Skocz do zawartości

Moje wybory 2020


figozmakiem

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega Fredowski: „Figo odrzucam Twoje podziekowania. Zaprzestaj i walnij piescia(jezeli masz) w stol”.

 

Jest to mój pierwszy explicite post-polityczny na Skiforum.

Niechętnie odrywam się od przyrody i studentów, z którymi akurat teraz, w czasie obron, mam mnóstwo roboty.

Ale sprawa jest rzeczywiście wagi ciężkiej.

 

Trump (otwarcie poparł Dudę) i Putin (wprawdzie w mediach amerykańskich, niemieckich, rosyjskich, przeciwnika Dudy otwarcie nie poparł, szkaluje za to hurtowo Polskę, więc wiadomo o co i o kogo mu chodzi) włączyli się w kampanię prezydencką w PL, co świadczy o wzrastającej szybko, pod rządami ZP, randze naszego kraju.

 

Nie wolno więc dopuścić do władzy sił regresu.

 

Wszyscy ludzie dobrej woli, również przeciwnicy ideologiczni PIS, powinni wesprzeć w niedzielnych wyborach i co najmniej kilku najbliższych latach (krytycznie), rząd ZP.

Tym bardziej, że wszyscy sporo zyskują (głównie gospodarczo, biedni i bogaci, młodzi i emeryci) na dobrym, sprawnym zarządzaniu sprawami kraju ręką Morawieckiego juniora i jego ekipy.

 

Jestem jednak spokojny o niedzielne wybory. Będzie dobrze.

Byłaby nerwówka z takimi kontrkandydatami jak Sikorski, czy nawet mężem swojej dosyć fajnej żony – pilotki.

Na szczęście yes yes yes dmuchany do granic możliwości Balonik Goguś.

 

Kochany synuś mamusi, która będąc TW w PRL chętnie (ale nie za darmo) donosiła na będącego w transie tatusia i jego kolegów.

Leń i nadrabiający agresją kabotyn, „gorszy sort” Tuska.

Modelowy przykład człowieka bez właściwości; a raczej śmieciarza – estety „nowych wspaniałych szat cesarza”, w powieści Roberta Musila inicjującego kres kultury europejskiej hołdującej modnym, agresywnym pseudoideologiom.  

Balonik Goguś swe „poglądy” zapisał nawet do PIS, by zdobyć głos przejechanej „zakonnicy na pasach”.

 

***

 

Dwa słowa o lokalsach hunwejbinach, bo to jest (w kontekście forum) najciekawsze…

 

Supergwiazda Rozgwiazda jest wzruszony „człowieczeństwem” wzorowo „wychowanego” Balonika Gogusia, choć sam, w każdym poście atakującym MarioJ, zarzuca mu donos.

Kuń z konia by się uśmiał.

 

Goguś znalazł sobie idealnego wyborcę w postaci Marcin33, który dmucha Balonik jak mało kto.

Ma jakiś deficyt mentalny, z którym sobie nie poradził, za który musi więc zapłacić Jarek, PAD, rodzina Marcina, okolica Marcina. Pani w sklepie i policjant na posterunku. Najlepiej cała Polska, trafia się właśnie ku temu okazja.

Marcin bez wina, ignorant, odpustowy kuglarz.

Katolik wspierający ateistę i zaciekłego wroga Kościoła.

Beneficjent wszystkich programów socjalnych PIS (comiesięcznie 4 dzieci x 500zł, podwyżka 1500zł w firmie państwowej + różne inne Karty, bony i zniżki) pogrążony w szale kampanii na rzecz Balonika Gogusia, który przy każdej możliwej okazji działa obstrukcyjnie wobec programów socjalnych i tarcz organizowanych przez rząd.

Resentyment rulez!

 

Mitek i jego wrogowie. Nie wie, że wróg jest kimś, kogo się ipso facto depersonalizuje i zabija.

Swoją niechęć do PIS poparł na Skiforum kolejnym kitkiem, jaką to wielką krzywdę wyrządził PIS nauce w ogóle, geologii w szczególe.

PIS nie wyrządził. Reforma szkolnictwa wyższego została przeprowadzona „rękami” rektorów najlepszych uczelni w PL, a przede wszystkim ludzi, którym o coś w nauce chodzi.

Jest świeża, nowoczesna, w dobrym tego słowa znaczeniu.

