Skocz do zawartości

Dramar w USA


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może warto dodać, że sprawa miała miejsce 12 lat temu.

Sytuacja miała miejsce. Szczegółów nie znam ale jest coś takiego jak wszczęcie postępowania dyscyplinarnego zakończonego karą wydalenia ze służby gdzie podstawą wszczęcia jest naruszenie zasad etyki (nie ma znaczenia czy w służbie czy "na wolnym"). Można się jedynie domyślać że został "grzecznie" poproszony o samoistne zwolnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako lekarz powinieneś mieć elementarną znajomość genetyki więc przypomnę Ci, że różnice genotypowe wewnątrz rasy białej (a już czarnej szczególnie) są zdecydowanie większe jak te "międzyrasowe". 

 

A opierasz to na czym? Jakieś badania? Ja podrzucę coś takiego. Trochę tendencyjne, ale z liczbami trudno dyskutować. https://henryk-dabro...ne_jest_piękne?   Jest tam też link do badań nad różnicami w inteligencji ras. Przynajmniej tej mierzonej IQ. I przypominam o rozkładzie Gaussa, który tu się przydaje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opierasz to na czym? Jakieś badania? Ja podrzucę coś takiego. Trochę tendencyjne, ale z liczbami trudno dyskutować. https://henryk-dabro...ne_jest_piękne?   Jest tam też link do badań nad różnicami w inteligencji ras. Przynajmniej tej mierzonej IQ. I przypominam o rozkładzie Gaussa, który tu się przydaje. :)

 

Jeśli chodzi o różnice w IQ to nawet szkoda komentować te wyniki gdyż jest to od dawna wyjaśnione. Najtrafniejsza definicja IQ to taka, że to wynik testu na IQ. Przydatność wyników tych testów dla prognozowania sukcesu zawodowego czy życiowego jest statystyczna. Konstruowane są w oparciu o wzorce kulturowe i kształceniowe, nie mówiąc, że skupiają się na myśleniu analitycznym a nie syntetycznym czy innych istotniejszych czynnikach jak choćby inteligencja inter i intra personalna. Od 25 lat używa się znacznie skuteczniejszych narzędzi całościowo oceniających człowieka. Posługiwanie się pojęciem IQ jest wybacz to, delikatnie rzecz biorąc, passe. Polecę tu na początek lekturę klasyka - Goleman "Inteligencja emocjonalna".

 

Co do różnic genetycznych między rasami to konsekwentnie powtarza się to w wielu publikacjach. Powiedzmy, że z tej materii warto przeczytać "Gen ukryta historia" Mukherjee.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja miała miejsce. Szczegółów nie znam ale jest coś takiego jak wszczęcie postępowania dyscyplinarnego zakończonego karą wydalenia ze służby gdzie podstawą wszczęcia jest naruszenie zasad etyki (nie ma znaczenia czy w służbie czy "na wolnym"). Można się jedynie domyślać że został "grzecznie" poproszony o samoistne zwolnienie.

Swego czasu sprawa bardzo głośna. Wyglądała na pokazówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polskim kinie, już dawno wyjaśniono problemy murzynów w Ameryce ;)

 

https://youtu.be/3K2StVcV1Yo?t=87

 

 

 

 

Posługiwanie się pojęciem IQ jest wybacz to, delikatnie rzecz biorąc, passe. Polecę tu na początek lekturę klasyka - Goleman "Inteligencja emocjonalna".

Senior pokazał testy, gdzie biali wypadają lepiej. Pokażesz jakieś wyniki testów, gdzie jest odwrotnie?

