Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Racja ja tez się ciesze ze się ruszyło, ale zamontowanie takiej kanapy nie jest małym nieporozumieniem :confused:

Na czymś trzeba było zaoszczędzić, jest Tatralift, a nie Doppelmayr i do tego znacznie prostsza technicznie niewyprzęgana. Osobiście wolę dwie wolne niż jedną szybką. Co prawda na tak długim odcinku jest to już mało komfortowe, ale dałoby się przeżyć, gdyby nie ten lód na siedzeniu..(choć może dziś odwilż dotarła na czarną i problemu nie ma..). No i krzesło to jednak wygoda w stosunku do talerzyka... A u czechów prawda - są też w większości niewyprzęgane, Rokytnice mają np. jedną wyprzęganą ale tam to mus, bo jest chyba 1,8km. Za to druga - wybudowana później jest już niewyprzęgana. Chyba gdzieś ten stary szybki talerzyk u nich leży i może zrobią na nim coś nowego. Grunt, żeby nie przestali inwestować, mogliby też jakąś dodatkową trasę wychlastać, ale pewnie im "ekolodzy" nie pozwolą...w końcu to teren parku krajobrazowego - tylko lasy państwowe chlastają co chcą... -------------- Gdyby kogoś interesowały dokładne czasy, to: KLH jedzie 9 minut KL jedzie 11-12 minut

Użytkownik _tomek edytował ten post 19 styczeń 2010 - 03:01 dodane czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zazdroszcze tej umiejetnosci ;]to pewnie do zobaczenia na stokach:D bede devastovac wyciag h2, moze kopsne sie na nartach z wroclawia na czarna...:D:D

Życzę odpowiedniej ilości śniegu, bo przy takiej jak do wczoraj nie warto rysować i kaleczyć. Ale wciąż pada i pada, Spindler ma 20 - 25 cm świeżego, u mnie na podwórku i w okolicy podobnie, wiec możne........:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę odpowiedniej ilości śniegu, bo przy takiej jak do wczoraj nie warto rysować i kaleczyć. Ale wciąż pada i pada, Spindler ma 20 - 25 cm świeżego, u mnie na podwórku i w okolicy podobnie, wiec możne........:)

Dlatego preferuję wyciągi F1/KL/KLH, bo tam są dośnieżane trasy i jak już coś wyłazi spod śniegu to zwykle jest lód ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej są normalni leśniczy... jeśli wjeżdzasz do lasu po to by przez niego przejechać, a nie się w nim bawić, nie kradniesz drzewa, ani nie ma zagrożenia pożarowego, to nie będą sobie zawracać Tobą głowy. A czy przejedziesz? hmm...to nie jest droga krajowa...posolona i odśnieżona...sam musisz wiedzieć czy potrafisz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda aktualnie dojazd od Bystrzycy i od Lądka? Można puszczać się bez łańcuchów? Trochę mam obawy czy sobie poradzę, wolałabym mieć te łańcuchy, nawet gdyby się miały nie przydać.. A może ma ktoś na zbyciu po studenckiej cenie?:) Albo mógłby pożyczyć na jedną dobę... Z allegro już teraz nie dojdą raczej (w środę o świcie wyjeżdżamy), a kupić nowe tu gdzie mieszkam to jakieś 70-90zł w plecy:/

Ludzie dajcie spokój z tymi łańcuchami...na letnich jedziesz czy co ? Jak zacznie padać śnieg, (a ma padać nad ranem) to prędzej utkniesz w Bardzie za tirem. Obecnie w Złotym Stoku wieje wiaterek, śnieg jest niezwiązany. Zaspy zaczynają się sypać od Ząbkowic na południe. Z tym, że ósemka jest zasolona w trzy d...y i jeśli nie będzie ostro sypać to pozostanie mokra. Jak przejedziesz Bardo, to stromo (tak, żeby były problemy) jest dopiero na parkingu pod ośrodkiem - najwyżej staniesz niżej. A tak z doświadczenia to znacznie bardziej przydatnych od łańcuchów jest dwóch chłopa do pchania. A jak nie dają rady (bo rów np.) to od tego mam linkę holowniczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziekuje Panowie ;) Dwie sprzeczne informacje jedna pod druga ;) ;) Nie zdziwilbym sie, gdyby lesniczy solili mandaty w imie ochrony interesu przewoznikow. Tam jest zakaz wjazdu czy co? Wlasciwie jak jest z wjezdzaniem do lasu? Wolno, nie wolno? Czy tylko tam nie wolno gdzie jest znak? pozdr Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie jak jest z wjezdzaniem do lasu? Wolno, nie wolno? Czy tylko tam nie wolno gdzie jest znak?

