Skocz do zawartości

Moje wybory 2020


figozmakiem

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości włączyłem wczoraj  goebelsówkę o 19.30 - tyle jadu i kłamstwa w 10 minut (dłużej nie wytrzymałem) nie słyszałem chyba nigdy. Trzaskowski winien jest wszystkiemu w tym kraju. Chyba nawet sraczce działaczy jedynej prawilnej partii. Już to kiedyś pisałem, ale nadal nie mogę się nadziwić jak ci ludzie mogą patrzeć w lustro? Czy dla kasy powiedzą wszystko, każdy debilizm? Przecież mają jakichś znajomych, którzy są wykształceni (ciemnocie wcisną wszystko) i z którymi się spotykają. Czy przy nich zachowują się inaczej? Czy może obracają się tylko z takimi samymi karierowiczami i zasady moralne są im obce.

Mnie dziwi, że przekonują swój elektorat. Ich nie trzeba przekonywać. Normalni ludzie tego przecież nie oglądają. Zamiast wiadomości, puściliby 30 minut reklam i przynajmniej coś by zarobili. 

 

Myślę, że Trzask Of Ski nie wygra. Niestety chyba jeszcze nie tym razem. 

Szkoda, pierwszy kandydat którego zwyczajnie lubię. 

Strasznie chciałbym zobaczyć przegrane pisowskie mordy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi, że przekonują swój elektorat. Ich nie trzeba przekonywać. Normalni ludzie tego przecież nie oglądają. Zamiast wiadomości, puściliby 30 minut reklam i przynajmniej coś by zarobili.

Myślę, że Trzask Of Ski nie wygra. Niestety chyba jeszcze nie tym razem.
Szkoda, pierwszy kandydat którego zwyczajnie lubię.
Strasznie chciałbym zobaczyć przegrane pisowskie mordy.


To nie takie głupie. Mobilizują swój elektorat i chyba to działa, wg OkoPress.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie chciałbym zobaczyć przegrane pisowskie mordy. 

Ja mam po obu stronach trochę takich "mord", które chciałbym zobaczyć po przegranej ich kandydata. A przegrane PiSowców obserwowałem przez 8 lat rządów PO i żadnej frajdy z tego nie odczuwałem, bo bardziej mi wtedy zależało na obaleniu rządów największych oszustów. Bo o ile PiS paru swoich obietnic nie dotrzymał, to PO nie dotrzymała większości z nich i prowadziła politykę odwrotną względem obietnic, na których zbudowała swoją potęgę (liberalizujących gospodarkę).

 

Tak czy siak, z dwojga złego, teraz zagłosuję na Trzask Of Ski'ego. Wypadkowa jego wad i zalet jest dla mnie podobna jak w przypadku Dudy, którego też za parę rzeczy cenię, m.in. pojawienie się na debatach wszystkich kandydatów, a nie gardzenie tymi z niższym poparciem (jak bywało u wielu poprzedników). Jednak wychodzę z takiego założenia, że każdy rząd, tworzony przez którąkolwiek z partii systemu (PO/PiS/SLD/PSL), czyni na ogół więcej złego, niż dobrego. Tzn. zwiększa z każdą ustawą władzę państwa nad obywatelem, a nie zwiększa wolności obywateli, więc lepszy jest po prostu prezydent z przeciwnego obozu, który będzie powstrzymywał tą produkcję szkodliwych ustaw. A sam niczego szkodliwego nie wprowadzi, przy tym rozkładzie sił w Sejmie.

 

Poza tym dla mnie, jako wyborcy Konfederacji, lepszy wynik Trzaskowskiego oznacza też nabranie wiatru w żagle przez PO i bardziej wyrównaną walkę, co z kolei oznacza dalsze "wysysanie" wyborców SLD/PSL przez PO, co znów oznacza umacnianie się Konfederacji na trzecim miejscu. Dopóki oczywiście nie powstanie któraś już z kolei "jednosezonówka" w stylu Palikota, Petru, Kukiza, PJN-u, Gowina itd. czyli Ruch Hołowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olać Figo & Co! Panowie proponuję konstruktywnie, zamiast mówić o rzeczach dla nas oczywistych, zróbmy to co jeszcze można.

 

A jeszcze coś zrobić można. Namierzmy starszych "zagubionych" członków rodziny, pogadajmy o przyszłości, przekonajmy, że dla nas czy wnuków powinni tak a nie inaczej zagłosować. Albo nie pójść na wybory, przypomnijmy im jak władza kładzie służbę zdrowia (a to przecież najważniejsze). Starannie przemyślmy argumenty i przygotujmy do rozmowy. Z własnego doświadczenia napiszę, że to działa! Choć orka na ugorze. 

 

Takie jałowe rozmowy na forum to strata czasu, walczmy i róbmy po cichu swoje. Każdy z nas ciągle może zabrać im jeden głos. To wystarczy.

