Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś trafiłem tam na siatkę metalową, którą są tam zabezpieczone kamienie (na górze po prawej, patrząc z dołu). Takiego hamowania już nigdy nie doświadczyłem. Widzę, że nic się nie zmieniło w ciągu ostatnich lat a wielka szkoda bo trasa A jest naprawdę miodzio. Tylko troszkę śniegu w górze więcej. No i może ratrak raz na parę dni.

Znacząco się zmieniło. W dolnej części trasy A zniwelowano pochylenie poprzeczne, dodali naśnieżanie - są to konkretne osiągnięcia ;) Problemem jest wciąż górna część A. W tamtym roku chwalili się że kupili specjalny ratrak na wciągarce pod tą trasę, ale brak konsekwencji dalszych prac (sztuczne naśnieżanie, wykorzystywanie ratraka, lepszy wyciąg). Na kolejce plotkowaliśmy że "ktoś podobno kiedyś widział wyratrakowaną całą A". Mam wrażenie że inwestycje narciarskie w CG ostatnio siadły i skoncentrowali się na apartamentach. Być może to taka strategia, może są niezadowoleni z ilości ludzi i chcą sami sobie ich napędzić za pomocą nowych miejsc noclegowych. Może kiedyś wrócą do starego tempa rozwoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferie na Czarnej - dzień pierwszy. Z siedmioletnim, lecz już doświadczonym towarzyszem narciarskim (4 lata na nartach) stanęliśmy do KL jako pierwsi przed g. 9.00. Na górze mgła i wiatr dość dokuczliwy (porządna kominiarka nieodzowna), z góry śnieżek - kaszka ale wszystko rekompensowały nam pierwsze jazdy na trasie B i A (dół) - na kompletnym sztruksie. Trasa bez lodu, dość szybka, mieszanka sztucznego i świeżego. Dość miękko - widać, że puszcza mróz. Do godz. 11.00 idealnie - mało ludzi, trasy równe i gładkie. Po godz. 11.00 tłum większy i muldy ciężkiego śniegu ale generalnie do przyjęcia. Minus to zamknięta przejazdówka z Czarnej po prawej oraz zamknięta góra trasy A. Na górze mgła momentami ograniczała widoczność do 10-20 metrów. Na C i D tłok największy. Dół na E i F lekko zryty i wyłaziło tam, coś czarnego ale generalnie do przyjęcia. Na końcu A za słupem też zryte i paru tam leżało. Generalnie fajny dzień na stoku. Oby tylko nie było deszczowej apokalipsy w środę. Na razie Czarna trzyma się dzielnie koło -2/- 3 na górze koło 0 na dole. Pozdrowienia dla wszystkich na feriach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynne dół A, całe B, C i D, pod kanapą KLF i orczyki na dole. Od rana beton po nocnym lekkim przymrożeniu mokrego. Potem ok. 10.00 zrobiło się bardziej miękko i komfortowo. Trasa C i D w stanie bardzo dobrym - większość tylko tam dziś jeździła. Bardzo niebezpieczna, zakamieniona i pokryta lodem dojazdówka z B do C przez las. Zorałem tam ślizg na jednej z desek. Od wczoraj tras E i F już nie ma - spłynęły doszczętnie wobec braku dośnieżania. Na A twardo było do południa a dodatkowo na dole przetarcia. Na B od południa było na dole mocno rozjechane i dość niebezpiecznie. Wiatr silny na górze, na dole cisza. Widoczność dzisiaj znakomita. Śnieżnik i Jeseniki widać było jak na dłoni. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Stan na dziś - 16 luty. Lekki mrozik rano, tak około -2 st, lekko prószył śnieg przez cały dzień. Zero wiatru, nawet w górnych częściach. Za to mgła (rozmawiałem z człowiekiem na wyciągu, który siedział tam od tygodnia i twierdził, że ta mgła też jest od tygodnia). Trasy równe, wyratrakowane, później miejscami powyłaził lód. Otwarte wszystkie oprócz górnej części trasy A (jak zwykle). Ale można było spokojnie tam jeździć, świeży śnieg, trochę muld i przebijające gdzieniegdzie roślinki przez śnieg, zero kamieni. Kamienie natomiast pojawiały się miejscami na trasach przy talerzyku, ale do ominięcia. Natomiast jedna rzecz na minus dzisiejszego wyjazdu. Ludzi mnóstwo, kolejka do kolejki. Nawet w ferie jak byłem to takiego tłumu nie było. Jak już nawet do talerzyka czekałem ponad 20 min, to ekipa mi się zbuntowała i stwierdziła że wracamy. Dzisiaj to się jednak nie najeździłem za bardzo :mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Raport po dzisiejszym dniu. Temperatura około 0 st. C, lekko pochmurno, w górnych częściach momentami wiatr. Trasy przygotowane, równe i twarde, miejscami wyłaził lód, ale nie przeszkadzał, dopadało trochę świeżego śniegu. Nieczynny orczyk i trasy przy nim. Ludzi bardzo mało, nie stałem ani razu w kolejce do wyciągu, nawet to 2-osobowe krzesełko jeździło co któreś puste. Dalej promocja -30% na skipass. Można było naprawdę pośmigać, niejednokrotnie miałem cały stok dla siebie. Tylko droga powrotna to już lekki dramacik, gęsto w obie strony, ale to już wpływ świąt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś na rano był to dwie godzinki byś pojeździł. Zadziwiające ile ludzi we wtorkowe przedpołudnie nie ma nic do roboty. Trasy były przygotowane należycie, parkingi też. Złego słowa nie powiem. I pogoda też na zamówienie ale to już tylko na dziś rano, teraz już hula wiatr i chmury.

Użytkownik zeberkaa edytował ten post 02 kwiecień 2013 - 18:40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się działa zasada CCC, czyli cena (1 zł) czyni cuda. Świetny pomysł z tą promocją. Tak na marginesie wypada wspólczuć właścicielom stoków. Chcieliby już skończyć sezon, bo już zarobili aż nadto, a tu ten cholerny śnieg się sypie bezczelnie, nie chce za diabła topnieć i ludziska chcą jeździc a i z zyskami nie wiadomo co robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(konkretnie zamiast wyciągu "Bolesławiec").

Bolesławiec czy Bolesławów?O Bolesławcu nic w tamtej okolicy nie wiem a Bolesławów ma wyciąg /400m/na Zawadę od przeciwnej strony niż Kamienica. Tam chyba po raz pierwszy narty przypięłam i do talerzyka się przłożyłam więc kanapa się należy a talerzyk do muzeum.

Napiszcie ile się stało w kolejce do wyciągów

Dużo za długo, myślę że wyszły by dwa zjazdy na godzinę gdybym tam została. Tyle ze jak zwykle ludzie nie potrafią się z obcym elementem wozić kanapą i zdarzały się przejazdy jednoosobowe tam gdzie mieszczą się cztery :/

Użytkownik zeberkaa edytował ten post 02 kwiecień 2013 - 19:53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...