Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli dobrze kombinuję, to chyba kiedyś tam wygrałem jakieś lokalne zawody w "slalomie gigancie" :P. P1/F1 są chyba trochę bardziej strome - łatwiej się rozpędzić i dlatego nie przeszkadza mi ich długość. W każdym razie, jak tylko tam będą warunki, to może się tam zwinę (aczkolwiek bardziej prawdopodobne, że się wybierzemy gdzieś do Czech).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ostatnie 3-4 bezsniezne zimy nauczyly wlascicieli osrodkow nieco "zmieniac rzezywistosc"... Kiedys przy takich warunkach osrodek bylby zamkniety... A teraz na firmowej stronie napisza, ze warunki dostateczne/dobre... Coz, a tak sie chwalili, ze nowy swietny system dosniezania wybudowali... Wiec jak byly mrozy po -15*C to powinni tego sniegu nawalic 2m... Starczyloby do teraz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem od tego typu inwestycji, ale na logike - jesli "odplyw" maja bardzo wydajny to i "doplyw" musza miec o podobnym potencjale... Wiec po co bylo budowac swietny system nasniezania z za malym zbiornikiem? PS Czesi potrafili w ciagu 3 dni sztucznie nasniezyc caly areal warstwa o grubosci 80cm (patrz Herlikovice-Bubakow 2 sezony temu)... A oni nie maja zabiornika tylko malutki strumyczek... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy że mają 15 takich armatek (te z obrazka na ich stronie) http://www.demacsnow...3-set/?navid=11 w optymalnych warunkach 500l/minutę wg danych producenta -czyli 30m2/h, 720m3 dziennie na armatkę x15 armatek (a może mają wiecej) to jest 11tys. m3 dziennie. "Zbudowaliśmy zbiornik wodny o pojemności 12000m3 (istniejące zbiorniki posiadały 4500m3), " Czyli 16500m3 wody + to co spływa na bieżąco strumykiem(niewiele spływa) - może z 2 doby pracy na pełnym gwizdku... Jeśli zbiornik ma wymiary 50m x 50m x 3m głęboki to ma zaledwie 7500m3 pojemności - żebyście mieli wyobrażenie o skali. Po prostu są hektary tras i bez pomocy natury nie da rady. Tu jest wątek: http://www.skiforum....ad.php?p=255903 "Żeby wytworzyć piętnastocentymetrową jego warstwę na powierzchni 60 na 60 metrów urządzenie potrzebuje jednak ok 285 m3 wody " Wiem, że Czesi - np. Jańskie Laźne potrafią lepiej...Ale tu już też nie jest źle - przynajmniej nie oszczędzają - jest mróz to śnieżą - nie patrzac na prognozę pesymistycznie...że pieniądze na prąd wyrzucone w błoto. A to, że naciągają prawdę o warunkach...może to kwestia, że już inaczej się nie da. W takim Zieleńcu to nawet GOPR robi ludzi w konia... Ale przecież na forum zawsze ktoś napisze jak było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mam nadzieje na dobre warunki pogodowe od 18 do 25 bo się wybieram prawdopodobnie. Właśnie szukam jakiegoś niedrogiego pensjonatu z wyżywieniem i niezbyt daleko od stoku. Może coś polecacie skoro już tu niektórzy bywali w tych okolicach? Pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj. Jeździłem na trasie C. Najpierw ciekawostka - rzeczywiście na tej trasie nie ma kamyczków - to czarne to jakieś szyszki, drzewo - nieszkodliwe. Kolejka KLH - oczywiście full nówka - nie powala szybkością, ale kolejek do niej nie będzie. Dzisiaj była obciążona może w 50% i na stoku już było dosyć ciasno. Żaden z łączników nie był przejezdny, także jedyna możliwość dostania się do KLH wyglądała tak jak na pierwszym zdjęciu - każdy musiał zostać ochrzczony aż trzema armatkami! Dziękujemy! Warunki opisuje niezależna czarnagora.com.pl: "Na trasie B i C oraz dolnych wyciągach P1 i F1 panują średnie warunki, ale patrząc na inne ośrodki oraz całkowity brak śniegu naturalnego, można powiedzieć nawet dobre warunki. Zdarzają się przetarcia, zwężenia również, oblodzenia także, ale jest śnieg i można jeździć a to jest najważniejsze" Więc powiedzmy szczerze. Poza szczytem cała górna połowa trasy C to już czysty lód. Dolna połowa to lód przykryty 2cm warstewką śniegu. Były też lodowe grudy i to takie, których nie udało mi się ściąć nartą - przeleciałem po nich jak po tarce. Kijka się nie wbije nigdzie. Napisanie, że warunki są dobre to nadużycie. Nikt kto słabo jeździ nie da sobie na niej rady. Wszyscy mają wieksze lub mniejsze problemy. Widziałem też ludzi schodzących piechotką. Mimo takiej ilości narciarzy muldy się nie tworzyły, bo nie miały z czego. Z rozmów z kolejki dowiedziałem się, że dziś są najlepsze warunki od kilku dni. Aha, na trasie C kamieni nie ma, narty całe. Z oględzin z parkingu P1/F1 wyglądają lepiej niż w kamerze na www... B-fis nie widziałem inaczej niż z daleka - patrz zdjęcie. Dzisiaj będa śnieżyć pewnie całą noc, to jutro powinno być dobrze, ale patrząc, że mają już tylko połowę wody, to cudu nie będzie.