 

Wiesiek

Wzruszające są te wezwania do ewangelizacji starszych,zagubionych członków rodziny.Aż żałuję,że do mnie nikt z tym nie przyszedł,bo ma to spore wartości ludyczne.Podobnie jak przekonanie o wyższości takich homilii nad osobistymi doświadczeniami.Na pewno ktoś,komu ukradziono dwuletnią emeryturę,będzie kierował się w wyborze tym,że Nowy Pan przemówi do niego po francusku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzruszające są te wezwania do ewangelizacji starszych,zagubionych członków rodziny.Aż żałuję,że do mnie nikt z tym nie przyszedł,bo ma to spore wartości ludyczne.Podobnie jak przekonanie o wyższości takich homilii nad osobistymi doświadczeniami.Na pewno ktoś,komu ukradziono dwuletnią emeryturę,będzie kierował się w wyborze tym,że Nowy Pan przemówi do niego po francusku..

Ale jak mimochodem inflacją kradnie cztery to nic nie znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Bo o ile PiS paru swoich obietnic nie dotrzymał, to PO nie dotrzymała większości z nich i prowadziła politykę odwrotną względem obietnic, na których zbudowała swoją potęgę (liberalizujących gospodarkę). 

 

​to ciekawe spostrzeżenie -obiecujemy  zniszczymy demokrację. Dodtzrymali - to super!!

 

Tak czy siak, z dwojga złego, teraz zagłosuję na Trzask Of Ski'ego. Wypadkowa jego wad i zalet jest dla mnie podobna jak w przypadku Dudy, którego też za parę rzeczy cenię, m.in. pojawienie się na debatach wszystkich kandydatów, a nie gardzenie tymi z niższym poparciem (jak bywało u wielu poprzedników). 

A gdzie była ta debata, bo mi umknęła? Chyba nie piszesz o tej ustawce w gadzinówce?

 

Poza tym dla mnie, jako wyborcy Konfederacji, lepszy wynik Trzaskowskiego oznacza też nabranie wiatru w żagle przez PO i bardziej wyrównaną walkę, co z kolei oznacza dalsze "wysysanie" wyborców SLD/PSL przez PO, co znów oznacza umacnianie się Konfederacji na trzecim miejscu. Dopóki oczywiście nie powstanie któraś już z kolei "jednosezonówka" w stylu Palikota, Petru, Kukiza, PJN-u, Gowina itd. czyli Ruch Hołowni.

Tutaj się z Tobą zgodzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Poza tym dla mnie, jako wyborcy Konfederacji, lepszy wynik Trzaskowskiego oznacza też nabranie wiatru w żagle przez PO i bardziej wyrównaną walkę, co z kolei oznacza dalsze "wysysanie" wyborców SLD/PSL przez PO, co znów oznacza umacnianie się Konfederacji na trzecim miejscu. Dopóki oczywiście nie powstanie któraś już z kolei "jednosezonówka" w stylu Palikota, Petru, Kukiza, PJN-u, Gowina itd. czyli Ruch Hołowni.

Tutaj się z Tobą zgodzę :)

 

Czy ty wiesz, że dla wyborców Bosaka PO i PiS to jest w 100% to samo.

Nie zostawiłbym im dzieci pod opieką. Ja do tego jeszcze dopiszę, że moi dziadkowie zostali zamordowani przez wyznawców tego typu ideologii. Jak ruszę temat z mamą to łzy lecą jak grochy. Na temat gospodarki wypowiadają się sensownie, ale jak to w przypowieści "Ubrał się w ornat i do mszy ogonem dzwoni".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty wiesz, że dla wyborców Bosaka PO i PiS to jest w 100% to samo.

Nie zostawiłbym im dzieci pod opieką. Ja do tego jeszcze dopiszę, że moi dziadkowie zostali zamordowani przez wyznawców tego typu ideologii. Jak ruszę temat z mamą to łzy lecą jak grochy. Na temat gospodarki wypowiadają się sensownie, ale jak to w przypowieści "Ubrał się w ornat i do mszy ogonem dzwoni".

 

Nie wiem kolego z kim nie zostawiłbyś dzieci i która ideologia wymordowała Twoją rodzinę. Ja tylko zgodziłem się z twierdzeniem, że dla wyborców Konfederacji lepiej by wygrał Trzaskowski. Tyle i tylko tyle.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mimochodem inflacją kradnie cztery to nic nie znaczy.

To zjawiska nieporównywalne,z innych sfer.Pierwsze ze sfery wyłącznie godności,a nie ekonomii,bo: 1.Nieudaną próbę kradzieży udaremnił PiS.2.Sam zadbałem wcześniej o prywatną emeryturę z inwestycji,i państwowa nie była istotna.Cheat me once,shame on you.Cheat me twice-shame on me...A inflacja,to zjawisko ekonomiczne,dla mnie ,monetarysty,oczywiście niepożądane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zjawiska nieporównywalne,z innych sfer.Pierwsze ze sfery wyłącznie godności,a nie ekonomii,bo: 1.Nieudaną próbę kradzieży udaremnił PiS.2.Sam zadbałem wcześniej o prywatną emeryturę z inwestycji,i państwowa nie była istotna.Cheat me once,shame on you.Cheat me twice-shame on me...A inflacja,to zjawisko ekonomiczne,dla mnie ,monetarysty,oczywiście niepożądane...


