Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

prośba o pomoc w doborze nart

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1 KasiaaB

KasiaaB

Nowy użytkownik

• 8 postów
  • Na forum od: 07.2020
1

Napisano 16 lipiec 2020 - 21:19

Cześć,

Od zeszłego roku mieszkam w bawari w Niemczech blisko granicy z Austrią co zmotywowało mnie do spędzenia ostatniego sezonu mimo że był krótki ;) na stoku. Posiadam stare narty carvingowe kupione jeszcze w liceum i koniecznie muszę zamienić je na szybszą i bardziej nowoczesną wersje ale kompletnie nie mam pojęcia jakie narty i buty powinnam wybrać. Nie jestem też pewna co do długości...te co obecnie posiadam 150 cm sięgają mi do brody ale może powinnam kupić dłuższe?

Na lodowcach cały czas można jeszcze zjeżdżać więc po moich wakacjach w Polsce mam zamiar wybrać się narty z nowym sprzętem ;)   Bardzo proszę o pomoc we wskazaniu jakie narty/ buty powinnam kupić.

Z tego co udało mi się przeczytać dość popularne są atomic cloud 12, znalazłam też w dobrej cenie head super joy ale może powinnam iść zupełnie w innym kierunku?

1. K/M  - K
2. Wiek - 34
3. Waga - 67kg
4. Wzrost - 164cm
5. Jak długo jeździsz na nartach ? - ciężko określić w sezonach generalnie od 14 roku życia w "dorosłym życiu" może 4-5 sezonów
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 7/8
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) stare rossignole z 2003 roku
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? stare rossignole carvingowe z 2003 roku

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Chcę jeżdzić szybko z szybkimi skrętami
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) - trasy niebieskie, czerwone - Austria
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) - turystycznie/sportowo
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? - kondycja dobra, zamierzam większość przyszłego sezonu spędzić na stoku
13. Możliwości finansowe ok. 1500 PLN

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki!

Kasia

#2 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 3268 postów
  • Na forum od: 05.2006
2347
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 18 lipiec 2020 - 11:36

Cześć,

Od zeszłego roku mieszkam w bawari w Niemczech blisko granicy z Austrią co zmotywowało mnie do spędzenia ostatniego sezonu mimo że był krótki ;) na stoku. Posiadam stare narty carvingowe kupione jeszcze w liceum i koniecznie muszę zamienić je na szybszą i bardziej nowoczesną wersje ale kompletnie nie mam pojęcia jakie narty i buty powinnam wybrać. Nie jestem też pewna co do długości...te co obecnie posiadam 150 cm sięgają mi do brody ale może powinnam kupić dłuższe?

Na lodowcach cały czas można jeszcze zjeżdżać więc po moich wakacjach w Polsce mam zamiar wybrać się narty z nowym sprzętem ;)   Bardzo proszę o pomoc we wskazaniu jakie narty/ buty powinnam kupić.

Z tego co udało mi się przeczytać dość popularne są atomic cloud 12, znalazłam też w dobrej cenie head super joy ale może powinnam iść zupełnie w innym kierunku?

1. K/M  - K
2. Wiek - 34
3. Waga - 67kg
4. Wzrost - 164cm
5. Jak długo jeździsz na nartach ? - ciężko określić w sezonach generalnie od 14 roku życia w "dorosłym życiu" może 4-5 sezonów
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 7/8
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) stare rossignole z 2003 roku
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? stare rossignole carvingowe z 2003 roku

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Chcę jeżdzić szybko z szybkimi skrętami
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) - trasy niebieskie, czerwone - Austria
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) - turystycznie/sportowo
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? - kondycja dobra, zamierzam większość przyszłego sezonu spędzić na stoku
13. Możliwości finansowe ok. 1500 PLN

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki!

Kasia

Tu masz dobre opcje:

https://sport2002.pl...11-GW-2020/9437

https://sport2002.pl...11-PR-2020/9363

i bardziej ambitnie:

https://sport2002.pl...C-Z12-2019/7399

Skąd jesteś? Jeździsz tylko do Austrii, czy lokalnie też?

• sstar podziękował za tę wiadomość

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#3 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4163 postów
  • Na forum od: 01.2017
1857
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 18 lipiec 2020 - 21:55

Nie mam nic do dodania.
Linkowalem. Spiochu zgrabnie.
Piszę wyłącznie dla mojego psychofana.
Aby screena zrobił.
O autorkę wątku jestem dziwnie spokojny.

