Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

To jest chore - dla mnie minus - czasy komuny się skończyły gdzie istniał wszędzie monopol

hehe a w Zieleńcu piszą "parking dla klientów wyciągu X" co w Świeradowie to wiadomo. Szklarska, Karpacz - skansen bez perspektyw. i to tyle u nas w Sudetach.. Co robią górale wiadomo. Taki kraj, taki obyczaj. Jak Polak ma do wyboru: A)zróbmy coś lepiej i weźmy za to więcej B)jak przyjadą to ich natniemy to zawsze wybiera B...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny absurd to ubikacje, ponoć w weekend kolejka do ubikacji większa niż do wyciągu ponieważ ubikacje zdaje się są tylko dwie, gratulacje... kolejna rzecz, skoro inwestować to porządnie, a nie tak aby było, kolejna nasza Polska mentalność, na nowej kanapie, tej KLH górna stacja też powinna być wysprzęglana, żeby ten wyciąg mógł śmiagać szybciej, chociaż z drugiej strony patrząc, to nie wiem czy C i D-fis by wytrzymały taką ilość ludzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny absurd to ubikacje, ponoć w weekend kolejka do ubikacji większa niż do wyciągu ponieważ ubikacje zdaje się są tylko dwie, gratulacje...

Osobiście nie doświadczyłem, siusiałem bez kolejki kiedy chciałem :D w weekend

kolejna rzecz, skoro inwestować to porządnie, a nie tak aby było, kolejna nasza Polska mentalność, na nowej kanapie, tej KLH górna stacja też powinna być wysprzęglana,

nie jest wyprzęgalna ani górna ani dolna

żeby ten wyciąg mógł śmiagać szybciej, chociaż z drugiej strony patrząc, to nie wiem czy C i D-fis by wytrzymały taką ilość ludzi...

ot i udało się pomyśleć :rolleyes::D;) a z innej beczki, jeżeli chodzi o sama charakterystyke stoków - w Janskich lepsze :eek::confused: gratuleję poczucia humoru pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie doświadczyłem, siusiałem bez kolejki kiedy chciałem :D w weekend

Też preferuję ten rodzaj narciarstwa pozatrasowego :) Po tym jak w jakiejś knajpie się mało nie zabiłem na płytkach.

a z innej beczki, jeżeli chodzi o sama charakterystyke stoków - w Janskich lepsze :eek::confused: gratuleję poczucia humoru

Co kto lubi. Ja lubię bardziej stoki w Jańskich bo znacznie dłuższe. Ale te na Czarnej Górze trzeba przyznać są wyjątkowo odjechane. To chyba jedyny powód dla którego tam jeździmy :) Ale porównaj też utrzymanie tych stoków do Jańskich...tam jeszcze nie jeździłem po kamolach, ani po lodowisku. Czarna Góra dla mnie to 90km bliżej i gdzieś 70zł taniej - nie wybrzydzam, ale tych lodowych krzesełek im nie wybaczę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest wyprzęgalna ani górna ani dolna

chociaż tak teraz myślę i chyba rzeczywiście dolna nie jest wysprzęglana, stacja robi wrażenie wysprzęglanej i do tego ta taśma myli :D

a z innej beczki, jeżeli chodzi o sama charakterystyke stoków - w Janskich lepsze :eek::confused: gratuleję poczucia humoru

dla mnie stoki w Jańskich są lepsze, bo dłuższe i szerokością wcale nie odbiegają od C czy D-fis, do tego są dużo lepiej przygotowane, D to chyba ratraka od tygodnia nie widziała ;) następny mój wyjazd na Czarną pewnie gdzieś w marcu, jak ludzi będzie mniej i warunki będą w miarę spoko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='1/2prokrzysiek']chociaż tak teraz myślę i chyba rzeczywiście dolna nie jest wysprzęglana, stacja robi wrażenie wysprzęglanej i do tego ta taśma myli :D[/quote] Nie ma kolejek wyprzęganych na jednej stacji. Z jadącej 5 m/s kolejki nie dało by się bezpiecznie wysiąść. Jak jest taśma to jest większa szansa ze to jest kolejka niewyprzęgana. Bo właśnie taśma pozwala przyśpieszyć odrobinę kolejkię niewyprzęganą (zmniejsza efekt uderzenia w łydki). W wyprzęganych taśma nie wpływa tak na komfort bo krzesło zbliża się z mała prędkością. [/QUOTE]dla mnie stoki w Jańskich są lepsze, bo dłuższe i szerokością wcale nie odbiegają od C czy D-fis, do tego są dużo lepiej przygotowane, D to chyba ratraka od tygodnia nie widziała ;) następny mój wyjazd na Czarną pewnie gdzieś w marcu, jak ludzi będzie mniej i warunki będą w miarę spoko...[/QUOTE] Jeśli trasa ma parametry FIS to musi mieć przynajmniej minimalnie 30 m szerokości. Ja osobiście wolę trasy i klimat Czarnej w porównaniu do Janskich, ale każdy ma prawo lubić coś innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trasa ma parametry FIS to musi mieć przynajmniej minimalnie 30 m szerokości. Ja osobiście wolę trasy i klimat Czarnej w porównaniu do Janskich, ale każdy ma prawo lubić coś innego.

