Skocz do zawartości

Moje wybory 2020


figozmakiem

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ps. Chyba podzieliliśmy się opiniami. Sese jak czujesz niedosyt to proponuje na priva bo tu będzie otwieranie następnych wątków i nigdy nie skończymy :-) A ja mam już trochę dość = inne aktywności cierpią, a nie chce okazać Ci braku szacunku przez jednostronne ucięcie dyskusji.  

 

Ja nie czuje niedosytu.

Poruszyłeś wątek reformy sądownictwa więc podałem fakty. Bez ocen. Bez opinii. Bez przedstawiania własnego zdania. Suche fakty. 

Nie mam potrzeby dowartościowywania się na forum. Zwłaszcza w tematach dotyczących Sądów czy wykładni Konstytucji.

 

Cieszę się, że interesują Cię te kwestie. Cieszę się że czytasz, że szukasz informacji. Cieszę się, że poza stanowiskiem obecnego TK, znajdujesz opinie także byłych prezesów tego Trybunału.

A jak jesteśmy przy osobach funkcyjnych, to warto poczytać życiorysy Przewodniczących KRS. Bardzo pouczająca lektura, mimo, że z wikipedii

 

1) Pan Sędzia Stanisław Dąbrowski - Przewodniczący  KRS w latach 2006-2010 https://pl.wikipedia...ski_(1947–2014)

2) Pan Sędzia Antoni Górski - Przewodniczący  KRS w latach 2010-2014 https://pl.wikipedia...Górski_(sędzia)

3) Pan Sędzia Roman Hauser - Przewodniczący  KRS w latach 2014-2015 https://pl.wikipedia...ki/Roman_Hauser

https://pl.wikipedia...usz_Zawistowski

5) Pan Sędzia Leszek Mazur - Przewodniczący obecnej KRS: https://pl.wikipedia.../Leszek_Mazur  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałem fakty. Bez ocen. Bez opinii. Bez przedstawiania własnego zdania. Suche fakty.


Sorry, że się wcinam, ale już bardzo mało postów mi się wyświetla, dlatego wali po oczach. ;)
 

Mocno wierzę w to, że sędziowie byli, są i będą niezawiśli, niezależni, bezstronni, a przede wszystkim sprawiedliwi...


Brzmi jak Twoje zdanie.
 

Wojciech Łączewski - sam zrzekł się urzędu. Jeżeli popełnił przestępstwo (zawiadomienie o nie popełnionym przestępstwie, złożenie fałszywych zeznań) to powinien ponieść odpowiedzialność karną.


Brzmi jak opinia.
 

Obsadzenie składu TK przed końcem kadencji - tu sprawa jest oczywista. PO zrobiło bardzo źle. PiS jeszcze gorzej.


I kolejna opinia. Dość kategoryczna nawet. Choć nieostra. :)
 

Wydaje mi się, że Pan Marian Banaś jest nietykalny z innego powodu.


I tak dalej … ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się wcinam, ale już bardzo mało postów mi się wyświetla, dlatego wali po oczach. ;)

Nie rozumiem. Co to znaczy, że się mało postów wyświetla?

 

A propos opinii. Każdy je ma i nawet jak się stara być obiektywnym i bezstronnym to b. trudno powiedzieć/napisać coś na gorące tematy nie "sprzedając" przy okazji swoich przekonań. Jak dla mnie posty sese w materii prawniczej są świetne, bo spokojne, stonowane i bogate w informacje.

 

Ale ja nie o tym. W Belgii i we Francji, bo te kraje dobrze znam, w TV publicznej zatrudnia się dziennikarzy, co oczywiste, o różnych poglądach. Ale pod żadnym pozorem on nie ma prawa ich zdradzić prowadząc audycję, wywiad z politykiem czy przedstawiając jakiś fakt. Oglądający nie może się domyślić jakie poglądy prezentuje dany dziennikarz, nawet gdy wie o tym skądinąd. Pamiętam z pobytu we Francji wiele dyskusji prowadzonych poprzez dziennikarzy. Prawicowych czy lewicowych, o czym wiadomo było z prasy, a ściśle - z opinii innych. Naprawdę nie dało się ich zaklasyfikować do żadnej tendencji politycznej, nie mówiąc o partiach. Hmmm... nie będę ich z nikim porównywał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się wcinam, ale już bardzo mało postów mi się wyświetla, dlatego wali po oczach. ;)
 

 

Doceniam kunszt cytowania. Wiem jak trudno jest zrobić wiele odrębnych cytatów z jednej osoby w jednym poście. Szacun.

 

Mocno wierzę w to, że sędziowie byli, są i będą niezawiśli, niezależni, bezstronni, a przede wszystkim sprawiedliwi... 

 

Wiara to nie ocena. Nie wiem czy wszyscy sędziowie są niezawiśli, niezależni, bezstronni i sprawiedliwi... Ale mam taką nadzieje. Ty pewnie podobnie... 

