Skocz do zawartości

Bon wakacyjny.


bodex4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wracając do tematu bonu. Uważam, że 1000zł dla każdej osoby pracującej, które można byłoby wydać na wyjazd i to nawet nie tylko krajowy to byłby najlepszy pomysł. 500 na dziecko to kolejny pomysł socjalny obliczony na to jak najtaniej kupić głosy.

Mam nadzieję, że po wyborach nie zawalą tego pomysłu całkiem, czyli pieniądze do ręki i obiecaj, że nie przepijesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu bonu. Uważam, że 1000zł dla każdej osoby pracującej, które można byłoby wydać na wyjazd i to nawet nie tylko krajowy to byłby najlepszy pomysł. 500 na dziecko to kolejny pomysł socjalny obliczony na to jak najtaniej kupić głosy.

Mam nadzieję, że po wyborach nie zawalą tego pomysłu całkiem, czyli pieniądze do ręki i obiecaj, że nie przepijesz.

 

Taka pomoc nie buduje wspólnoty -  tylko poczucie sprawiedliwości społecznej scala społeczeństwo.

 

Znajomej mąż zarabia ponad 20-30 tyś a  jedno dzieci dostają 500+

Moje dzieci:

jedno maturzysta -  nic bo choć jest na utrzymaniu rodziców ma zły pesel

drugie student - nic bo ma zły pesel

 

Ten rząd to lenie - nie chce im się weryfikować oświadczeń więc wszystkie niby programy idą wg peselu a nie potrzeb (leki za darmo, 13 emerytura, bon wakacyjny, 500 +, wyprawka)

 

Im chodzi o głosy więc im łatwiej tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu bonu. Uważam, że 1000zł dla każdej osoby pracującej, które można byłoby wydać na wyjazd i to nawet nie tylko krajowy to byłby najlepszy pomysł. 500 na dziecko to kolejny pomysł socjalny obliczony na to jak najtaniej kupić głosy.

Mam nadzieję, że po wyborach nie zawalą tego pomysłu całkiem, czyli pieniądze do ręki i obiecaj, że nie przepijesz.

 

 

jeśli w ogóle coś takiego ma się odbyć, to powinien to być odpis od podatku na podstawie faktury za hotel, czy tam inne koszty związane z wakacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie 

Taka pomoc nie buduje wspólnoty -  tylko poczucie sprawiedliwości społecznej scala społeczeństwo.

 

Znajomej mąż zarabia ponad 20-30 tyś a  jedno dzieci dostają 500+

Moje dzieci:

jedno maturzysta -  nic bo choć jest na utrzymaniu rodziców ma zły pesel

drugie student - nic bo ma zły pesel

 

Ten rząd to lenie - nie chce im się weryfikować oświadczeń więc wszystkie niby programy idą wg peselu a nie potrzeb (leki za darmo, 13 emerytura, bon wakacyjny, 500 +, wyprawka)

 

Im chodzi o głosy więc im łatwiej tym lepiej

 

to nie rząd jest leniwy, tylko ty, zmień pracę i zacznij zarabia 30k ;) 

poza tym, to gość, który zarabia 30k płaci więcej podatków niż ty zarabiasz, więc utrzymuje te darmowe studia dla twoich dzieci, nie żałuj mu tych 500 zł, bo zmnieni rezydencję podatkową i zaczniesz również płacić za studia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jakakolwiek pomoc socjalna powinna być celowa, udzielona po dokładnej weryfikacji, naprawdę potrzebującym i do tego tym, którzy jej nie zmarnują - czyli jej wydatkowanie powinno być ściśle nadzorowane.

Zaoszczędzone w ten sposób środki, powinny być przeznaczone w całości na edukację młodego pokolenia, rozwój uzdolnień, stypendia dla najlepszych, najzdolniejszych, najlepiej rokujących i pracujących. Czy to dotyczy nauki czy sportu czy innej aktywności.

Obecnie te środki są marnotrawione w przerażający sposób.

Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie to nie rząd jest leniwy, tylko ty, zmień pracę i zacznij zarabia 30k ;) poza tym, to gość, który zarabia 30k płaci więcej podatków niż ty zarabiasz, więc utrzymuje te darmowe studia dla twoich dzieci, nie żałuj mu tych 500 zł, bo zmnieni rezydencję podatkową i zaczniesz również płacić za studia

Przeczytaj co napisałeś.... szczególnie, ze z Twojego postu wynika że jak przestanie byc leniwy ( brawo!) i zarobi 30tys ( brawo,brawo) to dostanie 500+. Rada powinna raczej brzmieć. Rzuć w diabły robote, bo to nieopłacalne i po co masz się męczyć. Inni nie pracują i zyją. Wtedy tez dostaniesz więcej od 'rządu'... od samorządu, mopsu i pck tez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jakakolwiek pomoc socjalna powinna być celowa, udzielona po dokładnej weryfikacji, naprawdę potrzebującym i do tego tym, którzy jej nie zmarnują - czyli jej wydatkowanie powinno być ściśle nadzorowane.

Zaoszczędzone w ten sposób środki, powinny być przeznaczone w całości na edukację młodego pokolenia, rozwój uzdolnień, stypendia dla najlepszych, najzdolniejszych, najlepiej rokujących i pracujących. Czy to dotyczy nauki czy sportu czy innej aktywności.

Obecnie te środki są marnotrawione w przerażający sposób.

Pozdrowienia

 

 

Wszyscy to dobrze wiedzą i to najbardziej boli.

