Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

W lesie jest od 0,5 do metra śniegu. Kumpel na desce jeździł i sporo osób widziałem jeżdzących. Ja się boję, bo tam dużo różnych niespodzianek - gałęzie, pniaki itp. Kiedyś zaliczyłem pniaczka (ale nie na Czarnej) i mi się na zawsze odechciało... Poza tym ja się chyba zapadam za mocno - 120kg, narty 170cm :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kolej dwuosobowa jest nie tyle reliktem przeszłości, ale wąskim gardłem działającym na rękę właścicielom stacji. Wyobrażacie sobie co by się działo na stoku, jeśli zostałaby uruchomiona kanapa na 6 osób? Już teraz ilość narciarzy powoduje że na stoku trzeba mieć oczy dookoła głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom, przepustowość nie zależy od ilości miejsce na jednym krzesełku. Teoretycznie krzesło 6 os. może mieć przepustowość 3000 o/h a 4 os. 2400 o/h. Ale jak powisi się rzadziej krzesełka to krzesło 6 osobowe może mieć miniejszą przepustowość niż 4 os. Poza tym krzesło to obsługuje 2 trasy A i B. W trasę A teraz ośrodek inwestuje. Jeśli chodzi o wiek to ta 2-os jest młodsza od wielu 3 i 4 os. krzeseł przestawionych do nas z alp. Kolejka pochodzi z 1997 r. i była postawiona jako nówka. Wtedy w Polsce była tylko jednak 4-ka na Polanie Szymoszkowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom, przepustowość nie zależy od ilości miejsce na jednym krzesełku. Teoretycznie krzesło 6 os. może mieć przepustowość 3000 o/h a 4 os. 2400 o/h. Ale jak powisi się rzadziej krzesełka to krzesło 6 osobowe może mieć miniejszą przepustowość niż 4 os. Poza tym krzesło to obsługuje 2 trasy A i B. W trasę A teraz ośrodek inwestuje.

Ado, przepustowość zależy wyłącznie od szerokości kanapy. Wszystkie pozostałe parametry zawsze są wykorzystywane do maksimum i wszędzie są podobne. Nikt nie wiesza 6 osobowych kanap "rzadziej" niż to możliwe. Po prostu nie da się ludzi szybciej wyrzucać. Np. w Jańskich 8 osobowa gondola jest rozwieszona "rzadziej" i ma tylko 3000 os/h, bo tam po prostu wolniej się wysiada...ale za to jeździ aż 20km/h. Obydwie trasy A i B są stosunkowo trudne. Piszesz, że inwestują w A...hmm...jak zobaczyłem tę inwestycję w płot od strony lasu to się załamałem. 200 może 300m drewnianych okrąglaków wbitych co 3m, a na tym przybita siatka... Wybacz, wolałbym po staremu lecieć do lasu...tam masz szanse trafić na małą choinkę, a tak na pewno prz...sz w drewniany bal.

Jeśli chodzi o wiek to ta 2-os jest młodsza od wielu 3 i 4 os. krzeseł przestawionych do nas z alp. Kolejka pochodzi z 1997 r. i była postawiona jako nówka. Wtedy w Polsce była tylko jednak 4-ka na Polanie Szymoszkowej.

I ośrodek nadal tak wspaniale inwestuje....patrz kanapa KLH...nowa, ale niewyprzęgana, bez pokrywki, ani podgrzewanych siedzeń - zawsze siedzisz na mokrym, często na lodzie, bo to taka góra, gdzie często wieje i pada. Ja wiem, że ona nie jest stara, ale prawie wszyscy co nią jadą mówią "skansen".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ado, przepustowość zależy wyłącznie od szerokości kanapy. Wszystkie pozostałe parametry zawsze są wykorzystywane do maksimum i wszędzie są podobne. Nikt nie wiesza 6 osobowych kanap "rzadziej" niż to możliwe. Po prostu nie da się ludzi szybciej wyrzucać. Np. w Jańskich 8 osobowa gondola jest rozwieszona "rzadziej" i ma tylko 3000 os/h, bo tam po prostu wolniej się wysiada...ale za to jeździ aż 20km/h.

