Skocz do zawartości

Dramar w USA


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

Które kraje są najaktywniejsze w wykazywaniu poprawności i najczęściej pouczają innych jak szanować prawa człowieka ?.

Otóż dziwnym trafem są to te kraje, które zbudowały swoją siłę gospodarczą na niewolnictwie i wyzysku kolonialnym.

 

Chyba jedynie Portugalia nie zbudowała na tym procederze a raczej długofalowo zmarnowała swoją historyczną szansę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Które kraje są najaktywniejsze w wykazywaniu poprawności i najczęściej pouczają innych jak szanować prawa człowieka ?.

Otóż dziwnym trafem są to te kraje, które zbudowały swoją siłę gospodarczą na niewolnictwie i wyzysku kolonialnym.

 

Chyba jedynie Portugalia nie zbudowała na tym procederze a długofalowo zmarnowała swoją historyczną szansę gospodarczą. 

Oczywiście można być jeszcze złośliwym i dodać aktywny KKK, legalne organizacje neofaszystowskie, indianie w rezerwatach, parę śliwek na torcie by się znalazło.

Tyle tylko że ja twórcę wątku powoli zaczynam rozumieć, kuriozalne wnioski ale akceptowalne - był taki co palił ale się nie zaciągał - przekaz dla murzyńskiej klasy obrazujący zgniłego białego człowieka - rasizm w czystej postaci????.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłby sarkazm gdyby to nie była prawda....... W ogóle to jakaś paranoja, zachód najpierw jeszcze w średniowieczu wypędził Żydów, Ci szukając schronienia przed pogromami schronili się w Polsce potem Niemcy najechali Polskę wybili Żydów, kto winny Polacy.............

Wybili nie Niemcy a bezpanstwowi i beznarodowi Naziści. A raczej Polacy przy pomocy nazistów( lub odwrotne, nie pamietam). Ile kosztuje taka narracja spytaj w niemieckim ministerstwie finansów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy zauważyłeś, ale opisujesz normalność. To inne sytuacje są wynaturzeniem. Przy okazji... jak bezpiecznie po polsku nazwac osobę o ciemnym kolorze skóry, która nie jest afroamerykaninem?

Panią albo Panem. Ewentualnie dziewczyną albo chłopakiem. Obowiązują te same zasady jak przy jasnym kolorze skóry. Po prostu kolor skóry nie jest istotny chyba, że chodzi o rysopis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

niestety, zle Ci sie wydaje - sprobuj zostawic w Pl na noc samochod niezamkniety z laptopem w srodku, aparatem fotograficznym, tabletem czy czyms innym……zycze powodzenia rano ..

ja to robie nagminnie - nie umyslnie , ale z tego powodu, ze nie musze o tym myslec - zdarza mi sie zostawic portfel z kartami kredytowymi w srodku - oczywiscie, w pewnych czesciach miasta jest to niemozliwe...

z ostatniego weekend'u : bylem w Snowshoe - niesamowite miejsce do DH mtbking - 90 % rowerow (zwykle 3-10 tys $$)  zostawia sie na noc na parkingach - 20 % ma jakies tam liche zabezpieczenia..

 

Osobiscie zostawiam na noc sprezarke, narzedzia, rower , buty, plecak z wyposazeniem itp na  pace pick-up'a…. jedyna rzecza, ktora sprawia, ze chowam te rzeczy w pokiju to przepowiednia deszczu….

Czym innym jest indywidualne poczucie bezpieczeństwa a czym innym statystyczne. Przekaz Joanny stoi w sprzeczności z twoim co świadczy z znacznym zróżnicowaniem siedlisk w których żyjecie i jest to całkowicie zrozumiałe. Z tym przetrwaniem to oczywiście sarkazm był - jesteście b. młodym ledwo co kształtującym się społeczeństwem i całe szczęście że jest ono wzbogacane przez młodych wykształconych ludzi emigrujących z starego kontynentu. 

PS nie pamiętam kiedy ostatni raz zamykałem samochód mieszkając na prowincji.

PS 2 dostęp do broni - absolutnie tak - poczucie bezpieczeństwa własnego wzrasta niesamowicie.

PS 3 mimo wszystko ten człowiek latający z "procą" i zabierający portfele mnie niepokoi - sytuacja w PL nie spotykana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS nie pamiętam kiedy ostatni raz zamykałem samochód mieszkając na prowincji.

 

Zazdroszczę. mam pod opieką wyposażenie poradni lekarskiej, regularnie rozkradanej przez pacjentów.

