Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Włoskie specjały - co preferujecie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#21 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4166 postów
  • Na forum od: 01.2017
1861
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 27 maj 2020 - 21:44

Uwielbiam cappuccino, pizzę jak u mamy i do tego majonez, nasz, narodowy, kielecki.

Załączone miniatury

• IMG_20200527_224320.jpg

• dyplom podziękował za tę wiadomość

#22 Jack Danielsky

Jack Danielsky

Użytkownik

• PipPip
  • 128 postów
  • Na forum od: 01.2015
103
  • Umiejętności: 1

Napisano 27 maj 2020 - 21:49

wow. ale temat, kocham włoskie papu .. !!

dobrą pizzę trafiało się w wielu miejscach, spaghetti też, ale to kojarzy mi się głównie z nartami, najlepsze wspomnienia to jednak z turystyki letnio/jesiennej ..

z Rzymu pamiętam świeżutkie ciabatty, z pomidorem i prosciutto, robione przy nas na straganie na Campo di Fiori,  i stek na kamieniu w malutkiej restauracji w starej Trastevere .. i lody z Old Bridge'a pod murami Watykanu .. 

najlepsze owoce morza jakie kiedykolwiek jadłem to z kolei knajpa na targu rybnym w Katanii, coś niesamowitego

no i serek ricotta z miodem i bułą na śniadanie, prosto spod lady z rodzinnego spożywczaka

ech rozmarzyłem się w kwarantannie, chciałaby dusza do raju  :) 

#23 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4166 postów
1861
  • Łódź/Wrocław

Napisano 27 maj 2020 - 22:04

wow. ale temat, kocham włoskie papu .. !!

dobrą pizzę trafiało się w wielu miejscach, spaghetti też, ale to kojarzy mi się głównie z nartami, najlepsze wspomnienia to jednak z turystyki letnio/jesiennej ..
  z Rzymu pamiętam świeżutkie ciabatty, z pomidorem i prosciutto, robione przy nas na straganie na Campo di Fiori,  i stek na kamieniu w malutkiej restauracji w starej Trastevere .. i lody z Old Bridge'a pod murami Watykanu .. 
najlepsze owoce morza jakie kiedykolwiek jadłem to z kolei knajpa na targu rybnym w Katanii, coś niesamowitego
no i serek ricotta z miodem i bułą na śniadanie, prosto spod lady z rodzinnego spożywczaka

ech rozmarzyłem się w kwarantannie, chciałaby dusza do raju  :) 

Z Katanii Etna i Gorges of Alcantara. Pizza na mieście pycha. Fakt.

Neapol. Pizza za tyle ile mieliśmy. Komunikat na ścianie pizzerii - my też mamy broń. W spożywczym zgrzewka wody w cenie butelki. Ale niech pan tak nie obnosi się tym aparatem, schować go trzeba. Potem jak zjeżdżaliśmy stromo i wąsko autem - pani otworzyła okno i walnęła nam w dach tłumacząc że to ślepa uliczka. Jadąc obok targu rybnego próbowano nam coś sprzedać przez otwarte okno. Ot uroki...

#24 Jack Danielsky

Jack Danielsky

Użytkownik

• PipPip
  • 128 postów
  • Na forum od: 01.2015
103
  • Umiejętności: 1

Napisano 27 maj 2020 - 22:12

Z Katanii Etna i Gorges of Alcantara. Pizza na mieście pycha. Fakt.

Neapol. Pizza za tyle ile mieliśmy. Komunikat na ścianie pizzerii - my też mamy broń. W spożywczym zgrzewka wody w cenie butelki. Ale niech pan tak nie obnosi się tym aparatem, schować go trzeba. Potem jak zjeżdżaliśmy stromo i wąsko autem - pani otworzyła okno i walnęła nam w dach tłumacząc że to ślepa uliczka. Jadąc obok targu rybnego próbowano nam coś sprzedać przez otwarte okno. Ot uroki...

i właśnie te smaczki są tam najlepsze ..  :)  no i chyba zaraz zacznę szukać lotów na południe :D 

a może jakiś domek do remontu w Taorminie .. ? hmmmm 

• sstar podziękował za tę wiadomość

#25 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4166 postów
1861
  • Łódź/Wrocław

Napisano 27 maj 2020 - 22:19

i właśnie te smaczki są tam najlepsze .. :) no i chyba zaraz zacznę szukać lotów na południe :D

a może jakiś domek do remontu w Taorminie .. ? hmmmm

Taorminy nie wspominałem. Niby komercja. Coś tam zjadłem i wypiłem na gorze. Kelner dał mi podłe miejsce bo solo. Potem zjechałem na dół kolejka. Wyplynałem wpław trochę przydaleko aby zobaczyć co poza zatoką widać. Etna wybuchnęła miesiąc później my kartkę od siarki podpalalismy. Z buta, ale nad sam krater nie wszedłem bo dwa kroki do góry i jeden w dół obsuw, no i mnie odwiedli. Skala ostra. Znaczy te piargi. W Alcantarze się skapalem. Na progu w gumiakach po pachy. Zimna.
Ps kumpel trochę fotek natrzaskal więc podlinkuje moze
http://sstarwines.pl/wino15935

#26 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 746 postów
  • Na forum od: 12.2018
1414
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 28 maj 2020 - 10:06

Taorminy nie wspominałem. Niby komercja. Coś tam zjadłem i wypiłem na gorze. Kelner dał mi podłe miejsce bo solo. Potem zjechałem na dół kolejka. Wyplynałem wpław trochę przydaleko aby zobaczyć co poza zatoką widać. Etna wybuchnęła miesiąc później my kartkę od siarki podpalalismy. Z buta, ale nad sam krater nie wszedłem bo dwa kroki do góry i jeden w dół obsuw, no i mnie odwiedli. Skala ostra. Znaczy te piargi. W Alcantarze się skapalem. Na progu w gumiakach po pachy. Zimna.
Ps kumpel trochę fotek natrzaskal więc podlinkuje moze
http://sstarwines.pl/wino15935

