Skocz do zawartości

strefy wolne od LGBT


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie, ale po prostu normalne. Pozdro

No nie bardzo. Po 1- widzę tu znaczącą nadreprezentację pewnych preferencji. Po 2 i wazniejsze- Normalne byloby, gdyby nie wspominano o ich orientacji. W końcu zajmują wysokie stanowiska państwowe dzieki swoim kwalifikacjom merytorycznym- pozaseksualnym. Dziwi mnie że ich prywatnosc jest tematem jakiejś sensacji czy choćby zaznaczania. Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo. Po 1- widzę tu znaczącą nadreprezentację pewnych preferencji. Po 2 i wazniejsze- Normalne byloby, gdyby nie wspominano o ich orientacji. W końcu zajmują wysokie stanowiska państwowe dzieki swoim kwalifikacjom merytorycznym- pozaseksualnym. Dziwi mnie że ich prywatnosc jest tematem jakiejś sensacji czy choćby zaznaczania. Miłego dnia

Wskaż mi gdzie wspomniano o orientacji bo jakoś nie widzę.

Można napisać, że sam pomysł memu jest zły ale w obecnych czasach mem może być na każdy temat jaki sobie autor wymyśli więc...

Brniesz w zaułki uprzedzeń Michale, niestety.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaż mi gdzie wspomniano o orientacji bo jakoś nie widzę. Brniesz w zaułki uprzedzeń Michale, niestety. Pozdro

W podpisie pod foto. Sam zaznaczyles, że to normalne. W najbliższej rodzinie mam osobę L wiec do uprzedzeń mi daleko. Dziwi mnie tylko zaznaczanie czegoś co nie powinno mieć żadnego znaczenia. No chyba ze ma..... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podpisie pod foto.
Sam zaznaczyles, że to normalne.

W najbliższej rodzinie mam osobę L wiec do uprzedzeń mi daleko. Dziwi mnie tylko zaznaczanie czegoś co nie powinno mieć żadnego znaczenia.
No chyba ze ma..... ?

Tylko wiesz normalne to jest pewnie dla Serbów i Luksemburczyków... premierzy zrobili sobie zdjęcie z parterami tak jak pewnie inni premierzy ze swoimi żonami....i to jest normalne i nie ma w tym nic dziwnego...ani jakiegoś przesadnego epatowania swoją seksualnością.

Sam mem też jest ok ,bo w naszym zaściankowym kraju trzeba ludzi uczyć tolerancji, pokazywać że geje i lesbijki to nie jakieś wynaturzenie seksualne tylko normalni ludzie i w innych krajach Ci ludzie są w stanie normalnie żyć, bez strachu.

Zadziwia mnie w Polsce ogólne przerażenie LGBT ... bo pokazuje jak zręcznie rząd demonizuje ten ruch....ktoś z przeciwników zastanowił się co tak lokalnie złego zrobił mu ruch LGBT? Na co wpływ ma to w Rybniku? Ile razy zdarza Ci się mijać na ulicy,  spotkać w barze, kawiarni lub kinie parę gejów lub lesbijek ? Widzisz w ogóle takich?

Więc o jakim Wy ludzie zagrożeniu mówicie . Ci ludzie ciągle muszą żyć w ukryciu bo inaczej nie byliby akceptowani przez społeczeństwo i to jest chore i nieprawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz normalne to jest pewnie dla Serbów i Luksemburczyków... premierzy zrobili sobie zdjęcie z parterami tak jak pewnie inni premierzy ze swoimi żonami....i to jest normalne i nie ma w tym nic dziwnego...ani jakiegoś przesadnego epatowania swoją seksualnością. Sam mem też jest ok ,bo w naszym zaściankowym kraju trzeba ludzi uczyć tolerancji, pokazywać że geje i lesbijki to nie jakieś wynaturzenie seksualne tylko normalni ludzie i w innych krajach Ci ludzie są w stanie normalnie żyć, bez strachu. Zadziwia mnie w Polsce ogólne przerażenie LGBT ... bo pokazuje jak zręcznie rząd demonizuje ten ruch....ktoś z przeciwników zastanowił się co tak lokalnie złego zrobił mu ruch LGBT? Na co wpływ ma to w Rybniku? Ile razy zdarza Ci się mijać na ulicy, spotkać w barze, kawiarni lub kinie parę gejów lub lesbijek ? Widzisz w ogóle takich? Więc o jakim Wy ludzie zagrożeniu mówicie . Ci ludzie ciągle muszą żyć w ukryciu bo inaczej nie byliby akceptowani przez społeczeństwo i to jest chore i nieprawidłowe.