Inna sprawa, że poszczególne uczelnie oraz instytuty badawcze różnie sobie z nią poradziły. Przez zmaganie wewnętrznych układów sił. Ale to ich problem, nie reformy.

Mitek niech dalej popierdziela rowerkiem po muzeum z ramotami postkomuny, a na pewno dojedzie. Meta jest za winklem.

 

Mitkowi mógłby pomóc jeszcze Mig, ale niestety, za późno.

Jest już Migiem nielotem, radzieckim kukuruźnikiem, który wyglebił łbem centralnie w Kosiniakowy zagon ziemniaczany.

 

***

 

Moje przesłanie wyborcze na niedzielę:

 

Myśl przeczysta z serca tryska

Nie bądź chujem Antychrysta*.

 

* Teolog San Beato (VIII wiek), autor Komentarza do Apokalipsy, był zdecydowanym obrońcą chrześcijaństwa przed naporem teologii muzułmańskiej. Ta ostatnia życzliwie akceptowała skorumpowanego przez Arabów heretyka Elipanda, arcybiskupa Toledo, którego San Beato nazwał „Przyrodzeniem Antychrysta”.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za bełkot?

Antychryst;-)
Niby filozof.
Niby matematyk.
Niby logik.
Wszystko na niby.
Zwykły UJ, choć jakby zabrakło litery.
PS pisał o przyrodzeniu więc proroczo.
Narty mu się krzyżują zgodnie z wiarą.
https://www.onet.pl/...mg25cc,79cfc278
Putin poparł Trumpa, Trump Dódę (Balonik Gogus?), więc jakby...
A wszyscy zyskują... inflację.. to pewne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę pierwszą osobą, która Cię polajkuje. Niekoniecznie za poglądy polityczne (ja trochę bardziej konfederacja - liberał gospodarczy, anty-socjalista), ale za odwagę. Masz jaja chłopie! Byłeś już raz zaszczuty (za nic), będzie kolejny atak. Atak tych niby tolerancyjnych, oświeconych "elit". Nie przejmuj się nic, to forum nie jest moderowane i z ludzi wychodzą najgorsze cechy. 

 

SZACUN! 

 

I pisz częściej, nie daj się zaszczuć. Pamiętaj: You will never be defeated by what they say about you, you will be defeated by what you say about you! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę pierwszą osobą, która Cię polajkuje. Niekoniecznie za poglądy polityczne (ja trochę bardziej konfederacja - liberał gospodarczy, anty-socjalista), ale za odwagę. Masz jaja chłopie! Byłeś już raz zaszczuty (za nic), będzie kolejny atak. Atak tych niby tolerancyjnych, oświeconych "elit". Nie przejmuj się nic, to forum nie jest moderowane i z ludzi wychodzą najgorsze cechy.

SZACUN!

I pisz częściej, nie daj się zaszczuć. Pamiętaj: You will never be defeated by what they say about you, you will be defeated by what you say about you!

Ferra? Jak znosisz fakt, że nic o nartach, tylko o polityce, ten FigoFago? Nie przeszkadza Ci? Do ciebie nic nie mam, boś narciarz, choćbyś już ustawił się do urny by na Dódę zagłosować, jak Adam, Fred czy Yoss, których jako żywo szanuję, ale politycznych harcowników jak... nie zdzierżę, pozdrawia katolik sstar:-)
PS Mario do admina donosił, choć się mieni obrońca słabych i początkujących do czasu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już na tyle ogłupił system, że poopieram programy PISu, choć z nich nie korzystam. Choć popieram program PISu i nie chciałbym powrotu PO, to zagłosuje przeciwko Dudzie. Gdzie tu sens i logika?

 

Powód jest prosty, kaczor i jego sługi dokonały zamachu na moją wolność. Wszelkie inne partie do tej pory, interesował jedynie mój portfel, a wolność tylko w niewielkim stopniu. To niebezpieczny precedens. Jak całkowicie rozkradną lub rozdadzą Polskę to jakoś sobie poradzę. Jak mnie zamkną w obozie, to już niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferra? Jak znosisz fakt, że nic o nartach, tylko o polityce, ten FigoFago? Nie przeszkadza Ci? Do ciebie nic nie mam, boś narciarz, choćbyś już ustawił się do urny by na Dódę zagłosować, jak Adam, Fred czy Yoss, których jako żywo szanuję, ale politycznych harcowników jak... nie zdzierżę, pozdrawia katolik sstar:-)

Pomyśl logicznie. Jaki interes Figo czy Darku mieliby w agitacji w tak hermetycznej grupie jakim jest to forum? Przecież takie zarzuty są głupie, a nawet jeśli mieliby partyjny interes w udzielaniu się publicznie, to zważ na fakt że masz kupę wątków, w których agituje się na rzecz PO. I co niby ma to znaczyć? Wszyscy na forum to partyjne grajki? Dejże spokój.