 

Jeżeli popełnił przestępstwo (zawiadomienie o nie popełnionym przestępstwie, złożenie fałszywych zeznań) to powinien ponieść odpowiedzialność karną.

 

Stwierdzenie, że przestępca powinien ponieść odpowiedzialność karną, nie jest opinią. Chyba, że jest... Uważasz inaczej?  Tylko ja nie wiem tego czy Pan Wojciech Łączewski popełnił przestępstwo.

 

Obsadzenie składu TK przed końcem kadencji - tu sprawa jest oczywista. PO zrobiło bardzo źle. PiS jeszcze gorzej.

 

Faktem jest, że i PO i PiS obsadzili zajęte miejsca w TK. Drugie zdanie to faktycznie opinia, ocena. Mea culpa. Tylko, że innej oceny być nie może. Teraz dodam trzecie zdanie - W obliczu tego co zrobiła PO i PiS oraz przy uwzględnieniu treści wyroków TK wydanych w sprawach K 34/15 i K 35/15, a także mając na uwadze fakt nieodebrania do dziś ślubowania od trzech sędziów TK, osobiście nie widzę możliwości rozwiązania tej sytuacji. Na szczęście są mądrzejsi ode mnie.   

 

Wydaje mi się, że Pan Marian Banaś jest nietykalny z innego powodu. 

 

Faktem jest, że Pan Marian Banaś był Szefem KAS. Faktem jest, że Szef KAS ma dostęp do wszelkich dokumentów podatkowych oraz wszelkich rachunków bankowych. Zwrot "wydaje mi się" to opinia. Ponownie przepraszam. 

Miałem już napisać, że sędziowie nie mają haków na polityków, ale zalinkowany przeze mnie wywiad z Panem Wojciechem Łączewskim może sugerować coś innego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki starannej selekcji, udało mi się wrócić na forum narciarskie, z okazjonalnymi wpisami na inne tematy. :)

Ale ciągle w ten sam sposób się wypowiadasz, o którym pisałem....ciągle dyskredytujesz ....łapiąc za słówka.

Niby błyskotliwie i w punkt, a dla mnie jednak słabo, bo bardzo selektywnie. Punktujesz tylko te osoby, które starają się w rzetelny i w miarę obiektywny sposób pokazać pewne fakty, przyczepiając się mało istotnych rzeczy by zdewaluować to co merytoryczne w wypowiedzi.

No i oczywiście reagujesz tylko wtedy kiedy przekazywane fakty w niekorzystny sposób dotyczą jedynie słusznej opcji. "Podziwiam" Twoje oddanie sprawie.

 

Dla mnie @Sese to jeden z niewielu użytkowników tutaj, który pisze w bardzo wyważony sposób, bez zbędnych emocji, starając się rzetelnie przekazać fakty i informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ciągle w ten sam sposób się wypowiadasz, o którym pisałem....ciągle dyskredytujesz ....łapiąc za słówka.
Niby błyskotliwie i w punkt, a dla mnie jednak słabo, bo bardzo selektywnie. Punktujesz tylko te osoby, które starają się w rzetelny i w miarę obiektywny sposób pokazać pewne fakty, przyczepiając się mało istotnych rzeczy by zdewaluować to co merytoryczne w wypowiedzi.
No i oczywiście reagujesz tylko wtedy kiedy przekazywane fakty w niekorzystny sposób dotyczą jedynie słusznej opcji. "Podziwiam" Twoje oddanie sprawie.

Dla mnie @Sese to jeden z niewielu użytkowników tutaj, który pisze w bardzo wyważony sposób, bez zbędnych emocji, starając się rzetelnie przekazać fakty i informacje.


Od "kolegi po fachu" wymagam więcej. Myślę, że się nie obraził. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość userów dostała od niego bana, bo raczyli się z nim nie zgadzać, albo mu docinać.

Nie jesteśmy godni, aby z nami dyskutować

 

U mnie ma tzw. wirtualnego bana, to znaczy nie odpowiadam na jakikolwiek jego post, gdyż bardzo krytycznie oceniam jego próby legitymizacji rządów reżimu za pomocą rozmaitych ekwilibrystyk słownych. Dla mnie to ktoś w rodzaju Ziobry. Podobne wirtualne bany mają Darku, LudwiczekR, Gorillaracer, Mariusz-Net, Rega oraz Fredowski, to na razie są jedyni userzy, których wpisy konsekwentnie ignoruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ma tzw. wirtualnego bana, to znaczy nie odpowiadam na jakikolwiek jego post, gdyż bardzo krytycznie oceniam jego próby legitymizacji rządów reżimu za pomocą rozmaitych ekwilibrystyk słownych. Dla mnie to ktoś w rodzaju Ziobry. Podobne wirtualne bany mają Darku, LudwiczekR, Gorillaracer, Mariusz-Net, Rega oraz Fredowski, to na razie są jedyni userzy, których wpisy konsekwentnie ignoruję.