Regularnie dokupuje wylewki do baterii w WC. Ostatnio zniknęły elementy dolnopłuku. Giną żarówki. Rozkradziono drewniane rzeźby. Mydło papier. Z ciekawszych przypadków to zerwanie ze ściany czujki PIR, elementu instalacji alarmowej z pustego gabinetu,  drzwi były uchylone ściany schły po malowaniu. Kiedyś skradziono klamki okienne w poczekalni, , okna były otwarte i personel nie mógł ich zamknąć. 

Z mojego ogrodu skradziono chodnik ułożony  wzdłuż tylnego ogrodzenia. Wychodzę sobie wiosną do ogrodu a chodnika nie ma.

Wiosną wycięto z samochodu sąsiada katalizator.

Nie mam odwagi pozostawić samochodu przed domem na noc. Mieszkam na osiedlu szeregowców i domów jednorodzinnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę. mam pod opieką wyposażenie poradni lekarskiej, regularnie rozkradanej przez pacjentów.Regularnie dokupuje wylewki do baterii w WC. Ostatnio zniknęły elementy dolnopłuku. Giną żarówki. Rozkradziono drewniane rzeźby. Mydło papier. Z ciekawszych przypadków to zerwanie ze ściany czujki PIR, elementu instalacji alarmowej z pustego gabinetu, drzwi były uchylone ściany schły po malowaniu. Kiedyś skradziono klamki okienne w poczekalni, , okna były otwarte i personel nie mógł ich zamknąć. Z mojego ogrodu skradziono chodnik ułożony wzdłuż tylnego ogrodzenia. Wychodzę sobie wiosną do ogrodu a chodnika nie ma.Wiosną wycięto z samochodu sąsiada katalizator.Nie mam odwagi pozostawić samochodu przed domem na noc. Mieszkam na osiedlu szeregowców i domów jednorodzinnych.

Chyba masz pecha..:-(.....

Po prostu kolor skóry nie jest istotny chyba, że chodzi o rysopis.
Nie pytalem jak zwracać się do rozmowcy, ale jak określić taka osobę, zwracając 'bezkolizyjnie' uwagę na kolor skóry. Odpowiedź, ze nie należy na to zwracać uwagi mnie nie zadowala, bo pomija istotną, widoczną na pierwszy rzut oka cechę osobniczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, zle Ci sie wydaje - sprobuj zostawic w Pl na noc samochod niezamkniety z laptopem w srodku, aparatem fotograficznym, tabletem czy czyms innym……zycze powodzenia rano ..

ja to robie nagminnie - nie umyslnie , ale z tego powodu, ze nie musze o tym myslec - zdarza mi sie zostawic portfel z kartami kredytowymi w srodku - oczywiscie, w pewnych czesciach miasta jest to niemozliwe...

z ostatniego weekend'u : bylem w Snowshoe - niesamowite miejsce do DH mtbking - 90 % rowerow (zwykle 3-10 tys $$)  zostawia sie na noc na parkingach - 20 % ma jakies tam liche zabezpieczenia..

 

Osobiscie zostawiam na noc sprezarke, narzedzia, rower , buty, plecak z wyposazeniem itp na  pace pick-up'a…. jedyna rzecza, ktora sprawia, ze chowam te rzeczy w pokiju to przepowiednia deszczu….

 

 

Zwykle zamykam samochód, ale wątpię by miało to jakieś znaczenie. Złodziej umie otworzyć, lub wybić szybę. Alarmów i innych zabezpieczeń nie mam.

Samochód zawsze stoi pod domem/blokiem, bo niby gdzie ma stać? Wielokrotnie zostawiłem w nim na noc portfel z dokumentami. Na wyjazdach, często narty leżą w nocy w środku, w mieście też się to zdarza. Raz w Szczyrku, zostawiłem na noc całkowicie otwarte okno. Jedynie śniegu mi trochę napadało:) Zostawiałem już auto na tydzień  w innych miejscowościach i nigdy nic nie zginęło, ani nie zostało zniszczone. Nawet felg nie próbowali ukraść a mam OZ Racing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle zamykam samochód, ale wątpię by miało to jakieś znaczenie. Złodziej umie otworzyć, lub wybić szybę. Alarmów i innych zabezpieczeń nie mam.

Samochód zawsze stoi pod domem/blokiem, bo niby gdzie ma stać? Wielokrotnie zostawiłem w nim na noc portfel z dokumentami. Na wyjazdach, często narty leżą w nocy w środku, w mieście też się to zdarza. Raz w Szczyrku, zostawiłem na noc całkowicie otwarte okno. Jedynie śniegu mi trochę napadało:) Zostawiałem już auto na tydzień  w innych miejscowościach i nigdy nic nie zginęło, ani nie zostało zniszczone. Nawet felg nie próbowali ukraść a mam OZ Racing.

samo to sformulowanie wyjasnia wszystko….