Ludzie mają różne poglądy i tyle. 

Nasze forum nie jest forum stricte narciarskim, masz cały przekrój różnych wątków i każdy pisze o czym chce i w sposób jaki uważa za słuszny. Na każdym innym forum byłby ban za banem. Tutaj możesz walić groźby karalne i jest "ok". 

 

Co by Figo nie pisał i kim by nie był, jest PRZEDE WSZYSTKIM człowiekiem, któremu należy się szacunek. 

Już mnie zaszufladkowałeś, że na Dudę będę głosował. Ehhh zapamiętaj drogi Starze, mój pogląd na obecną scenę polityczną sprowadza się do słów "PIS-PO jedno ZŁO". 

I nie wiem po co ta wzmianka o Twoim wyznaniu. Mnie ono nie interesuje, obchodzi mnie tylko jakim JESTEŚ człowiekiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl logicznie. Jaki interes Figo czy Darku mieliby w agitacji w tak hermetycznej grupie jakim jest to forum? Przecież takie zarzuty są głupie, a nawet jeśli mieliby partyjny interes w udzielaniu się publicznie, to zważ na fakt że masz kupę wątków, w których agituje się na rzecz PO. I co niby ma to znaczyć? Wszyscy na forum to partyjne grajki? Dejże spokój.
Ludzie mają różne poglądy i tyle.
Nasze forum nie jest forum stricte narciarskim, masz cały przekrój różnych wątków i każdy pisze o czym chce i w sposób jaki uważa za słuszny. Na każdym innym forum byłby ban za banem. Tutaj możesz walić groźby karalne i jest "ok".

Co by Figo nie pisał i kim by nie był, jest PRZEDE WSZYSTKIM człowiekiem, któremu należy się szacunek.
Już mnie zaszufladkowałeś, że na Dudę będę głosował. Ehhh zapamiętaj drogi Starze, mój pogląd na obecną scenę polityczną sprowadza się do słów "PIS-PO jedno ZŁO".
I nie wiem po co ta wzmianka o Twoim wyznaniu. Mnie ono nie interesuje, obchodzi mnie tylko jakim JESTEŚ człowiekiem.

O wyznaniu to żarcik.
Pamiętam, ze wyznajesz trzecia religie.
Choć nikt tu nie agituje za PO.
Wielu krytykuje tylko władze.
Nie oceniam skuteczności działania pro... Figodarku, oceniam uch udział w forum, negatywnie.
Dedykuję Figo piosenkę

PS nie znasz forów, brytan np.
Sam moderowalem własne.
Na 50 tys jeden ban.
Można?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wyznaniu to żarcik.
Pamiętam, ze wyznajesz trzecia religie.
Choć nikt tu nie agituje za PO.
Wielu krytykuje tylko władze.
Nie oceniam skuteczności działania pro... Figodarku, oceniam uch udział w forum, negatywnie.
Dedykuję Figo piosenkę
http://youtu.be/QxK26Q8q1lA
PS nie znasz forów, brytan np.
Sam moderowalem własne.
Na 50 tys jeden ban.
Można?

Aaa widzisz...próbowałeś mnie podpuścić :D Tak jestem katolikiem, ale chyba bardziej chrześcijaninem. 

Wielu tutaj agituje za PO. Punkt widzenia.

Mnie to nie obchodzi, podziwiam tylko Figo, że się odezwał bo swego czasu nieźle tutaj dostał w kość. Dla mnie obydwa ugrupowania wraz z ich obecnymi kandydatami zasługują na wieczną banicję. Za to jak bawią się Polakami, za to jak podzielili naród w imieniu swoich interesów.

Dam Ci jeden argument, potwierdzający tezę, że to jedna banda.

