Skocz do zawartości

Moje wybory 2020


figozmakiem

Rekomendowane odpowiedzi

Bo pył pionierem w tego typu zakupach za publiczne pieniądze. Specjalizację zaczął od pośrednictwa przy zakupie "gołych" nawet nie pomalowanych VW T4 dla Polskiej policji - potem za dodatkową opłata je wyposażał. 

Cześć

To znaczy był w rządzie i kupował ?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

To znaczy był w rządzie i kupował ?

Pozdrowienia

Nie rób ze mnie/siebie idioty. Niezależnie od opcji jaśnie panów mechanizm zakupów z publicznych pieniędzy zawsze jest ten sam co zresztą widać na załączonych zdjęciach. Te pojazdy "nie specjalistyczne" nawet nie są pomalowane nie mówiąc już o stanowiskach np na broń długą czy wojskowy radiotelefon. 

Strzępić języka nie będę - jest fachowiec od wojskowości i się wypowiedział ja tylko dodałem że patologia trwa nadal.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób ze mnie/siebie idioty. Niezależnie od opcji jaśnie panów mechanizm zakupów z publicznych pieniędzy zawsze jest ten sam co zresztą widać na załączonych zdjęciach. Te pojazdy "nie specjalistyczne" nawet nie są pomalowane nie mówiąc już o stanowiskach np na broń długą czy wojskowy radiotelefon. Strzępić języka nie będę - jest fachowiec od wojskowości i się wypowiedział ja tylko dodałem że patologia trwa nadal.

Ale do wożenia dupy wyższej kadry są OK, a i zadawać szyku na dzielni można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób ze mnie/siebie idioty. Niezależnie od opcji jaśnie panów mechanizm zakupów z publicznych pieniędzy zawsze jest ten sam co zresztą widać na załączonych zdjęciach. Te pojazdy "nie specjalistyczne" nawet nie są pomalowane nie mówiąc już o stanowiskach np na broń długą czy wojskowy radiotelefon. 

Strzępić języka nie będę - jest fachowiec od wojskowości i się wypowiedział ja tylko dodałem że patologia trwa nadal.   

Brałem udział w publicznych przetargach. Były uczciwe i nie były robione pod tezę. Rolą sprzedawcy jest sprzedać. Rolą wydającego publiczny grosz jest zrobić to transparentnie i najzwyczajniej uczciwie. Tak, za to zawsze odpowiadają politycy. 

Każda patologia w tym zakresie zawsze obciąża polityków. Tylko... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem udział w publicznych przetargach. Były uczciwe i nie były robione pod tezę. Rolą sprzedawcy jest sprzedać. Rolą wydającego publiczny grosz jest zrobić to transparentnie i najzwyczajniej uczciwie. Tak, za to zawsze odpowiadają politycy. 

Każda patologia w tym zakresie zawsze obciąża polityków. Tylko... 

 Pytanie tylko kto określił warunki techniczne jakie mają spełniać pojazdy. Jak rozumiem beka jest z tego, że to limuzyny a nie pojazdy wojskowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pytanie tylko kto określił warunki techniczne jakie mają spełniać pojazdy. Jak rozumiem beka jest z tego, że to limuzyny a nie pojazdy wojskowe. 

Politycy pozbyli się profesjonalistów a na stanowiska powołali "swoich".

Te samochody, jak w krzywym zwierciadle, pokazują tą całą ekipę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób ze mnie/siebie idioty. Niezależnie od opcji jaśnie panów mechanizm zakupów z publicznych pieniędzy zawsze jest ten sam co zresztą widać na załączonych zdjęciach. Te pojazdy "nie specjalistyczne" nawet nie są pomalowane nie mówiąc już o stanowiskach np na broń długą czy wojskowy radiotelefon. 

Strzępić języka nie będę - jest fachowiec od wojskowości i się wypowiedział ja tylko dodałem że patologia trwa nadal.   

Cześć

Ziemowit napisał to o co mi chodzi.
Jeżeli sprzedawał i sprzedał coś drożej to mu chwała a ten kto kupił to dureń. Pytam więc sprzedawał czy kupował?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne :) Szkoda że nie dołożyli alufelg ale mam nadzieję, że mają choć podświetlane progi oraz system nagłośnieniowy JBL lub BOSE :) 442c87de4cca0107d29199bcb3b47e21.jpg

szokujace porownanie!!!

 

Dla pocieszenia : za te klatki argentynczycy tez chyba extra zaplacili a jest bezuzyteczna (za wyjatkiem bagaznika dachowego, ktory bez ramy na pewno by kosztowal mniej).

 

Inna rzecz, juz zupelnie  powazna: w Argentynie, zadna polciezarowka nie porusza sie bez systemu automatycznego pompowania opon - w tych samochodach tego nie ma, a ,zapewniam, w Arg jest to musowe wyposazenie pojazdow ciezszych

 

Wiesz moze, Konrad, co jest pod tymi plandekami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko kto określił warunki techniczne jakie mają spełniać pojazdy. Jak rozumiem beka jest z tego, że to limuzyny a nie pojazdy wojskowe.