No pisałem że widzę czesto..... ;-) i jest to dla mnie oczywistość. Skąd wiesz że "Ci ludzie" musza żyć w ukryciu? Bo tak dzialacze LGBT twierdza? To ze nie chodzą po ulicach w wyzywających ubraniach i nie stroja malpich min z balkonu nie znaczy, że się ukrywają. Żyją, pracują, kochają. Nikt nie ma na plecach napisane "jestem L czy G". I wiem z tzw pierwszej ręki ze owe prześladowania to fakty prasowe, nakręcane na użytek osób, które z "walki o prawa" zrobiły dla siebie sposób na życie. A wielu daje się wkręcac......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podpisie pod foto.
Sam zaznaczyles, że to normalne.

W najbliższej rodzinie mam osobę L wiec do uprzedzeń mi daleko. Dziwi mnie tylko zaznaczanie czegoś co nie powinno mieć żadnego znaczenia.
No chyba ze ma..... ?

O przepraszam Michał, podpis jest całkiem OK. Komentarz do podpisu to już kwestia zapatrywań memotwórcy i sprawa jego fobii - tu się zgodzę.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pisałem że widzę czesto..... ;-) i jest to dla mnie oczywistość. Skąd wiesz że "Ci ludzie" musza żyć w ukryciu? Bo tak dzialacze LGBT twierdza? To ze nie chodzą po ulicach w wyzywających ubraniach i nie stroja malpich min z balkonu nie znaczy, że się ukrywają. Żyją, pracują, kochają. Nikt nie ma na plecach napisane "jestem L czy G". I wiem z tzw pierwszej ręki ze owe prześladowania to fakty prasowe, nakręcane na użytek osób, które z "walki o prawa" zrobiły dla siebie sposób na życie. A wielu daje się wkręcac......

Cześć
Zgadzam się z Michałem.

Wydaje mi się Bartolomeus, że z tym "ukryciem" to przesada. Ludzie żyją normalnie zupełnie, są akceptowani, lubiani itd.

Są oczywiście środowiska gdzie w pierdol można dostać nawet za długie włosy - sam tego doświadczyłem, raz chciano mnie nawet wyrzucić z pociągu - ale to są śmieci po których powinie przejechać walec.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez przepraszam... ;-) ale dalej twierdze ze rownież zaznaczanie kto kim jest to wyraz fobii autora podpisu. Milego

Cześć

Jak prezentujesz zdjęcie znanej osoby to piszesz N.N. z żoną, partnerką, partnerem, synem itd.

To raczej normalna praktyka...

(zbieżność z Tomaszem N.N. przypadkowa)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo. Po 1- widzę tu znaczącą nadreprezentację pewnych preferencji. Po 2 i wazniejsze- Normalne byloby, gdyby nie wspominano o ich orientacji. W końcu zajmują wysokie stanowiska państwowe dzieki swoim kwalifikacjom merytorycznym- pozaseksualnym. Dziwi mnie że ich prywatnosc jest tematem jakiejś sensacji czy choćby zaznaczania. Miłego dnia

Michale. Wszedłem na wikipedie dotyczące obojga premierów. W obydwu przypadkach w części "Życie prywatne" wyraźnie zaznaczono, że są homo. W zasadzie w tej części znalazła się tylko ta informacja. No może plus ta, że partnerka pani premier ma dziecko. :) Anyway, to jednak niezła ciekawostka. Niezła, bo dotycząca rzadkich przypadków :) I dlatego warta zauważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pisałem że widzę czesto..... ;-) i jest to dla mnie oczywistość. Skąd wiesz że "Ci ludzie" musza żyć w ukryciu? Bo tak dzialacze LGBT twierdza? To ze nie chodzą po ulicach w wyzywających ubraniach i nie stroja malpich min z balkonu nie znaczy, że się ukrywają. Żyją, pracują, kochają. Nikt nie ma na plecach napisane "jestem L czy G". I wiem z tzw pierwszej ręki ze owe prześladowania to fakty prasowe, nakręcane na użytek osób, które z "walki o prawa" zrobiły dla siebie sposób na życie. A wielu daje się wkręcac......

