Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem:D 40*6pkt=240 zł>>>>75 zł bez szaleństw:D

no toś chłopie słabo szukał bo w czarnej górze jest centrum testowe BLIZZARDA i ATOMICA już chyba od 4 lat i wybór nart spory, wysokie modele itp. i na koniec sezonu narty te można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie !! :) A co do cen to myśle ze są ok nie przesadzili no i zrobili karnety czasowe na nocną jazdę :)

Wiesz,szukałem narty gigantowej ponad 190cm,a patrząc na te narty w ofercie musiałem patrzeć w dół,a nie w górę,a koszykarzem nie jestem:D. Ale nie martw się po nartach znalazłem coś dla siebie w namiocie,było zimne i z pianką:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://czarnagora.pl/pl/cennik/ co wy na to? jednak punkty i to całkiem ok 10 razy krzesło H1 za 60 zł... czekam na komentarze:D

A nie zauważyliście bardzo ważnej zmiany - bilety godzinowe - a nie od - do. To bardzo pozytywna zmiana, bo jako "miejscowy" jadę sobie 35km, na 3,4h i do domu. W zeszłym roku było to ustawione na sztywno i bardziej pasowało kupić cały dzień i odsprzedać karnet. Punktowych zastosowania nie widzę. 60zł 10x krzesło H1 ? albo 4h... w 4h więcej zjadę. No chyba, że weekend, a weekend Monte Negro to przeklęta góra - unikam. Może w tym roku się to zmieni, choć w to wątpie - pewnie przyjedzie jeszcze więcej ludzi. Jeśli są desperaci godzacy się stać 40min w kolejce, a potem 15 minut wjeżdzać kolejką... Jańskie, Harrachov, Spindel nie podniosły cen. 590CZK to dziś 95zł za dzień + jeszcze parking. W tym roku proporcje narodowe się tam mocno zmienią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w kotlinie od 16 leje deszcz, jeśli tak mocno jak u mnie pada deszcz w górach pada śnieg to będzie pięknie

Przykładowo w zeszłym roku byłem w Stroniu i padał deszcz- przyjeżdżam pod monte negro a tu cały czas padał śnieg - a przecież to tak blisko :)

no własnie . z tym obłożeniem to dziwna sprawa jak dla mnie. rezerwujac apartament w Stroniu obdzwoniłem ze dwadzieścia takich lokali i wszędzie było wolne. co innego na sylwka i NR - w tym czasie zero miejsc - więc nie zabardzo kumam wyjaśnijcie mi chodzi mi o świeta i dni przed NR - JAKIE OBŁOŻENIE tak tylko z ciekawości bo zapłacone i jechac trzeba

Ludzie nie ryzykowali bo sam widzisz - opady nie były pewne - a po co tam jechać ja nie na narty??? Co do kolejek do wyciągów - jeżeli z czerwonych tras będzie otwarte tylko 2os krzesło to spodziewaj się kolejek 30min i większych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłam w CG w tamtym roku kilka razy i może jakoś nie miałam szczęścia do tego miejsca, ale nie wspominam tych dni jakoś szczególnie przyjemnie. Trasy w ogóle nie były przygotowane, jedynie tyle, co ludzie wyjeździli- tak się złożyło, że spadł świeży śnieg. Trzy ratraki stały na poboczu i nikt jakoś ich nie używał:confused: Kolejka do wyciągu nie była zbyt długa, ale szła powoli, bo krzesełka jechały baaardzo wolno. Najgorsze jednak było dla mnie to, że zrobili karty magnetyczne, czytniki... i co z tego, jak kartę za każdym razem trzeba wyciągać z kurtki i przykładać do czytnika:eek: Fajne miejsce, pewnie tam jeszcze pojeżdżę, bo nie jest daleko,ale szału nie ma ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co z tego, jak kartę za każdym razem trzeba wyciągać z kurtki i przykładać do czytnika

Wystarczy mieć w rękawie miejsce na karnet na zamek i nie trzeba wyjmować :D No ale gdyby były bramki bezdotykowe, że nie trzeba byłoby się nachylać lekko to byłby już lux

Użytkownik lukas63 edytował ten post 11 grudzień 2009 - 12:14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mieć w rękawie miejsce na karnet na zamek i nie trzeba wyjmować :D No ale gdyby były bramki bezdotykowe, że nie trzeba byłoby się nachylać lekko to byłby już lux

Toż mam w rękawie specjalną kieszonkę z boku na karnet. Wszędzie działa, tylko nie tam. Zresztą nie tylko mi. Wszyscy wyciągali i łapki mrozili ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż mam w rękawie specjalną kieszonkę z boku na karnet. Wszędzie działa, tylko nie tam. Zresztą nie tylko mi. Wszyscy wyciągali i łapki mrozili ;)

Tak, na czarnej są bezdotykowe, ale takie beznadziejnie działające. Trzeba wymacać i złapać w rękawie tę kartę i przytknąć do czytnika trzymając drugą ręką. To nie tak jak gdzie indziej, że pomachasz ręką i nawet nie zatrzymujesz się w bramce. Działa przez kurtkę, ale ciężko bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podają na stronie,że jutro rozpoczynają naśnieżanie B-fis i dolnych pólek,za pomocą nowego meganowoczesnego systemu :) pozdrawiam artur

