Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj. Dla mnie warunki idealne. Pod spodem lód, a z wierzchu przysypane małą warstwą śniegu. Trzeba mieć ostre krawędzie i lubić szybkość :) Czynne trasy B, C, D. Na A górna część raczej nieprzejezdna - trawsko wylazło wszędzie. H2 nie działał. Ludzi wyjątkowo mało, wogóle bez kolejek. Piękne widoki były. Ale oczywiście, żeby nie było tak cudownie, znowu krzesełka na KLH były zawalone śniegiem lub lodem. Na KLF jakoś potrafią złożyć krzesełka i je rozłożyć rano (widziałem), na KL wyglądały na przecierane, ale też było trochę na nich lodu, ale na KLH jak zwykle tragedia. Jedziesz w górę - wytapiasz szklaneczkę własnym tyłkiem... Nagrałem Wam filmik ilustrujący "lodowe krzesłka" KLH

Użytkownik _tomek edytował ten post 26 grudzień 2010 - 17:05 filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna żenada... a jak zobaczyłem film to mi mowę odjęło... szczególnie, że ja dzisiaj za raptem 20 zł droższy karnet cały dzień grzałem dupkę w kabince w Jańskich... i do tego jechałem na górę 2x szybciej i miałem "troszkę" dłuższe trasy zjazdowe ;-) Widać nadal zbyt dużo osób boi się pojechać do Czech... a oni nie śpią tylko budują - np. Èervená Voda i Dolní Morava
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz powiedzieć "trzeba było jechać gdzie indziej"....jeszcze zaczną wszyscy do Jańskich jeździć i co wtedy zrobimy? :) ehh, chyba dużo w tej Warszawie billboardów nastawiali :) a my tu na wsi na szczeście internet mamy :)

co do bilbordów to ostatnio nastawiali tego w Kłodzku i okolicy, szczególnie jedna stacja się strasznie reklamuje... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wszystko co złego tu napisali. Byłem na tygodniowym wypadzie w Lądku, i 2 razy dałem się nabrać, że będzie lepiej. Nie było. Trasy nieprzygotowane, mimo obfitych opadów. Tłumy na stoku, parkingu i do jadłodajni. Cena przerażająca, jak na te warunki. Pozostałe dni śmigaliśmy w Lądku, i mimo że to bardzo prosty stok, to wybawiłem się dużo lepiej. No i oczywiście dużo taniej. Z tą kanapą na KLF to też racja. Generalnie obsługa jest fatalna. Chyba nie dotarło do nich, że klient nasz pan i są momentami chamscy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. jeśli już zakwaterowaliście się w Stroniu to nie macie specjalnie opcji. Tylko Kamienica lub Lądek, ale w porównaniu do Czarnej to mega nuda... Trzeba po prostu wziąć wiązkę słomy pod tyłek :) Chociaż może teraz już lód "wysiedziany"...do następnych opadów spokój. Było jechać do Czechów - do Rokytnic np. Napisz jak było jak wrócisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam dziś i muszę przyznać że był to najgorszy wyjazd na narty w moim życiu i niecałej 3 letniej karierze na nartach.... Kolejki na maxa minute jazdy w dól 40 minut w kolejkach ludzi mnóstwo mimo że tras jak na polskie warunki szerokie i długie. NIESTETY są tam kamole! Nie polecam brać karnetów czasowych w dni wolne i weekendy lepiej punktowe... Niestety znowu czarna mnie zawiodła... wole pocisnąć na nocną nawet do lądka na ten ohydny orczyk... bo stok pusty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mamy już zakwaterowanie w Stroniu. No nic, trzeba będzie stawić czoła temu wyzwaniu. mam nadzieję że będziemy wracać z wyjazdu we względnie dobrych humorach. Na pewno zdam relację po przyjeździe.

No way! Wsiadaj w auto i jedz do Czech przez Stara Morawe/Boleslawow, droga jest zawsze zasniezona ale naprawde fajna przez las, dobry komplet zimowek ci wystarczy (ah, i GPS sie przyda kiedy w CZ). W drodze jeszcze w polsce zobaczysz pare malych osrodkow, a odrazu za granice bedziesz mial takze maly osrodek w Kuncice (jezeli dobrze pamietam) i Branna. A potem Ramzova! A jezeli jestes bardziej ambitny to juz mozna dalej znalesc w calkiem fajne stoki, Pradad, Cervona Voda.. Przez kupe lat jezdzilem do Czarnej, nawet znalem bylego prezesa. Ale dla mnie co raz gorzej i gorzej tam jest, nawet z nowymi wyciagami bo teraz jest niesamowity tlok na stoku. Rok temu bylem 3 razy i kazdy z wyjazdow to porazka, nigdy tam juz nie wruce.