#4 KasiaaB

KasiaaB

Nowy użytkownik

• 8 postów
1

Napisano 18 sierpień 2020 - 19:07

Tu masz dobre opcje:

https://sport2002.pl...11-GW-2020/9437

https://sport2002.pl...11-PR-2020/9363

i bardziej ambitnie:

https://sport2002.pl...C-Z12-2019/7399

Skąd jesteś? Jeździsz tylko do Austrii, czy lokalnie też?

Dzięki! Możesz doradzić jaką długość powinnam kupić i coś w kwestii butów? Bo to będzie kolejny ważny krok...

Jestem z Warszawy, ale od września mieszkam w Niemczech 40 km od Sazburga  ostatni sezon jeździłam tylko w Austrii bo w Niemczech na pobliskich górkach nie było za bardzo śniegu. Np. do saalbach, kitzbuhel  mam godzinę samochodem... ale wszystko potrafi się znudzić więc na razie zwiedzam Austrię bo mam jeszcze dużo opcji do sprawdzenia ;)

#5 KasiaaB

KasiaaB

Nowy użytkownik

• 8 postów
1

Napisano 18 sierpień 2020 - 19:09

Nie mam nic do dodania.
Aby screena zrobił.

Doradź mi proszę coś w sprawie butów ;)

#6 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14332 postów
  • Na forum od: 11.2007
9250
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 18 sierpień 2020 - 20:45

Nie mam nic do dodania.
Aby screena zrobił.

Duuuży błąd.

#7 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4163 postów
1857
  • Łódź/Wrocław

Napisano 18 sierpień 2020 - 21:14

Doradź mi proszę coś w sprawie butów ;)

Trzeba przymierzyć:-)
  • wort podziękował za tę wiadomość

#8 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4163 postów
1857
  • Łódź/Wrocław

Napisano 18 sierpień 2020 - 21:32

Duuuży błąd.

• cyniczny podziękował za tę wiadomość

#9 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 3268 postów
2347
  • Śląsk

Napisano 18 sierpień 2020 - 22:29

Dzięki! Możesz doradzić jaką długość powinnam kupić i coś w kwestii butów? Bo to będzie kolejny ważny krok...

Jestem z Warszawy, ale od września mieszkam w Niemczech 40 km od Sazburga  ostatni sezon jeździłam tylko w Austrii bo w Niemczech na pobliskich górkach nie było za bardzo śniegu. Np. do saalbach, kitzbuhel  mam godzinę samochodem... ale wszystko potrafi się znudzić więc na razie zwiedzam Austrię bo mam jeszcze dużo opcji do sprawdzenia ;)

Długość 155-160cm

Buty o flexie 100-120, jak najbardziej dopasowane.

Pojedź do tego sklepu:

https://www.skifanatic.pl/sklep/

Nikt inny w PL, lepiej Ci butów nie dobierze.

Moja jazda:

#10 FerraEnzo

FerraEnzo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1581 postów
  • Na forum od: 08.2017
1205
  • Kraków

Napisano 19 sierpień 2020 - 00:54

Spór jest ku*wa fundamentalny....dobre. 

#11 PSmok

PSmok

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 139 postów
  • Na forum od: 09.2010
226
  • Umiejętności: 4
  • Beskidy

Napisano 20 sierpień 2020 - 04:23

Odnośnie nart , twój wybór jest bardzo trafny. Atomic cloud 9, albo coś podobnego, pozwoliło by jeździć w prawie każdych warunkach śniegowych. Nie kupował bym za twardych nart carwingowo-slalomowych, szczególnie wc, tylko dlatego ze cena jest dobra. Dobrze wiemy jak takie narty zachowują się na dużych szybkościach nie mówić o muldach czy jazda poza trasa, o których wspominasz.
Co do butów, Atomic Hawx ultra 110, jest bardzo dobry na to co chcesz robić. Inne to, Lange RP 110, Technica Mach 1

Pozdrowienia

#12 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 3268 postów
2347
  • Śląsk

Napisano 20 sierpień 2020 - 16:27

Odnośnie nart , twój wybór jest bardzo trafny. Atomic cloud 9, albo coś podobnego, pozwoliło by jeździć w prawie każdych warunkach śniegowych. Nie kupował bym za twardych nart carwingowo-slalomowych, szczególnie wc, tylko dlatego ze cena jest dobra. Dobrze wiemy jak takie narty zachowują się na dużych szybkościach nie mówić o muldach czy jazda poza trasa, o których wspominasz.
Co do butów, Atomic Hawx ultra 110, jest bardzo dobry na to co chcesz robić. Inne to, Lange RP 110, Technica Mach 1

Pozdrowienia

Atomic cloud 9 to szmelc z piankowym rdzeniem, jak możesz polecać takie badziewie?