Gdzie to o B-fis wyczytales? Ja widze tyle: "PADA ŚNIEG I BĘDZIE MRÓZ 2009-12-11 Z przyjemnością informujemy o padającym śniegu i prognozach zapowiadających mrozy. Dzięki takiej aurze uruchomimy system naśnieżania i już wkrótce będziemy mogli poinformować Państwa o otwarciu sezonu 2009/2010. Serdecznie Państwa zapraszamy do odwiedzin naszego ośrodka."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to o B-fis wyczytales? Ja widze tyle:.....[/I]

A widzisz:D.Kolega Krykam poinformował kilka postów wcześniej o nowej niezależnej stronie o Masywie Śnieżnika i okolicach. Może ta niezależna strona wie lepiej;),niż sam ośrodek gdzie i kiedy będą śnieżyć:D w tymże ośrodku:) http://www.czarnagor...pada_snieg.html No ,patrząc na temperatury ,to przed świętami pewna inauguracja sezonu w Siennej i darmowa degustacja kanapek;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kierunku bystrzycy droga zamknięta ale kto wie to przejedzie bo się da :) a od 1 stycznia ma być utrzymywana i przejezdna jak do tej pory :)

W zimie to podobno trudna trasa(kiedyś nawet była wzmianka- nie odśnieżana),jechałem nią jesienią pare lat temu,momentami bardzo wąsko,a zimą musi być jeszcze weselej.Nie wiem jak jest teraz.Kiedyś chciałem spróbować (łańcuchy w pogotowiu),ale w ostatniej chwili odpuściłem i uderzyłem na Stronie śl.,tam też potrafi być wesoło jak nie posypią(oczywiście jak się nie chce założyć łańcuchów) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba wymacać i złapać w rękawie tę kartę i przytknąć do czytnika trzymając drugą ręką.

Właśnie tak robię - wiadomo nie jest to jak np. w Spindlerovym ale zawsze coś

No ,patrząc na temperatury ,to przed świętami pewna inauguracja sezonu w Siennej

wg tej prognozy 17.12 ma być -17st C - mam nadzieję, że ich system nie zamarznie jak w Zieleńcu

Użytkownik lukas63 edytował ten post 11 grudzień 2009 - 21:25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak wąsko było... ale własnie dlatego droga jest zamknięta bo na odcinku od bystrzycy do końca idzikowa droga została poszerzona i został wylany nowy asfalt wiec teraz bedzie o wiele lepszy dojazd od tamtej strony :)

ja jadę odcinek Złoty Stok - Lądek, potem to już lajcik :) a tak wogóle to lepiej jest jechać (jak kto np. z Opola -ale tym od Wrocławia również się to opłaci) przez Paczków, Javornik, Travną, Lądek Zdrój. Tym od Opola się opłaca, bo nie muszą jechać przez dziurawą drogę Złoty Stok Lądek - koło orłowca monstrualne dziury - może załatali już... Tym od Wrocławia, dlatego, że przejazd przez Kłodzko jest po prostu do bani - korki niesamowite - może nie tyle w kierunku do Czarnej, ale z powrotem jest rondo z drogą od Nysy i na nim potrafi być 3km korka - 1h stania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym od Wrocławia, dlatego, że przejazd przez Kłodzko jest po prostu do bani - korki niesamowite - może nie tyle w kierunku do Czarnej, ale z powrotem jest rondo z drogą od Nysy i na nim potrafi być 3km korka - 1h stania.

Nigdy tyle tam nie stałem - dziwię się, że piszesz o jakimś korku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tyle tam nie stałem - dziwię się, że piszesz o jakimś korku

Widzisz, może w weekendy nie jest tak źle, ale ja od Nysy już wielokrotnie jeździłem przez poligon, albo jaszkową -krosnowice, a ostatnio gdy w kłodzku rozkopali dusznicką to normalnymi polnymi drogami zasuwałem... Kłopot nie jest na rondzie tylko na tych światłach koło CPNu, korek jak urośnie do wysokości ronda, to po prostu się już tylko stoi. W takim wypadku wrocławianom opłaci się cofnąć i pojechać przez Jaszkową do Podzamka, a potem przez Złoty Stok, do Kamieńca i Ząbkowic. Teraz jest jeszcze wahadło na drodze z Nysy - przed samym Kłodzkiem jest 10 minut stania - w Jaszkówce. Także przejazd przez Złoty Stok (choć wcale nie namawiam, bo mi pod domem będziecie jeździć), jest krótszy i nic się na nim nie przytrafi - żaden korek. Po prostu wolny przejazd przez góry, ale lepiej to niż stać w Kłodzku. A przez Czechy lepszy, bo wogóle nie dziurawy i szerszy. Ale tu i tu trzeba pokonać przełęcz na wysokości 700m i są tam warunki takie jak na dolnej stacji czarnej góry. Tu trasa z opola do stronia przez góry: http://maps.google.c...6,0.614548&z=11 119km przez Kłodzko - bezstresowo: http://maps.google.c...4,0.614548&z=11 140km przez Travną - Lutynię google nie wykreśla - nie widzi połączenia ale tu jest ten kawałek: http://maps.google.c...4,0.153637&z=13 będzie ze 110km Ale ostrzegam, to drogi dla tych, którzy łańcuchów w zimie nie potrzebują (ale mogą mieć w bagażniku :) ) nie są WOGÓLE odśnieżane. Ale pocieszę, że gdy akurat pada mocny śnieg to 8 i 46 - też będą nieprzejezdne, 46 w mąkolnie-laskach. 8 w boguszynie-bardo. Tyle o warunkach drogowych.

Użytkownik _tomek edytował ten post 11 grudzień 2009 - 22:19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...