Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Szczycili się tym, że pomimo podwyżki i tak są najbardziej atrakcyjni cenowo. Nawet na ich stronie umieścili pseudo porównywarkę cen z innymi ośrodkami podkreślając przede wszystkim konkurencję z Czech. Kwot dokładnych niestety nie jestem w stanie podać. Z resztą mniejsza z tym, w tym roku jest u nich dość drogo, a ludzi full. Ja raczej będę ten ośrodek omijał w tym roku.

Chciałem ewentualnie kupić kartę BlackCard na 2-3 dni, ale koszt samej karty 30zł powoduje, że oszczędność bardzo maleje. Też mi się wydaje że Czarna odejdzie w tym sezonie w odstawkę, ewentualnie tylko z dzieckiem na naukę jazdy na taśmach. Ciągle brak wymiany kolej 2-osobowej nie gra z podwyżkami cen. Chyba zaliczę jakieś SkiSafari po karkonoszach czeskich 3-4 dni. Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczycili się tym, że pomimo podwyżki i tak są najbardziej atrakcyjni cenowo. Nawet na ich stronie umieścili pseudo porównywarkę cen z innymi ośrodkami podkreślając przede wszystkim konkurencję z Czech. Kwot dokładnych niestety nie jestem w stanie podać. Z resztą mniejsza z tym, w tym roku jest u nich dość drogo, a ludzi full. Ja raczej będę ten ośrodek omijał w tym roku.

Ludzi dużo, no to zmniejszą trochę, zachowując wpływy. Tak to się kręci. Wyższa cena odstraszy trochę narciarzy, ale Ci, co przyjadą będą bardziej zadowoleni mniejszymi kolejkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Sienna /Czarna Góra. Moje kilkakrotne odwiedziny zawsze były rozczarowaniem...powód: gigantyczne kolejki do ławeczek i wolne stare krzesełko na górę. Niestety w większości miałem czas w weekendy.Czterosobowa ławka nowasza i szybka ale górka raczej tylko do nauki jazdy,(płaska,krótka). Polecam więc jechać raczej w tygodniu. Z kolei spanko w Bielicach ,urocze i tańsze spanie.Tak samo jak zjazdy w Bielicach w śniegu..Tylko góreczka raczej do zabawy z dziećmi lub nauki. pozdrawiam PS. ośmiosobowa gondolka i 3 km trasa na czeskiej Cernej Horze( Janske Lazne) w moim rankingu wygrywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czynne B i C, orczyki i ta mała trasa przy B z kanapa, temp z 2 stopnie w plusie, na dole deszcz na górze marznący deszcz ze śniegiem, ogólnie śniegu dużo na tych dwóch trasach, śnieg mokry i ciężki, taki jaki uwielbiam, zabawa idealna, jestem wylatany :) Na koniec dnia ciągle padał śnieg i było czuć spadającą temperaturę już od godz. 14, pod koniec tygodnia zapowiadany mrozik więc śniegu będzie na pewno dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbliższe dni zapowiadają się całkiem całkiem :cool: http://www.yr.no/pla...ienna/long.html ale juz między Świętami a Nowym Ro©kiem jakaś masakra:(:mad: 8C?!?! :mad: jest nadzieja, że pomimo tych kilku C na plusie nie spłynie to to? jak to w praktyce wyglada? chciałbym z Młodym podskoczyć może 29go......:confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

najbliższe dni zapowiadają się całkiem całkiem :cool: http://www.yr.no/pla...ienna/long.html ale juz między Świętami a Nowym Ro©kiem jakaś masakra:(:mad: 8C?!?! :mad: jest nadzieja, że pomimo tych kilku C na plusie nie spłynie to to? jak to w praktyce wyglada?

Kurczę planujemy wyjazd ekipą od 14 stycznia właśnie do Czarnej i właśnie boję się, że nie będzie po czym jeździć a jak już to na mokrym... Oj coś te ferie w Wielkopolsce jako pierwsi w tym roku to kiepski pomysł :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w okresie nowego roku na 4 dni właśnie na czarnej górze i już więcej tam nie pojadę. Otwarta połowa tras, warunki mocno średnie(kamienie, miejscami czarny śnieg wymieszany z ziemią). Przez wszystkie dni (4) w nocy było ok -4 a w dzień -1. Żadna armatka nie pracowała, totalna olewka. Takie są moje odczucia i można się z nimi nie zgadzać, ale na tle np. czech Karnet 75zł za 4h i takie przygotowanie tras to lekka przesada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
E tam jedz zobacz na podhale. Utrzymać, co ten historyczny wyciąg 2-osobowy. U sąsiadów mają lepsze wyciągi i bez kolejek.Jazda po, 16 na czym ?? oświetlony tylko orczyk i ta krótka kanapa. Na podhalu byle, popierdółka świeci i ceny adekwatne do standardu. Jeżdżę dużo i widzę. Wystarczy porównać ceny i przejechać się zobaczyć na własne oczy. Czarna Góra łoi nas na maxa.

