Skocz do zawartości

Tu byłem, czyli króciutkie relacje z wypadów po Polsce


bodex4

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było mnie jeszcze w tym fyrtlu.
W Tatry chyba nigdy nie trafię. Odstrasza mnie i długość podróży (nie odległość) i wszechobecne tłumy. Wystarczy mi większe zagęszczenie ludzi na stokach. Pieniny chodzą mi po głowie od... nie pamiętam. - A nie mieć selfi z sosną się nie godzi. - A skoro Senior poleca i promuje swoje góry swoimi widoczkami ze swojej chałupki - to ja bardzo chętnie ;)

Żałuj, bo jest czego, nawet tego, że na selfie nie masz już szans, bo sosna od dawna połamana. Ja wiem swoje, wiem kiedy tam jechać i gdzie iść i jest bosko gdy przy porannej kawie oglądam mgłę płynąca nad Dunajcem, albo budza mnie dzwonki owiec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Żałuj, bo jest czego, nawet tego, że na selfie nie masz już szans, bo sosna od dawna połamana. Ja wiem swoje, wiem kiedy tam jechać i gdzie iść i jest bosko gdy przy porannej kawie oglądam mgłę płynąca nad Dunajcem, albo budza mnie dzwonki owiec.


...I takie klimaty są bezcenne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publicznie?;-);-) Tak. Fajne miejsce. Marina Słodowo w Harszu nad Mamrami. Glowny port jest nowoczesny z różnymi bajerami i stacją ratownictwa wodnego. Na fotce jest stary kanał, używany teraz jako przystań rezydencka. Wpływa się tam niewidoczną z jeziora przecinką między trzcinami wprost do lasu, między drzewa. Do zabudowań jest > 400m wiec cisza tu i tylko zwierzaki przeróżne halasują. Kanał powstał przed 100 laty jako fragment gospodarstwa rybackiego Lenndorfow ze Sztynortu, odbudowany nieco przez obecnego właściciela... Warto poznać historię tych miejsc ale to za długie opowiadanie.... ;-). Trafić można tylko z gps bo i od jeziora i ladu miejsce jest niewidoczne. A i to trudne....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publicznie?;-);-)

Tak. Fajne miejsce. Marina Słodowo w Harszu nad Mamrami. Glowny port jest nowoczesny z różnymi bajerami i stacją ratownictwa wodnego. Na fotce jest stary kanał, używany teraz jako przystań rezydencka. Wpływa się tam niewidoczną z jeziora przecinką między trzcinami wprost do lasu, między drzewa. Do zabudowań jest > 400m wiec cisza tu i tylko zwierzaki przeróżne halasują.
Kanał powstał przed 100 laty jako fragment gospodarstwa rybackiego Lenndorfow ze Sztynortu, odbudowany nieco przez obecnego właściciela...
Warto poznać historię tych miejsc ale to za długie opowiadanie.... ;-).
Trafić można tylko z gps bo i od jeziora i ladu miejsce jest niewidoczne. A i to trudne....

Cześć

No... masz rację, ale jak 400 m to raczej bezpiecznie.

Przypomina port Goeringa dlatego zapytałem.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publicznie?;-);-)

Tak. Fajne miejsce. Marina Słodowo w Harszu nad Mamrami. Glowny port jest nowoczesny z różnymi bajerami i stacją ratownictwa wodnego. Na fotce jest stary kanał, używany teraz jako przystań rezydencka. Wpływa się tam niewidoczną z jeziora przecinką między trzcinami wprost do lasu, między drzewa. Do zabudowań jest > 400m wiec cisza tu i tylko zwierzaki przeróżne halasują.
Kanał powstał przed 100 laty jako fragment gospodarstwa rybackiego Lenndorfow ze Sztynortu, odbudowany nieco przez obecnego właściciela...
Warto poznać historię tych miejsc ale to za długie opowiadanie.... ;-).
Trafić można tylko z gps bo i od jeziora i ladu miejsce jest niewidoczne. A i to trudne....

Michał,

 

a nie Skłodowo przypadkiem ? Do kiedy będziesz się kręcił po okolicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gdziekolwiek jestem, na jakimkolwiek miejscu
na ziemi, ukrywam przed ludźmi przekonanie,
że n i e j e s t e m s t ą d.
Jakbym był posłany, żeby wchłonąć jak najwięcej
barw, smaków, dźwięków, zapachów, doświadczyć
wszystkiego, co jest udziałem człowieka,
przemienić co doznane
w czarodziejski rejestr i zanieść tam, skąd
przyszedłem.

Czesław Miłosz "Gdziekolwiek"

Załączone miniatury

  • 8E082DC9-A9CE-43F0-857D-461FDCBC3FA8.jpeg
  • F0C25755-857A-4FF0-968C-83303A9A42D8.jpeg
  • 3713F4A6-1F6A-45C8-9234-BD23E5285C67.jpeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawnie wyszło z tą "krótką relacją" :-) 

 

Zdjęcie z tel. wkleiło się przekrzywione... ale do puenty: Zalew Wolbrom odwiedziłem w wtorek i środę. Pogoda nie najlepsza (ale bez tragedii), nie weekend = nie ma ludzi (parking przy zalewie to spot dla wielbicieli motoryzacji) i wesel (sala weselna). W efekcie miejsce z średniego robi się piękne. Dodatkowym plusem błoto od strony Zabagnia (wtorek, dobrze, że byłem Vitarą żony :-) ) i szczupaki współpracowały (wtorek 3, środa 5 - wróciły do wody)... ale po prostu było ładnie. 

 

Ps. Nie kapuje po co ludzie jadą w takie miejsca i napieprzają muzyką (jakąkolwiek).

20201021_174837.jpg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piękne "kicze". Czym robione? Bo wygląda na coś lepszego niż telefon. BTW ja już robię tylko telefonem (Samsung S7). Brakuje trochę zoomu, filmiki są takie sobie, ale telefon jest cały czas pod ręką. W przeciwieństwie do aparatu.


Telefon, samsung s10e. Nie wiem czy nie koloryzuje/poprawia ale nawet jak to robi to efekt mi się podoba :-) Dziś dodatkowo było dobre światło i widoczność. I racja: telefon zawsze pod ręką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...