Czy pod rządami, którejś z przywołanych partii (PIS/PO), komukolwiek z poprzedniej kadencji zostały postawione zarzuty i/lub stanął przed TS? Nie! Rączka, rączkę myje. Tym bardziej smuci, a zarazem bawi to wzajemne skakanie sobie do gardeł w imieniu którejś z tych partii. Ja od władzy oczekuję tylko jednej rzeczy, jak najmniejszego interwencjonizmu w gospodarkę. W każdej sytuacji, nawet wirusa paraliżującego gospodarkę. Kapitaliści (sic!). 

 

Kończę, bo chciałem tylko pochwalić Figo za odwagę, a widzę że zostaję powoli wciągany w politykę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Fredowski: „Figo odrzucam Twoje podziekowania. Zaprzestaj i walnij piescia(jezeli masz) w stol”.

 

Jest to mój pierwszy explicite post-polityczny na Skiforum.

Niechętnie odrywam się od przyrody i studentów, z którymi akurat teraz, w czasie obron, mam mnóstwo roboty.

Ale sprawa jest rzeczywiście wagi ciężkiej.

 

Trump (otwarcie poparł Dudę) i Putin (wprawdzie w mediach amerykańskich, niemieckich, rosyjskich, przeciwnika Dudy otwarcie nie poparł, szkaluje za to hurtowo Polskę, więc wiadomo o co i o kogo mu chodzi) włączyli się w kampanię prezydencką w PL, co świadczy o wzrastającej szybko, pod rządami ZP, randze naszego kraju.

 

Nie wolno więc dopuścić do władzy sił regresu.

 

Wszyscy ludzie dobrej woli, również przeciwnicy ideologiczni PIS, powinni wesprzeć w niedzielnych wyborach i co najmniej kilku najbliższych latach (krytycznie), rząd ZP.

Tym bardziej, że wszyscy sporo zyskują (głównie gospodarczo, biedni i bogaci, młodzi i emeryci) na dobrym, sprawnym zarządzaniu sprawami kraju ręką Morawieckiego juniora i jego ekipy.

 

Jestem jednak spokojny o niedzielne wybory. Będzie dobrze.

Byłaby nerwówka z takimi kontrkandydatami jak Sikorski, czy nawet mężem swojej dosyć fajnej żony – pilotki.

Na szczęście yes yes yes dmuchany do granic możliwości Balonik Goguś.

 

Kochany synuś mamusi, która będąc TW w PRL chętnie (ale nie za darmo) donosiła na będącego w transie tatusia i jego kolegów.

Leń i nadrabiający agresją kabotyn, „gorszy sort” Tuska.

Modelowy przykład człowieka bez właściwości; a raczej śmieciarza – estety „nowych wspaniałych szat cesarza”, w powieści Roberta Musila inicjującego kres kultury europejskiej hołdującej modnym, agresywnym pseudoideologiom.  

Balonik Goguś swe „poglądy” zapisał nawet do PIS, by zdobyć głos przejechanej „zakonnicy na pasach”.

 

***

 

Dwa słowa o lokalsach hunwejbinach, bo to jest (w kontekście forum) najciekawsze…

 

Supergwiazda Rozgwiazda jest wzruszony „człowieczeństwem” wzorowo „wychowanego” Balonika Gogusia, choć sam, w każdym poście atakującym MarioJ, zarzuca mu donos.

Kuń z konia by się uśmiał.

 

Goguś znalazł sobie idealnego wyborcę w postaci Marcin33, który dmucha Balonik jak mało kto.

Ma jakiś deficyt mentalny, z którym sobie nie poradził, za który musi więc zapłacić Jarek, PAD, rodzina Marcina, okolica Marcina. Pani w sklepie i policjant na posterunku. Najlepiej cała Polska, trafia się właśnie ku temu okazja.

Marcin bez wina, ignorant, odpustowy kuglarz.

Katolik wspierający ateistę i zaciekłego wroga Kościoła.

Beneficjent wszystkich programów socjalnych PIS (comiesięcznie 4 dzieci x 500zł, podwyżka 1500zł w firmie państwowej + różne inne Karty, bony i zniżki) pogrążony w szale kampanii na rzecz Balonika Gogusia, który przy każdej możliwej okazji działa obstrukcyjnie wobec programów socjalnych i tarcz organizowanych przez rząd.

Resentyment rulez!

