Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dobór nart - alternatywa dla obecnych

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
256 odpowiedzi w tym temacie

#21 emdżej

emdżej

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 07.2020
9
  • Umiejętności: 1

Napisano 15 lipiec 2020 - 13:30

Poleciłem, bo jeżdżę:-) Banan gwarantowany. Można krótkim jak na slalomce. Łatwo zacieśnić skret mimo 180cm. Fajnie przepływa się przez muldy i odsypy. Można bylejako na wprost. Nie szuka na gwałt krawędzi. Dużo radości. Niekoniecznie na beton z rana czy lód. Ale na te warunki nartę już masz.
http://pawel.biniek....the-ski-i-inne/

Chyba w takim razie poczekam, aż zacznie się sezon, spróbuję je znaleźć i spróbować pojeździć. Jeżeli mi się spodobają, to podejmę kolejne kroki. 

#22 emdżej

emdżej

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 07.2020
9

Napisano 15 lipiec 2020 - 13:33

Jeszcze jedno - tak, jak wspomniałem w pierwszym poście, moje obecne narty są już trochę wysłużone. Co polecilibyście podobnego?

#23 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Instruktor

• PipPipPipPipPip
  • 2074 postów
  • Na forum od: 01.2015
1687
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 15 lipiec 2020 - 13:44

Jeszcze jedno - tak, jak wspomniałem w pierwszym poście, moje obecne narty są już trochę wysłużone. Co polecilibyście podobnego?

Wejdź na skionline w zakładkę sprzęt zaznacz narty - dynastar odhacz rocznik, w model wpisz speed, znajdź swoje i podeślij link. Generalnie wszystko z grupy race sl. Można rozważyć delikatne przedłużenie do 170.

• emdżej podziękował za tę wiadomość

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#24 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 745 postów
  • Na forum od: 12.2018
1387
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 15 lipiec 2020 - 13:50

Wejdź na skionline w zakładkę sprzęt zaznacz narty - dynastar odhacz rocznik, w model wpisz speed, znajdź swoje i podeślij link. Generalnie wszystko z grupy race sl. Można rozważyć delikatne przedłużenie do 170.

oj tak. Ja jeżdżę na 165/170. A on kawał chłopa

#25 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4163 postów
  • Na forum od: 01.2017
1857
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 15 lipiec 2020 - 14:24

https://ski24.pl/nar...-dlugosc_cm-157
https://www.zawojski...roaAsTcEALw_wcB

#26 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Instruktor

• PipPipPipPipPip
  • 2074 postów
1687
  • Rajcza

Napisano 15 lipiec 2020 - 15:12

Moim zdaniem ta druga lepsza ale pochylił bym się też nad takim modelem:

https://www.skionlin...-r22,11895.html

w rozmiarze 173 - wiem wiem ortodoksi wzniecą larum - jak do tej pory miałem tylko GS master i coś mi się wydaje że to rozwiązanie też się przyjmie.

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

#27 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14332 postów
  • Na forum od: 11.2007
9250
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 15 lipiec 2020 - 15:25

Dzięki @Mitek za wszystkie odpowiedzi - zaczynam mieć wątpliwości, czy rzeczywiście powinienem kupić nowe narty :)

Cześć

I jeszcze...

Narta SL, nie lubi ześlizgu i jest specjalistyczna nartą do jazdy ze skrętu w skręt. Ot choćby:

do takiej całodziennej jazdy trzeba mieć technikę i kondycję i umieć jeździć nie tylko technicznie dobrze ale i ekonomicznie - to bardzo ważne.

Ja uważam, że do całodziennej jazdy zdecydowanie lepszy jest GS na którym możesz pociąć jak jest miejsce ale i zwieźć się - jak nie ma lub Ci się nie chce, nie masz siły itd.

Na SL też się zwieziesz ale charakterystyka tej narty, jej chęć do skręcania, szukanie skrętu, jest tak "silne", że się po prostu nie da nie kręcić.

Osobiście uważam, że jeżdżenie na różnych nartach, poznawanie ich zachowania, adaptowanie do nich własnej techniki to jedna z bardziej edukacyjnych rzeczy jakie na nartach można robić. Oczywiście nie pod kątem wyboru modelu do jazdy ale pod kątem zachowania nart z różnych grup.

Pozdrowienia

#28 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4163 postów
1857
  • Łódź/Wrocław

Napisano 15 lipiec 2020 - 15:41

Cześć

I jeszcze...

Narta SL, nie lubi ześlizgu i jest specjalistyczna nartą do jazdy ze skrętu w skręt. Ot choćby:

do takiej całodziennej jazdy trzeba mieć technikę i kondycję i umieć jeździć nie tylko technicznie dobrze ale i ekonomicznie - to bardzo ważne.

Ja uważam, że do całodziennej jazdy zdecydowanie lepszy jest GS na którym możesz pociąć jak jest miejsce ale i zwieźć się - jak nie ma lub Ci się nie chce, nie masz siły itd.

Na SL też się zwieziesz ale charakterystyka tej narty, jej chęć do skręcania, szukanie skrętu, jest tak "silne", że się po prostu nie da nie kręcić.