Ado, a czy masz gdzieś spisane te wymagania? Zastanawiało mnie co w nich jest, że tak mało czeskich tras je posiada - czy to kwestia, że ich nie spełniają, czy nie interesowało ich certyfikowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ado, a czy masz gdzieś spisane te wymagania? Zastanawiało mnie co w nich jest, że tak mało czeskich tras je posiada - czy to kwestia, że ich nie spełniają, czy nie interesowało ich certyfikowanie.

no właśnie, jak to jest z tymi certyfikatami, bo nawet w Austrii w jednym ośrodku nie widziałem aż tylu tras oznaczonych jako trasa FIS, chyba że aż tak się nie chwalą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, jak to jest z tymi certyfikatami, bo nawet w Austrii w jednym ośrodku nie widziałem aż tylu tras oznaczonych jako trasa FIS, chyba że aż tak się nie chwalą...

Nie no marketing tu jest na pewno...jak masz jedną trasę na slalom to po co Ci dwie, albo sześć (jak tutaj)....Ale mnie ciekawiło dlaczego w np. Harrachovie nie ma ani jednej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie robią marketing jaki chcą. Ja tam wolę zdecydowanie Harrachov,niz Czarną. W sobotę z powodu póżnego wyjazdu,trwających ferii,oraz znudzeniem Janskimi i Spindlem juz w drodze padła decyzja -Harrachov. Był to strzał w 10-kę. Praktycznie zero kolejek,jazda non stop. Jedyna oblegana trasa to łagodniejsza czerwona,na drugiej czerwonej parę osób na krzyz,a na czarnej podczas kilku zjazdów widziałem moze z 10 osób. Zadawaliśmy sobie pytanie,gdzie te wszystkie osoby ,które wjezdzają ,bo w knajpach na górze tez zero kolejek. Na plus jeszcze,że karnety mozna było kupić również na 3 lub 4 godz. a w karnecie kawa,lub czekolada gratis. O róznicy w przygotowaniu stoku nie wspominam. Niech sobie Czarna ma 5 fisowskich tras.Oni tych co mają nie potrafia dobrze przygotować. Poza tym wolę jednak jeżdzić, niż stać w kolejkach po 20 min. Marketing z tego wszystkiego najlepiej im wyszedł:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem dzisiaj 4 godzinki. Warunki podłe. Wszędzie świeży śnieg, tylko D wyratrakowali przed otwarciem. Ciekawostka - na C i D przed otwarciem ćwiczą juniorzy na tyczkach. Najlepiej utrzymana była trasa F (na lewo od talerzyka H2). Mimo tego, że śniegu jest mnóstwo (w lesie zrobiłem "turystykę pozatrasową" i nieopatrznie zdjąłem narty - jest z 80cm puchu), to na wszystkich trasach bez sztucznego naśnieżania są przetarcia do trawska. Na B i C dochodzi się do lodu. Ale najgorsza była mgła - taka, że w zasadzie jechało się w ślepo, muld nie było widać. Trasa A mnie dzisiaj pokonała dwukrotnie....oj cieżko się pozbierać w kopnym śniegu... Wogóle to po co o niej piszą na stronie skoro cały rok zamknięta...Po co mówić o rozwoju-nowych trasach- skoro mają trasy, a nie chcą ich utrzymywać. Natomiast jeśli to forum czyta ktoś z zarządu, to proszę się przyjrzeć leniom na kolejce KLH... dzisiaj mieliśmy tam kraksę...wskoczyliśmy na taśmę za późno (jak się już brameczki zamykały i nas natychmiast kanapa tak zgarnęła, że tylko ja zostałem na krzesełku, ale narty mi się wypięły, kijek połamał, a koledzy wpadli pod spód. Obsługa zanim zatrzymała ten cyrk, to krzesełko zajechało już metr za taśmę, a taśmą na koniec jechała cała wycieczka, śpią chłopaki... Aha, oczywiście krzesełka już zalodzone, ale jeszcze znośnie... Najlepiej to im idzie machanie łopatą. Kolejki spore - na KL myślę, że z 30 minut, na KLH 10 minut. Dziwne, bo ludzie wjeżdzają KL, a B fis to chyba najgorzej utrzymana trasa dzisiaj, do tego kolejki do kolejki..jakiś instynkt ich tam ciągnie. Tłok na trasach C i D niemożliwy - łatwo o dzwona. Uwaga, policji było dzisiaj mnóstwo na drogach - koniec ferii chyba. Pierwszy raz widziałem też policjantów na stoku. Ciekawe, że kolejkę KLH puszczają wolniej przy małym obciążeniu - rano jechała 5km/h potem 7 km/h. Dla porównania talerzyk H2 (genialny - polecam) jedzie 15km/h ! W weekend tylko na H2 można sensownie pojeździć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Mam podobne odczucia jak Tomek po wczorajszej jeździe. Spore rozczarowanie. O ile mgła to zjawisko obiektywne, to rozsypujące się stoki dają do myślenia. Warunki były wymagające, muldy, dziury!!! na stoku już o 10. Nie wiem czy ratrakowanie wieczorem przy zapowiadanych opadach śniegu nie lepiej byłoby przełożyć na wczesne rano, tak myślę. Nie byłoby tylu interwencji GOPRu... Ale parkingi pełne ;) Jutro ponownie zawitam, zobaczymy jak będzie w poniedziałek po feriach. pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wczoraj byłem

