Skocz do zawartości

Moje wybory 2020


figozmakiem

Rekomendowane odpowiedzi

Źle to napisałem. Chodziło mi o to, że skoro mamy kupować coś nowoczesnego, a nie coś, co stanowi kolejny "facelifting" maszyn z lat 70-tych to jesteśmy niejako skazani na F-35. A to czy nasza infrastruktura czy mówiąc szerzej siły zbrojne są gotowe na taką nowoczesność, to inna inszość... 

Nie chodzi o to żeby kupić coś nowoczesnego, chodzi o to żeby kupować rzeczy przydatne i osiągalne w ramach posiadanego budżetu i nie zaniedbywać innych ważniejszych potrzeb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek Kurski pisze: Warto było zarwać noc i powitać piękny poranek. Trump straci chyba tylko AZ, a poprawi w FL, WI, MI, OH, PA. Wygrała mobilizacja prowincji i ukryta siła shy voters. Dobre dla PL i świata - bezp. i powstrz. pochodu lewicowej rewolty kult. Piana i wycie CNN i PL odpowiednika urocze. Może warto jednak zaczekać na wynik wyborów ????? Co w razie wygranej Bidena ? Wiem: zamiast gratulacji dla zwycięzcy wyślemy kondolencje dla przegranego!

Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi: >>Mig 29 to świetnie wypada na pokazach, to jest też samolot zaprojektowany w latach 70.《《《 O ile dobrze pamiętam, F16 i Mig29 to rownolatki z drugiej połowy lat 70tych... ( prosze nie mylić z nickiem -ten pod nim jest sporo starszy..... ;-)) )

Masz rację

F-16 - pierwszy lot styczeń 1974

MiG 29 pierwszy lot październik 1977

 

Ale to eF miał więcej szczęścia do modyfikacji, udoskonaleń i unowocześnień. 

 

A co do pokazów z udziałem MiG 29 to jest to nasza narodowa specjalność. Ja zawsze mam łzy w oczach. Na czterech ostatnich ILA'ch (pokazy w Berlinie) polski pokaz był wybierany najlepszym z danego dnia.

I na pokazach sokół (F-16) zwany tylko w Polsce jastrzębiem nigdy nie robi takiego zamieszania jak MiG 29 czy Su 27. Dwa palniki są zawsze lepsze niż jeden :)

 

Zresztą zobaczcie sami (to akurat nie z ILA a z RIAT):

 

I to samo ale ze środka:

 

Ps teraz sie zorientowałem że na drugim filmiku widać wyraźnie jak polski pilot w rosyjskim a raczej radzieckim samolocie dystrybuuje olbrzymie ilości chemtrials :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację

F-16 - pierwszy lot styczeń 1974

MiG 29 pierwszy lot październik 1977

 

Ale to eF miał więcej szczęścia do modyfikacji, udoskonaleń i unowocześnień. 

 

A co do pokazów z udziałem MiG 29 to jest to nasza narodowa specjalność. Ja zawsze mam łzy w oczach. Na czterech ostatnich ILA'ch (pokazy w Berlinie) polski pokaz był wybierany najlepszym z danego dnia.

I na pokazach sokół (F-16) zwany tylko w Polsce jastrzębiem nigdy nie robi takiego zamieszania jak MiG 29 czy Su 27. Dwa palniki są zawsze lepsze niż jeden :)

 

Zresztą zobaczcie sami (to akurat nie z ILA a z RIAT):

 

I to samo ale ze środka:

 

Ps teraz sie zorientowałem że na drugim filmiku widać wyraźnie jak polski pilot w rosyjskim a raczej radzieckim samolocie dystrybuuje olbrzymie ilości chemtrials :D :D

Samolot jest platformą do przenoszenia uzbrojenia i tylko tyle. Pod względem aerodynamicznym Mig 29 i SU 27 są klasą sami dla siebie. Na początku lat 90 jeździłem na ILA i byłem zachwycony ich możliwościami. Ale to były możliwości wynikające z ich aerodynamiki. SU 22 był samolotem z tej samej epoki, oczywiście został stworzony do zupełnie innych zadań. Piloci nazywali go szuwarowo - bagiennym. Niestety, był pozbawiony radaru więc był nazywany ślepy bokser. Ale że był przewidziany do niskiego latania to miał fajne właściwości aerodynamiczne na małych wysokościach. Zupełnie inna bajka niż Mig 21. A ten z kolei miał na tyle mocny silnik że trzeba było uważać przy jego rozpędzaniu aby nie przekroczyć prędkości maksymalnej, bo mógłby się w powietrzu zdezintegrować. Wspominam o tym dlatego bo SU 22 i Mig 29 są z tej samej epoki i mają podobne wyposażenie elektroniczne. I to wyposażenie się do dzisiaj niewiele zmieniło. Te samoloty są po prostu stare i nie przystają do dzisiejszych realiów. Jak ktoś jest zainteresowany to mogę opowiedzieć bardziej szczegółowo. Mig 29 jest świetnie zaprojektowanym samolotem pod kątem aerodynami i jest się czym zachwycać. Za to nasz F-16 jest wyprzedza go o dwie epoki. Jest nafaszerowany elektroniką i świetnymi systemami uzbrojenia. Może przenosić najnowsze rakiety i może być ciągle modernizowany. Kolega opowiadał że jak latał na ćwiczeniach z NATO to miał pełną świadomość gdzie są pozostałe samoloty, no może poza greckimi, bo ich F16 były trochę starawe. F 16 wygląda podobnie do tych z lat 70 ale przez te wszystkie lata zmieniał się i konstrukcyjnie i technologicznie.  To jest ciągle dobry samolot i doskonały zabójca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ludzie, kochani, koledzy drodzy....