 

Co do samych wyników, wychowanie ma na to ogromny wpływ. Pewnie dałoby się udowodnić, że dzieci górników czy rolników są głupsze niż te korpo szczurków. Podobnie biali z (bardzo) biednego kraju vs biali z bogatego. U kolorowych, istotnym wydaje się problem rozwoju (tzn. jego braku) z pokolenia na pokolenie. Gdybyśmy chcieli tolerancji, trzeba by zlikwidować getta. Gdyby nie było barier społecznych, różnice by zanikały. Możliwe wydaje się jednak, że nawet wtedy, czarni będą radzić sobie statystycznie gorzej. (przynajmniej przez kilka pokoleń)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie szukanie poprawności politycznej. Jak rasa kaukaska. "Murzyn" również dla mnie ma wydźwięk neutralny. "Czarny" na określenie Murzyna już lekko pejoratywny. Nie mówiąc o "Czarnuchu". A Słowianin francusku to "slave". Niestety od "esclave" - niewolnika (ang. slave). I pewnie jest na to stosowne wyjaśnienie historyczne. Nie czuję się z tego powodu obrażony. :)

 

Hmmm - nie wiem, czy ja sie czulbym nieobrazony

Andrzej_ dziekuje za Twoje szersze spojrzenia na swiat!!

 

Przeczytaj sobie co znaczy to słowo a nie powtarzaj bezmyślnie! Paru rozsądnych ludzi się wypowiedziało nad karierą tego pojęcia. Tu pointa dłuższego tekstu:

 

"Finał, czyli co mamy.

Tak więc mamy obecnie to, co mamy. Uważających się za praw(ico)ych publicystów i dyskutantów wymachujących w celach denuncjacyjnych leninowskim dyktatorskim wynalazkiem w przeświadczeniu, że jest to sprytne rozwiązanie. Jak również uważających się ( z jakichś niejasnych powodów)  za lewicowych  publicystów i dyskutantów przejmujących (niejednokrotnie bezmyślnie i bez większego sprzeciwu) język przeciwnika.

Tłumaczenie, że u podstaw stosowanej retoryki nie leży ani znajomość znaczenia, ani świadomość źródłosłowu, ani też jakaś szczególnie wyuzdana koncepcja intelektualna, jest nadaremne i mija się niestety z celem. Lewactwo. Machnijmy ręką.

 

A tak a'propos - w której kategorii użytkowników "lewactwa" się widzisz???

 

Pozdro

Wiesiek

 

 

Jako lekarz powinieneś mieć elementarną znajomość genetyki więc przypomnę Ci, że różnice genotypowe wewnątrz rasy białej (a już czarnej szczególnie) są zdecydowanie większe jak te "międzyrasowe". Raczej nie udowodnisz, że na poziomie genetycznym rasa biała jest bardziej predysponowana do myślenia abstrakcyjnego. Pozostaje więc przyjąć, że różnice o których napisałeś są kulturowe czy jak wolisz behawioralne. I raczej potwierdza to dyskryminację.

 

W kwestii zaś rasy białej to przypomnę Ci, że 40% populacji ziemi to rasa żółta. Zasadniczo to jednak źle zadajesz pytanie. Powinno ono brzmieć: jak to się stało, że wśród tysięcy kultur jakie istniały na przestrzeni dziejów, tylko jedna  postawiła na rozwój techniczny? I to ona uzyskała dominującą pozycję - stając się wzorcem dla innych (i wszyscy ją przejęli). Przypomnę, że historia ludzi ma powiedzmy 200 000 lat a przynajmniej kilkanaście tysięcy liczą sobie różne potężne kultury. Najogólniej takie co potrafiły żyć w równowadze z otoczeniem. No i też przypomnę, że pierwsi ludzie rozumni byli AA a zmiana pigmentacji dokonała się w związku z migracjami na północ, podobnie jak np trawienie laktozy. Siłą rzeczy masz więc AA w swoim genotypie a różnica dotyczy tylko niewielkiej grupy genów.

 

I jeszcze wytłumacz mi jak lekarz z wyższym wykształceniem może nie mieć silnie ugruntowanej świadomości tych faktów???

 

Pozdro

Wiesiek

Ok - dziekuje za przytoczenie faktow, ktore sa ogolnie znane - rozumiem, ze zajmujesz sie edukacja lekarzy?

 

 

BTW - ewolucja pigmentu nie ma sensu genetycznego - bardziej pigmentowani powinni byc wlasnie mieszkancy polnocy - bo czarny kolor wchlania wiecej ciepla czyz nie?

bombardowanie sloncem w Afryce osob noszacych czarne szaty jest bardzo dotkliwe…..