Slalomki bardzo dobrze zachowują się przy dużych (jak na amatora) prędkościach. DH nikt z nas nie jeździ.

Na pewno zresztą lepiej niż wszelkie miękkie gówno pokroju tych cloud 9. Można by ewentualnie zastanowić się nad GS, ale są mniej uniwersalne od SL.

Linkowane modele SL nie są jakoś przesadnie sztywne, a cena zupełnie normalna. Tego typu narty, tyle kosztują poza sezonem. To że większość woli przepłacać, to już nie ode mnie zależne.

Co do butów, nie warto skupiać się na konkretnym modelu. W pierwszej kolejności - idealne dopasowanie.

• tomkly podziękował za tę wiadomość

Moja jazda:

#13 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Instruktor

• PipPipPipPipPip
  • 2074 postów
  • Na forum od: 01.2015
1687
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 20 sierpień 2020 - 16:58

155 byle jaka sklepowa slalomka mieszcząca się w twoim budżecie no chyba że czujesz się dosyć dojrzałą kobietą pragnąca spokojnie bezstresowo pomykać na nartach i od czasu do czasu "zaszaleć" no to wtedy Atomic cloud będzie jak znalazł - absolutnie nie dyskryminuję tych nart - ot polecam je dosyć wąskiej (szerokiej) grupie kobiet - ty Kasiu się nie mieścisz. Czyli tak narty ogarnięte - tam Spiochu podrzucił stosowny link. Buty i tu bym się mocno zastanowił czy buty czy narty - SF już dawno mnie przekabaciło - buty - tylko i wyłącznie - chrzań narty- w alpach do wyboru i koloru - moja rada zakup sobie dobre damskie byty 90-110 i baw się z nartami z wypożyczalni - ewentualnie jak starczy kasy dokup slalomki używane (300-400) - zostaną jako żwirówki albo fajna półka.. 

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#14 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14332 postów
9250
  • Warszawa

Napisano 20 sierpień 2020 - 19:17

Pozdrowienia

Cześć

Uwzględniając opisy koleżanki, jest to rada idealna, możliwe, że i tak na wyrost.

Pozdrowienia

#15 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 458 postów
  • Na forum od: 03.2016
801
  • Umiejętności: 1
  • Górny Śląsk

Napisano 20 sierpień 2020 - 20:27

Atomic cloud 9 to szmelc z piankowym rdzeniem, jak możesz polecać takie badziewie?

Slalomki bardzo dobrze zachowują się przy dużych (jak na amatora) prędkościach. DH nikt z nas nie jeździ.
Na pewno zresztą lepiej niż wszelkie miękkie gówno pokroju tych cloud 9. Można by ewentualnie zastanowić się nad GS, ale są mniej uniwersalne od SL.

Linkowane modele SL nie są jakoś przesadnie sztywne, a cena zupełnie normalna. Tego typu narty, tyle kosztują poza sezonem. To że większość woli przepłacać, to już nie ode mnie zależne.

Co do butów, nie warto skupiać się na konkretnym modelu. W pierwszej kolejności - idealne dopasowanie.

Dobrze mówisz !
Narty mojej żony :(
Leżą w piwnicy jako eksponat ku przestrodze.

Załączone miniatury

• IMG_20200820_220547.jpg
  • IMG_20200820_220511.jpg

#16 KasiaaB

KasiaaB

Nowy użytkownik

• 8 postów
1

Napisano 20 sierpień 2020 - 21:00

Dziękuje bardzo za wszystkie rady, wybrałam sobie na ten moment "wygodne "buty z kolekcji head i przed zakupem zastanawiam się tylko czy flex 100 nie będzie dla mnie zbyt pro...oczywiście chce podnosić swój poziom ale nie chce przesadzić...

