Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, chodzi o żonę, ona nie lubi wymagających tras.

 

To ja dopowiem tak.

W Czarnej te zupełnie łatwe trasy są nikczemnie łatwe i raczej krótkie. Te dłuższe  są trudniejsze zwłaszcza kiedy trudne warunki. Tam często chmura wisi i słabo widzisz w co wjeżdżasz. Wtedy zupełnie słabi narciarze zbiorowa "zawieszają się" na trudniejszym odcinku. 

Ale te trasy są zupełnie w porządku i do spokojnego przejechania dla osoby bez specjalnego zacięcia narciarskiego. Można sobie zacząć na łagodnym stoku z krótką kanapą dla rozgrzewki, potem zakosztować dłuższych tras a jak kolanka się zmęczą to wrócić na jazdę wypoczynkową. 

Dodatkową atrakcją jest możliwość przemieszczania się pomiędzy trasami leśnymi przecinkami /oczywiście jeśli śnieg tam leży bo teraz to nie sadzę/, co może stanowić dla szanownej małżonki dodatkowy relaks, odsapkę i urozmaicenie.  Jest po prostu ciekawie ale trzeba mieć kije.

W Zieleńcu masz rozległe pole narciarskie poprzecinane wyciągami i to już nie jest takie atrakcyjne jak dla mnie. No może poza mostkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nawet widziałem jak kręciłeś, miałeś telefon z czerwoną obudową? Mogę potwierdzić że warunki  dzisiaj pierwsza klasa, delikatny mrozik, trasa wyratrakowana, słoneczko, ludzi jak na lekarstwo jedyne co to od godz 11 troszeczkę wiało, a to wszystko za połowę ceny(niestety ostatni dzień), więc chyba niema za bardzo co narzekać.

pewnie że nie ma na co narzekać :) warunki dzisiaj były naprawde super, a na telefonie nie mam nic czerwonego wiec to chyba nie ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ktoś inny, jedno co mnie martwi to kolej KLH dzisiaj kilka razy bez powodu zatrzymała się

 

wiesz co myśle że nie ma się cyzm martwić nieraz się tak zdarza, moze na dole ktoś nie umiał wsiąść czy na gorze wysiąść i wtedy np. mogło się wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co myśle że nie ma się cyzm martwić nieraz się tak zdarza, moze na dole ktoś nie umiał wsiąść czy na gorze wysiąść i wtedy np. mogło się wyłączyć.

Zgadza się, zdarza się choć mnie się wydaje że nie koniecznie błędy użytkowników bo czasem trwa to trochę dłużej niż ta chwila. Widać taki urok wyciągu choć za pierwszym razem to miałam pełne portki ze strachu ze przyjdzie powisieć dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh i tak jak kiedys lubilem ten osrodek to coraz bardziej zaczynam sie przestawiac ze juz tam nie pojade. No chyba ze beda mieli karnet w promo za 1plna. W mniejszej odleglosci mam super osrodki w Czechach - i tak np w ciagu roku Czesi niedaleko wlasnie mnie postawili bodajze 3 4osobowe kanapy, zrobili kilka tras lezacych wokol siebie na jednym skipasie - i... i zrobilo sie niezle zroznicowanie tras - poczawszy od niebieskich,czerwone,a i nawet czarna. Mozna? jasne ze mozna,cenowo? pewnie taniej a nawet jak nie jest taniej to chociaz nie mam lodu pod d... na kanapie jak jade i wszystko jest dobrze przygotowane. Takze pewnie niedlugo jawnie powiem - Czarnej dziekujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątym dniu pobytu w Stroniu Śl.,zaliczyliśmy w końcu Czarną Górę.Dziś zjechałem trzy razy tyłem na KLF z młodzieńcem mającym pierwszy raz w życiu dechy na nogach.Kopuła startowa KLF cała w lodzie,więc większość zaczynała zjazd na głowie,plecach,brzuchu tylko nie na nartach,te zazwyczaj jechały osobno.No cóż lepszy rydz niż nic.Jutro KLH i Cfis i wierzymy ,że będzie lepiej,bo armaty i ratraki chodzą.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem dzisiaj czarną i mam mieszane uczucia. Doceniam to że ośrodek walczy z pogodą i stwarza jako takie warunki. Jednak po przygodzie gdy najechałem na kamień i lądowaniu na zamarznietej ziemi i rozdarciu spodni straciłem ochotę na zabawę. Całe szczęście kask sprawdził się w 100%.
Nie lubię narzekać ale ostrzegam że warunki na dzień dzisiejszy są na poziomie 1-2 w 5 stopniowej skali a ceny karnetów powinny być z 50% zniżką.

Załączone miniatury

  • 20140103_095926.jpg
  • 20140103_101455.jpg
  • 20140103_105548.jpg
  • 20140103_105957.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ty wiesz o której CZARNEJ GÓRZE tu się pisze? Zajrzyj na mapę, czego prognozę zamieciłeś.

Tu jest prognoza dla własciwego ośrodka narciarskiego.

http://www.yr.no/ste...tidsvarsel.html

 

Pomylić się przy kopiowaniu linków nie można?

 

już mam

 

http://www.yr.no/pla..._Góra/long.html

 

I tak jak mówiłem Dalej nie widać opadów śniegu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie lepsza :(

Wg obecnych prognoz w całej północnej a szczególnie północno-wschodniej Polsce ma być zima conajmniej do 20 stycznia. W naszych górach lekka zima  do środy a później odwilż. Tak to jest jak się ma zimne morze na północy i ciepłe góry na południu. Oczywiście znając życie, później będzie jeszcze cieplej. Obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...