Skocz do zawartości

strefy wolne od LGBT


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Nie człowiek jest panem życia ale Pan Bóg i On je tylko może zabrać. Pan Bóg dopuszcza taki ciężar na człowieka i cierpienie, które człowiek jest w stanie udźwignąć - nic ponad siły. Zatem i dziecko z zespołem Downa stanowi "ciężar" taki że według woli Bożej i z Jego pomocą człowiek jest w stanie udźwignąć.

 

 

Jaki Bóg? O czym Ty bredzisz? Jesteś żywym dowodem, że Boga nie ma!

 

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz chłopie jedziesz...

A czy dałbyś radę opracować ten tekst w formie skeczu?

Myślę, że mógłby to być naprawdę fajny humor, tylko trzeba by trochę spuścić z tonu z tym kościołem - w sensie - żeby nie było to takie bezczelne, wiesz o co chodzi...

Sam rozumiesz Ludwik, ktoś mógłby się poczuć urażony... ;)

Pozdrowienia

Nikt na nartach jeździć nie będzie jak tak dalej będzie. A te tłumy na ulicach to tak żadnego wpływu na zakażenia nie mają. Dystansu przestrzegają?

Niech zakończą się te cyrki na ulicach, bo nie mam zamiaru zaś do roboty się spóźnić. 

Już koledzy z widłami siedzą pozamykani i z okna tymi widłami machają patrolowi policyjnemu. 

Jest źle i będzie tylko gorzej. 

 

Również pozdrawiam i do życzeń się przyłączam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jak miło i Robert się pojawił. Ja wchodziłem na Twój profil i patrzyłem czy się logujesz bo zaczynałem się poważnie martwić. Czy ta zaraza Cię nie dopadła. 

A o Harpii ktoś coś wie? 

Cześć Robert.

Widzisz sam, czeka i prowokuje pojawiających się. Ja jestem na forach ponad 10 lat a mało osób pamiętam a on czeka...

Mam znajomych, którzy już go namierzyli (protest niezwykle pomógł ci powiem).

To co, jebnąć go? Może w drodze do pracy, że niby wypadek?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ależ proszę Polm, tak się rozpędziłeś i zaczniesz fruwać!!!! Estka walczy z głupotą, a Ty masz jeszcze szansę dzięki nowoczesnej medycynie uratować się przed drożdżycami i nadżerkami....HPV i HSV2-
Bo dzielisz je z kobietami - wszystko przed Tobą albo już za.
Możesz się szczepić na HPV do 45 r.ż. - skorzystaj. A drożdżycę możesz mieć głęboko w d....
 

Niezbyt jasno napisałem. 

Nie trzeba nam wmawiać, że jesteśmy bucami o empatii łyżki wazowej. Jesteśmy biologicznie mniej skomplikowani. Tak samo jak pozostałe samce. Wiemy o tym.  Taki mamy bonus, że nie dotyczy nas cały szereg od N70 do N99, ani Z30 do Z35, również O26.

Przy obecnej medycynie jako gatunek przetrwalibyśmy bez mężczyzn, bez kobiet nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałoby znaczenie co mówi ten pan, gdyby było wygłoszone tydzień temu. Długo trwało zastanawianie się jaki przekaz wystosować z pałacu. A prezes sobie nawet zażartował, że prezydent ma prawo do swojej opinii.

Niestety. Premier już twardo, choć na okrągło. Ani kroku. Cofnąć się nie da.
https://www.onet.pl/...53wm78,2b83378a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek musisz przyznać, że dyskusja z troglodytą może być wciągająca. Przy okazji najlepszego z okazji urodzin.

I bardzo rozwijająca... A tak na marginesie nie dziwię się, że nasze państwo, naród jest tam gdzie jest w sensie pozycji na tle Europy i Świata, jak takich jak Ludwiczek chodzi po polskiej ziemi mnóstwo. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo rozwijająca... A tak na marginesie nie dziwię się, że nasze państwo, naród jest tam gdzie jest w sensie pozycji na tle Europy i Świata, jak takich jak Ludwiczek chodzi po polskiej ziemi mnóstwo. Pozdrawiam.

 

Kolejny POstępowy przemówił. Lepiej być w tle Europy i Świata niż być postępowym tęczowym, zboczeńcem i mordercą dzieci nienarodzonych i osób starszych. Bo walka o prawo do aborcji jest preludium do wprowadzeniem legalnej eutanazji. W niektórych krajach waszej postępowej Jewropy już eutanazja jest. 

I kuriozalną sytuacją jest że za aborcją gęby drą osoby które urodziły się.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Robert.

Widzisz sam, czeka i prowokuje pojawiających się. Ja jestem na forach ponad 10 lat a mało osób pamiętam a on czeka...

Mam znajomych, którzy już go namierzyli (protest niezwykle pomógł ci powiem).