No napisałeś, że masz najbliższej osobę L.  ale poza nią i jej najbliższym otoczeniem, gdzie widzisz ? Bo ja chyba w innym Rybniku żyję...

A skąd wiem, że muszą żyć w ukryciu ? Bo też znam osoby L i G i wiem że tylko w bardzo wyselekcjonowanym towarzystwie mogą "przyznać się" do swojej seksualności czy okazać czułość swojemu partnerowi....

Jeśli dla Ciebie tolerancja ....oznacza że żyją i do nich nie strzelamy...no to chyba mamy inne rozumienie tolerancji...

I to Ty jesteś zmanipulowany przez media niestety....bo widzisz, tych ludzi w wyzywających ubraniach z jakimiś obscenicznymi gestami.

Ja tu mówię zwykle o obrazach gdzie zwykle idąca para dwóch mężczyzn lub kobiet trzyma się za rękę, gdzie w kinie zdarza się im przytulić, czy w restauracji spojrzeć głęboko w oczy....o tym wszystkim co mogą robić pary heteroseksualne a czego nie robią pary LGBT.

Więc mówienie o takich samych prawach jest bzdurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojście do rzeczywistej własnej orientacji zajmuje często dużo czasu. Osoby wychowane w duchu braku akceptacji dla homoseksualności potrzebują jeszcze więcej, bo najpierw same muszą się z tym pogodzić. Więc mnie nie dziwi "wychodzenie z szafy" w wieku 40 czy więcej lat. Więc Maciej określać kogoś egoistą wydaje mi się bardzo na wyrost, prawdopodobnie nawet niesprawiedliwe. Poznasz człowieka, to oceniaj postępowanie (choć z oceną samej osoby bym się wstrzymał). P.S. Pisałem jeszcze przed przeczytaniem Twojego ostatniego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojście do rzeczywistej własnej orientacji zajmuje często dużo czasu. Osoby wychowane w duchu braku akceptacji dla homoseksualności potrzebują jeszcze więcej, bo najpierw same muszą się z tym pogodzić. Więc mnie nie dziwi "wychodzenie z szafy" w wieku 40 czy więcej lat. Więc Maciej określać kogoś egoistą wydaje mi się bardzo na wyrost, prawdopodobnie nawet niesprawiedliwe. Poznasz człowieka, to oceniaj postępowanie (choć z oceną samej osoby bym się wstrzymał). P.S. Pisałem jeszcze przed przeczytaniem Twojego ostatniego postu.

 

Jeśli homoseksualizm ujawnił się dopiero po ślubie i założeniu rodziny to w jakimś stopniu jest usprawiedliwiony. Jeśli natomiast zakładał rodzinę, przekonany o swojej orientacji, jest to przejaw dosyć egoistycznego zachowania. 

 

Ad PS. https://www.skiforum...-lgbt/?p=660449- już w tym poście pisałem, że ocena gościa i całej sytuacji zależy od okoliczności. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli homoseksualizm ujawnił się dopiero po ślubie i założeniu rodziny to w jakimś stopniu jest usprawiedliwiony. Jeśli natomiast zakładał rodzinę, przekonany o swojej orientacji, jest to przejaw dosyć egoistycznego zachowania. 