 

Nie wiem w sumie, o co Ci chodzi :

w jednej wiadomosci piszesz o "lewactwie" w nastepnym sugerujesz, ze nie wiem nic o genetyce…...

 

zreszta…….roznice, o ktorych pisalem, sa udokumentowane: nie znaczy, ze jestem rasista - znaczy, ze np jak widze pacjenta z Chin czy Japonii - bardziej uzywam analogii matematycznej - bo tak nauczyla mnie tzw "behavioral science" - do pacjenta najlepiej trafic uzywajac  narzedzia, ktore najlepiej znaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metodologia jest doskonala na tzw pilot study
 

Przecież nie o skalę mu chodzi.
Rozumiem testowanie hipotez.
Ale tu wykazałeś jedynie,
że emigranci, którzy
nie powrócili do
kraju cenią
sobie USA.
Sens?

to się chyba nawet jakoś zowie: choice supportive-bias
jakbyś zadał to samo pytanie grupie osób,
która mieszkała w Stanach ale wróciła
do swoich krajów może oceniliby
lepiej jednak swój kraj
pochodzenia co nie
dziwi specjalnie
ale tłumaczy
coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jako że jesteś jedynym mieszkającym w USA z którym mam kontakt, możesz mi odpowiedzieć: co sądzisz, Ty i Twoja rodzina ( Ewa i dzieci) tudzież Twoi znajomi tam, o   rasizmie w Stanach, na przykładzie ostatnich wydarzeń z Floydem. Mam opinię różnych nacji tam mieszkających ale tam nie urodzonych. Ciekawa jestem Waszego zdania

 

Czesc... Kto nie mieszka w USA nie zrozumie. Niestety w wiekszosci, czyli nie wszyscy ale naprawde w wiekszosci czarnoskorzy ludzie sa najwiekszymi rasistami w USA a moze nawet na swiecie. Nieliczni tylko ciezko pracuja albo maja talent i dar znalezienia sie w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie i zrobienia czegos dobrego i wybicia sie ze slamsow. Wiekszosc czarnoskorych woli narzekac na rasizm roztaczany przez bialych na fakt iz zostali przymusem sciagnieci 300 lat temu do Stanow i zmuszani do pracy wiec teraz niech ich biali utrzymuja, daja im mieszkania ( jak slynny program 8 w Pennsylvanii czy food stamps (talony na jedzenie) a potem sie widzi gruba 30 letnia babe w mercedesie z iPhonem 11 w kieszenie jak placi talonami w sklepie za jedzenie,,, obrzydliwe !!!

 

Z Floyda zrobiono bohatera, czy slusznie ? nie wiem,,, faktem jest ze Policja naduzyla swoich uprawnien i robi to nagminnie ale to co zrobili bylo niedopuszczalne, niesprawiedliwe i nieetyczne, to bylo morderstwo. Ale z drugiej strony nikt nie mowi ze FLoyd spierdolil ze swojego miasta do innego stanu bo byl scigany za nie placenie alimentow, ze byl wielokrotnie skazany za przemoc donowa i wyzywanie sie na zonie, za posiadnaie narkotykow i w dzien w ktorym go zabili, placic nielegalnymi pieniedzmi - falszywkami , byl pod wplywem narkotykow i mial w samochodzie 20gr heroiny,,, tego si enie mowi bo jesli powiesze to jestes RASISTA

 

Tak właśnie myślałam, że to historia Afroamerykanów ciąży na, w sumie Waszym, życiu

 

Zobacz jak uciemiezeni afroamerykanie sznuja ameryke !!

 

https://www.facebook...22078004715608/

 

kilka dni temu w Atlancie,, zabito kolejnego czarnoskorego ktory pijany spal w samochodize na parkingu przy WENDYS restaurant... nikt nie mowi ze byl pod wpywem alkoholu, ze spal w samochodzie - co jest nielegalne ze przeciwstawial sie aresztowaniu i ze wyciagnal teasser policjantowi i strzelil do niego, tylko ze Policjak odpowiedzial ogniem i zabil !!! no a co mial kurde zrobic ? Od 2 dni Policja w Atlancie odmawia pracy i wszyscy wzieli chorobowe na znak protestu przeciw oskarzeniu Policjanta,,, zobacz co biedni uciemiezenie Czarnoskorzy ludzie "nie rasisci" zrobili dzis w nocy

 

https://www.facebook.../2946656519414/

 

Dziękuję ci

Twoja opinia jest jednak inna niż Turków, Egipcjan, Szwajcarów, Rosjan

 

Ale mowisz o tych mieszkajacych w USA ?