Broń to najdroższa i najbardziej zbędna rzecz jaką człowiek wymyślił kiedykolwiek. Przez takie fascynacje i podejście typu mariusz-net jest jak jest.

Pozdro
 

Pełna zgoda. Dlatego trzeba się jak najbardziej integrować z Europą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się "obiema ręcyma" :)

Problem w tym, że za bardzo nie ma wyboru. Bo jak nie F-35 to co? F-16? F-22? Nie kupimy przecież chińskiego Chengdu J20 ani Su57 (mhmmmmmm)

Jak już jesteśmy przy lotnictwie - Maciarewicz anulował słynny przetarg na Caracale. Miały być Blackhawki bo niby lepsze, bo niby polskie (Mielec), bo niby od przyjaciela (Trumpa)

Szkoda, że nikt nie mówi o tym, że produkowany w Mielcu Blackhawk S-70 to nie jest ta sama maszyna co amerykański UH-60M. UH-60M jest produkowany tylko dla US Army. Nie może być sprzedawany przez producenta czyli firmę Sikorsky, a jedynie przez US Army w ramach Foreign Military Sales. Posiada częściowo inną konstrukcję i zupełnie inne wyposażenie. Oczywiście przesadzone są głosy, że S-70 to cywilna wersja UH-60M, ale to tak jak porównywać rajdową klasę S1600 z WRC.

Wielki Brat okazał nam jednak swoją wielką łaskę i dotychczas mogliśmy kupić jedynie 4 (słownie cztery) UH-60M. Reszta kupionych/zamówionych  śmigłowców to S-70. 

Może F-35 też dostaniemy w wersji odchudzonej?

Caracale to był bardzo dobry wybór. Wraz z kontraktem na niego mieliśmy uruchomić ich produkcję w naszej fabryce. Tym sposobem mieliśmy zostać piątą lewa koncernu Airbus. Po skończonym kontrakcie na budowę śmigłowców dla nas fabryka miała dalej funkcjonować i produkować śmigłowce na rynki trzecie. Czy trzeba było coś więcej? Sam śmigłowiec mógł przewozić 30 uzbrojonych po zęby żołnierzy. No niby niedużo, ale 50 sztuk razy 30 żołnierzy to jest 1500. I teraz wyobraźmy sobie że zielone ludziki wchodzą w przesmyk suwalski. W ciągu 2 godzin można przerzucić 1,5 tysiąca żołnierz z dowolnego zakątka Polski.

Nasza armia jeśli chodzi o nowoczesną infrastrukturę  jest pusta jak bęben. Armia powinna mieć gotową strategię i pod tą strategię kupować uzbrojenie, oczywiście z jakimiś priorytetami. Ale zdążono rozwalić sztab generalny i pozbyć się najbardziej wykształconych oficerów. Na których wydaliśmy miliony dolarów na osobę, więc jesteśmy bardzo bogaci. Dobra integracja z UE ma taki sam skutek jak kupno setek samolotów.

Są produkowane w Europie dobre samoloty. Jest europejski myśliwiec, jest francuski i jest szwedzki. Ale wpierw musi być strategia, mądrzy muszą się zastanowić kto będzie naszym wrogiem teraz i kto za 30 lat. Jak ma wyglądać nasza polityka z sąsiadami. Dużo pisać. Trzeba być idiotą do kwadratu aby ni z gruchy ni z pietruchy, kupić samolot jak pączka w sklepie, chyba że chodzi o efekt propagandowy, to tutaj pełna zgoda, jest gigantyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ps teraz sie zorientowałem że na drugim filmiku widać wyraźnie jak polski pilot w rosyjskim a raczej radzieckim samolocie dystrybuuje olbrzymie ilości chemtrials :D :D

W powietrzu polarno - morskim rozwinęły się chmury o niskich podstawach, więc nie było najbardziej atrakcyjnych figur pionowych. 

