Skocz do zawartości

strefy wolne od LGBT


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Surowa czy nie..( porównując z typowa ciszą w takich sytuacjach to surowa). W kazdym razie skoro jest kara to i stwierdzenie winy. Myslę że prokuratura zadziała niespiesznie - a-biskup ma 97 lat...
Swoją drogą... z jednej strony bohater Solidarności z 1981 a z drugiej.... hmmm


Starsi mi mówili o jakichś 80 przechowanych mln i coś o Frasyniuku, ktoś przybliży temat dla młodzieży?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie wyniuchał tego żaden pismak, tylko sami rozesłali do redakcji to dowody są grube. Nie wiem czy kościelnie można mu więcej zrobić, choć przypuszczam, ze można go jeszcze z księdza zwolnić.

Gorsza sprawa z prokuraturą. Pewnie umorzą, albo przeciągną aż się przedawni.

 

W tej sprawie raczej nie chodzi o pedofilię (choć też). Gulbinowicz był współpracownikiem SB i to nie jakimś tam informatorem tylko aktywnym "partnerem" mocno korzystającym z tego układu. Za dwa tygodnie ma się ukazać książka IPN na ten temat. Jest to więc ruch wyprzedzający. Do tego należy dodać wybryki seksualne z czasów prowadzenia seminarium (to były haki SB). Gulbinowicz był też aktywnym promotorem Sławoja Głódzia a także paru innych zamieszanych w afery pedofilskie. Jak do tego dodacie tajemnicę poliszynela czyli ojcostwo niejakiego Ryszarda Czarneckiego (tu wkraczamy na obszar dywagacji i plotek) to postać honorowego obatela Wrocławia jawi się... śmierdząco.

Myślę, że książka ostatecznie ten honorowy okres w życiu Gulbinowicza zamknie bo jak dotąd to się nie udało...

 

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W tej i w każdej innej sprawie gdy mamy do czynienia z udowodnionym przestępstwem kara ma nastąpić i - właśnie ze względu na wiek - wszyscy, którzy mają się przyczynić do wymierzania tej kary, powinni się spieszyć, żeby nie uciekł.

I jeszcze...

Molestowanie, podobnie jak gwałt uważam za przestępstwa najcięższego kalibru i udowodnione, powinny być karane przynajmniej na równi z zabójstwem z premedytacją.

Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsi mi mówili o jakichś 80 przechowanych mln i coś o Frasyniuku, ktoś przybliży temat dla młodzieży?

 

Nie wiem, czy to był on, ale jeśli chodzi o Frasyniuka to wykiwali komuchów i sprzątnęli z konta wszystkie solidarnościowe pieniądze. Schowali je później u biskupa i zasilały walkę z komuną.

Był o tym film - nie pamietam tytułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć W tej i w każdej innej sprawie gdy mamy do czynienia z udowodnionym przestępstwem kara ma nastąpić i - właśnie ze względu na wieku - wszyscy, którzy mają się przyczynić do wymierzania tej kary, powinni się spieszyć, żeby nie uciekł. I jeszcze... Molestowanie, podobnie jak gwałt uważam za przestępstwa najcięższego kalibru i udowodnione, powinny być karane przynajmniej na równi z zabójstwem z premedytacją. Pozdrowienia

A czy chwast dostał już ochronę Bąkiewicza i Straży Narodowej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to był on, ale jeśli chodzi o Frasyniuka to wykiwali komuchów i sprzątnęli z konta wszystkie solidarnościowe pieniądze. Schowali je później u biskupa i zasilały walkę z komuną.

Był o tym film - nie pamietam tytułu

tak to był on  - schowali te miliony u niego - i co ważne - po wszystkim - rozliczył się z tej forsy..

trochę smutne bo przez całe lata wydawał się sympatyczną postacią.

ale pod koniec życia dopadła go prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsi mi mówili o jakichś 80 przechowanych mln i coś o Frasyniuku, ktoś przybliży temat dla młodzieży?

Owczesny zarząd S regionu dolnośląskiego dostał cynk o możliwości wprowadzenia stanu wojennego w najbliższy week. . Dzieki temu kilka dni przed 13/12/1981 została wypłacona z konta S cała forsa jaka tam była. Nie było tego mało a wyprowadzenie pieniędzy z banku i dostarczenie w gotówce ( kilka walizek banknotow) do rezydencji a-biskupa ( jedyne bezpieczne miejsce, jak uznali działacze S) pod okiem bezpieki to materiał na niezły kryminal. Zasługą osobistą p. Gulbinowicza było ryzyko postawienia sie SB ( dalece nie wszyscy hierarchowie to potrafili) i działanie jako podziemny bank Solidarności przez kilka lat..... Skarbnikiem wrocławskiej S i organizatorem tego numeru był wtedy Józek Pindur. Kilka szczegółów( z oczywistych względów nie wszystkie) usłyszałem odobiscie od niego na którymś spotkaniu absolwentow szkolnych w latach 90tych, gdyż chodził do równoległej klasy w liceum w Rybniku... ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna stara lesba tak krzyknela "DO PIERUNA!!" "WYPER...AC !!!" na ulice wszystkie wsciekle tu macice,
KU.WA TO TO JEST WOJNA! wiec o hajs ze zbiorki jestem dzis spokojna.
 bo choc  zajumalam we Wrocku kamienice to niech  wasze beda tam ulice !
aj waj ,aj waj..... :D

Kibic z dala się nie wpierdala ...
Du bist jetzt ein Ausländer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Uciekli. Trudno. Będziesz ścigał Karola X Gustawa? Nienawidzisz wszystkich Szwedów?

Skup się na teraźniejszości i przyszłości.

 

To może być trudne, poobsadzali swoimi istotne struktury sądowe i zanim się to odkręci to potrwa. Czasu może nie starczyć. I też się wywiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...