Użytkownik benttech edytował ten post 07 styczeń 2011 - 14:03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Siemka wszystkim. Jadąc dziś do Czarnej zdawałem sobie sprawę z ryzyka jakie niesie ze sobą ta decyzja. I się miło zdziwiłem. Jeździłem tylko przez 2h ( tak krótko bo boleśnie się wywróciłem) i wyłącznie na trasie przy parkingu. Zniechęciły mnie trochę szare plamy na śniegu, ale nic. Jak przyjechałem to trzeba pojeździć. Krzesełko 2 osobowe i jeszcze na dodatek kosi po ścięgnach kolanowych czas jazdy na górę tradycyjnie 10 minut. Nia przeszkadzało mi to, bo miałem farta do towarzyszy podróży i można było porozmawiać o Robercie, warunkach itp.No dobra, czas na 1 zjazd. Ostrożnie, nie za szybko. Elegancko. Nie ma tragedii. Trochę zamuldzone. Śnieg mokry, ale czego oczekiwać przy +5 st. Ludzi trochę było. Ciasno przy tym największym załamaniu stoku. Większość ludzi się zatrzymywała i ruszała tak o. Niestety musiała sie znaleźć grupka deskarzy, która siedziała poniżej wyżej wymienionego załamania. Podsumowując- Jestem zadowolony, no ale orła wywinąłem na muldzie i ból kolana uniemożliwił mi kontynuowanie jazdy. No ale na bólu się skończyło i już na szczęście przeszło. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem od rana i się nie zdziwiłem wogóle...jak zwykle rzekłbym. Trasy B i C rano były dobrze przygotowane - pełen gwizd na dół. na trasie D na samym dole wylazła trawa o woda. Breja. Wyciag H2 chodził (nikt tam nie jeździł), ale trasa F zamknięta i trawsko na wierzchu, E przejezdna, ale też trawsko zaczyna wyłazić. Koło 11:30 -12-tej dojechało ludzi, że porobiły się kolejki do kolejek - na 5 minut stania - no problem. Ale ludzi na stoku tyle, że już nie było mowy o szybkiej jeździe. No i muldy się natychmiast pojawiły. a z tego co zwykle- znowu widzieliśmy "sportowców" i ich tyczki na otwartej trasie D - do 11-tej... Warto przyjechać na 9-tą. Byłem kilka razy, ale nie pisałem na forum, bo nikt nie pytał o warunki. Na B i C będzie można jeździć jeszcze dłuuugo. Dowiedziałem się jak to jest z baby-liftami...zarządza nimi szkółka...rano widziałem rodziców, którzy uczą swoje dzieci sami...ciągneli swoje dzieci obok taśmy...a na taśmie instruktor z dzieckiem. Szkoda, że nie można uczyć dziecka samemu... Z ciekawostek to Czarna Góra ma teraz profil na facebooku - częściej go aktualizują niż stronę. No i zbierają tam podobne komentarze jak tu, tyle, że się też tłumaczą. Jak ktoś ma konto - to niech tam dopisze link do naszego forum i tego wątku. http://www.facebook....147322631986245 Aha, przejazd z trasy B na C jest zamknięty (co strasznie .....)

Użytkownik _tomek edytował ten post 06 luty 2011 - 22:00 dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy piszą na facebooku... Np reklama: Już w najbliższy weekend, dla osób które klikną "lubie to" na facebookowej stronie Ski Bus Czarna Góra - wyjątkowa promocja. Kurs ze Stronia na Czarna Gore tylko 20 zł. (oszczedzasz 30%) Wiec zbierzcie znajomych i podajcie informacje dalej. Takiej oferty jeszcze nie było! Ilośc miejsc w busie 7, Najdroższy busik świata...a darmowego nie ma wogóle. ---------------------- zauważyli też linka na nasze forum: Czarna Góra SA Piękne forum, szkoda że informacje tam podawane są z sezonu 2006/2007, a więc bardziej niż nieaktualne... wtorek, 02:06 · .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy piszą na facebooku... Np reklama: Już w najbliższy weekend, dla osób które klikną "lubie to" na facebookowej stronie Ski Bus Czarna Góra - wyjątkowa promocja. Kurs ze Stronia na Czarna Gore tylko 20 zł. (oszczedzasz 30%) Wiec zbierzcie znajomych i podajcie informacje dalej. Takiej oferty jeszcze nie było! Ilośc miejsc w busie 7, Najdroższy busik świata...a darmowego nie ma wogóle. ---------------------- zauważyli też linka na nasze forum: Czarna Góra SA Piękne forum, szkoda że informacje tam podawane są z sezonu 2006/2007, a więc bardziej niż nieaktualne... wtorek, 02:06 · .

odpisałem im, że są aktualne ale jakoś nie są chętni do odpowiedzi... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...