 

Jedni są od kilkunastu lat, inni na stażach

 

No widzisz, bo w USA ludzie sie nauczyli na czarnoskorych, ze jesli sie jest mniejszoscia to trzeba glosno krzyczec o przesladowaniu wtedy dostaie sie pomoc federalna, fundusze i specialne prawa a samemu mozna nawet byc kryminalista czy zlodziejem bo to zawsze mozna tlumaczyc uciskiem przez bialych i brakiem perspektyw. Poszukaj po sieci wypowiedzie znanych czarnoskorych ludzi o tym co sie dzieje w USA, np Morgan Freeman mowi ze to nieprawda ze czarnoskorzy maja zle w USA, oni krzycza ze maja zle a jesli nie radza sobie z adaptracja i nie przedkladaja ambicji aby do czegos dojsc to tylko dlatego ze im tak wygodnie

 

A jakbyś porównał skalę rasizmu, gdzie jest gorzej: w USA? Europie? Azji?

 

W POolsce mysle ze rasizm jest bardzo silny,,, niesteyt w Europie nie wiem jak jest,, bo nie bylem w Azji tez nie

 

W USA najwiekszymi rasistami sa czarnoskorzy ktorzy krzycza ze to biali sa rasistami,,

 

104701833_1191270894541888_2251847730493

procent etnicznie podzielonych ludzi w wiezieniach w USA

prawie 1500 na 100 000 osadzonych to czarnoskorzy ,, wiec,, jaki jest powod ? bo sa zdolni, grzeczni, chca sie ucyzc, pracowac i nie sa przestepcami ?

ale jak to powiesz glosno to wszyscy powiedza ze jestes rasista !

 

Niestety oni sami powoduja ze opinia o nich nie jest najlepsza ale czy to rasizm ? nie sadze

 

To wypowiedź mechanika samochodowego, człowieka ze średnim wykształceniem, żyjącego tam od 30 lat  w New Jersey.

 

Oni też tam dostają bony  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wlasnie niektorym grupom chodzi o to, zeby policja nie mogla nic robic...

 

Choć nie przepadam za polską policją, to niezmiernie cieszy mnie fakt, że daleko jej do amerykańskiej.

 

Jednocześnie zastanówcie się, cóż to za fenomen, że w Polsce "bezbronna" policja wystarcza, by zapewnić niezły poziom bezpieczeństwa, a w USA nawet gangsterzy w mundurach nie wystarczają? Może pora zacząć od przyczyn a nie skutków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

104701833_1191270894541888_2251847730493

procent etnicznie podzielonych ludzi w wiezieniach w USA

prawie 1500 na 100 000 osadzonych to czarnoskorzy ,, wiec,, jaki jest powod ? bo sa zdolni, grzeczni, chca sie ucyzc, pracowac i nie sa przestepcami ?

ale jak to powiesz glosno to wszyscy powiedza ze jestes rasista !

 

Niestety oni sami powoduja ze opinia o nich nie jest najlepsza ale czy to rasizm ? nie sadze

 

To wypowiedź mechanika samochodowego, człowieka ze średnim wykształceniem, żyjącego tam od 30 lat  w New Jersey.

 

Oni też tam dostają bony  ;)

 

Czy to jest twoja rozmowa wlasnie z tym mechanikiem z Jersey?

Powiem, mechnik mechanikiem - zeby tu pracowac na tym stanowisku, trzeba przejsc duza czasami selekcje - wiec glupi byc nie moze...

 

To co przytoczylas, prezentuje zupelnie odmienne stanowisko - tego tez NIKT publicznie nie powie, bo przestanie istniec - przy duzym udziale liberalnych mass mediow, kontrolowanych przez wiadomo jakie sily…..