 

Mitek i jego wrogowie. Nie wie, że wróg jest kimś, kogo się ipso facto depersonalizuje i zabija.

Swoją niechęć do PIS poparł na Skiforum kolejnym kitkiem, jaką to wielką krzywdę wyrządził PIS nauce w ogóle, geologii w szczególe.

PIS nie wyrządził. Reforma szkolnictwa wyższego została przeprowadzona „rękami” rektorów najlepszych uczelni w PL, a przede wszystkim ludzi, którym o coś w nauce chodzi.

Jest świeża, nowoczesna, w dobrym tego słowa znaczeniu.

Inna sprawa, że poszczególne uczelnie oraz instytuty badawcze różnie sobie z nią poradziły. Przez zmaganie wewnętrznych układów sił. Ale to ich problem, nie reformy.

Mitek niech dalej popierdziela rowerkiem po muzeum z ramotami postkomuny, a na pewno dojedzie. Meta jest za winklem.

 

Mitkowi mógłby pomóc jeszcze Mig, ale niestety, za późno.

Jest już Migiem nielotem, radzieckim kukuruźnikiem, który wyglebił łbem centralnie w Kosiniakowy zagon ziemniaczany.

 

***

 

Moje przesłanie wyborcze na niedzielę:

 

Myśl przeczysta z serca tryska

Nie bądź chujem Antychrysta*.

 

* Teolog San Beato (VIII wiek), autor Komentarza do Apokalipsy, był zdecydowanym obrońcą chrześcijaństwa przed naporem teologii muzułmańskiej. Ta ostatnia życzliwie akceptowała skorumpowanego przez Arabów heretyka Elipanda, arcybiskupa Toledo, którego San Beato nazwał „Przyrodzeniem Antychrysta”.

 

KUTAS

od początku to powtarzałem, może zawoalowany  ale jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro powstał odrębny wyborczy wątek, to pozwolę sobie zabrać głos w jednej maluteńkiej, acz moim zdaniem ważnej kwestii.

Niezależnie od tego na kogo będziecie głosować musicie wiedzieć, że Prezydent RP najprawdopodobniej nie zostanie wybrany w najbliższą niedziele w lokalu wyborczym, ale dopiero kilkanaście dni później w zaciszu sali rozpraw Sądu Najwyższego.

Sondażownie wykazują bowiem różnice w poparciu na poziomie nieprzekraczającym 1 %, co z kolei prowadzi do konstatacji, iż o wyborze Prezydenta zadecyduje tym razem kilkadziesiąt lub maksymalnie kilkaset tysięcy ważnych głosów.

Biorąc natomiast pod uwagę trwający okres epidemii, olbrzymie trudności w głosowaniu za granicą, ograniczenia dla osób pozostających na kwarantannie, wprowadzenie głosowania korespondencyjnego na niespotykaną dotąd skalę i w nieznanym dotąd trybie (doręczenie pakietu do skrzynki pocztowej bez pokwitowania), należy się spodziewać, że protesty wyborcze mogą tym razem dotyczyć znacznej - nawet kilkusettysiecznej  - liczby głosów.

 

Zwracajcie uwagę na to czy karty do głosowania mają 2 pieczęcie - jedna czarna nadrukowana przez PKW i druga czerwona z numerem konkretnej OKW.

Pamiętajcie o złożeniu podpisu na spisie wyborców przy odbieraniu karty wyborczej.

W razie ujawnienia jakichkolwiek nieprawidłowości w lokalu wyborczym nie obawiajcie się dzwonić do właściwej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego - w każdej z Delegatur przez całą niedzielę pełnić dyżury będą sędziowie będący członkami Okręgowych Komisji Wyborczych. Telefony do Delegatur KBW są dostępne na https://pkw.gov.pl/

