jeszcze mniej kolejek 

 

wiem, że są w ferie ale nie dolnośląskie także w tygodniu nie spodziewam się tłumów a na weekendy omijam popularne ośrodki ;) na Żmii planuje jeździć, mam nadzieje że na trasie C warunki są dobre :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że są w ferie ale nie dolnośląskie także w tygodniu nie spodziewam się tłumów a na weekendy omijam popularne ośrodki ;) na Żmii planuje jeździć, mam nadzieje że na trasie C warunki są dobre :)  

 

wiesz.. to że nie są to ferie dolnośląskie to o niczym nie świadczy.. bo na ferie poznańskie ludzi jest zawsze tyle samo albo i więcej.. ale w tym roku jak na razie nie ma tragedii kolejki są do zniesienia. A warunki na C rano bardzo dobre, z każdą godziną lekko się pogarszają ale nie aż tak bardzo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię narzekać, a szczególnie nie lubię narzekać na Polskie ośrodki ale no nie mogę bez słowa mojej dzisiejszej wizyty zostawić.

 

Warunki na stokach

 

Jeździłem głównie na C, generalnie spoko, trasa twarda, kilka oblodzeń ale też.. kilkach małych przetarć i to przy armatkach, nie wiem jak oni to zrobili bo przetarć bym się spodziewał wszędzie ale nie w zasięgu armatki. Trasa B no szału nie ma, fajnie że otworzyli, oblodzenia ale to mi tam nie przeszkadza, ale te taki zmrożone grudy śniegu czy jak to nazwać to to jest słabe, nie wiem jak oni tą trasę przygotowywali. Łącznik z C na B - NIE POLECAM! pełno minerałków, poczochrałem sobie narty. Rano mróz -13, koło 13 -7 ( na parkingu, na szczycie pewnie większy mróz). Do południa słoneczko a później się schowało i zaczęło się odczuwać ten mróz.

 

Kolejki i ruch na trasach

 

Ogólnie to luźno, tak do 11 na trasach luz, kolejek brak, później trochę więcej ludzi a po 12 zrobiła się mała kolejka i zrobiło się gęściej na stoku więc trzeba było się powoli zmywać. Gratuluję pomysłu pewnej chyba zorganizowanej grupie narciarzy(ok 10-12os), którzy w ramach nauki jeździli sobie jeden za drugim od jednej krawędzi trasy do drugiej przy dość wąskiej trasie C stwarzało to spore niebezpieczeństwo i blokowało trasę.

 

Podsumowanie

 

Jak dla mnie ośrodek z niewykorzystanym potencjałem. Jestem tam nie wiem, raz na dwa lata, pomimo że mam tam tylko godzinę drogi i zawsze jak wracam to mówię sobie że dopóki coś się nie zmieni to tam nie pojadę znowu. I od jakiegoś czasu tam się nic nie zmienia. Wyciągi - zasnąć można, zarówno na Żmii jak i Babci. Przygotowanie tras - mogłoby być lepiej. Wydaje mi się że chyba woda się kończy albo skończyła ( w ciągu dnia żadna armatka nie pracowała, nawet na zamkniętych trasach) także na naśnieżanie w najbliższym czasie nie ma co liczyć. Do tego jeszcze, jak już się czepiam, te nowoczesne, super wygodne czytnik karnetów... I tak wygląda topowy ośrodek w Polsce, nie wiem na jakiej zasadzie są robione te rankingi.

 

p.s Nie liczył bym na otwarcie trasy A, oni chyba też nie liczą na tą trasę bo jest zarośnięta jakimiś krzakami, także nie wiem ile śniegu by musiało być żeby to przykryć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię narzekać, a szczególnie nie lubię narzekać na Polskie ośrodki ale no nie mogę bez słowa mojej dzisiejszej wizyty zostawić.