 

Food stamps czyli darmowe talony na produkty zywnosciowe, sa nagminnie sprzedawane za ulamek wartosci, w celu uzyskania gotowki.. co sie z ta gotowka dzieje - no cooments

osobiscie widzialem  osiedla oddane do zamieszkania  osobom potrzebujacym mieszkan, za darmo…… widzialem oplakany ich stan w np Crafton po 5-10 latach uzytkowania… - poronanie z post-radzieckimi mieszkaniami w Pl nasuwa sie samo przez sie

 

jestem na tyle moze naiwny, ze stale uwazam, ,ze to, co reprezentujesz i co osiagasz w zyciu zalezy w duzym procencie od siebie…. natomiast liczby sa wymowne…...

 

 

Chyba, ze Ameryka faktycznie jest rasistowska, czego, zyjac tutaj, nie widze….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie o skalę mu chodzi.
Rozumiem testowanie hipotez.
Ale tu wykazałeś jedynie,
że emigranci, którzy
nie powrócili do
kraju cenią
sobie USA.
Sens?

to się chyba nawet jakoś zowie: choice supportive-bias
jakbyś zadał to samo pytanie grupie osób,
która mieszkała w Stanach ale wróciła
do swoich krajów może oceniliby
lepiej jednak swój kraj
pochodzenia co nie
dziwi specjalnie
ale tłumaczy
coś innego

masz absolutna racje, ze w mojej grupie jest bias - mozliwe, ze prawdziwy , a moze nie - dlatego takie cos sluzy stworzeniu hipotezy, ktora nalezalo by udowodnic, albo udowodnic, ze jest bledna - tego nie zrobie - to powinno byc zrobione przez socjologow, demografow itp

 

z moich  zawezonych doswiadczen wynika, ze osoby, ktorym sie "nie udalo" w Stanach - wracaja  - zaznaczam, ze nie ma na to dowodow i nie wiem, w jakim procencie jest to prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz absolutna racje, ze w mojej grupie jest bias - mozliwe, ze prawdziwy , a moze nie - dlatego takie cos sluzy stworzeniu hipotezy, ktora nalezalo by udowodnic, albo udowodnic, ze jest bledna - tego nie zrobie - to powinno byc zrobione przez socjologow, demografow itp

z moich zawezonych doswiadczen wynika, ze osoby, ktorym sie "nie udalo" w Stanach - wracaja - zaznaczam, ze nie ma na to dowodow i nie wiem, w jakim procencie jest to prawda

W to ostatnie jestem w stanie uwierzyć.
Równie mocno jak w to, że jak komuś się udało i został to sobie nowe bardziej chwali. Bo jakże by inaczej? W końcu to miejsce sukcesu, nawet jak sukces na pół gwizdka, o tym nikt z kraju nie musi przecież wiedzieć. PS. Każda sroczka swój ogonek chwali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasizm ?
mam to na własnym podwórku
Pracuję z czarnoskórymi i pracują lepiej od Meksykanów.
Koleżanka zrobiła wykład na temat substancji odurzających i używek wśród młodzieży. Jako przykład podała rodzinę Obamy i jego nastoletnie córki palące Juul’s i Maryśkę.
Po wykładzie została wezwana na dywanik, z instrukcją, że wspomnienie Obamy w negatywnym świetle podchodzi pod dyskryminację....
Biała dziewczyna tłumaczy się, że podała ten przykład.. jakże prawdziwy, żeby zobrazować, że ani bogaci ani biedni nie są w stanie kontrolować używek, i że ten problem dotyczy szerokiego grona.
Po wstępnej dyskusji wszyscy zgodziliśmy się, że absolutnie nie jest to dyskryminacja ani rasizm, żeby powoływać się na fakty.
Jednak w kontekście kultury było to obraźliwe dla odbiorcy. Wiec oficjalnie dostała szlaban na tego typu przykłady.
Skonsultowała się z szefową, która potwierdziła, że powinna zmienić swój wykład.
A z miłych wydarzeń ...czarny kolarz udzielił nam bardzo miłej pomocy przy zmianie dętki.
Też zaczęliśmy chodzić do „czarnych” restauracji .... Raz udało nam się veganskie jedzenie, a u innych czarnych znajomych taki sobie BBQ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... z tego co pamiętam to prezydentem USA był Obama ...a on raczej biały nie jest ... więc z tym rasizmem to chyba jednak lekka przesada ...