A sędziom orzekającym w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego życzę wytrwałości i daję drogowskaz na ten trudny czas: "Ślubuję uroczyście jako sędzia Sądu Najwyższego służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, stać na straży prawa i praworządności, obowiązki sędziego wypełniać sumiennie, sprawiedliwość wymierzać zgodnie z przepisami prawa i zasadami słuszności, bezstronnie, według mego sumienia, dochować tajemnicy prawnie chronionej, a w postępowaniu kierować się zasadami godności i uczciwości"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;-) ;-) No i kolejny ( a moze ten sam?) aparatczyk nie wytrzymał. Nie dziwię się. Niewybranie PAD-a to paraliż na Nowogrodzkiej. Uchwalenie wiecznej szczesliwosci wyznawcow i dożywotniej dyktatury dla 'emerytowanego zbawcy narodu' (jak sam powiedział) jest zagrożone. Tekst fajny, ale sporo ponizej mozliwosci. Zmęczenie? Strach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla równowagi, inny filozof, który nie nadaje przekazem z Nowogrodzkiej - Ziemowit Gowin „Drogie znajome, drodzy znajomi, W niedzielę odbędą się bardzo ważne wybory, od których zależy to, czy PiS dalej będzie sobie robił z Polski własny folwark i dążył do państwa quasi-autorytarnego, w którym prawo (kiepskie, bo kiepskie, ale zawsze jakieś) nie ma znaczenia lub jest dowolnie zmieniane pod widzimisię Kaczyńskiego. Nie będzie tutaj patosu, postaram się przedstawić konkrety. Myślę, że większość osób, które zobaczą ten post (czyt. moje znajome i znajomi na FB, którzy rozumieją język polski i mogą głosować) pójdą na wybóry i będą głosować przeciwko Dudzie, czyli na Trzaskowskiego. Zrobię to samo. Do kogo zatem kieruję ten post? Przede wszystkim do tych, którzy nie chcą PiSowskiego monopolu władzy, ale wciąż mają rozterki, bo Trzaskowski im nie odpowiada. Po drugie do tych, którzy uważają, że obie opcje są tak samo złe - i nie zagłosują lub oddadzą nieważny głos. Po trzecie - choć wątpię w szanse powodzenia - do tych nielicznych (wśród moich znajomych), którzy chcą głosować na Dudę. Kolejność argumentów losowa. -------------------------------------------------------------------------- (1) "Nie zagłosuję na Trzaskowskiego, bo to poparcie dla Platformy, której nie lubię z powodów x, y, z". To nieprawda. Głos oddany na Trzaskowskiego nie jest poparciem dla partii, z której się wywodzi. Jeśli wygra Trzaskowski, to i tak do wyborów parlamentarnych mamy kilka lat, podczas których wszystko się może zmienić, zaś Wy możecie działać/wspierać Wasze partie: Lewicę, Konfederację, PSL itd. Głos na Trzaskowskiego to głos przeciwko PiSowskiemu jedynowładztwu. (2) "Nie zagłosuję na Trzaskowskiego, bo to liberał, a ja jestem osobą lewicową. No i PiS wprowadza jakieś programy socjalne". Odpowiedź: (a) Nie znam prawdziwych poglądów Trzaskowskiego. Nie wierzę w jego zapewnienia o tym, że będzie wetował wszystkie podatki (choć chciałbym, żeby tak było). Myślę (mam wrażenie, doksę), że gospodarczo (i w ogóle światopoglądowo) to najbliżej mu do Wiosny Biedronia. (B) Platforma to partia bezideowa, której liberalizm gospodarczy został Tuska oficjalnie odsunięty na bok - już w 2011 roku (choćby w wywiadzie dla "Polityki", jeśli mnie pamięć nie myli). Myślę, że Platforma nie jest ani liberalna, ani socjalna, tylko bezideowo-centrystyczno-pragmatystyczna. Czyli nijaka. © Trzaskowski będzie "tylko" prezydentem. Oznacza to, że nie będzie miał większości w Sejmie, Koalicja Obywatelska nie stanie się nagle partią rządzącą, więc nawet jak boicie się rządów Platformy, to *głos na Trzaskowskiego nie jest głosem na jego partię, a przeciwko PiSowi*. I jak wyżej - po wyborach prezydenckich będą jeszcze trzy lata do budowania czegoś, co nie jest ani PiSem, ani KO. (d) PiS wprowadza programy socjalne - ok, tylko że robi to w sposób nieprzemyślany, a przede wszystkim: czysto populistycznie. Co nam po 500+ i innych programach, skoro prawo i sądy kwiczą, a rząd może robić, co mu się podoba? To tak, jakby ktoś nam rzucał codziennie kawałek chleba, a przy okazji okładał nas po gębie. Trochę słaby deal. No i - jako że zwracam się tutaj do osób lewicowych - PiS oznacza wzrost nietolerancji (co widzimy już dzisiaj), wzmocnienie pozycji Kościoła katolickiego i brnięcie w retorykę plemienną. (e) Trzaskowski już zapowiedział, że nie będą ruszać 500+. Co więcej, Małgorzata Trzaskowska zapowiedziała dodatek do emerytury dla matek, minimum 200 zł. (3) "Nie zagłosuję na Trzaskowskiego, bo nie jest konserwatystą i wolnorynkowcem". Zakładam, że głosowałeś/aś na Krzysztofa Bosaka. Albo na Żółtka. Bez znaczenia w tym kontekście. A zatem wiesz, że PiS to prawicowa socjaldemokracja, plucie na prawo i rozrost biurokracji oraz