Osobiście uważam, że jeżdżenie na różnych nartach, poznawanie ich zachowania, adaptowanie do nich własnej techniki to jedna z bardziej edukacyjnych rzeczy jakie na nartach można robić. Oczywiście nie pod kątem wyboru modelu do jazdy ale pod kątem zachowania nart z różnych grup.

Pozdrowienia

Amen. Dodałbym, że GS też nie lubi ześlizgu i jest specjalistyczną nartą do jazdy ze skrętu w skręt, nieco obszerniejszy niż w SL.

#29 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14332 postów
9250
  • Warszawa

Napisano 15 lipiec 2020 - 15:48

Amen. Dodałbym, że GS też nie lubi ześlizgu i jest specjalistyczną nartą do jazdy ze skrętu w skręt, nieco obszerniejszy niż w SL.

A tu się akurat całkowicie mylisz. Porównanie SL/GS jest jednoznaczne i co innego może twierdzić tylko absolutny ignorant lub osoba, która GS widziała tylko na zdjęciu.

Pozdrowienia

#30 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPipPip
  • 2529 postów
  • Na forum od: 11.2005
1189

Napisano 15 lipiec 2020 - 15:56

A mnie się już krawędź znudziła dodatkowo kręgosłup odmawia współpracy, chętnie bym wypróbował coś takiego jak niżej.

Ktoś, coś jeździł na tych lub podobnych nartach?

https://www.rossigno...ajmg01-000.html

https://www.rossigno...-2018-2019.html

• sstar podziękował za tę wiadomość

#31 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4163 postów
1857
  • Łódź/Wrocław

Napisano 15 lipiec 2020 - 15:56

A tu się akurat całkowicie mylisz. Porównanie SL/GS jest jednoznaczne i co innego może twierdzić tylko absolutny ignorant lub osoba, która GS widziała tylko na zdjęciu.

Pozdrowienia

Nie rozumiem co chcesz powiedzieć, że porównanie SL i GS jest jednoznaczne.

Obydwie narty są sportowe, obydwie służą do jazdy na odpowiednio ustawionych tyczkach.

Obydwie bardzo dobrze trzymają krawędź, stosunkowo łatwo też ją łapią; tak jak pisałem dla autora am.

#32 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14332 postów
9250
  • Warszawa

Napisano 15 lipiec 2020 - 15:59

Obydwie narty są sportowe, obydwie służą do jazdy na odpowiednio ustawionych tyczkach.

Obydwie bardzo dobrze trzymają krawędź, stosunkowo łatwo też ją łapią; tak jak pisałem dla autora am.

OK. Nie mam pytań i już się nie odzywam.

Chciałem pomóc koledze ale się kurwa nie da.

#33 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Instruktor

• PipPipPipPipPip
  • 2074 postów
1687
  • Rajcza

Napisano 15 lipiec 2020 - 16:00

Nie masz racji...teraz krótko...potem się rozwinę w kontekście pytającego.

#34 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4163 postów
1857
  • Łódź/Wrocław

Napisano 15 lipiec 2020 - 16:01

OK. Nie mam pytań i już się nie odzywam.

Chciałem pomóc koledze ale się kurwa nie da.

A ja miałem, a nie odpowiedziałeś.

Koledze pomogłeś. Podziękował.

Wyluzuj, nie zbawiasz świata...

Przejdź z nim na priva...

Tam nikt nie zburzy.

Idealnych odp.

#35 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4163 postów
1857
  • Łódź/Wrocław

Napisano 15 lipiec 2020 - 16:03

Nie masz racji...teraz krótko...potem się rozwinę w kontekście pytającego.

Jeśli już napisałeś to napisz przynajmniej z którym ze zdań się nie zgadzasz.

Mitek też napisał, ale nie wiadomo co, bo coś o jednoznaczności porównania.

#36 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4163 postów
1857
  • Łódź/Wrocław

Napisano 15 lipiec 2020 - 16:07

Cześć,

Jest to pierwszy mój post na tym forum. Szukam ciekawej alternatywy dla swoich (swoją drogą trochę już wysłużonych) nart, na tzw. gorsze dni - zarówno, jeżeli chodzi o warunki i przygotowanie na stoku, jak i fizyczne możliwości (obecne narty są cholernie ciężkie, więc podczas mojego gorszego dnia po prostu nie mam ochoty na nich jeździć). 

1. K/M  - M
2. Wiek - 30
3. Waga - 93kg
4. Wzrost - 193cm
5. Jak długo jeździsz na nartach ? - 23 sezony
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 7/8 (myślę, że tak 7.5)
7. Jakie masz buty? ( FLEX ) Rossignol Alltrack
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś? Dynastar Omeglass Speed World Cup 165 cm / jeździłem też na nartach allround oraz cross
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy? Od zawsze 12-13m
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) - trasy czerwone i czarne (Polska, Włochy, Szwajcaria)
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) - lubię szybką jazdę, ale teraz szukam nart bardziej rekreacyjnych
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? - Cross fit 2-3x w tygodniu, na stoku do 14 dni na sezon
13. Możliwości finansowe brak ograniczeń - preferuję kwotę do 2500 PLN, ale jak będzie coś ciekawego, to może być i więcej

Z góry dziękuję Wam za wszelkie sugestie.

napisz coś więcej o wrażeniach z jazdy cyt. "jeździłem też na nartach allround oraz cross"

no i jaki flex w tych alltrackach? bo moze buty za chwile kupisz nowe;-)

bo jak z ciebie zrobia sportowca to od butow warto...

o rekreacji zapomnij - tylko sport...