To co, jebnąć go? Może w drodze do pracy, że niby wypadek?

Pozdrowienia

To nawet wiesz kiedy ja do pracy jeżdżę i jeszcze protest Ci pomógł. 

No to zapraszam tych Twoich kolegów na sparing. Liczę na równą i uczciwą walkę. Bez wideł czy innej broni białej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie że opublikował taki komentarz?
Onet nie był i nie jest portalem na wysokim poziomie, więc czego oczekiwać?
Komentarz zawiera sporo przekłamań, to prawda, ale zdecydowanie gorsze latają wkoło.

Komentarz (opinia) jest tylko elementem, choć nie spodziewałem się akurat takiego i też mnie pozytywnie zaskoczył bo jest zgodny z moimi przekonaniami. Tak jak studium przypadków (akurat nie bardzo lubię ale akurat przykładów z drugiej strony było dużo to może dla równowagi dobrze), wreszcie padły fakty, dane i konkretne artykuły konstytucji. Możesz wypisać przekłamania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny POstępowy przemówił. Lepiej być w tle Europy i Świata niż być postępowym tęczowym, zboczeńcem i mordercą dzieci nienarodzonych i osób starszych. Bo walka o prawo do aborcji jest preludium do wprowadzeniem legalnej eutanazji. W niektórych krajach waszej postępowej Jewropy już eutanazja jest. I kuriozalną sytuacją jest że za aborcją gęby drą osoby które urodziły się.

Czemu łączysz tęczowość z aborcją? Akurat osoby homo są raczej w znikomym stopniu narażone na ciążę - chyba że taką kobietę zgwałci jakiś prawdziwy patriota w ramach "naprawiania" - ale akurat ta przesłanka pozostała, więc tym bardziej. Na temat eutanazji dyskutowaliśmy wiele godzin na studiach. Definicja eutanazji to pozbawienie życia człowieka na jego prośbę i w sytuacji kiedy jego cierpienie (takie czy inne) jest dla niego nie do zniesienia nie da się go inaczej zakończyć. Jak dało się tu przeczytać, jesteś raczej lefebrystą niż katolikiem (masz w pogardzie głowę KK), więc pewnie doskonale wiesz, że 5 przykazanie to "nie będziesz mordował", a nie "nie zabijaj" - a morderstwo, czyli pozbawienie kogoś życia z pobudek takich, jak Twoje wobec wszystkich innych od Ciebie, to zupełnie inna sytuacja niż eutanazja. Czemu zatem jesteś przeciw? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu łączysz tęczowość z aborcją? Akurat osoby homo są raczej w znikomym stopniu narażone na ciążę - chyba że taką kobietę zgwałci jakiś prawdziwy patriota w ramach "naprawiania" - ale akurat ta przesłanka pozostała, więc tym bardziej.
Na temat eutanazji dyskutowaliśmy wiele godzin na studiach. Definicja eutanazji to pozbawienie życia człowieka na jego prośbę i w sytuacji kiedy jego cierpienie (takie czy inne) jest dla niego nie do zniesienia nie da się go inaczej zakończyć. Jak dało się tu przeczytać, jesteś raczej lefebrystą niż katolikiem (masz w pogardzie głowę KK), więc pewnie doskonale wiesz, że 5 przykazanie to "nie będziesz mordował", a nie "nie zabijaj" - a morderstwo, czyli pozbawienie kogoś życia z pobudek takich, jak Twoje wobec wszystkich innych od Ciebie, to zupełnie inna sytuacja niż eutanazja. Czemu zatem jesteś przeciw?

:)

Cześć Doktorze.

Pogardy do głowy KK nie mam. Jedynie uważam że pontyfikat pontyfikatowi nie równy. Zresztą papież to tylko człowiek. Na pewno bliższy nauczaniem był i jest mi Jan Paweł II niż Franciszek obecnie.

Słowa Jana Pawła II zawsze były JASNE, ZROZUMIAŁE I KONKRETNE - np. cytat "naród który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości" - no spróbuj"odwrócić kota ogonem" żeby wyszło z tego że papież popierał by aborcje. Po prostu nie da się zamnipulować takich słów bo mówił prosto i jasno. Grzech nazywał grzechem po imieniu. 

Z kolei z wypowiedziami Franciszka nawet sami biskupi się zastanawiali nieraz co on chciał powiedzieć. Np. ostatnie pisane w mediach Jego stwierdzenia na temat osób homoseksualnych że popiera niby ich związki cywilne. W mojej teorii wartości jako katolika nie do pojęcia by było żeby osoba żyjąca w związku homoseksualnym (na szczęście póki co cywilnym) i UPRAWIAJĄCA POŻYCIE FIZYCZNE ZE SWOIM PARTNEREM mogła przystępować do sakramentów w tym do Komunii św. 