 

Warunki na stokach

 

Jeździłem głównie na C, generalnie spoko, trasa twarda, kilka oblodzeń ale też.. kilkach małych przetarć i to przy armatkach, nie wiem jak oni to zrobili bo przetarć bym się spodziewał wszędzie ale nie w zasięgu armatki. Trasa B no szału nie ma, fajnie że otworzyli, oblodzenia ale to mi tam nie przeszkadza, ale te taki zmrożone grudy śniegu czy jak to nazwać to to jest słabe, nie wiem jak oni tą trasę przygotowywali. Łącznik z C na B - NIE POLECAM! pełno minerałków, poczochrałem sobie narty. Rano mróz -13, koło 13 -7 ( na parkingu, na szczycie pewnie większy mróz). Do południa słoneczko a później się schowało i zaczęło się odczuwać ten mróz.

 

Kolejki i ruch na trasach

 

Ogólnie to luźno, tak do 11 na trasach luz, kolejek brak, później trochę więcej ludzi a po 12 zrobiła się mała kolejka i zrobiło się gęściej na stoku więc trzeba było się powoli zmywać. Gratuluję pomysłu pewnej chyba zorganizowanej grupie narciarzy(ok 10-12os), którzy w ramach nauki jeździli sobie jeden za drugim od jednej krawędzi trasy do drugiej przy dość wąskiej trasie C stwarzało to spore niebezpieczeństwo i blokowało trasę.

 

Podsumowanie

 

Jak dla mnie ośrodek z niewykorzystanym potencjałem. Jestem tam nie wiem, raz na dwa lata, pomimo że mam tam tylko godzinę drogi i zawsze jak wracam to mówię sobie że dopóki coś się nie zmieni to tam nie pojadę znowu. I od jakiegoś czasu tam się nic nie zmienia. Wyciągi - zasnąć można, zarówno na Żmii jak i Babci. Przygotowanie tras - mogłoby być lepiej. Wydaje mi się że chyba woda się kończy albo skończyła ( w ciągu dnia żadna armatka nie pracowała, nawet na zamkniętych trasach) także na naśnieżanie w najbliższym czasie nie ma co liczyć. Do tego jeszcze, jak już się czepiam, te nowoczesne, super wygodne czytnik karnetów... I tak wygląda topowy ośrodek w Polsce, nie wiem na jakiej zasadzie są robione te rankingi.

 

p.s Nie liczył bym na otwarcie trasy A, oni chyba też nie liczą na tą trasę bo jest zarośnięta jakimiś krzakami, także nie wiem ile śniegu by musiało być żeby to przykryć

Nie pozostaje mi nic innego jak sie pod Twoją wypowiedzią podpisać. Nic dodać nic ując w szczególności, że się od lat nie wiele zmienia i marnują potencjał góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ośrodek z niewykorzystanym potencjałem. Jestem tam nie wiem, raz na dwa lata, pomimo że mam tam tylko godzinę drogi i zawsze jak wracam to mówię sobie że dopóki coś się nie zmieni to tam nie pojadę znowu. I od jakiegoś czasu tam się nic nie zmienia. Wyciągi - zasnąć można, zarówno na Żmii jak i Babci. Przygotowanie tras - mogłoby być lepiej. Wydaje mi się że chyba woda się kończy albo skończyła ( w ciągu dnia żadna armatka nie pracowała, nawet na zamkniętych trasach) także na naśnieżanie w najbliższym czasie nie ma co liczyć. Do tego jeszcze, jak już się czepiam, te nowoczesne, super wygodne czytnik karnetów... I tak wygląda topowy ośrodek w Polsce, nie wiem na jakiej zasadzie są robione te rankingi.

 

p.s Nie liczył bym na otwarcie trasy A, oni chyba też nie liczą na tą trasę bo jest zarośnięta jakimiś krzakami, także nie wiem ile śniegu by musiało być żeby to przykryć

 

Popatrz jaki kiedyś był niewykorzystany potencjał, jak te górki były puste  :D

Faktem jest że my tutaj na Dolnym Śląsku mamy wyższe wymagania, bo czeskie ośrodki są dla nas tak samo dostępne jak polskie, a tam wiadomo rozwój jest szybszy. Do CG czy Zieleńca przyjeżdża cała masa ludzi z Polski, którzy po prostu się cieszą że jest śnieg i krzesło. Kiedyś na promocjach spotkałem się z przypadkiem, że kilku chłopaków przyleciało samolotem z Warszawy do Wrocławia, wynajęli apartament na stoku i jeździli w weekend przez dwa dni.

Poznań przyjedzie na ferie do CG czy Szklarskiej, a nam się już te ośrodki znudziły, znamy ich wady i zalety na wylot, i wybieramy na ferie coś w Czechach.

 

Ale to że trasa A im zarasta, to też jestem w szoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mają coś zmieniać skoro ciągle pełno ludzi. Biznes się kręci doskonale  - napędzany przez reklamę.
Ich target to początkujący narciarz z dużego miasta z rodziną, co ma pieniądze na Alpy, ale słabo jeździ.

Nie lokals, który nic u nich nie zje, nie będzie brał noclegu ani instruktora i wykupi karnet na 4 godziny raz w tygodniu w weekend.

W tą samą strone teraz idzie Lądek - ośla łąka z kanapą dla dzieci super....ale normalny + ulgowy na 2h = 75zł !

Na Czarnej potencjał jest ogromny....narciarski, bo biznesowy ogranicza ilość noclegów, miejsc parkingowych, ilość stolików w knajpie - a to jest wykorzystane w 100%
Trasy A, E, F ....  no ale po co....dla kogo....jak jest dobrze.
Czy się pomylili w zamówieniu jak zamawiali tę wolną kanapę na Żmijowca? No nie.

Porównajcie Czarną i Zieleniec, który się ciągle rozwija.

Polecam też obejrzeć ten dokument:

http://www.planetepl...ny-biznes_43227

---
Zieleniec, Cervonohorskie Sedlo, Dolni Morava, Kouty - lepsze od Czarnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz jaki kiedyś był niewykorzystany potencjał, jak te górki były puste  :D

Faktem jest że my tutaj na Dolnym Śląsku mamy wyższe wymagania, bo czeskie ośrodki są dla nas tak samo dostępne jak polskie, a tam wiadomo rozwój jest szybszy. Do CG czy Zieleńca przyjeżdża cała masa ludzi z Polski, którzy po prostu się cieszą że jest śnieg i krzesło. Kiedyś na promocjach spotkałem się z przypadkiem, że kilku chłopaków przyleciało samolotem z Warszawy do Wrocławia, wynajęli apartament na stoku i jeździli w weekend przez dwa dni.

Poznań przyjedzie na ferie do CG czy Szklarskiej, a nam się już te ośrodki znudziły, znamy ich wady i zalety na wylot, i wybieramy na ferie coś w Czechach.

 

Ale to że trasa A im zarasta, to też jestem w szoku.

 

Mamy wysokie wymagania i dobrze, bo skoro ceny za karnet są porównywalne z innymi ośrodkami, gdzie jest lepiej to mamy prawo wymagać więcej. A co do kwestii znudzenia danym ośrodkiem to się nie zgodzę, co roku jeżdżę do tych samych ośrodków praktycznie, niestety głównie czeskich. Czemu? W mojej okolicy z polskich ośrodków mam do wyboru Czarną Górę, Zieleniec, Rzeczkę, Sokolec a z drugiej strony nieco dalej ale niewiele dalej mam do wyboru Jańskie, Pec, Dolni Moravę, Cerveną Vodę, Destne, Ricky a troszkę dalej jeszcze jest Szpindlerowy no i niestety wybór jest dla mnie jasny i oczywisty ale może się to kiedyś zmieni :) a co do ferii(fajnie było by je mieć :D) to raczej bym do Czech nie pojechał, tylko raczej gdzieś w alpy, bo Czechy mam można powiedzieć nacodzień :)

 

Porównajcie Czarną i Zieleniec, który się ciągle rozwija.
 

 

Zieleniec, mimo że nie posiada tak długich stoków jak Czarna Góra to bije ich na głowę infrastrukturą narciarską i to od dawna, dlatego w Zieleńcu jestem kilka razy w sezonie, chociażby na nocną, bo blisko i całkiem fajnie można się poślizgać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...