Uwaga, policji było dzisiaj mnóstwo na drogach - koniec ferii chyba. Pierwszy raz widziałem też policjantów na stoku.

hehehe bo były zawody dolnośląskie policjantów :) mieli nawet zarezerwowane 2 górne poziomy parkingu przy wypożyczalniach dla swoich samochodów :D - swoje zawody w slalomie obok kanapy na dole

Warunki podłe. Wszędzie świeży śnieg, tylko D wyratrakowali przed otwarciem. Ciekawostka - na C i D przed otwarciem ćwiczą juniorzy na tyczkach.

Potwierdzam - podłe - jechało się na radar - od połowy tras już lepiej ale dalej z widocznością problemy - juniorzy też ćwiczyli koło 14-15.30 na C

Najlepiej utrzymana była trasa F (na lewo od talerzyka H2).

No nie wiem - nie jechałem tam, ale jadąc tym talerzykiem szybkim H2 widziałem tam tylko same przetarcia więc się tam nie zapuszczałem - do tego zjeżdżając z tego tależyka wjeżdżało się na trawsko -obsłudze nie chciało się ruszyć nawet dupska, żeby to łopatą ze śniegiem przykryć

Mimo tego, że śniegu jest mnóstwo (w lesie zrobiłem "turystykę pozatrasową" i nieopatrznie zdjąłem narty - jest z 80cm puchu), to na wszystkich trasach bez sztucznego naśnieżania są przetarcia do trawska. Na B i C dochodzi się do lodu.

Właśnie zdziwiło mnie to, że pojawił się tak szybko lód - pewnie znowu to przez deskarzy - a co do poza grubości poza trasą to prawda :D jak wbijałem kijek to ładnie wchodził prawie cały :D

Trasa A mnie dzisiaj pokonała dwukrotnie....oj cieżko się pozbierać w kopnym śniegu...

Tylko raz i od połowy, bo ani razu nie wjeżdżałem 2os :D - pojechalem przecinką z 4os na tą A od połowy - lekkie przetarcia, ale jakby mniej lodu niż na C i D

Aha, oczywiście krzesełka już zalodzone, ale jeszcze znośnie...

Ostatnio jak byłem to było dopiero tragedia - ale dzisiaj już mniej - a i jak jechałem z jakimś deskarzem to spadła na niego bryła lodu z góry - oderwało się od tego tej rurki metalowej

Kolejki spore - na KL myślę, że z 30 minut, na KLH 10 minut. Dziwne, bo ludzie wjeżdzają KL, a B fis to chyba najgorzej utrzymana trasa dzisiaj, do tego kolejki do kolejki..jakiś instynkt ich tam ciągnie.

Dlatego na KL nawet nie próbowałem - jak widziałem kolejkę to mi się odechciewało :D

Tłok na trasach C i D niemożliwy - łatwo o dzwona.

Po tym jak postawili tam 4os krzesło to byłem zadowolony, ale teraz jak zobaczyłem jak idzie krzesło na przepustowości na maksa to jest tłok niemiłosierny na C i D - z żalem będę wspominał wspaniałe trasy C i D bez tłoku, bo ruch wczoraj był niemiłosierny jakby jakaś autostrada :cool:

Ciekawe, że kolejkę KLH puszczają wolniej przy małym obciążeniu - rano jechała 5km/h potem 7 km/h. Dla porównania talerzyk H2 (genialny - polecam) jedzie 15km/h ! W weekend tylko na H2 można sensownie pojeździć.

Pojechałem na ten talerzyk a tam 0 kolejek :) no i śmiga aż miło - tak na oko 2 razy szybciej niż krzesło - szkoda tylko, że na E i F zielsko wystaje Przejechałem się kolejką 4os przy parkingu - tam dopiero wolno idzie - jeszcze wolniej niż na KLH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że kolejkę KLH puszczają wolniej przy małym obciążeniu - rano jechała 5km/h potem 7 km/h. Dla porównania talerzyk H2 (genialny - polecam) jedzie 15km/h ! W weekend tylko na H2 można sensownie pojeździć.

Kolej taka jak KLH jeździ maksymalnie 2,5 m/s tj. 9 km/h, 5 km/h to prędkość awaryjna (1,5 m/s). Tatrapoma jeżdzi maksymalnei 3,5 m/s to 12,6 km/h. Więc 5 km/h dla kolejki to mało prawdopodobne a 15 km/h dla tatrapomy to nie jest możliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko raz i od połowy, bo ani razu nie wjeżdżałem 2os :D - pojechalem przecinką z 4os na tą A od połowy - lekkie przetarcia, ale jakby mniej lodu niż na C i D

Od przecinki w dół to można trasą A śmiało zjeżdzać, twardo ubite i ale spore przetarcia. Problem jest z górną połową. Wydmy ze śniegu na metr, a miedzy nimi nawet przetarcia do trawy. Ja się wbiłem w puch - zjeżdzając z jednej wydmy za słabo siadłem na tył i wbiłem się przodami nart w następną -> lot na twarz (albo jakoś inaczej mną rzuciło :) - nie widziałem nic - mgła). Najgorzej się pozbierać, bo się nogi zapadają po kolana. Co do tych przetarć na H, to rzeczywiście sporo ich, ale to nie kamole tylko jakieś wystające korzenie i trawsko generalnie. Kolega co został do końca opowiedział mi co było potem...Oddać karnet stało ze 100 osób w jednej kolejce do jednej kasy! A najlepsze, że Ci co na "nocną" też w niej stali. Dopiero jak ludzie zbluzgali kasjerkę to zadzwoniła "po posiłki" i otwarli drugą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolej taka jak KLH jeździ maksymalnie 2,5 m/s tj. 9 km/h, 5 km/h to prędkość awaryjna (1,5 m/s). Tatrapoma jeżdzi maksymalnei 3,5 m/s to 12,6 km/h. Więc 5 km/h dla kolejki to mało prawdopodobne a 15 km/h dla tatrapomy to nie jest możliwe.

Mam cały zapis trasy. Rzeczywiście nie było to 5km/h pierwszy wjazd KLH 9:29:46 9:39:35 - 10 minut bez 15s. ! 1.100km /585s*3600=6.76km/h H2: 11:46:40 - 11:49:57 - 197s. 0.868km/197s*3600 = 15.86km/h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szukam spania w okolicach Zieleńca, Czarnej Góry dla dwóch rodzin ( 4 dorosłe, 4 dzieci ). Nie musi to być koniecznie w jednym obiekcie. Termin od 18 do 20 luty. Zdaje sobie sprawę z tego, że to trochę późno na szukanie noclegu. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...