Z rożnych przyczyn można przepustowością regulować. To co piszesz powyżej nie jest regułą. Przykłady krzeseł z obniżoną przepustowością w stosunku do maksymalnych. 6-os krzesło w Szkarskiej ma 1895 o/h podczas gdy większość 4 os ma przepustowość 2400 os/h inne przykłady http://www.lanovky.sk/?page=lan&lan=90 2600 o/h zamiast 3000 o/h http://www.lanovky.sk/?page=lan&lan=18 1600 o/h zamiast 2400 o/h

Obydwie trasy A i B są stosunkowo trudne. Piszesz, że inwestują w A...hmm...jak zobaczyłem tę inwestycję w płot od strony lasu to się załamałem. 200 może 300m drewnianych okrąglaków wbitych co 3m, a na tym przybita siatka... Wybacz, wolałbym po staremu lecieć do lasu...tam masz szanse trafić na małą choinkę, a tak na pewno prz...sz w drewniany bal.

miałem na myśli naśnieżanie. Poza tym uważam, że obie trasy A i B są stosunkowo łatwe. Łatwiejsze niż większość na Jaworzynie, które mają opis rodzinna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam., bylem w tym roku od 4 do 7.01.2012 r. w Czarnej Gorze . pzryjechalem wiosna ( brak sniegu ) a nastepnego dnia jak obudzilem sie to byl juz srodek zimy . Sniegu po kolana. Super warunki zjazdowe dla narciarzy .. Jezdze tam co roku i nie narzekam bo jest wspaniale. , Bylem tez ( kilka razy ) w Zielencu ( krotkie traski ) w czechach ( rokutnica ) same muldy i tlumny ludzi . Najlepiej mi jest w Czarnej Gorze _Sienna za Stroniem Slaskim -osrodek zimowy . wspaniale przygotowane i utrzymywane trasy zjazdowe ( jest ich ok 10 km ) Narty czarna Gora 5.1.2012r.jpg Dodam ze pensjonat Puchaczowka jest w miare tani i sa wszelakie wygody , czyli jest super, super,

Załączone miniatury

  • Narty Czarna Gora 4-7.01.2012. . K.jpg
  • narty czarna gora 1.2012r..jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam., bylem w tym roku od 4 do 7.01.2012 r. w Czarnej Gorze . pzryjechalem wiosna ( brak sniegu ) a nastepnego dnia jak obudzilem sie to byl juz srodek zimy . Sniegu po kolana. Super warunki zjazdowe dla narciarzy .. Jezdze tam co roku i nie narzekam bo jest wspaniale. , Bylem tez ( kilka razy ) w Zielencu ( krotkie traski ) w czechach ( rokutnica ) same muldy i tlumny ludzi . Najlepiej mi jest w Czarnej Gorze _Sienna za Stroniem Slaskim -osrodek zimowy . wspaniale przygotowane i utrzymywane trasy zjazdowe ( jest ich ok 10 km ) Dodam ze pensjonat Puchaczowka jest w miare tani i sa wszelakie wygody , czyli jest super, super,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde zawsze omijałem szerokim łukiem Czarną Górę i nigdy tam nie jeżdziłem ! Zawsze kojarzyłem to miejsce negatywnie zapewne przez opowieści dawnych lat od mojej siostry i szwagra . Nadejszła więc wiekopomna pora by w najblższym czasie tam zagościć . Muszę tylko kogoś namówić by sam nie jechać! To chyba najbliższy mi tak spory ośrodek narciarski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się na Czarnej Górze jeździło dobrze, jeszcze w czasach wyciągu talerzykowego na trasie C, dzięki czemu było pusto a na górę wjeżdżało się szybko (trasa D wtedy jeszcze była trochę "zarośnięta"). A już na wyciągu przy "F" jeździłem prawie sam. Za to trasa B przy podwójnym krześle jest jedną z lepszych jakimi jeździłem w całym regionie Pl-Cz-Sk (poza trasami z Chopoka, FIS ze Skrzycznego i 1 z Czantorii, choć ta może na równi).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj fajne warunki na CZ,deszczu brak,mleko na gorze,200-300m nizej juz dobrze, duzo sniegu na tej niby czarnej;) i na czerwonej 1600m, troche za wolna ta 2 osobowa kanapa,ale ludzi bylo dzisiaj niewiele, do krzesla czas oczekiwania 0 sek. Strasznie mi sie tam zaczelo podobac,wczesniej jezdzilem do Czech - na Ramzova,Branna,Czervonohorskie,Kouty,Premyslov i jeszcze innych okolicznych stoczkow,ale tak naprawde moim skromnym zdaniem to stoki u knedlików nie umywaja sie do Czarnej(oczywiscie mowie jak jest wszystko dobrze przygotowane bo dzisiaj bylem tam dopiero 2 raz), na trasach muldowato zaczelo sie robic okolo poludnia - ale to normalna rzecz i jakos z biegiem lat na nartach w ogole mi to nie przeszkadza a wrecz jeszcze bardziej kreci, moze zasluga tez jest to ze dzisiaj wyprobowalem pierwszy raz w zyciu moj nowy nabytek - volka ac50 i chyba moje sl pojda do kąta na jeżyka bo cos mi sie zdaje ze odnalazlem inny wymiar narciarstwa:D