Sporzadzenie warunkow ( Specyfikacji Istotnych Warunkow Zamowienia) to obowiązek Zamawiającego. Tak zapisano w PrZamPub. Jeżeli zamawiajacy chce miec pewność że najlepsza ofertę złoży "wlaściwy"oferent to prosi go o "pomoc' w sporządzeniu tego dokumentu. A oferent wie jakie warunki spełnia a jakich nie spełnia konkurent. Są też przetargi gdzie wszyscy z branży dobrze wiedzą kto ma dostać zamówienie. I jakoś z tym żyją. Dotyczy to głównie zamówień centralnych za konkretne kwoty. Na szczeblu samorządów takie działania są szybko wyłapywane i raczej mało popularne a grube machloje występują głównie w Gminie Wilkowyje z serialu Ranczo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporzadzenie warunkow ( Specyfikacji Istotnych Warunkow Zamowienia) to obowiązek Zamawiającego. Tak zapisano w PrZamPub. Jeżeli zamawiajacy chce miec pewność że najlepsza ofertę złoży "wlaściwy"oferent to prosi go o "pomoc' w sporządzeniu tego dokumentu. A oferent wie jakie warunki spełnia a jakich nie spełnia konkurent. Są też przetargi gdzie wszyscy z branży dobrze wiedzą kto ma dostać zamówienie. I jakoś z tym żyją. Dotyczy to głównie zamówień centralnych za konkretne kwoty. Na szczeblu samorządów takie działania są szybko wyłapywane i raczej mało popularne a grube machloje występują głównie w Gminie Wilkowyje z serialu Ranczo.

 

Tak ale mnie interesowało kto opisał te warunki ze strony zamawiającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

tak sobie czytam i w sumie mam 2 wnioski:

 

1. połowa z Was - piszących - głosowała na PiS

2. może przy następnym głosowaniu dotrze do Was jakaś refleksja, przebłysk świadomości w tych stępionych "programami socjalnymi" umysłach, że nie wszystko złoto, co się świeci i nie można mówić, że pada deszcz, kiedy władza pluje w twarz ograniczając kolejne swobody obywatelskie

To zbyt proste co uprawiasz.

W ostatnich wyborach frekwencja wyniosła ok. 62 %. PIS zdobył łącznie ok. 40 % głosów. Przy założeniu że uczestnicy forum proporcjonalnie do pozostałych obywateli Polski uczestniczyli w wyborach to daje nam, że co czwarty uczestnik forum głosował na PIS a nie co drugi. A to już zasadnicza różnica.

 

Mając na uwadze, że większość aktywnych uczestników forum mieszka w miastach można jeszcze inaczej wnioskować.

W miastach frekwencja była znacznie wyższa niż na wsi, w Warszawie wyniosła ok. 77%, w Poznaniu ok. 74%, w Szczecinie tylko ok. 67%. Wiadomo też że w dużych miastach na PIS głosowało maksymalnie 20-30% elektoratu. Co da nam że w poszczególnych miastach tylko co 5 lub nawet co 6 Polak głosował na PIS.

Wszystko to są jakieś bardzo zgrubne obliczenia ale myślę że stwierdzenie "co piąty z Was piszących głosował na PIS" będzie bliższe prawdy :P

Chyba, że gdzieś w tych kalkulacjach grubo się pomyliłem ale mam nadzieję, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zbyt proste co uprawiasz.

W ostatnich wyborach frekwencja wyniosła ok. 62 %. PIS zdobył łącznie ok. 40 % głosów. Przy założeniu że uczestnicy forum proporcjonalnie do pozostałych obywateli Polski uczestniczyli w wyborach to daje nam, że co czwarty uczestnik forum głosował na PIS a nie co drugi. A to już zasadnicza różnica.

 

Mając na uwadze, że większość aktywnych uczestników forum mieszka w miastach można jeszcze inaczej wnioskować.

W miastach frekwencja była znacznie wyższa niż na wsi, w Warszawie wyniosła ok. 77%, w Poznaniu ok. 74%, w Szczecinie tylko ok. 67%. Wiadomo też że w dużych miastach na PIS głosowało maksymalnie 20-30% elektoratu. Co da nam że w poszczególnych miastach tylko co 5 lub nawet co 6 Polak głosował na PIS.

Wszystko to są jakieś bardzo zgrubne obliczenia ale myślę że stwierdzenie "co piąty z Was piszących głosował na PIS" będzie bliższe prawdy :P

Chyba, że gdzieś w tych kalkulacjach grubo się pomyliłem ale mam nadzieję, że nie.

Raczej co dziesiąty. Narty kosztują i z reguły korzystają z nich ludzie aktywni. Ludzie z pasją mają duże szersze horyzonty myślowe, więc są na forum w zdecydowanej mniejszości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...