regulacji. Trzaskowski będzie blokował PRZYNAJMNIEJ plucie na prawo (czyt. zamachy na sądy i administrację), a możliwe, że część ustaw antywolnościowych również odrzuci. Tak czy inaczej, PiS nie będzie miał pełnej swobody plucia na Polaków. (4) "W ogóle nie zagłosuję. To system, który mi narzucono z góry i który odrzucam jako taki. Trzaskowski czy Duda - i tak jestem niewolnikiem". Rozumiem to doskonale. Ja normalnie sam nie biorę udziału w wyborach lub oddaję nieważny głos. Nie mam w Polsce żadnej reprezentacji, zaś sam ten system (w którym większość może łamać prawa jednostki) jest dla mnie immanentnie zły. Natomiast pomyśl w ten sposób: tego rodzaju system faktycznie jest kiepski. Ale jeszcze gorzej jest wtedy, gdy ktoś (jak PiS) zaczyna wywalać wszystko do góry nogami i z demokracji wilczo-plemiennej wyłania się quasi-autorytaryzm. Pozwolę sobie na analogię, która będzie trochę przesadzona, ale tylko trochę: wyobraź sobie, że zostałaś/eś wrzucony do obozu pracy. Jest ciężko i nieludzko, ale jest ustalony kodeks i zasady, których oprawcy (kierownictwo obozu) nie mogą przekraczać. Co więcej, okazuje się, że raz na jakiś czas więźniowie i więźniarki mogą wybrać kierownictwo (wśród oprawców, rzecz jasna). Na kogo zagłosujesz? Na tych, którzy trzmają się kodeksu i zasad, czy na tych, którzy będą go mieli gdzieś i zrobią z Tobą, co im się podoba? Głos na Trzaskowskiego to głos na blokadę tych drugich. (5) "Nie zagłosuję, bo będzie to niezgodne z moim sumieniem". Rozumiem. I szanuję to. Jeśli faktycznie masz mieć poczucie winy przez głos na (zakładam, że znienawidzonego lub nielubianego przez Ciebie) Trzaskowskiego, to nie głosuj. Ale zastanów się najpierw, czy nie jesteś w stanie pomyśleć o głosie na Trzaskowskiego jako o głosie na blokadę. Ot, nie głosujesz na osobę, ale na instrument, który ma nas chronić przed niebezpieczną maszyną. Tak naprawdę nie głosujesz na Trzaskowskiego, tylko PRZECIWKO. Przeciwko PiSowi. Może jednak Twoje sumienie ucieszy się, że przyłożyłeś/aś rękę do odsuniecią PiSu od jedynowładztwa? (6) "Oddam nieważny głos/nie zagłosuję, bo obie opcje są tak samo złe". Po pierwsze, nie możesz tego wiedzieć, ponieważ oceniamy istniejącą prezydenturę Dudy (czyt. podpisywanie wszystkiego, co mu Morawiecki z Kaczyńśkim pod nos podstawią) i zakładamy, że jeszcze nieistniejąca prezydentura Trzaskowskiego będzie lepsza. A myślę, że będzie, a to dlatego, że dojdzie do blokadu PiSu. I o to chodzi. O blokadę ich quasi-autorytarnych zapędów. Jeśli utożsamiasz Trzaskowskiego z Platformą, to pamiętaj, że głosujemy na urząd prezydenta, nie w wyborach parlamentarnych. No i nawet jakby jakimś cudem Platforma znowu rządziła (w co wątpię), to będzie to zupełnie inna partia, bo inni ludzie będą w niej rządzili. Czy lepsi od Tuska? Nie mam pojęcia. Możliwe. Ale przede wszystkim "PiS - PO jedno zło" to twierdzenie, w które wierzyłem, ale które okazało się fałszywe. Bo PiS to jednak większe zło. (7) "Głosuję na Dudę". Nie wiem, co Ci powiedzieć. Nie widzisz tego, co robi PiS? Co się dzieje w sądownictwie, w mediach publicznych? Jak rząd Morawieckiego podszedł do koronawirusa, jak bezmyślnie i w nieprzemyślany sposób wprowadzał zakazy, nakazy i "tarcze antykryzysowe"? Albo jak próbował przepchnąć wybory 10 maja, zupełnie mając gdzieś Konstytucję, prawo wyborcze i zdrowie ludzi? Zejdź z poziomu głoszonych haseł i przyjrzyj się konkretnym działaniom. Przyjrzyj się, jak działa Polskie państwo pod rządami PiSu i zadaj sobie pytanie: "Czy to faktycznie to, czego chcę?". ------------------------------------------- Drogie, drodzy. Ja głosuję na Rafała Trzaskowskiego. Nie jest on moim kandydatem - nikt nie jest, niestety. Ale nie głosuję też na niego z bólem. Nie boli mnie, że wybieram efektywne narzędzie do zatrzymania dalszej degradacji tego państwa, jego prawa i społeczeństwa. Boleć będzie, jak owo narzędzie przegra. Dlatego... no dobra, powiem to: głosujcie na Trzaskowskiego! „
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości włączyłem wczoraj  goebelsówkę o 19.30 - tyle jadu i kłamstwa w 10 minut (dłużej nie wytrzymałem) nie słyszałem chyba nigdy. Trzaskowski winien jest wszystkiemu w tym kraju. Chyba nawet sraczce działaczy jedynej prawilnej partii. Już to kiedyś pisałem, ale nadal nie mogę się nadziwić jak ci ludzie mogą patrzeć w lustro? Czy dla kasy powiedzą wszystko, każdy debilizm? Przecież mają jakichś znajomych, którzy są wykształceni (ciemnocie wcisną wszystko) i z którymi się spotykają. Czy przy nich zachowują się inaczej? Czy może obracają się tylko z takimi samymi karierowiczami i zasady moralne są im obce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość obrzydliwy post Figo przeczytałem z niesmakiem.