Załączone miniatury

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • bfis.jpg
  • lod.jpg
  • trasa d.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ponawiam moje zapytanie o noclegi koło tego ośrodka (termin: 16-25.01). Zależy mi na: 1. Blisko wyciągu 2. Z wyżywieniem raczej :rolleyes:(chociaż interesujące oferty bez jedzonka też mogą być) 3. Możliwość zabrania psa:cool: (oczywiście możecie nie wiedzieć o dostępności tej opcji ale to ja już we własnym zakresie porozmawiałabym z gospodarzem) 4. Oczywiście względnie niska cena... Bo jak mi sie nie uda nic znaleść albo pogoda będzie wątpliwa to kurs za granice (i tak w nastepnym tygodniu do Austrii wiec chcialam troszkę swojego zasmakować ;P) Oczywiście niemądra nie jestem :P i przejrzałam już oferty na stronie czarnagora.pl ale wiemy jak to czasem jest...nie wszystko umieszczają albo coś nieaktualne... Więc bardzo proszę o jakiekolwiek propozycje ;)

Użytkownik she922 edytował ten post 28 grudzień 2009 - 15:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale właśnie zależy mi żeby był przy wyciągu ponieważ ja zawsze szybciej zjeżdżam ze stoku i muszę iść po psa na spacer. A że prawka nie mam (jeszcze;P) to niestety piechotką. Jeżeli komuś jeszcze coś się przypomni to będę wdzięczna ;) PS. W tygodniu na Czarnej Górze są kolejki (chodzi o wyciągi rzecz jasna)??? Bo np. w Korbielowie na Pilsku szybciutko leci ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. "Puchaczówka" wyjeżdżasz wprost z ciepłego garażu 170 m i wracasz do niego,ale najpierw prawko np.eksternistycznie:D,tylko o łańcuchach zapomnij ,bo kafelki w garażu;) pozdrawiam

Czyli mam rozumieć że Puchaczówka (pensjonat) z zagwarantowanym miejscem w garażu jest w odległości 170m. od wyciągu? Bo na ich stronie www tego nie ma ;) Cena niska coprawda nie jest...niestety :( Aktualnie zastanawiam się między: 1. Czarna Góra (Sienna) 2. Jaworzyna (Krynica) 3. Pilsko (Korbielów) 4. (?awaryjnie?) Kasprowy Wierch (oklepane Zakopane) ?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich jak Czarna Góra albo lepszych to jest w Sudetach z 10 - tylko po czeskiej stronie.

Bardzo chetnie sie doedukuje. Prosze o podaniu 7 lepszych osrodkow czeskich od Czarnej Gory jezeli chodzi o ilosc, uksztaltowanie, charakterystyke tras. Z gory dziekuje. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chetnie sie doedukuje. Prosze o podaniu 7 lepszych osrodkow czeskich od Czarnej Gory jezeli chodzi o ilosc, uksztaltowanie, charakterystyke tras. Z gory dziekuje. Pzdr.

No dobra, nie czepiaj się...Czarna ma rzeczywiście fajne trasy i nawet przestała być już takim skansenem. Tu masz listę: http://www.holidayin...&cat=45&frm=ktg Rzeczywiście 10 nie ubieram w Sudetach. No i tylko pierwsze z góry są bezdyskusyjnie lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No dobra, nie czepiaj się...Czarna ma rzeczywiście fajne trasy i nawet przestała być już takim skansenem. Tu masz listę: http://www.holidayin...&cat=45&frm=ktg Rzeczywiście 10 nie ubieram w Sudetach. No i tylko pierwsze z góry są bezdyskusyjnie lepsze.

Ty to jesteś po prostu nieprzemakalny - trzeba zaistnieć nie mając pojęcia - po co??? Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...