Kuszą mnie też narty heada super joy ale czytałam w wątkach na forum że Wasze zdania są podzielone...i sama nie wiem czy sobie ułatwiać damskimi lżejszymi nartami czy kupować unisex...

Druga opcja to https://mcksport.pl/...-xl-2020-pr11/ i Pan ze sklepu twierdzi że powinnam brać 163 (mój wzrost 164).

Heady Rebels są też super fajne ale to chyba na razie za twardy ;) skok z moich starych rossignoli

#17 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 3268 postów
2347
  • Śląsk

Napisano 20 sierpień 2020 - 21:48

Druga opcja to https://mcksport.pl/...-xl-2020-pr11/ i Pan ze sklepu twierdzi że powinnam brać 163 (mój wzrost 164).

Nie brać.

Jak w opisie masz "lekki rdzeń kompozytowy" to jest to nic innego jak śmietnik.

Takich nart nie poleciłbym nawet osobie stawiającej pierwsze kroki pługiem.

Heady Rebels są też super fajne ale to chyba na razie za twardy ;) skok z moich starych rossignoli

Rebels i SLR to miękka wersja slalomek Heada. Spokojnie sobie dasz radę. Twarde (i w sumie też nie jakoś bardzo) to są i SL RD

Jakiego sprzętu byś nie kupiła, korzystaj regularnie z intruktora/kursów grupowych. Na każdych nartach będzie wtedy lepiej. :)

Moja jazda:

#18 MarioJ

MarioJ

Rajder

• PipPipPipPipPip
  • 2262 postów
1580
  • Wrocław

Napisano 20 sierpień 2020 - 22:25

Dziękuje bardzo za wszystkie rady, wybrałam sobie na ten moment "wygodne "buty z kolekcji head i przed zakupem zastanawiam się tylko czy flex 100 nie będzie dla mnie zbyt pro...oczywiście chce podnosić swój poziom ale nie chce przesadzić...

Kuszą mnie też narty heada super joy ale czytałam w wątkach na forum że Wasze zdania są podzielone...i sama nie wiem czy sobie ułatwiać damskimi lżejszymi nartami czy kupować unisex...

Jak się tak boisz, to chyba nie masz tego 7/8.

Zastanów się jeszcze raz nad poziomem.

Przy 7/8 powinnaś kupić buty 110/120 flex

Narty Cloud 11 albo 12, a nie piankowe 9

>>> SKI.PRIV.PL – skitour / freeride / poradniki / sprzęt <<<

#19 Tata_Asi

Tata_Asi

Nowy użytkownik

• Pip
  • 92 postów
  • Na forum od: 12.2011
84
  • Warszawa

Napisano 21 sierpień 2020 - 00:27

... wybrałam sobie na ten moment "wygodne "buty z kolekcji head i przed zakupem zastanawiam się tylko czy flex 100 nie będzie dla mnie zbyt pro...oczywiście chce podnosić swój poziom ale nie chce przesadzić...

Nie obawiaj się! Jestem kompletnym amatorem i bazując na tutejszych radach kupiłem sobie buty o flexie 110 lub 120. I nie żałuję, bo są jak kapcie (o ile uda Ci się dobrze dobrać je do stopy-mi zajęło to 2 lata).

Też się ciągle obawiałem... I dlatego kupiłem "drugą" slalomkę. Dlatego też kupiłem narty o długości 180cm,... ale z rockerem.
Koledzy z forum dali mi przejechać się na normalnej narcie SL, normalnej narcie GS. I żyję - nie zabiły mnie. Teraz kupowałbym normalne - znacznie lepiej "trzymają" krawędź - na śniegu czujesz się po prostu pewniej.

#20 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4853 postów
  • Na forum od: 03.2006
2665
  • Umiejętności: 1

Napisano 21 sierpień 2020 - 06:30

Druga opcja to https://mcksport.pl/...-xl-2020-pr11/ i Pan ze sklepu twierdzi że powinnam brać 163 (mój wzrost 164).

Narty kupic jest najlatwiej. Mieszkasz w D to i narty kupuj w swojej/pobliskiej miejscowosci. Nowe narty o konstrukcji slalomowej na potrzeby nie zaawansowanej(jeszcze) narciarki kosztuja ponizej 250€. Takie znajdziesz i wtedy zapytaj. W sklepie zawsze mozesz towar zwrocic.

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu