Skocz do zawartości

strefy wolne od LGBT


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 Niby wiążący ale nia wiadomo w co (o nie zabijaj zapomnieli?). Najwięcej o kościele gadają niewierzący. 

Ja nie zapomniałem: dekalog to Księga wyjścia rozdziała 20 wersy 3-17, 13 mówi o tym żeby nie zabijać.

 

W rozdziale 21, zaraz za dekalogiem jest  Prawo Rodzinne gdzie  opisana jest kwestia kary za spowodowanie poronienia:

 22 Gdyby mężczyźni bijąc się uderzyli kobietę brzemienną powodując poronienie, ale bez jakiejkolwiek szkody, to [winny] zostanie ukarany grzywną, jaką <na nich> nałoży mąż tej kobiety, i wypłaci ją za pośrednictwem sędziów polubownych. 23 Jeżeli zaś ona poniesie jakąś szkodę, wówczas on odda życie za życie, 24 oko za oko, ząb za ząb, rękę za rękę, nogę za nogę, 25 oparzenie za oparzenie, ranę za ranę, siniec za siniec.

 

Widzisz, wg Pisma, Nie zabijaj dotyczy kobiety a nie płodu. 

Komu wierzysz? Słowu Pana,  czy biskupowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składam. A wiesz, że dziecko może zachorować też po urodzeniu? Czy wtedy do wora i nad rzekę?

Dokładnie - przecież po wypadku może być równie zdeformowane, albo z amputowanymi kończynami - teraz niech autorzy takich obrazków opowiedzą się konkretnie, czy również wtedy zabiliby swoje dziecko, bo jest "nieprzydatne życiowo", "lekarze dają mu miesiąc na przeżycie" i "wyglądem nie pasuje do ideału"?

 

"Wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka". Nie nam decydować o tym, kiedy ten człowiek zasługuje by żyć, ani tym bardziej wypowiadać się za jego cierpienie. Człowiek w 100% zdrowy fizycznie może cierpieć psychicznie i na odwrót. To wygodna wymówka dla bezkarnego pozbywania się "problemu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem CI tak ....choć i tak nie zrozumiesz...możesz sobie głosować na PiS, możesz pozwalać by księża Ci skakali po głowie, możesz pisać tu co zechcesz ...Twój wybór i nic mi do tego ale gdy Ty ...koledzy współwyborcy , PiS , a przede wszystkim czarni dewianci zaczynają mi mówić jak mam żyć ....to nie będę pięknie i łagodnie mówił ..powiem.....WYPIERDALAĆ....i nie pie*dol mi o demokracji, szacunku i miłości.....kiedy wszystko to szargacie...to co robi pis i kościół nie ma nic wspólnego z demokracją...którą się potem zasłaniacie

Cytując słowa piosenki

"W mym domu nie muszę nikomu nic!
Nikt nie każe mi wyjść
Nikt nie rozkaże gdzie iść
Nie słucham jak żyć własnym kawałkiem świata
Wyp* kur* mac i nie wracać!"


A co w tym co napisałem ma wspólnego z pis? I uwaga szok dla bojowników: nie głosowałem na pis. Przeprosisz? Do reszty "merytorycznych agrumentów" nie będę się odnosił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enzo sprzęgło i luz. U Karoli w robocie właściciel sieciowych siłek płacił dziewczynom i dzieciom (takich też zatrudnia na dzieło) aby w kato poszły na protest. Sielanka Bronek i oglądamy....

 

A co mają siedzieć w zamkniętej siłowni i brać kase za free.....  Ania  zresztą poszła w Kato  za darmo -  tez (nie)pracuje w siłowni.. widocznie tylko akademickiej a nie sieciowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - przecież po wypadku może być równie zdeformowane, albo z amputowanymi kończynami - teraz niech autorzy takich obrazków opowiedzą się konkretnie, czy również wtedy zabiliby swoje dziecko, bo jest "nieprzydatne życiowo", "lekarze dają mu miesiąc na przeżycie" i "wyglądem nie pasuje do ideału"?
 
"Wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka". Nie nam decydować o tym, kiedy ten człowiek zasługuje by żyć, ani tym bardziej wypowiadać się za jego cierpienie. Człowiek w 100% zdrowy fizycznie może cierpieć psychicznie i na odwrót. To wygodna wymówka dla bezkarnego pozbywania się "problemu".

Co masz do gadania? dotychczas ostateczna decyzja należała do kobiety a dzisiaj tacy jak wy chcą zmusić wszystkie nawet te które się na to nie godzą .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zapomniałem: dekalog to Księga wyjścia rozdziała 20 wersy 3-17, 13 mówi o tym żeby nie zabijać.