 

A ja żeby trochę zmienić ton tej poważnej dyskusji polecam obejrzeć francuski film "Za jakie grzechy, dobry Boże?" tam w humorystyczny sposób można zobaczyć problemy wielokulturowego społeczeństwa...w prawdzie to bardziej w europejskim klimacie ale mimo wszystko...

https://www.filmweb....oże-2014-714022

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasizm ?
mam to na własnym podwórku
Pracuję z czarnoskórymi i pracują lepiej od Meksykanów.
Koleżanka zrobiła wykład na temat substancji odurzających i używek wśród młodzieży. Jako przykład podała rodzinę Obamy i jego nastoletnie córki palące Juul’s i Maryśkę.
Po wykładzie została wezwana na dywanik, z instrukcją, że wspomnienie Obamy w negatywnym świetle podchodzi pod dyskryminację....
Biała dziewczyna tłumaczy się, że podała ten przykład.. jakże prawdziwy, żeby zobrazować, że ani bogaci ani biedni nie są w stanie kontrolować używek, i że ten problem dotyczy szerokiego grona.
Po wstępnej dyskusji wszyscy zgodziliśmy się, że absolutnie nie jest to dyskryminacja ani rasizm, żeby powoływać się na fakty.
Jednak w kontekście kultury było to obraźliwe dla odbiorcy. Wiec oficjalnie dostała szlaban na tego typu przykłady.
Skonsultowała się z szefową, która potwierdziła, że powinna zmienić swój wykład.
A z miłych wydarzeń ...czarny kolarz udzielił nam bardzo miłej pomocy przy zmianie dętki.
Też zaczęliśmy chodzić do „czarnych” restauracji .... Raz udało nam się veganskie jedzenie, a u innych czarnych znajomych taki sobie BBQ.

Wlasnie - jak sie poda taki przyklad, to nie jest przyklad odstraszajacy od narkotykow, tylko jest to rasizm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie - jak sie poda taki przyklad, to nie jest przyklad odstraszajacy od narkotykow, tylko jest to rasizm...

Bez emotikonów, to nie wiem, co masz na myśli?
Raczej szeroki punkt widzenie na rasizm jest taki, że osoba danej rasy może sama określić i wyrazić to, czy coś jest dla niej obraźliwe, czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............
A z miłych wydarzeń ...czarny kolarz udzielił nam bardzo miłej pomocy przy zmianie dętki.
Też zaczęliśmy chodzić do „czarnych” restauracji .... Raz udało nam się veganskie jedzenie, a u innych czarnych znajomych taki sobie BBQ.

Cześć

Sam rodzaj stwierdzeń wystarczy jako komentarz. To nie krytyka tylko stwierdzenie faktu.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix pokazuje film  The Woods obecnie W Głębi Lasu wg Harlan Cobena – amerykańskiego  pisarza. Adaptacja tego kryminału przenosi akcję do Polski. Mordercami okazują się geje a nawet bi. Jeden z nich jest Żydem biseksualistą. Antysemityzmu też nie brakuje.  Oryginalnie akcja toczyła się w New Jersey.  

Tak zastanawiam się, czy przenosząc akcję do Polski otrzymano produkt poprawny politycznie na rynku USA :)

Może jakaś akcja protestacyjna :)

Czy to aby nie szarganie dobrego imienia Polski :)

Nie czytałem oryginału. 

Kto mordował wg autora?

Żyd, Gej, biseksualny czy Afroamerykanin? Może rudy, łysy lub cyklista :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam szarganie. Wszyscy w USA i tak wiedzą, że najwięksi rasiści i antysemici to nad Wislą....

Byłby sarkazm gdyby to nie była prawda.......

 

W ogóle to jakaś paranoja, zachód najpierw jeszcze w średniowieczu wypędził Żydów, Ci szukając schronienia przed pogromami schronili się 

w Polsce potem Niemcy najechali Polskę wybili Żydów, kto winny Polacy.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...