Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchaj, a moze taka opcja jest sensowna. Spindler i Janskie moga miec zblokowane noclegi no bo przeciez pozno jest juz. Ale jest cos takieho jak Zacler i jest tam kilka miejsc noclegowych na pewno. A bryndze sniegowo - narciarko maja ze fiu fiu. To moze tam warto nocleg jakis lyknac i masz w miare bliska i niezla baze wypadowa na Spindler, Janskie, Pec i inne :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Czy był może ktoś na Czarnej w ostatnich dniach - jakie są warunki po ostatnich opadach, jak z dojazdem - czy droga jest w miare przejezdna ? pozdrawiam

Byłam w sobotę. Dojazd to był jakiś koszmar. 30-40 na godzinę po śniegu. Dało radę bez łańcuchów, ale męczarnia straszna. Ludzi OPÓR! Parking zastawiony o 10.45 do połowy przedostatniego poziomu. + te zaparkowane między drzewami, na przejazdach, podjazdach itp. Ludzi w kolejkach masa. Zarówno po karnet jak do wyciągów. Złapałam się za głowę, potem za narty i rura do Zieleńca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Zieleńcu było lepiej ?, Jak były przygotowane stoki w Zieleńcu ? Co z kamieniami przy nowej 6 os kanapie?

Kolejek nie odczułam, czasem się kłębili ludzie przy 6osobówce, ale wtedy szłam dwa razy na talerzyk i już było po sprawie. Na trasie pod 6os było trochę kamieni tylko na tym większym spadzie. Dało się je ominąć jadąc albo po prawej, albo laskiem między drzewkami. Więcej jeździłam na 4 os. Tam kolejek nie zaznałam, bo 4-5 osob przede mną to dla mnie nie kolejka ;) Reszta tras była ok. Chyba, że komuś bardzo przeszkadzają muldy, a było ich trochę w dolnej części stoku pomiędzy 6-os a talerzykiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj od rana do 13. Jak no to co dzialo sie zpogodom przez ostatni tydzien to bdb. W nocy przymrozilo i bylo twardo i twardo, nawet jescze kolo 11 i 12 na F, E i C bylo calkiem calkiem, nie za bardzo zryte i zmulzone i wciaz twardo. Mozna bylo ostro pocinac. Ludzi mniej niz w tygodniu w trakcie ferii wielkopolkich. Male przetarcia na D i E - oznaczone. Monitoruj pogode, jezeli sie trafi kilka desczowych dni to moze zmasakrowac trasy przy h1 i h2 niestety. Na C sniegu najwiecej, ale caly czas na tym szybkim krzesle to mozna zasnac niechcacy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Byłem w ostatni weekend, warunki ok. zwłaszcza w niedzielę na trasie F. Pierwszy raz widziałem ją dobrze wyratrakowaną a do 10.30 jeździło na niej ze 6-7 osób. Było po prostu super. W sobotę piękna pogoda dobrze przygotowane trasy, ąle do D, bowiem E i F - katastrofa co jak już pisałem zmieniło się w niedzielę. Ogólnie jestem zadowolony. Ale ja jestem nieobiektywny bo po prostu lubię Czarną Górę, dla mnie to najlepszy ośrodek w odległości mniejszej niż 500 km. od Szczecina i lubię tam jeździć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kompilacja z wyjazdu z Czarnej Góry (2009) [ame="http://www.youtube.com/watch?v=6-MAsb38eWY"]YouTube - Czarna Góra 2009[/ame]

Byłem w ostatni weekend, warunki ok. zwłaszcza w niedzielę na trasie F. Pierwszy raz widziałem ją dobrze wyratrakowaną a do 10.30 jeździło na niej ze 6-7 osób. Było po prostu super.

Idealne warunki to były w piątek - 35 cm świeżego śniegu :D:D:D a na tych 2 szybkich talerzykach prawie 0 ludzi :D

Użytkownik lukas63 edytował ten post 24 marzec 2009 - 01:09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drogami jest tak jak pisze juice jak jedziesz przez Stronie Śląskie, ale ... jak jedziesz przez wieś co zwie się Idzikowo (lub jakoś tak podobnie) to zawsze możesz liczyć na ekstremalne doznania :). Wąska, kręta dróżka z śnieżnymi koleinami miejscami o głębokości 30 cm - tak było jeszcze w niedzielę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale bardzo slonecznie i jeszcze male minusy zapowiadaja w nocy. Takze rano - do poludnia powinno dac sie pojezdzic. Szykuje sie na sr lub czw o ile nie wylacza H1 bo im to chodzilo po glowie (H2 na bank bedzie wylaczony). Na sama kolejke jechac to desperacja - jak mozna jeszcze jechac gdzie indziej. Jak tak to bedzie Spindler.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Tak,tak... klikałem w to miejsce na mapce i ino myszka się rozwaliła;) A tak na poważnie jedyna stymulacja rozwoju tego terenu w tym roku przez firmę AS-BAU to próba sprzedaży wielu działek budowlanych w tej okolicy pod przyszłe pensiony. Więc uwaga jak będą koleje linowe w BW to działek już nie będzie:D,kto ma trochę odłożone niech atakuje !!!;) Na stronie www.biala-woda.pl można zobaczyć mapkę przyszłych tras.

Użytkownik arturoarturo edytował ten post 20 październik 2009 - 16:31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na poprzednie lata, to są jak zawsze niepoprawnymi optymistami. Jak im się uda na Święta to będzie "jak zwykle". Pytanie też co znaczy otwarcie. Pewnie - B fis i F2. Także jak na nich to nie jest "za późno". To jest obietnica bez pokrycia. Końcem listopada to Szpindel, Jańskie, może Harrachov, może Zieleniec. No chyba, że śniegu nawali metr... Obym się mylił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziaiaj na Czarnej górze w Siennej,ludzi mniej niż sob.-niedz.,ale zwyżka temp.po południu zrobiła swoje(lekkie muldy:D),bez szaleństw 40wjazdów wyciągami H1,H2,kanapa.Nogi pod koniec siadały ,czyli trening przeprowadzony:D. pozdrawiam arturoarturo

O rany bez szaleństw 40*4pkt=160 zł>75zł,no to już widać,że w dni powszednie punktówki będą się rzadziej sprzedawać,cieszy szeroki wachlarz biletów wieczornych,można bez straty przyjechać na 3 godz. np.,podwyżka 6 zł jest symboliczna :):):) Z tą "kanapą" to rzeczywiściewielu musiałem rozbawić:D pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już tam były testy chyba Blizzarda,ale co to za testy,jak człowiek idzie do namiotu i ani jednej nartki której szuka:(

no toś chłopie słabo szukał bo w czarnej górze jest centrum testowe BLIZZARDA i ATOMICA już chyba od 4 lat i wybór nart spory, wysokie modele itp. i na koniec sezonu narty te można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie !! :) A co do cen to myśle ze są ok nie przesadzili no i zrobili karnety czasowe na nocną jazdę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...