 

Ad PS. https://www.skiforum...-lgbt/?p=660449- już w tym poście pisałem, że ocena gościa i całej sytuacji zależy od okoliczności. ;)

moze byc bi ….

osobiscie znam kobiete, ktora po urodzeniu 2 dzieci (mlodsze mialo 4 lata) zaczela sie przeksztalcac w faceta - zawsze o tym mysle: do cholery, przeciez wiedziala od dawna (lakarka - nie glupia)..Zreszta maz na pewno tez dostawal sygnaly o "niekobiecym" zachowaniu zony..

Hmmm czy w tej sytuacji maz staje sie gejem?

wlasnie, myslac o dzieciach - niezle musialo im to doc w dupe..

 

Co do "dzisiejszejmlodziezy" : czasami walka z bezposrednim wrogiem i kataklizmem jest PSYCHICZNIE latwiejsza do przetrawienia, niz Peer pressure w social medias...

 

PS: te 6 milionow to nie byli wilacznie Zydzi - to byli tez np Polacy, ktorzy byli Zydami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoss - potępienie i wykluczenie wylewa się dość wartkim strumieniem z ambon, ołtarzy i mównic.

Ferra - rozumiem o co Ci chodzi. Też pewnie lekko bym nie przyjęła wiadomości, iż o to mój mąż gejem (hipotetycznie), że w pełni świadomie lub nie zabrał mi moją młodość, ze mnie oszukał i takie tam...właściwie to sytuacja rozwodowa się z tego robi.
Ale jest sposób , co by uniknąć takich dramatów - dajmy tym ludziom spokój i pochylmy się nad ich postulatami - jeśli ktoś je czytał (a je zlinkowałam) - to wie, że nic strasznego w nich nie ma. Amen ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferro, super ta Twoja grafika. Też uważam, że nasze dzisiejsze dylematy można posumować jednym: dawno wojny nie było i ludziom się w d... przewraca. :)

Śp. osobista Babcia (rocznik 1895) mawiała gdy kaprysiliśmy przy jedzeniu: "głodu wom trza"... juz wtedy wydawało mi się to zupełną abstrakcją,  a było to przed 60 laty..... Od tego czasu dorosły 2 , czasem 3 pokolenia, nie mające nigdy problemów tego rodzaju.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam szczegółów wieku ujawnienia się, poza tym, że jej matka jest rozwiedziona i założyła drugą rodzinę.... chyba niedługo po urodzeniu córki.
Nie było moją intencją kreślenie moralnego niepokoju typu : biedny gej albo niedobry gej, bo założył rodzinę.Tylko to, że dzieci dużo wybaczają swoim rodzicom, być może więcej niż rodzice dzieciom.

@ Jan
Z podaniami na studia pytano o preferencje seksualne????
Gdzie Ty składałeś ostatnio podanie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha!!

osobiscie nie mam zamiaru , natomiast mam do czynienia ze studentami, widze np co sie dzieje z naborem rezydentow.........................

 

Przesadzam,ale wystarczy byc "innej rasy", w dodatku  dziewczyna I lesbian albo trans  I wybor murowany!!!

 

nawet jezeli nie ma o to pytania, to mozna to przemycic w CV: "sprytni" juz tak robia..

porozmawiam z Twoja corka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojście do rzeczywistej własnej orientacji zajmuje często dużo czasu. Osoby wychowane w duchu braku akceptacji dla homoseksualności potrzebują jeszcze więcej, bo najpierw same muszą się z tym pogodzić.....


Koncepcja tożsamości płci bywa w nowoczesnym świecie raczej dość płynna.

Z moich ograniczonych doświadczeń zauważyłam, że osoby trans czasem się też potrafią „odtransować”.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha!!
osobiscie nie mam zamiaru , natomiast mam do czynienia ze studentami, widze np co sie dzieje z naborem rezydentow.........................
 
Przesadzam,ale wystarczy byc "innej rasy", w dodatku  dziewczyna I lesbian albo trans  I wybor murowany!!!
 
nawet jezeli nie ma o to pytania, to mozna to przemycic w CV: "sprytni" juz tak robia..
porozmawiam z Twoja corka...


A jak można to coś „sprytnie” przemycić?

Płeć:
1.wolę nie odpowiadać z obawy przed dyskryminacją
2. Niezgodna z nadaną przy urodzeniu
????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...