I mam nadzieję że w Kościele Katolickim nigdy do tego nie dojdzie by praktykujący homoseksualista był dopuszczony do Komunii św.

 

Mam nadzieję że zrozumiale napisałem.

Pozdrawiam Doktorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Możesz wypisać przekłamania?

Pewnie. "Ponadto przy obecnym stanie medycyny osoby z zespołem Downa nie tylko dożywają średnio do 50. roku życia, lecz potrafią samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie i po prostu samodzielnie żyć." Bzdura. To, czy osoba z zespołem Downa będzie w stanie samodzielnie żyć zależy id tego jakie ma predyspozycje. Im mniejsza manifestacja trisomii, tym wieksza szansa, a już największa gdy to nie prosta trisomia a np mozaika. Nie ma to kompletnie nic wspólnego ze stanem współczesnej medycyny. Więcej powiem, współczesna medycyna raczej przyczynia się do tego, że dłużej zyją osoby które są mniej przystosowane do samodzielnego życia, bo postęp medycyny pozwala np. skorygować wadę serca, a wada serca zwykle oznacza, że zespół manifestuje się silniej. Tak, zdarzają się ludzie z zespołem którzy żyją smodzielnie. Wiem nawet o jednym, który zrobił doktorat. To wyjątek a nie reguła. A temat naprawdę znam dość dobrze, bo mam w rodzinie chlopaka z zespołem. "Aborcje takie dokonywane są zazwyczaj w okolicach 20. tygodnia ciąży. Dlaczego tak późno? Bowiem tyle mniej więcej trwa cała diagnostyka: od pierwszego USG poprzez badania prenatalne." No nie całkiem. W przypadku podejrzenia trisomii usg, amniopunkcja i komplet badań pozwalający ją stwierdzić jest spokojnie do skończenia przed 12 tygodniem. Czemu tak się nie dzieje? A temu, że niektórzy lekarze w ramach paternalizmu kłamią na temat usg i odwlekają badania jak mogą, żeby taką ciążę utrzymać. Czasem zgodnie z poglądami matki, czasem nie. Mógłbym opowiedzieć jak to wygląda, bo znam takie przypadki z własnego otoczenia. Czyli niby prawda, ale wynikającą z zupełnie czegoś innego niż komentator nam wmawia. "przede wszystkim jest to wojna z religią, Kościołem" Polecam ten filmik: https://youtu.be/Nu3HjXVuixA "Dziecka, które - jak pokazują ludzkie historie - często może normalnie żyć, lub - w przypadkach najcięższych wad - godnie umrzeć, jak człowiek." Często to znaczy? ZD jest z tego co wiem przyczyną aborcji w ok. 40% przypadków aborcji z przyczyn "medycznych", a w komentarzu dane padły podobne iirc. Spośród ludzi z ZD normalnie żyć mogą jednostki, pozostali wymagają opieki do końca życia, nawet jeśli mogą sami jeść i się myć (a to wcale nie jest reguła). W przypadku najcięższych wad płód jest niezdolny do życia. A skoro podnosi się argument religijny, to przypomnę, że cyklopa ksiądz godnie nie ochrzci i nie pochowa, prawda? Mógłbym jeszcze, ale szkoda mi czasu. A "świadectwa" z komentarza jakoś dziwnie wyglądają mi na wyssane z palca/wymyślone na podstawie zasłyszanych opowieści - choć zgadzam sie, że z pewnością podobne zdarzenia miały i mają miejsce, bo ludzie są różni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu łączysz tęczowość z aborcją? Akurat osoby homo są raczej w znikomym stopniu narażone na ciążę - chyba że taką kobietę zgwałci jakiś prawdziwy patriota w ramach "naprawiania" - ale akurat ta przesłanka pozostała, więc tym bardziej.
Na temat eutanazji dyskutowaliśmy wiele godzin na studiach. Definicja eutanazji to pozbawienie życia człowieka na jego prośbę i w sytuacji kiedy jego cierpienie (takie czy inne) jest dla niego nie do zniesienia nie da się go inaczej zakończyć. Jak dało się tu przeczytać, jesteś raczej lefebrystą niż katolikiem (masz w pogardzie głowę KK), więc pewnie doskonale wiesz, że 5 przykazanie to "nie będziesz mordował", a nie "nie zabijaj" - a morderstwo, czyli pozbawienie kogoś życia z pobudek takich, jak Twoje wobec wszystkich innych od Ciebie, to zupełnie inna sytuacja niż eutanazja. Czemu zatem jesteś przeciw?

:)

Jeszcze dodam odnośnie przemian w Kościele. Jako osoba bardzo mocno konserwatywna, kierująca się tradycyjnymi wartościami i nie otwarta na wszelkie przemiany (zwłaszcza w Kościele Katolickim) też zbulwersowany i zgorszony byłem tym słynnym ślubem Jacka Kurskiego. Sprawa na pewno znana więc sensu opisywać nie ma co - na skiforum liczne memy prześmiewcze nawet zamieszczaliście o tym.

Nie komentuję sprawy unieważnienia małżeństwa po 25 latach i trójki dzieci ani ślubu. Bo nie mnie to oceniać i nie oceniam obecnie. 

Jednak takie sprawy w kościele gorszą katolików. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Doktorze. Pogardy do głowy KK nie mam. (...) Jego stwierdzenia na temat osób homoseksualnych że popiera niby ich związki cywilne. W mojej teorii wartości jako katolika nie do pojęcia by było żeby osoba żyjąca w związku homoseksualnym (na szczęście póki co cywilnym) i UPRAWIAJĄCA POŻYCIE FIZYCZNE ZE SWOIM PARTNEREM mogła przystępować do sakramentów w tym do Komunii św. I mam nadzieję że w Kościele Katolickim nigdy do tego nie dojdzie by praktykujący homoseksualista był dopuszczony do Komunii św.

No dobra, ale zdryfowałeś na temat wygodny dla Ciebie, a ja go w nawiasie tylko wspomniałem. Ale skoro już tak, to powiedz mi gdzie Franciszek napisał że popiera homo akty seksualne i komunię dla osób aktywnie je uprawiających? Ktoś z KK powiedział kiedyś, że nalezy nienawidzić grzechu, ale kochać grzesznika. Jeśli ktoś jest homo, ma kochajacego partnera i tak się składa, że mimo wszystko jest wierzący, to raczej nie będzie uprawiać seksu, a nawet jeśli mu się to zdarzy, to szczerze pożałuje, wyspowiada się, postanowi poprawę i przystąpi do sakramentu. Taki "biały" związek homo nie łamie żadnych przykazań, bo miłość zabrobiona nie jest. Czemu więc odmawiać takiemu związkowi prawa do dziedziczenia, wzajemnej opieki etc? I to moim zdaniem miał na myśli Franciszek. A jeśli ktoś nie jest wierzący, to zmiany w jego postępowaniu na modłę katolicką nie narzucisz mu siłą. Taki ktoś będzie się bronił i będzie miał rację. Bo jeśli powiesz komuś, że nie zrobisz czegoś, bo zabrania ci tego twoja religia, ro jest spoko. Ale jeśli powiesz mu, że on nie może czegoś zrobić, bo zabrania mu tego twoja religia, to nie jest spoko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



No dobra, ale zdryfowałeś na temat wygodny dla Ciebie, a ja go w nawiasie tylko wspomniałem.
Ale skoro już tak, to powiedz mi gdzie Franciszek napisał że popiera homo akty seksualne i komunię dla osób aktywnie je uprawiających?
Ktoś z KK powiedział kiedyś, że nalezy nienawidzić grzechu, ale kochać grzesznika. Jeśli ktoś jest homo, ma kochajacego partnera i tak się składa, że mimo wszystko jest wierzący, to raczej nie będzie uprawiać seksu, a nawet jeśli mu się to zdarzy, to szczerze pożałuje, wyspowiada się, postanowi poprawę i przystąpi do sakramentu. Taki "biały" związek homo nie łamie żadnych przykazań, bo miłość zabrobiona nie jest. Czemu więc odmawiać takiemu związkowi prawa do dziedziczenia, wzajemnej opieki etc?
I to moim zdaniem miał na myśli Franciszek. A jeśli ktoś nie jest wierzący, to zmiany w jego postępowaniu na modłę katolicką nie narzucisz mu siłą. Taki ktoś będzie się bronił i będzie miał rację.

Bo jeśli powiesz komuś, że nie zrobisz czegoś, bo zabrania ci tego twoja religia, ro jest spoko. Ale jeśli powiesz mu, że on nie może czegoś zrobić, bo zabrania mu tego twoja religia, to nie jest spoko.

 

Ależ ja nic nie wspominałem że Franciszek popiera akty homoseksualne i komunię dla osób aktywnie współżyjących ze sobą.

Pomijąc aspekty wiary to czynne związki homoseksualne są sprzeczne z prawem naturalnym. 

Co do "białych" związków - napiszę o związku damsko-męskim: Chyba jakąś przysięgę tam złożyć taka para heteroseksualna musi złożyć to wtedy ok - mogą być praktykującymi katolikami. Kiedyś słyszałem o takiej przysiędze. 

W przeciwnym wypadku para narzeczonych żyjąca ze sobą (nawet gdy sobie sporadycznie zgrzeszy) sensu do spowiedzi przystępować nie ma bo rozgrzeszenia z automatu nie dostaje z tego co wiem. Rozgrzeszenie dostanie jak zerwie z grzechem, a taką możliwość daje tylko rozdzielenie się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...