Mogę się pochwalić że miałem przyjemność kręcić akrobację na szybowcu na podejściu do pasa na którym akurat trwały pokazy w ramach ILA. Po de mną przelatywała czwórka Herculesów i pary Eurofighterów. Dość niecodzienny widok dla szybownika:;) Oglądać tak poważne samoloty - z góry:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ale zdążono rozwalić sztab generalny i pozbyć się najbardziej wykształconych oficerów. Na których wydaliśmy miliony dolarów na osobę, więc jesteśmy bardzo bogaci. Dobra integracja z UE ma taki sam skutek jak kupno setek samolotów.

 

 

To samo zrobił Stalin i nasi dzisiejsi rządzący komuniści z byłym ministrem obrony o wyglądzie dzierżyńskiego biorą przykład ze swoim idoli.

A później zostanie nam konno z szabelkami na drony, SU ileś tam i rakiety dalekiego zasięgu. Ale co tam będzie komu stawiać pomniki. Tylko dziadek z Żoliborza i Macierżyński już nie są w wieku poborowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle to napisałem. Chodziło mi o to, że skoro mamy kupować coś nowoczesnego, a nie coś, co stanowi kolejny "facelifting" maszyn z lat 70-tych to jesteśmy niejako skazani na F-35. A to czy nasza infrastruktura czy mówiąc szerzej siły zbrojne są gotowe na taką nowoczesność, to inna inszość... 

No nie masz racji. Żaden problem aby te supernowoczne samoloty zniszczyć w pierwszej kolejności, jak nie będzie dobrej obrony przeciwlotniczej. Zanim wystartują to już ich nie będzie. Albo zniszczyć pas z którego startują. Na Orła ludzie się składali. A w sumie niewiele zdziałał w 39. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Okazuje się, że Ministerstwu Zdrowia brakowało dużego ekranu LED. Ściana ma mieć maksymalnie 3650 mm szerokości, 2200 mm wysokości i 85 mm głębokości. Ma posłużyć choćby do konferencji i spotkań na szczeblu ministerialnym. W przetargu wybrano ofertę za 450 tys. zł.” Widać że to jedyny sposób aby powstrzymać wirusa. Na takim ekranie będzie dobrze go widać. Ciekawe czy oferta od zaprzyjaźnionego handlarza bronią, czy instruktora narciarskiego. W czasach gdy karetki z pacjentami czekają przed SOR po kilkanaście godzin, to przetarg na 308 limuzyn dla nierządu, czy ekran LED za pół bańki musi być zaiste zakupem pierwszej potrzeby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko spekulować. .

„Telewizja Polska informuje, że przyznanie ochrony Prezesowi TVP, Jackowi Kurskiemu nastąpiło bez udziału Spółki. Pan Prezes Jacek Kurski zastosował się do tej decyzji.” Nie, no teraz wszystko jasne. Ta ochrona mu się po prostu należała! Za ciężką i uczciwą pracę jako Minister Propagandy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Telewizja Polska informuje, że przyznanie ochrony Prezesowi TVP, Jackowi Kurskiemu nastąpiło bez udziału Spółki. Pan Prezes Jacek Kurski zastosował się do tej decyzji.”

Nie, no teraz wszystko jasne.
Ta ochrona mu się po prostu należała! Za ciężką i uczciwą pracę jako Minister Propagandy!

Jacek Kurski pisał: 

Warto było zarwać noc i powitać piękny poranek. Trump straci chyba tylko AZ, a poprawi w FL, WI, MI, OH, PA. Wygrała mobilizacja prowincji i ukryta siła shy voters. Dobre dla PL i świata - bezp. i powstrz. pochodu lewicowej rewolty kult. Piana i wycie CNN i PL odpowiednika urocze.

 

 

Może ta ochrona ma pilnować żeby buzi nie otwierał.

Ostatnie wystąpienia Trumpa, wiele stacji telewizyjnych przerwało. Trudno liczyć na sytuację, kiedy TVP przerwie wypowiedz Kurskiego, może służby dadzą radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głucha Jadzia też zadbała by podlegli pracownicy dobrze ją wspominali:

„Około 6 milionów złotych przyznała pracownikom Ministerstwa Rozwoju w ostatnim dniu swojego urzędowania była wicepremier Jadwiga Emilewicz.”

Cześć

Witek, weź sobie idź na rower, całkiem fajnie się jeździ pomimo wiatru i takiej niepewnej pogody. Po co zdrowie tracisz i nerwy? ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem po nocnej zmianie na rowerze rano. Fajnie się jechało. Szybciej niż wieczorem, widno już było :).

Cześć

No bo wiatr zachodni szaleje dzisiaj nielicho. Jak jechałem teraz do pracy to wiało chyba z 7m/s i się to czuło, choć wiatr nie był dokładnie w twarz. Żeby było śmieszniej to na tym wczorajszym etapie wiało koło 22-23km/h a goście mieli dokładnie od czoła i...kosmici!

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...