W rozdziale 21, zaraz za dekalogiem jest Prawo Rodzinne gdzie opisana jest kwestia kary za spowodowanie poronienia:
22 Gdyby mężczyźni bijąc się uderzyli kobietę brzemienną powodując poronienie, ale bez jakiejkolwiek szkody, to [winny] zostanie ukarany grzywną, jaką <na nich> nałoży mąż tej kobiety, i wypłaci ją za pośrednictwem sędziów polubownych. 23 Jeżeli zaś ona poniesie jakąś szkodę, wówczas on odda życie za życie, 24 oko za oko, ząb za ząb, rękę za rękę, nogę za nogę, 25 oparzenie za oparzenie, ranę za ranę, siniec za siniec.

Widzisz, wg Pisma, Nie zabijaj dotyczy kobiety a nie płodu.
Komu wierzysz? Słowu Pana, czy biskupowi?


Faryzeusz... no dobrze. Zacznijmy od interpretacji załączonego cytatu: jak widać "nie zabijaj" dotyczy też płodu... kara jest inna (celowość działania). Co i tak nie zmienia mojego poglądu: nie zabijaj rozumiem jako nie zabijaj... Masz odmienne zdanie? Dokonałbyś aborcji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz do gadania? dotychczas ostateczna decyzja należała do kobiety a dzisiaj tacy jak wy chcą zmusić wszystkie nawet te które się na to nie godzą .

 

Ta kwestia powinna pozostać na poziomie sumienia każdej kobiety, z daleka od jurysdykcji jakiegokolwiek systemu prawnego. Problem ten jest w pierwszej kolejności ideologiczny, w drugiej naukowy a dopiero w trzeciej prawny. Nie chcę rozwijać tej tezy, większość tu piszących to ludzie rozumni, więc doskonale odczytają sens dalszego wywodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę odpowiadać każdemu z osobna. Na zdjęciu jedna z dość częstych wad płodu, w rycinie, zdjęcia wyglądają potworniej. Ja mam czas rodzenia za sobą. Mam dwoje dzieci. I uwierzcie mi, nigdy, ale to nigdy nie chciałbym stanąć przed wyborem - usunąć czy urodzić, wiedząc, co czeka mnie i to dziecko,nawet, jeśli będzie mogło wegetować.
ALE MAM WYBÓR! TO MOJE SUMIENIE, MÓJ CIĘŻAR I MOJA DECYZJA! - a nie państwa...
Mam na myśli dotychczasowe brzmienie ustawy, które powinno zostać.

Załączone miniatury

  • B63E63B6-70B2-47B9-990D-DB7AB9BEA4A7.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę odpowiadać każdemu z osobna. Na zdjęciu jedna z dość częstych wad płodu, w rycinie, zdjęcia wyglądają potworniej. Ja mam czas rodzenia za sobą. Mam dwoje dzieci. I uwierzcie mi, nigdy, ale to nigdy nie chciałbym stanąć przed wyborem - usunąć czy urodzić, wiedząc, co czeka mnie i to dziecko,nawet, jeśli będzie mogło wegetować.
ALE MAM WYBÓR! TO MOJE SUMIENIE, MÓJ CIĘŻAR I MOJA DECYZJA! - a nie państwa...
Mam na myśli dotychczasowe brzmienie ustawy, które powinno zostać.


Bipi - a to dziecko na coś do gadania?

Ja bym chciał żeby taka ustawa nie była potrzebna i żeby ludzkie życie było wartością.

Sorry ale za ciężki temat... odpadam. Tym bardziej, że bardziej powinnem bać się wirusa lub eutanazji (i tym gorzkim dofcipem kończe). Dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faryzeusz... no dobrze. Zacznijmy od interpretacji załączonego cytatu: jak widać "nie zabijaj" dotyczy też płodu... kara jest inna (celowość działania). Co i tak nie zmienia mojego poglądu: nie zabijaj rozumiem jako nie zabijaj... Masz odmienne zdanie? Dokonałbyś aborcji?

Moim zdaniem tam jest jednak napisane coś innego. Piszesz faryzeusz czyli ad persona :)

Nie dokonam aborcji, nie zachodzę w ciążę. . A prawo do decyzji zostawiam kobiecie. Mojej, Twojej i Ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bipi - a to dziecko na coś do gadania?
Ja bym chciał żeby taka ustawa nie była potrzebna i żeby ludzkie życie było wartością.
Sorry ale za ciężki temat... odpadam. Tym bardziej, że bardziej powinnem bać się wirusa lub eutanazji (i tym gorzkim dofcipem kończe). Dobranoc.


Nie ma i mieć nie będzie. Będzie za to skazane na ból i cierpienie...niewyobrażalne. A Ty będziesz mógł tylko na jego mękę patrzeć...Aż wreszcie przeklniesz ten dzień, w którym postanowiłeś sprowadzić go na ten świat.

Nikomu tego nie życzę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatka, kocham Cię i uwielbiam. :wub:
 
Pamiętasz poprzednie cyrki oszołomów ZCHN na przełomie 1991 i 1992r.? Hasło protestów wtedy brzmiało: WIOSNA WASZA - DUPA NASZA. :)


„Niemy krzyk” - takie działanie a’la dzisiejsze poobklejane ciężarówki, obowiązkowy w szkołach. Pracowałam wtedy w poznańskiej Modenie i wyświetlali go w przyzakładowej przychodni. Była lista obecności i dopisywane premie - premia+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma i mieć nie będzie. Będzie za to skazane na ból i cierpienie...niewyobrażalne. A Ty będziesz mógł tylko na jego mękę patrzeć...Aż wreszcie przeklniesz ten dzień, w którym postanowiłeś sprowadzić go na ten świat.

Nikomu tego nie życzę...

Zakładasz 100% trafność diagnozy + najgorszy przypadek. Z zespołem, niepełnosprawnościami można żyć i być szcześliwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym co napisałem ma wspólnego z pis? I uwaga szok dla bojowników: nie głosowałem na pis. Przeprosisz? Do reszty "merytorycznych agrumentów" nie będę się odnosił.

Skoro Ci tak zależy...przepraszam, że nazwałem Cię wyborcą PiS.

Co do reszty...to tam nie było merytorycznych argumentów...tylko były wyrażone emocje i nie oczekuję że się do nich odniesiesz, a przede wszystkim mi na tym nie zależy.

 

A co do  mojego braku tolerancji vs Twojego poszanowania odmiennych poglądów to jest ona jak w tym wątku:

 

Moja nietolerancja : to pozostawienie wyboru, odnośnie aborcji, rodzicom przyszłego dziecka , wyboru bezsprzecznie trudnego....o czym już pisałem...

Twoja tolerancja: to narzucenie mi i innym rodzinom , Twojej woli i światopoglądu, bo Tobie się WYDAJE powtarzam WYDAJE że byś takie chore dziecko wychował. Póki co przed takim problem z tego co piszesz (wnioskuję że)  nie stanąłeś (i dobrze) więc to puste deklaracje.

Podpowiem też...jest wiele dzieci w domach dziecka...są też i dzieci niepełnosprawne....które szukają miłości....dlaczego nie adoptujesz ?

 

Szkoda że tak bardzo nie walczysz/walczycie o te żyjące dzieci... pracujące w nieludzkich warunkach na całym świecie, wykorzystywane seksualnie, sprzedawane na "części ", czy choćby z naszego podwórka tak często bite i poniewierane , dzieci sąsiadów alkoholików itd....ale lepiej walczyć o parę nienarodzonych dzieci które nie wiadomo czy w ogóle dożyją końca ciąży...a jak się urodzą to w dużej części gdyby ich pozostawić bez opieki medycznej i farmakologicznej zmarły by w bardzo krótki czasie....więc może jednak niezdolne do samodzielnego życia ? ...lepiej skazać rodziny...a czasami te dzieci na życie w niewyobrażalnym bólu...swoją drogą ciekaw jestem czy te dzieci, które się urodzą i będą cierpieć każdego dnia , podziękowałyby Wam za dar istnienia ...

 

A na koniec....zamiast dawać durne zakazy....i bawić sie w Boga na ziemi... może warto po prostu zadbać o to by ludzie którzy mają dzieci chore mieli odpowiednią pomoc i opiekę ...przypuszczam, że to niejednej rodzinie pomogłoby podjąć decyzję o jaką walczycie... bez nakazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzicie, że ktoś zabiera wam wolność ja tych odczuć po prostu nie podzielam. Mogę mieć swoje zdanie, tak?
 
@tomkly - Będę na maksa szczery. Nie zatraciłem młodzieńczych ideałów. Po prostu kwestie, które ostatnimi laty zajmują i przy okazji dzielą społeczeństwo są dla mnie nieistotne. Wy już zdążyliście mnie zaszufladkować, kilka razy dojebać...wszystko z miłością na ustach. Dajcie spokój...
 
@Mikoski - Od 2008 nie mieszkam z rodzicami.
 
@BiPi - a może wolę chłopców? Hmmm? Przecież to modne. A tak w ogóle to w Twoim wpisie jest błąd logiczny, bo póki co nie zanosi się aby ktoś zabierał podatki...to i dupczenia nie zabierze. ;)
 
@Adam - niestety muszę oglądać ten chory świat na trzeźwo. Zero alko ze względu na clexane. 
 
Podsumowując nie można mieć odmiennego zdania, nie ma szans na jakąkolwiek dyskusję. Jedynie Maciej i Tomkly nie pojechali ad personam. Reszta to "polskie błoto" :D


Ferra, jeśli lubisz chłopców - spoko - toż życie Twe a i post w temacie wątku. Podatki - zabierają i to na legalu Tobie, mi i nam wszystkim i uzupełniają swoje kieszenie...więc i dupczenie zabrać mogą. Co chwile coś zabierają, póki co te cosie być może nie mają wpływu na Twoje życie, ale na moje mają.
Z chęcią się dowiem, jakie kwestie życia są dla Ciebie istotne :) bez błota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja cię oceniłem. Ocenili cię moimi rękami Ci młodzi ludzie idący w proteście, których ty zmieszałeś z błotem, szufladkując ich jaką tępą masę.

Wiedz więc cwaniaczku, że tacy sami młodzi ludzie brali udział w protestach za tzw. komuny. Czego ty, taki dorosły, ułożony i mądry nie możesz pamiętać bo jesteś po prostu jeszcze gnojkiem.

Pamiętam pacyfikację Szkoły Pożarniczej i moment gdy wyjechał autobus ze strażakami i ruszył w dół Potocką. Tłum naprał wtedy na barierki i część z nich się przewróciła a masa wściekłych ludzi ruszyła na uzbrojoną milicję. Zatrzymał ich jeden chłopak - Kuba, miał wtedy 16 albo 17 lat. Takich osób były wtedy setki, są i teraz. Nie chcą i nie zostawią niczego "dorosłym" - na szczęście nie są tacy durni...

Pozdrowienia

 

Są wydane rządowe decyzje o zakazie zgromadzeń powyżej 5 osób ze względu na pandemię. A to bydło - podlotki ze szkół i studenty organizuje sobie swoje satanistyczne hucpy i nawet do kościołów podczas nabożeństw wdzierają się na siłę. Policja to cioty bo stoi praktycznie biernie i nie reaguje - już zboczeńcy na czele z tym przygłupem margołem skakali im po radiowozach zakupionych z naszych pieniędzy, a oni płakali do kamer - cóż my możemy na to poradzić. A lać i pałować to lewackie bydło ile wlezie, a nie płakać. Cackają się ze zboczonymi, tęczowymi gnojami. 

Ale dobrze że kibice, łysi, i dresiarze oraz Konfederacji ruszają do walki. Chcę ten lewacki motłoch walki to będzie ją miał.

Niech tylko jakieś czarne wiedźmy raczą wejść z transparentami i rozdartymi mordami do mojego kościoła parafialnego gdy będę w nim to od razu z liścia wypłacę pierwszej lepszej czarownicy i niczym taran swoimi 110 kg niczym walec wywalę na zbity pysk. 

Mam nadzieję że PIS nie przestraszy się pseudo protestów tęczowych i panienek lekkich obyczajów. Bo jak by teraz ulegli to potem zboczeńcy by cały czas protestowali.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak, że decyzję o ciąży w normalnych przypadkach podejmują dwie osoby? I one wychowują dziecko i decydują o jego losie? Dlaczego większość mówi, że to jest decyzja kobiety? 

Myślę, że brak wsparcia dla rodziców którym ma się urodzić chore dziecko jest jednym z powodów podejmowania decyzji o aborcji.

Wczoraj czytałem gdzieś na onecie, że około 40 % aborcji dokonywanych dotychczas w PL dotyczyło dzieci z zespołem Downa - a to nie jest przecież wada letalna.

 

https://www.onet.pl/...8b823e,79cfc278

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
W którym momencie coś Ci nakazuje? Jak chcesz możesz uważać się za boga a mnie za pudla - to twoje prawo ale nie neguj osiągnięć nauki bo nie żyjemy w Luizjanie.
To może zapytam inaczej: Czy uważasz, że w dzisiejszych czasach negowanie ewolucjonizmu powinno być uprawione i może mieć miejsce sankcjonowanie prawne jego nieprawdziwości?
Krótko: TAK, lub NIE.
Pozdro


A w którym to miejscu podważam ewolucjonizm/neguje naukę? Wręcz przeciwnie, nie uważam człowieka za psa, wydre, a Ciebie za pudla. Pytanie za pytanie: Czy mam prawo (i je wyrażać) być przeciwko aborcji? Tak/nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie moja córka nie da sobie w kaszę dmuchać jakby co i nawet te 110kg ludwiczka powali i zdepcze bo prawie 10 lata karate na to jej pozwoli. Przerażenie zagląda w oczy i stąd nerwówka? ;)

Pozdrowienia

 

Powiedz mi (bo Ty chyba najlepiej znasz tu piszących), skąd się biorą takie twory jak LudwiczekR, epatujące chamstwem i prymitywnymi bluzgami?? Czy naprawdę można być aż takim idiotą, żeby wypisywać coś takiego za darmo, albo bez innego wspomagania?? Przyznam szczerze nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...