#37 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4163 postów
1857
  • Łódź/Wrocław

Napisano 15 lipiec 2020 - 16:11

A mnie się już krawędź znudziła dodatkowo kręgosłup odmawia współpracy, chętnie bym wypróbował coś takiego jak niżej.

Ktoś, coś jeździł na tych lub podobnych nartach?

https://www.rossigno...ajmg01-000.html

https://www.rossigno...-2018-2019.html

Z chęcią bym coś poradził, ale nigdy nie jeździłem na czymś takim więc milczę;-)

Jesteś pewny, że to dobre na kręgosłup;-)

#38 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14332 postów
9250
  • Warszawa

Napisano 15 lipiec 2020 - 16:17

Z chęcią bym coś poradził, ale nigdy nie jeździłem na czymś takim więc milczę;-)

No właśnie  o to chodzi chłopie. Masz chęci ale nie wiesz o co chodzi. Odpuść pisanie bo wprowadzasz zamęt i ogłupiasz pytającego. Po prostu, po raz ostatni - przez wzgląd na Twoich wiele sensownych postów nienarciarskich czy ciekawych opisów wycieczek skitourowych - proszę. Nie pisz jak nie masz nic do powiedzenia w tematach doradczych. Prze szacunek dla pytającego i doradzającego. OK?

Pozdro

#39 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4163 postów
1857
  • Łódź/Wrocław

Napisano 15 lipiec 2020 - 16:30

No właśnie  o to chodzi chłopie. Masz chęci ale nie wiesz o co chodzi. Odpuść pisanie bo wprowadzasz zamęt i ogłupiasz pytającego. Po prostu, po raz ostatni - przez wzgląd na Twoich wiele sensownych postów nienarciarskich czy ciekawych opisów wycieczek skitourowych - proszę. Nie pisz jak nie masz nic do powiedzenia w tematach doradczych. Prze szacunek dla pytającego i doradzającego. OK?

Pozdro

Gościu ma nartę "sportową", spytał o rekreacyjną, jako alternatywę. Ty lepiej wiesz o co mu chodzi, a on sam nie wie. Może i tak. Może chciał sobie hobbystycznie poklikać po modelach, zorientować się co się zmieniło od czasów jego omeglass. Wg mnie niekoniecznie szuka instruktora i progresu, a raczej różnorodności jak Wort, stąd wspomnienie o nartach crossowych, ale oczywiście mogę się mylić. Wg mnie zgodnie zresztą z jego sugestią czas na eksperyment z am, ew. jak radzisz gs, każda ma warunki preferowane, na każdej da się jakoś pojechać w każdych, trochę lepiej lub trochę gorzej.

PS. na jedynie słuszną wyrocznię nigdy się nie zgodzę, bo to forum, chcesz radzić, załóż firmę doradczą, zaznacz w niej wyłączność w regulamin ją wpisz. Dziwi mnie to, że tak doświadczony narciarz i forumowicz tego nie rozumie. A każdy czytelnik i tak czyta, a potem wybiera to co chce. Ew. stwierdza Mitek bufon, kiedyś coś tam jeździł, a Sstar napaleniec, ale się nie zna, np. No ale pozostawny to inteligencji czytelnika. A tu mamy narciarza, który trochę na tych deskach spędził w życiu i na dobrą sprawę móglby na tych omeglassach dalej pomykać;-) A milczę jak nie jeździłem, np. tych na muldy, rossi o które pytał Wort. Na innych trochę jeździłem, trochę czytałem, coś tam wiem. Wypędzanie ludzi do gett np skiturowych to po prostu chamstwo. A to, że nie zauważyłeś, że trochę pisałem i o trasach, a także znacznie mniej o free, to symptomatyczne. Tak jakbym ciebie wrzucił do baletu i żebyś tylko w tych sprawach pisał, bo się znasz.

#40 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPipPip
  • 2529 postów
  • Na forum od: 11.2005
1189

Napisano 15 lipiec 2020 - 16:34

Przecież nie po muldach będę jeździł :D , generalna zasada im mniej krawędzi a więcej ześlizgu tym dla kręgosłupa lepiej. Narty są bez płyty

więc oczywiste są mniejsze przeciążenia i łatwiejsza jazda ześlizgiem.

Tak w ogóle to widzę, że coraz więcej ludzi zauważyło, że z rekreacyjną jazdą  wyłącznie "na krawędzi" jest coś nie tak i zaczynają kombinować,

czego świetnym przykładem jest autor tego wątku.