 

Przed każdymi wyborami władza daje nowe "+" na podstawie PESEL a nie potrzeb (emerytura, wyprawka, bon, itd.)  i udaje że chce pomóc Polakom, a naród udaje że wierzy w ich dobre intencje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to qrde nie dotyczy bezpośrednio bonu wakacyjnego, ale pojawiającego się na orbicie tematu wzrostu kosztów tzw. życia - po otrzymaniu półrocznego rozliczenia z Taurona za energię okazało się, że teraz będziemy płacić miesięcznie 316 zł zamiast wcześniejszych 268 zł  - przy czym symulacja nie zakłada wzrostu zużycia samej energii.

Gdzieś  czytałem czy też zasłyszałem, że w ciągu ostatnich 7 lat średnioroczny koszt wzrostu cen energii  elektr. wyniósł 9%. I będzie jeszcze weselej, bo produkujemy nasze kilowaty z czarnego złota, czyli będziemy płacić coraz więcej za zwiększającą się emisję CO2 + wzrost kosztów samego wydobycia i długiego łańcucha pośredników  + koszty 100% płatności za postojowe covidove  + inne koszty, które pewnie wkrótce zobaczymy ...

 

Dobra, to na marginesie bonu.

 

Sam bon wg mnie jest sposobem kupowania wyborców tuż przed  aktem wyborczym. 

 

Co do 500+ - idea dla mnie znakomita lecz sposób realizacji (obserwowany przeze mnie min. w mojej wsi) fatalny, powoduje dalszą samomarginalizację środowiska niewykształconych młodych rodzin (On dalej popija, Ona ratuje si,e Mamą koleżanką i sąsiadka, ale dzieci przybywa ...) ; z pewnością nie działa- jak pierwotnie zapewne  zakładano - jako sposób na wzrost demograficzny, a w lokalnej społeczności generuje liczne konflikty (bo niepracujące a szybko zwiększające swoją populację rodziny mają większe środki finansowe jak ,,normalne'' rodziny, zarazem nie wypracowując pieniążków które państwo może opodatkować.

 

Qrde, to jakiś kosmicznie pogmatwany i ekonomicznie koszmarny system. 

 

Ale najważniejsze, aby Tuska i Jego popłuczyn do władzy nie dopuścić.

 

A za jakiś czas niech się pali, niech się wali.

 

Polityka po polsku.

Najlepiej spożywać pod śledzika.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh.... w 2022 kończy się umowa jamalska na dostawy gazu z ZSRR tfu.... z  Rosji...  współczuje tym com będą negocjować ciag dalszy, w sytuacji gdy większość węgla będzie też z Rosji... a narzekano na Pawlaka... ;-). Ciekawe czy cokolwiek jeszcze będzie się opłacało produkować w Polsce przy takich kosztach energii...

 

A z frontu walki z wirusami- dzisiaj kupiłem jabłka (zwykłe gala) z cenie wyzszej niz ciemne winogrona. Coż. Byle do przodu. Bojmy sie dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to qrde nie dotyczy bezpośrednio bonu wakacyjnego, ale pojawiającego się na orbicie tematu wzrostu kosztów tzw. życia - po otrzymaniu półrocznego rozliczenia z Taurona za energię okazało się, że teraz będziemy płacić miesięcznie 316 zł zamiast wcześniejszych 268 zł  - przy czym symulacja nie zakłada wzrostu zużycia samej energii.

Gdzieś  czytałem czy też zasłyszałem, że w ciągu ostatnich 7 lat średnioroczny koszt wzrostu cen energii  elektr. wyniósł 9%. I będzie jeszcze weselej, bo produkujemy nasze kilowaty z czarnego złota, czyli będziemy płacić coraz więcej za zwiększającą się emisję CO2 + wzrost kosztów samego wydobycia i długiego łańcucha pośredników  + koszty 100% płatności za postojowe covidove  + inne koszty, które pewnie wkrótce zobaczymy ...

 

Dobra, to na marginesie bonu.

 

Sam bon wg mnie jest sposobem kupowania wyborców tuż przed  aktem wyborczym. 

 

Co do 500+ - idea dla mnie znakomita lecz sposób realizacji (obserwowany przeze mnie min. w mojej wsi) fatalny, powoduje dalszą samomarginalizację środowiska niewykształconych młodych rodzin (On dalej popija, Ona ratuje si,e Mamą koleżanką i sąsiadka, ale dzieci przybywa ...) ; z pewnością nie działa- jak pierwotnie zapewne  zakładano - jako sposób na wzrost demograficzny, a w lokalnej społeczności generuje liczne konflikty (bo niepracujące a szybko zwiększające swoją populację rodziny mają większe środki finansowe jak ,,normalne'' rodziny, zarazem nie wypracowując pieniążków które państwo może opodatkować.

 

Qrde, to jakiś kosmicznie pogmatwany i ekonomicznie koszmarny system. 

 

Ale najważniejsze, aby Tuska i Jego popłuczyn do władzy nie dopuścić.

 

A za jakiś czas niech się pali, niech się wali.

 

Polityka po polsku.

Najlepiej spożywać pod śledzika.

Cześć

Dlatego każdy kto się do tej sytuacji przyczynia - choćby głosem w wyborach - powinien być tępiony jak zaraza.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Spróbuj, nawet jeśli nie masz nic do stracenia

 

"nawet jeśli nie masz nic do stracenia" - spróbuj

a jeżeli mam coś do stracenia ? - próbować czy nie ?

próbować czy nie próbować ? - same wątpliwości

 

a koza ? - może spróbować ?

koza nie ma nic do stracenia - niech spróbuje
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nawet jeśli nie masz nic do stracenia" - spróbuj
a jeżeli mam coś do stracenia ? - próbować czy nie ?
próbować czy nie próbować ? - same wątpliwości

a koza ? - może spróbować ?
koza nie ma nic do stracenia - niech spróbuje

To jest adresowane głównie do kóz, głupich kóz chciałoby się dodać, ale nie ma co obrażać biednych i niczemu niewinnych zwierząt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...