 

Bartolomeus to trafnie podsumował: " Punktujesz tylko te osoby, które starają się w rzetelny i w miarę obiektywny sposób pokazać pewne fakty, przyczepiając się mało istotnych rzeczy by zdewaluować to co merytoryczne w wypowiedzi."

I zawsze w "słusznej sprawie"- niby nic osobistego, niby obiektywnie. Przypomina mi to rzecznika rządu..................... którego pamiętam ze stanu wojennego. Odpowiadał komu chce i jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartolomeus to trafnie podsumował: " Punktujesz tylko te osoby, które starają się w rzetelny i w miarę obiektywny sposób pokazać pewne fakty, przyczepiając się mało istotnych rzeczy by zdewaluować to co merytoryczne w wypowiedzi."

I zawsze w "słusznej sprawie"- niby nic osobistego, niby obiektywnie. Przypomina mi to rzecznika rządu..................... którego pamiętam ze stanu wojennego. Odpowiadał komu chce i jak chce.

 

Bardzo trafnie, aczkolwiek miękko. Dla mnie recenzowany user to zwykły, ordynarny troll, który próbuje epatować swoją erudycją, ale tak naprawdę nie ma żadnej sensownej treści do przekazania. Falandyzacja prawa ale w bardzo słabym wydaniu. Pierwowzór prof. Falandysz przewraca się w grobie. Koniec na temat tego usera, bo nie jest wart aż takiej uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trafnie, aczkolwiek miękko. Dla mnie recenzowany user to zwykły, ordynarny troll, który próbuje epatować swoją erudycją, ale tak naprawdę nie ma żadnej sensownej treści do przekazania. Falandyzacja prawa ale w bardzo słabym wydaniu. Pierwowzór prof. Falandysz przewraca się w grobie. Koniec na temat tego usera, bo nie jest wart aż takiej uwagi.

 

Idealnie w punkt, wrodzona złośliwość i próba podskakiwania wyżej jak rozumu staje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ma tzw. wirtualnego bana, to znaczy nie odpowiadam na jakikolwiek jego post, gdyż bardzo krytycznie oceniam jego próby legitymizacji rządów reżimu za pomocą rozmaitych ekwilibrystyk słownych. Dla mnie to ktoś w rodzaju Ziobry. Podobne wirtualne bany mają Darku, LudwiczekR, Gorillaracer, Mariusz-Net, Rega oraz Fredowski, to na razie są jedyni userzy, których wpisy konsekwentnie ignoruję.

Świetnie to ująłeś:;) Kłaniam się nisko:;) Tylko jestem ciekaw, czy robią to za darmo czy też im za to płacą:;)

sese, czapki z głów. Ująłeś temat bardzo precyzyjnie. Dziękuję:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zasada jest taka:

Ktoś musi być gorszy aby ktoś był lepszy. Można sobie założyć własną hierarchię wartości ludzi i ma się spokój.

Ja nikogo nie wyłączam ani nie banuję, bo nie czuję się od nikogo lepszy, ale każdy ma prawo do własnej hierarchii i własnych odczuć.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zasada jest taka:

Ktoś musi być gorszy aby ktoś był lepszy. Można sobie założyć własną hierarchię wartości ludzi i ma się spokój.

Ja nikogo nie wyłączam ani nie banuję, bo nie czuję się od nikogo lepszy, ale każdy ma prawo do własnej hierarchii i własnych odczuć.

Pozdrowienia

 

Ja też nikogo nie banuję, a jedynie na posty niektórych nie odpowiadam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim składam najserdeczniejsze  życzenia z okazji Święta Niepodległości.

 

Naprawdę jesteśmy niepodległym państwem co doskonale rozumiem jako osoba, która miała okazję dorastać w takiej bardzo kulawej niepodległości.

 

Jesteśmy niepodległym państwem i tylko od nas zależy jak ono będzie wyglądać. To zależy od naszych wyborów i mądrości. Mamy prawo głosowania- wyboru  choć z przywileju dokonywania tych wyborów rezygnuje często  prawie połowa. społeczeństwa. 

Rozumiem, że demokracja jest do bani, ale nie wymyślono nic lepszego.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim składam najserdeczniejsze  życzenia z okazji Święta Niepodległości.
 
Naprawdę jesteśmy niepodległym państwem co doskonale rozumiem jako osoba, która maiła okazję dorastać w takiej bardzo kulawej niepodległości.
 
Jesteśmy niepodległym państwem i tylko od nas zależy jak ono będzie wyglądać. To zależy od naszych wyborów i mądrości. Mamy prawo głosowania- wyboru  choć z przywileju dokonywania tych wyborów rezygnuje często  prawie połowa. społeczeństwa. 
Rozumiem, że demokracja jest do bani, ale nie wymyślono nic lepszego.
.


...smacznego!

Załączone miniatury

  • 96589027-EEA2-468D-AEDB-4939A200118A.jpeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...