Ogólnie nie wolno wjeżdzać żadnym pojazdem spalinowym do lasu (bez specjalnego imiennego zezwolenia). Jeśli nie ma znaku, a droga jest utwardzona, to możesz się tłumaczyć, że myślałeś, że to droga publiczna. Zawsze mają prawo Ci wystawić mandat, a Ty go masz prawo nie przyjąć. Wszystko zależy od leśniczego... Jeśli więc pisze ktoś, że mandaty istotnie lecą - to bym nie próbował. Nie pamiętam ile razy sam wjeżdzałem do lasu i nigdy nawet mnie nikt nie zaczepiał o mandat, ale może pod czarną górą jest taki gorliwy leśniczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie co to jest droga publiczna i co to jest las? Zakaz stoi - ok. nie wolno tam wjechac, ale jezeli jade przez pola droga "bita" i nagle po obu stronach pojawiaja sie drzewa to juz zlamalem przepisy czy nie? A jak z niej skrece w droge zarosnieta trawa? Sam sie wiele razy paletalem po takich miejscach, pewnie raz mniej raz bardziej legalnie, ale ciekawi mnie stan prawny. Pytanie z innej bajki - jakiego tloku spodziewac sie w weekend 5-7 lutego? Maly, sredni, duzy, duuuuzy, dramat, tragedia, 15 minut do krzesla? ;) ;) Warszawa i dolnoslaskie maja ferie a znajomi ciagna mnie wlasnie w ten weekend w gory. Moze odpuscic tloczna CG i uderzyc do nudnej Laskowej pod Bochnia? pozdr Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie jak jest z wjezdzaniem do lasu? Wolno, nie wolno? Czy tylko tam nie wolno gdzie jest znak?

jazda jest zabroniona ... taki zakaz wynika z przepisów ogólnych i nie musi ten zakaz by wyrażony znakiem ...a wręcz odwrotnie - można wjechac do lasu tylko wtedy, gdy stosowne oznakowanie takiej drogi, na to zezwala Ustawa o lasach Art. 29. ust. 1. Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach, Ust. 2. Postój pojazdów, o których mowa w ust. 1, na drogach leśnych jest dozwolony wyłącznie w miejscach oznakowanych. a kodeks wykroczeń, w kwestii niestosowania się do powyższego, stanowi : Art. 161. Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nie należącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nie przeznaczonym, podlega karze grzywny. jarek:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ludzi to do godz 12 calkiem luzno a od 12 zaczal sie przyplyw i potop jezdzcow wiec kolejki byly gigantyczne. Pogoda dobra, rano pochmurno a pozniej słoneczko. Ogolnie inwestycje genialne, jednak przez popularnosc osrodka, kanapy i trasy nie wyrabiaja z iloscia ludzi. amperwroclaw

Jak dlugo czekalo sie w kolejkach? Moze faktycznie odpuszcze sobie CG przez najblizsze dwa tygodnie a zaatakuje po feriach... Ewentualnie Laskowa. Na razie jutro pierwsze podejscie do snowkitingu :) pozdr Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na CG wczoraj i dziś (31.01). Kolejki są do przeżycia. Zwłaszcza rano (ok.10) było ok. O 11. kolejka od krzesełka przy trasach A i B stała sie już męcząca, ale przy KL H było w porządku (jak na Polskę). Niestety mało śniegu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus był taki, że jak na ferie było naprawdę mało ludzi. A przy takich opadach jak dzisiejsze wyratrakowanie tego na bieżąco było raczej niemożliwe. Jedyne co, to mogli faktycznie po ustaniu opadów zamykać po kolei każdą trasę na 30-40 minut i otwierać ubitą. Ale nie wymagajmy za dużo ;) Od jutra warunki będą idealne (mam nadzieję). Pochwalić można też drogowców. Chciałbym mieć tak odśnieżony dojazd do domu jak wygląda droga do Stronia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj i ciężko napisać jakie były warunki... Śniegowe - doskonałe, na stokach był twardy sztruks, a na to padał śnieżek. Zjechałem wszystkimi trasami. Na tych niedośnieżanych były minimalne przetarcia. Natomiast pogoda była taka, że na dole było całkiem przyjemnie (-8), śnieg i lekki wiaterek, ale na górze nie szło wytrzymać - wiatr może z 60km/h, mgła śnieg walący w oczy (pod górę wiało) bez maski na twarz ciężko było to wytrzymać. Trasa A - w końcu dało się nią zjechać - był tam ratrak, ale na górze dobrej roboty nie zrobił. W górnym odcinku były wielkie doły i przetarcia, ale od przecięcia z kolejką było idealnie równo. Jakby ratrak nie dał rady tam na górze. Trasa piękna, to że jej nie uprawiają to wstyd. Obecnie nie ma już puchu i to już nie off-piste, tylko bardzo trudna czarna trasa - oficjalnie zamknięta. Najfajniej jeździło się na H2 - malutko ludzi (zero kolejek), jeszcze pod strefą mgły i wiatru. Na KLH nie było jakiś wielkich kolejek, 2-3 minuty góra. Na KL kolejki na koniec płotku - 20-30 minut? Na KLF i talerzykach kolejki po 10 minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą pogodą to faktycznie nieciekawie. Ale dobrze że stoki są dobrze przygotowane, wybieram się na Czarną za dwa tyg. więc sytuacja tylko powinna ulec poprawie. Z innej beczki: wczoraj kupiłem maskę na twarz, zakrywającą szyję, usta i nos. Przyda się już jutro, bo poranne bieganie w temperaturze -10 stopni i jeszcze niżesz do przyjemności nie należy. To w ramach przygotowań kondycyjnych do wyjazdu do Włoch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się w Tobą że trudno wymagać końca opadów śniegu przed ratrakowaniem,ale mogli chociaż z rana przed otwarciem ośrodka wyrównać choć trochę te trasy.

A ja w tą sobotę kończyłem pobyt w Alpach. W nocy spadło sporo śniegu, zrobiły się muldy i nikt nie ratrakował, bo takiego śniegu się nie ratrakuje. Ośrodek w którym byłem ma tyrolski znak jakość jeśli chodzi o przygotowanie tras. Zapewnieam Cię, że nogi trochę bardziej bolą jak zrobisz taką trasą 1020 m różnicy wzniesień. Ja myślę, że my trochę za dużo wymagamy o tych naszych małych stacyjek narciarskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w tą sobotę kończyłem pobyt w Alpach. W nocy spadło sporo śniegu, zrobiły się muldy i nikt nie ratrakował, bo takiego śniegu się nie ratrakuje. Ośrodek w którym byłem ma tyrolski znak jakość jeśli chodzi o przygotowanie tras. Zapewnieam Cię, że nogi trochę bardziej bolą jak zrobisz taką trasą 1020 m różnicy wzniesień. Ja myślę, że my trochę za dużo wymagamy o tych naszych małych stacyjek narciarskich.

eh... jak spadnie też ratrakują, przynajmniej w porządnych ośrodkach ;) poczytaj ;)

Na lodowcu Hintertux o perfekcyjne przygotowanie tras zjazdowych dba codziennie 14 ratraków wyprodukowanych przez firmy Kässbohrer i Prinoth. Jeśli popołudniowa prognoza pogody w czasie najbliższych 12 h nie przewiduje opadów śniegu, wówczas późnym popołudniem rozpoczyna się przygotowywanie tras zjazdowych. Jeżeli po wieczornej pracy ratraków nadejdzie zimna i bezśnieżna noc, wówczas następnego dnia narciarze mogą korzystać z idealnie spreparowanych tras narciarskich. Najważniejszymi aspektami przed przystąpieniem do przygotowania tras jest aktualna prognoza pogody i wieloletnie doświadczenie pracowników kolejek linowych. Przy opadach świeżego śniegu ratraki rozpoczynają pracę już o godz. 4:30 rano. Zazwyczaj jednak świeży śnieg do godz. 8:00, czyli godziny otwarcia stoków, nie wiąże się dobrze ze starą warstwą śniegu, przez co trasy narciarskie wydają się być bardzo miękkie. W przypadku kiedy ranną porą opady są obfite i długotrwałe, a świeży śnieg przykryje grubą warstwą przygotowane o poranku trasy, nasi goście mogą mieć mylne wrażenie, że trasy nie są odpowiednio przygotowane. Innym faktorem, który utrudnia odpowiednią preparacje tras zjazdowych jest silny wiatr, który często nawiewa na przygotowane trasy nową pokrywę świeżego śniegu. W okresach kiedy przez dłuższy czas utrzymuje się ładna pogoda preparowane są tylko te trasy, które zostały najbardziej rozjeżdżone przez narciarzy i snowboardzistów. Taka technika, ma na celu nie naruszanie związanej pokrywy śniegowej, która w górnej części jest twardsza i gwarantuje narciarzom lepszy komfort jazdy. Jeżeli pokrywa śniegu jest bardzo twarda, ratrak nie zawsze jest w stanie wygładzić wszystkie nierówności i usunąć całkowicie muldy. W takim przypadku niektóre odcinki mogą być nierówne i wyboiste. Ze względu na bardzo wysokie położenie naszego regionu narciarskiego oraz często szybko zmieniające się warunki pogodowe, pomimo wielkich starań nie zawsze możemy oferować idealne warunki na trasach zjazdowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka. Kolega chciał na Czarnej Górze wziąść instruktora (snowboard). Obecnie zrobili monopol - tylko jedna szkoła ma pozwolenie na pracę...i ceny skoczyły - 70zł/h. Wczoraj się nie mógł do nich dodzwonić. Dzisiaj już nie ma możliwości, następny termin na jutro na zasadzie "gdzieś się wciśnie". Także czasy gdy sie pojechało w weekend i można było wziąć instruktora "ot tak" już minęły bezpowrotnie. W Zieleńcu za 50 (i intstruktorzy są!). Tyle, że mamy ferie i w Zieleńcu jest w zwykły dzień tłok na kolejkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj od 9:30 do 13:30, śmigałem tylko na c-fis, warunki rano bardzo fajne, kolejek brak, koło 10:30 ludzi co raz więcej, ale nie stało się kolejce dłużej niż hm... 10 minut, im tym później, tym stok bardziej zryty to moje pierwsze śmiganie na Czarnej od dobrych kilku lat, fajnie że coś się dzieje ale... KLH wlecze się, pewnie dla tego, że na szczycie nie ma wysprzęglania... ktoś tu chyba kiedyś pisał, o ile mnie pamięć nie myli, że trasy są szersze niż w Jańskich, no wybaczcie, ale C to chyba jest węższą od Andela, póki ludzi nie było to śmigało się dość, ale potem się zrobiło strasznie tłoczno to przygotowania tras też miał bym zastrzeżenia ale jak na tak wąski i zatłoczony stok i tak nie jest źle ;) pojechałem tam głównie testować narty i muszę powiedzieć że Pan z Centrum Testowego Voelkl, bardzo pomocny, pogada, doradzi widać, że wie coś o tych nartach, centrum dobrze zorganizowane, obiło mi się o uszy, czy na nawet na forum ktoś o tym pisał, że mają tylko krótkie narty co jest sprzeczne z prawdą, ponieważ sam dzisiaj ujeżdżałem Racetigera GS 175cm i Unlimited AC 50 177cm, no, chyba że ktoś jest naprawdę "duży" to wtedy rzeczywiście te narty mogą być krótkie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...