Użytkownik bruner79 edytował ten post 11 styczeń 2012 - 17:21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedź do knedli na drugą stronę...Jańskie, Szpindel, Herlikovice, Rokytnice, Harrachov...zmienisz zdanie o knedlach...przy okazji napisz co i za ile jadłeś tu, a co i za ile tam... Nikt o tym jeszcze nie pisał, ale Cena Czyni Cuda....tzn. podobno widziano już Czechów na Czarnej Górze. Ich stoki nie podrożały od 5 lat, a u nas drożeje co roku...ale ich korona podrożała ze 135zł w 07/08 na 180zł dziś. Trasy tu są fajne, zawsze mi się podobały, ale te wolne wyciągi doprowadzają czasem do szału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedź do knedli na drugą stronę...Jańskie, Szpindel, Herlikovice, Rokytnice, Harrachov...zmienisz zdanie o knedlach...przy okazji napisz co i za ile jadłeś tu, a co i za ile tam... Nikt o tym jeszcze nie pisał, ale Cena Czyni Cuda....tzn. podobno widziano już Czechów na Czarnej Górze. Ich stoki nie podrożały od 5 lat, a u nas drożeje co roku...ale ich korona podrożała ze 135zł w 07/08 na 180zł dziś. Trasy tu są fajne, zawsze mi się podobały, ale te wolne wyciągi doprowadzają czasem do szału.

U Czechow stoki podrozaly, ja do szpindla mam mysle ponad 200km a na Czarna przez Lądek 70km ,przez Kłodzko 90km, Szpindler wiem ze jest lepszy,ale to raczej na dluzszy wyjazd, a ja mowie o CG w kwestii szybkiego jednodniowego wyjazdu,bo na takie wypady jedniodniowe latalem wlasnie do Czech,a ze praca pozwala mi jezdzic w tygodniu a wtedy zazwyczaj jest mneij ludzi to narazie na CG mi sie podoba;) zobaczymy ..nie chwalmy jeszcze dnia..;)zobaczymy jak bedzie pozniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Czechow stoki podrozaly, ja do szpindla mam mysle ponad 200km a na Czarna przez Lądek 70km ,przez Kłodzko 90km, Szpindler wiem ze jest lepszy,ale to raczej na dluzszy wyjazd, a ja mowie o CG w kwestii szybkiego jednodniowego wyjazdu,bo na takie wypady jedniodniowe latalem wlasnie do Czech,a ze praca pozwala mi jezdzic w tygodniu a wtedy zazwyczaj jest mneij ludzi to narazie na CG mi sie podoba;) zobaczymy ..nie chwalmy jeszcze dnia..;)zobaczymy jak bedzie pozniej

Jedź przez Javornik, masz 58 km i lepsza droga. Dzisiaj byłem ,ludzi mało nie było ale kolejek też nie było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...