A to PiS nie majstruje przy OFE?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 



A gdzie była ta debata, bo mi umknęła? Chyba nie piszesz o tej ustawce w gadzinówce?

Akurat ja wolę takie debaty, niż pyskówki i przekrzykiwanie się. W tej przynajmniej nikt nikomu nie wchodził w słowo i każdy mógł zaprezentować swoje stanowisko, co w przypadku kandydatów bojkotowanych przez TV, ma duże znaczenie. Obecność Prezydenta, jak i udział kandydatów na równych warunkach (dawniej dzielono ich na I, II i III ligę, w których debatowali osobno) - to mimo wszystko zmiany na plus. Choć dla mnie nie ma to wielkiego znaczenia przy ocenie całej prezydentury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja wolę takie debaty, niż pyskówki i przekrzykiwanie się. W tej przynajmniej nikt nikomu nie wchodził w słowo i każdy mógł zaprezentować swoje stanowisko, co w przypadku kandydatów bojkotowanych przez TV, ma duże znaczenie. Obecność Prezydenta, jak i udział kandydatów na równych warunkach (dawniej dzielono ich na I, II i III ligę, w których debatowali osobno) - to mimo wszystko zmiany na plus. Choć dla mnie nie ma to wielkiego znaczenia przy ocenie całej prezydentury.


Debaty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja wolę takie debaty, niż pyskówki i przekrzykiwanie się. W tej przynajmniej nikt nikomu nie wchodził w słowo i każdy mógł zaprezentować swoje stanowisko, co w przypadku kandydatów bojkotowanych przez TV, ma duże znaczenie. Obecność Prezydenta, jak i udział kandydatów na równych warunkach (dawniej dzielono ich na I, II i III ligę, w których debatowali osobno) - to mimo wszystko zmiany na plus. Choć dla mnie nie ma to wielkiego znaczenia przy ocenie całej prezydentury.

gallery_1594334279_549160.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemców tam już nie ma, są natomiast wyłącznie świeżo przybyli w najlepszym wypadku polscy koloniści z 45r,

bardzo możliwe, że do tej pory czują się tam niepewnie, długie lata trwali w lęku, że przyjdzie Niemiec i zabierze im dobytek,

trzeba to zrozumieć.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemców tam już nie ma, są natomiast wyłącznie świeżo przybyli w najlepszym wypadku polscy koloniści z 45r,

bardzo możliwe, że do tej pory czują się tam niepewnie, długie lata trwali w lęku, że przyjdzie Niemiec i zabierze im dobytek,

trzeba to zrozumieć.......

I z tego też względu oczywiście skrajnie rabunkowa gospodarka jaką Ci koloniści prowadzili przez wiele lat. Infrastruktura takiej np. doliny Bobru to był złożony i skomplikowany system zapór, młynów, małych elektrowni itd. który został nadszerpnięty przez radzieckich zwycięzców a później w sposób koncertowy dorobiony przez tychże kolonistów. Przed rokiem 45 w większości domów była kompletna infrastruktura bazująca na energii elektrycznej, która przez kolonistów była niszczona bo były to w większości osoby na poziomie cepa i sierpa a pompy czy maszyny były im nieznane i uważane za poniemieckie zło.

Wpisujecie się znakomicie w ten trynd.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak RT chce zagospodarować to poparcie - oczywiście to nie jest prawie 50% bo w przypadku wyborów do Sejmu wyborcy zagłosują na inne partie które są bliższe ich sercom (podobnie w przypadku AD przecież też nie ma 50% poparcia) 

Myślę, że RT może liczyć na jakies 25% ale to i tak jest spora ilość i coś można z tym zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Robert, nie przesadzaj, myśl pozytywnie. Nie zmogli nas Krzyżacy, Turcy, Hitlerowcy, Komuna, kościół a zmoże paru brudasów?

Problemem teraz jest zdyskontowanie wreszcie tego poparcia i stworzenie solidnego opartego na nim ruchu z konkretnym przywódcą. Inaczej będziemy się dalej wozić z hołotą.

Michał bardzo słusznie czyni i Tobie to samo polecam. Ja właśnie wróciłem z Liwca, czeka Piława, później Iławka a w międzyczasie może jeszcze coś ostrzejszego...

Głowa do góry Panie i Panowie.

Pozdrowienia

 

Oni mnie "nie zmogą". Będę dokładał większych starań aby płacić im jak najmniejszą daninę :) 

Kiedyś kasa im się skończy i suweren sam ich posunie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, warto zweryfikować co się wrzuca. Zwłaszcza z podpisem "dane prawdziwe". Nie, nie są prawdziwe. 
 
https://sprawdzam.af...lizmu-w-gminach
https://konkret24.tv...eci,941608.html
 
Mitek, nie grupka brudasów tylko >10mln ludzi. Dla nikogo nie masz szacunku?

Po drugiej stronie też dziesięć milionów ,jedne dziesięć jest ok drugie dziesięć to mordy zdradzieckie, ukryta opcja niemiecka i sami lewacy .
Ja mam swoje poglądy PAD i RT mi latają ale nie lubię jak ktoś mnie rucha i rozdaje moje ciężko zarobione pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...