 

Szkoda, że w taką stronę idzie dzisiejsza elita intelektualna i akademicka.

 

Skromna rada z dobrego serca:

Figo, zajmij się TYLKO  przyrodą.

Studentów nie krzywdź swoją akademicką aktywnością.  

Szkoda fajnych, młodych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości włączyłem wczoraj  goebelsówkę o 19.30 - tyle jadu i kłamstwa w 10 minut (dłużej nie wytrzymałem) nie słyszałem chyba nigdy. Trzaskowski winien jest wszystkiemu w tym kraju. Chyba nawet sraczce działaczy jedynej prawilnej partii. Już to kiedyś pisałem, ale nadal nie mogę się nadziwić jak ci ludzie mogą patrzeć w lustro? Czy dla kasy powiedzą wszystko, każdy debilizm? Przecież mają jakichś znajomych, którzy są wykształceni (ciemnocie wcisną wszystko) i z którymi się spotykają. Czy przy nich zachowują się inaczej? Czy może obracają się tylko z takimi samymi karierowiczami i zasady moralne są im obce.

Wyspowiadają się, uzyskają rozgrzeszenie i dalej bedą kłamać i szczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olać Figo & Co! Panowie proponuję konstruktywnie, zamiast mówić o rzeczach dla nas oczywistych, zróbmy to co jeszcze można.

 

A jeszcze coś zrobić można. Namierzmy starszych "zagubionych" członków rodziny, pogadajmy o przyszłości, przekonajmy, że dla nas czy wnuków powinni tak a nie inaczej zagłosować. Albo nie pójść na wybory, przypomnijmy im jak władza kładzie służbę zdrowia (a to przecież najważniejsze). Starannie przemyślmy argumenty i przygotujmy do rozmowy. Z własnego doświadczenia napiszę, że to działa! Choć orka na ugorze. 

 

Takie jałowe rozmowy na forum to strata czasu, walczmy i róbmy po cichu swoje. Każdy z nas ciągle może zabrać im jeden głos. To wystarczy.

 

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...