Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

lukas63 faktycznie jest to niemożliwe Co do skibusa, to pisałem do CG i nic takiego nie ogarniają. Dla mnie to skończony kretynizm, biorąc pod uwagę bazę noclegową w Siennej.

Jeszcze przed przejęciem CG przez nowego inwestora jeździł skibus w ferie i chyba jeszcze przez rok gdy był nowy inwestor - dziwie się że zlikwidowali skibusa bo wielkosc bazy noclegowej w Siennej jest mizerna a większość dojeżdża z Lądka i Stronia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem 13-15 stycznia i dalej mam podzielona opinie, ostatnio omijalem Czarne przez jakies trzy lata bo siie pare razy zrazilem. Az taki ogromny potencial ale ciagle jest tam cos "nie tak"... Ale coz... Przyjechalem bo chcialem wrescie sprobowac otwarta czarna trase, no i co.... Byla otwarta ale wogole nie byla ratrakowana. Dupa. Tylko dolna czesc byla przygotowana gdzie dobrze sie jezdzilo. Warunki w piatek dosc twarde i w nie ktorych czesciach bardzo duzo grutki (czy bryly) lodu, trudno bylo trzymac krawedz. Troche sniegu, niskie chmurki ale ogolnie dobre warunki atmosferyczny. Ogolnie malo ludzi. W sobote bylo niesamowicie, spadlo okolo 10 do 30 cm sniegu i od samego rana sie jezdzilo na struksik przez godzine a tam gdzie nie ratrakowali (trase E i F) jezdzilo sie na prawdziwym puchu :) Ludzi malo az do okolo 12 kiedy tlumy juz przyjechali, wtedy zniklem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj fajne warunki..muldy i duzo duzo sniegu;) Świeży puch ;) Sypało śniegiem bez końca.. w koncu mozna bylo cos na tej "niby" czarnej nieprzygotowywanej trasie w glebszym posmigac;)Ludzi duzo..nie tragedia ale jednak duzo.zaczely sie ferie zimowe;) Rano z dojazdem byl problem, 3 tiry utknely na drodze pod gorke przed Kłodzkiem, ogolnie drogi rano nieprzygotowane ;/ Po południu juz ok. Jak narazie podoba mi sie na CG coraz bardziej.. moje nowe Ac50 tez :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano z dojazdem byl problem, 3 tiry utknely na drodze pod gorke przed Kłodzkiem, ogolnie drogi rano nieprzygotowane ;/ P

Od paru lat już tak jest. Gdy porządnie sypie TIRy natychmiast blokują drogi. 8 w Bardzie i 46 w Mąkolnie Jak pada po prostu od razu w Ząbkowicach skręcajcie na Złoty Stok (znaczone 382 na Nysę, a w Kamieńcu Ząbkowickim na 390 Złoty Stok) ta droga będzie z pewnością całkowicie biała - bo ją rzadko odśnieżają, rzadziej sypią i nigdy nie solą...ale TIRy się na nią rzadko pchają i jest przejezdna. Wolno, ale przejedziecie zamiast stać. Jest nawet sporo krótsza, ale góry powodują, że wcale szybko nie pojedziecie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zgodnie z planem wymeldowałem się z pensjonatu i pojechałem do Czarnej Góry po raz pierwszy w życiu . Byłem ciekaw tego naszego ośrodka narciarskiego . Jechałem od południowej strony kotliny skręciłem w prawo na drogę 392 przez Idzików . Trasa ładnie się wije i jest urokliwa . Na parking dotarłem po 11 i ku mojemu zdziwieniu (środek tygodnia) miejsc parkingowych pod wyciągiem KLF było parę ale udało się zaparkować . Ludzi tłum na stoku pod KLF widać było wielu stawiających pierwsze kroki na nartach . Nie znając ośrodka postanowiłem pojechać na parking pod tą 2 osobową starą kanapę ale okazało się że tam parking zamknięty !Brak miejsc ! Musiałem pojechać dalej drogą na Stronie Śl nie bardzo było gdzie bezpiecznie zrobić nawrotkę a po drodze minęło mnie sporo aut z nartami na dachu które na pewno ostatecznie dopełniły parking . Mając w nogach dwa dni nartowania w Czechach postanowiłem odpuścić ten ośrodek tak więc o warunkach na stoku wam nie opowiem . Dalej jestem ciekaw jak tam się jeżdzi tylko kiedy tam pojechać ?Może w marcu będzie mniej ludzi .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

kanapę 6osobową to już od kilku lat słyszę że mają postawić w miejsce tej 2osobowej kanapy.

Moge ci zagwarantowc ze nigdy tam nie powstanie 6-osobowa kanpa i nigdy nie bylo w planach. Jesli cos to 4-osobowa z taka sama predkosc jak KLH albo nawet wolniejsza. Ah.. BTW, Przedsprzedaz karnetow 6 dni "kiedy chcesz", 329zl. Not bad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W stosunku do innych ośrodków w Polsce to jednak są jedni z droższych. Co roku podnoszą cenę. Jeżdżę do nich dość systematycznie.

No to jak była podwyżka w poprzednim (2011/2012) sezonie, to napisz ile w stosunku do sezonu 2010/2011, bo coś mi się wydaje, że się szczycili że mimo inwestycji nie podnoszą cen karnetów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w tym jest... pewnie chodzi Ci o tę złocistą piankę;)

chodzi mi głównie o aspekt narciarski :D Czechom jakoś wszystko bardziej się opłaca, jakoś bardziej profesjonalnie podchodzą do tych spraw ;) Czarna Góra okej, robi nowe inwestycje jednak mimo wszystko przy obecnej infrastrukturze i coraz większym mimo wszystko popycie na sporty zimowe, kolejki będą się tworzyć w weekendy i to takie konkretne kolejki. Obecnie jak dla mnie, ta stacja jest za mała jak na taką ilość ludzi którzy ją odwiedzają w środku sezonu w weekendy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...