Użytkownik bajer edytował ten post 14 styczeń 2013 - 00:02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lukas63. Na pytanie po co ta kanapa 6-tka odpowiedź jest prosta. Planują tam rozbudowę stacji o Białą Wodę - parę ładnych kilometrów nowych tras na prawo do obecnej linii KL 2 i trasy A . Wtedy ilością tras i oby jakością Czarna wyjdzie zdecydowanie na pierwsze miejsce w polskich Sudetach i nie tylko. Zresztą coś ostatnio brak informacji o tej rozbudowie - jej szczegółach. No i o zielone dojazdówki między trasami ponawiam pytanie - przejezdne czy nie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej podstawie tak twierdzisz? coś więcej wiesz? bo jeśli chodzi o plany to ludzie z obsługi wspominali coś o 6osobowej ;)

Sorry za spozniona odpowiedz. Znam ludzi z zarzadu. Niestety wiecej nie moge powiedzic. Ci ludzi z obslugi to... rowniez nie bede tutaj komentowal. Powiem ze kiedy nowy wlasciciel sam dobrowolniej podnosil im pensje to zaczeli jeszcze gorzej i mniej pracowac :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiedziłem dzisiaj Czarną Górę. Rano mrozik około -10 st. , lekko pochmurno, górna stacja krzesła 2-os. we mgle. Stoki generalnie twarde, równe, tylko miejscami na A i B placki lodu. Około 11 już zaczęło się robić gęsto, dosyć dużo ludzi, tak na jakieś do 10 min stania w kolejce do wyciągu. Ale stoki się trzymały i jeździło się fajnie. A teraz na minus. Na stronie podają, że wszystkie trasy otwarte, a tu trasa A nieczynna (dało się zjechać, tylko niewyratrakowane i trawa miejscami przebijała się przez śnieg). Przy talerzyku trasa F zamknięta, a na E miejscami kamienie (na przewężeniu zaraz za siatką i na dole przy dojeździe do dolnej stacji talerzyka), więc trzeba było uważać. Generalnie jednak uważam wyjazd za udany, czuję go w udach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan na poniedziałek. W nocy spadło trochę świeżego śniegu i byłem zdziwiony że stoki były rano ratrakowane. Jednak po 12 już pojawiły się muldy na czerwonych trasach. Ludzi trochę było, ale wjazd bez kolejek (za wyjątkiem KLF, gdzie stało się 5-10 min). Dużo początkujących, szkółek itp. Najbardziej zatłoczone trasy to niebieska przy KLF i czerwona C. Trasa A oficjalnie czynna poniżej czarnej części, dziś była tam wyratrakowana. Górna część czarna - z wystającą trawą i świeżym śniegiem, bardzo miło się tam dziś jeździło. Nie widzę problemu w jeździe po śniegu i trawie, ważne że nie ma kamieni. Generalnie - moja ulubiona trasa dzisiaj to A - w górnej części freeride z muldami, w dolnej części - świetnie wyrównane, najmiej robiło się tam muld. Trasy F i E były dzisiaj oficjalnie i praktycznie otwarte. Na F nadal kamienie wystają w tych dwóch miejscach, ale nie uważam aby to była tragedia, zjechałem tam kilka razy bez uszkodzeń ślizgów, trzeba tam zwolnić i omijać kamyczki. Największy minus Czarnej obecnie to brak sztucznego naśnieżania w górnej części trasy A oraz na trasach E i F. Przy okazji zmierzyłem czas wjazdu krzesłami: KLH (4-osob) - 8 min, KL (2-osob) - 11 min Wydaje się że KLH chodzi znacznie szybciej, a to tyko złudzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zmierzyłem czas wjazdu krzesłami: KLH (4-osob) - 8 min, KL (2-osob) - 11 min Wydaje się że KLH chodzi znacznie szybciej, a to tyko złudzenie.

Szczególnie, że jest zdecydowanie krótsza, czyli jest nawet wolniejsza od KL

Górna część czarna - z wystającą trawą i świeżym śniegiem, bardzo miło się tam dziś jeździło. Nie widzę problemu w jeździe po śniegu i trawie, ważne że nie ma kamieni.

Kiedyś trafiłem tam na siatkę metalową, którą są tam zabezpieczone kamienie (na górze po prawej, patrząc z dołu). Takiego hamowania już nigdy nie doświadczyłem. Widzę, że nic się nie zmieniło w ciągu ostatnich lat a wielka szkoda bo trasa A jest naprawdę miodzio. Tylko troszkę śniegu w górze więcej. No i może ratrak raz na parę dni. Pozdro Wiesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...