 

BTW

 

obliczajac ilosc samochodow przez ilosc skradzionych :

w USA jest to 0.015%

w PL  0.04%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo to sformulowanie wyjasnia wszystko….

Możesz sobie porównywać sformułowania  a w bidnej i rozkradanej Polsce jest lepiej, niż w amerykańskim supermocarstwie.

 

Paradoksalnie, wiele w tym temacie, zawdzięczamy znienawidzonej przez wszystkich komunie.

 

U nas możesz stracić auto, w usa życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie porównywać sformułowania  a w bidnej i rozkradanej Polsce jest lepiej, niż w amerykańskim supermocarstwie.

 

Paradoksalnie, wiele w tym temacie, zawdzięczamy znienawidzonej przez wszystkich komunie.

 

U nas możesz stracić auto, w usa życie.

He,he "Komunie" - może być,............. zawsze jakaś idea,  byle nie gówno modne na skiforum obecnie.............

Mam 3 synów wszyscy "Konfederaci", chociaż się z nimi nie zgadzam  i kłócę z nimi... jestem z nich dumny.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he "Komunie" - może być,............. zawsze jakaś idea,  byle nie gówno modne na skiforum obecnie.............

Mam 3 synów wszyscy "Konfederaci", chociaż się z nimi nie zgadzam  i kłócę z nimi... jestem z nich dumny.............

Rozwiniesz wypowiedź? Nie jestem biegły w polityce i nie bardzo rozumiem, o co chodzi.

 

Chodziło mi o to, że poprzedni ustrój spowodował wyrównanie różnic materialnych ( z nielicznymi wyjątkami) i przemieszanie rożnych warstw społecznych (blokowiska). Od lat 90-tych kierunek jest odwrotny, ale dalej nie mamy typowych wielkomiejskich slumsów z wielopokoleniową tradycją bezrobocia i przestępczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiniesz wypowiedź? Nie jestem biegły w polityce i nie bardzo rozumiem, o co chodzi.

 

Chodziło mi o to, że poprzedni ustrój spowodował wyrównanie różnic materialnych ( z nielicznymi wyjątkami) i przemieszanie rożnych warstw społecznych (blokowiska). Od lat 90-tych kierunek jest odwrotny, ale dalej nie mamy typowych wielkomiejskich slumsów z wielopokoleniową tradycją bezrobocia i przestępczości.

Jak na "mało biegłego w polityce" :D rozumiesz wystarczająco dużo.  Tak dla przykładu w takiej Warszawie swego czasu" prywatyzowano" jedną kamienice dziennie w skali roku.

To zupełnie zdezorganizowało w każdej  naturalnej sferze  podziały społeczne................, to są miliardy złotych, które bezgłośnie

zmieniły właścicieli itd. i itp.

 

https://pl.wikipedia...Jolanta_Brzeska

 

 

" WSZYSTKICH NAS NIE SPALICIE....................."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie porównywać sformułowania  a w bidnej i rozkradanej Polsce jest lepiej, niż w amerykańskim supermocarstwie.

 

Paradoksalnie, wiele w tym temacie, zawdzięczamy znienawidzonej przez wszystkich komunie.

 

U nas możesz stracić auto, w usa życie.

oczywiscie, znasz te realia lepiej, zyjac w Pl….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie porównywać sformułowania  a w bidnej i rozkradanej Polsce jest lepiej, niż w amerykańskim supermocarstwie.

 

Paradoksalnie, wiele w tym temacie, zawdzięczamy znienawidzonej przez wszystkich komunie.

 

U nas możesz stracić auto, w usa życie.

Tutaj troszkę mocniej zaprotestuję: żaden system totalitarny w tym także komunizm w ludzkiej twarzy nic nie wnosi do rozwoju społecznego a wręcz go degraduje, być może u niektórych wyrobił zaradność ale są inne bezinwazyjne metody na rozwój tej cechy społecznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj troszkę mocniej zaprotestuję: żaden system totalitarny w tym także komunizm w ludzkiej twarzy nic nie wnosi do rozwoju społecznego a wręcz go degraduje, być może u niektórych wyrobił zaradność ale są inne bezinwazyjne metody na rozwój tej cechy społecznej.

 

Czy pisząc o komunizmie z ludzką twarzą miałeś na myśli obecnie wyrychtowany porządek???

 

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...