Sycylia, wspomnie dawnych czasów i lekka zapyziałej Polski. Te małe knajpki z ceratami na stołach :) Komercja pod turystę i bieda. Kontrasty. A byliscie  w Monreale i oglądaliście Krypty? albo stara pralnię w Cefalu? Niesamowity klimat

#27 Joanna Sm

Joanna Sm

Użytkownik

• PipPipPip
  • 394 postów
759
  • Umiejętności: 6

Napisano 28 maj 2020 - 19:37

....w Livigno i włoskie specjały / Foty z 01.2020 Bormio-Livigno-Madesimo

Co Ty tutaj piłeś? Widzę cafe americano na jednym zdjęciu-włoski specjał powiadasz???
https://m.youtube.co...h?v=30HsgKTkQ68

Ja tylko espresso, no a Americano to już nie to samo!

https://m.youtube.co...h?v=ly_Ub9Lytk0

#28 darku

darku

Nowy użytkownik

• Pip
  • 49 postów
  • Na forum od: 11.2009
142
  • Umiejętności: 8
  • Bełchatów

Napisano 29 maj 2020 - 06:54

Co Ty tutaj piłeś? Widzę cafe americano na jednym zdjęciu-włoski specjał powiadasz???
https://m.youtube.co...h?v=30HsgKTkQ68

Espresso (ponad La Gazzetta dello Sport) - włoski specjał - powiadam!

#29 darku

darku

Nowy użytkownik

• Pip
  • 49 postów
142
  • Bełchatów

Napisano 29 maj 2020 - 08:35

Ja tylko espresso, no a Americano to już nie to samo!

Niech będzie! Porannie, wspomnieniowo o Amalfi, z polskim, wedlowskim akcentem.

Załączone miniatury

• IMG_4231.jpg

#30 RyM

RyM

Użytkownik

• Pip
  • 82 postów
  • Na forum od: 04.2010
17
  • Białystok

Napisano 29 maj 2020 - 08:40

Niech będzie! Porannie, wspomnieniowo o Amalfi, z polskim, wedlowskim akcentem.

Ja preferuje wszystko osobno wisienka,czekolada i alkohol ,wszystko razem to cieżko

• darku podziękował za tę wiadomość

#31 RyM

RyM

Użytkownik

• Pip
  • 82 postów
  • Na forum od: 04.2010
17
  • Białystok

Napisano 29 maj 2020 - 15:35

a włosi coś też z polski lubią

https://tvn24.pl/pol...co-polo-4596920

• darku podziękował za tę wiadomość

#32 darku

darku

Nowy użytkownik

• Pip
  • 49 postów
142
  • Bełchatów

Napisano 29 maj 2020 - 17:25

"Doświadczyliśmy dużo gościnności, zwłaszcza po półlitrowej butelce wódki...albo litrowej" :D 

#33 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4166 postów
1861
  • Łódź/Wrocław

Napisano 29 maj 2020 - 17:35

Kiedyś na plaży Polak bratał się z Włochem oferując mu szklankę wódki. Sam na raz, a tu Włoch zaczął degustować sącząc niby wino.

#34 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14339 postów
  • Na forum od: 11.2007
9263
  • Warszawa

Napisano 29 maj 2020 - 19:20

Kiedyś na plaży Polak bratał się z Włochem oferując mu szklankę wódki. Sam na raz, a tu Włoch zaczął degustować sącząc niby wino.

Cześć

Wódki w ten sposób pic się nie powinno. Te "rytuały" - wódka tylko zmrożona, zapojka, żeby była oleista itd. - to wynik podłej jakości tego alkoholu przez wiele lat oraz pewnych powielanych przez nieświadomych mitów.

Pozdrowienia

#35 mlodzio

mlodzio

Użytkownik

• PipPipPip
  • 634 postów
  • Na forum od: 11.2011
659
  • Umiejętności: 6
  • Siedlce (Mazowieckie)

Napisano 29 maj 2020 - 22:27

a w Krużewnikach byli ? - coś jedli, coś pili ???

Pozdrawiam -Włodek

#36 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4166 postów
1861
  • Łódź/Wrocław

Napisano 30 maj 2020 - 06:35

a w Krużewnikach byli ? - coś jedli, coś pili ???

Dobre. Próbowałem już rzekę zawracać majonezem kieleckim i pizzą jak u mamy, ale poległem.

#37 Tata_Asi

Tata_Asi

Nowy użytkownik

• Pip
  • 92 postów
  • Na forum od: 12.2011
84
  • Warszawa

Napisano 30 maj 2020 - 06:52

Cześć
Wódki w ten sposób pic się nie powinno. Te "rytuały" - wódka tylko zmrożona, zapojka, żeby była oleista itd. - to wynik podłej jakości tego alkoholu przez wiele lat oraz pewnych powielanych przez nieświadomych mitów.
Pozdrowienia

Dziękuję za zwrócenie uwagi i wyjaśnienie powodów dlaczego mocniejszych trunków nie należy pić "na raz". Z jednej strony odkrywcze. Z drugiej w sposób naturalny ze znajomymi sami do tego doszliśmy. Szczególnie jeśli chodzi o smakowanie różnego rodzaju wyrobów domowych, które nam, jako budowlańcom, zdarza się otrzymywać.

https://www.fakt.pl/...dke/1z0vx13.amp

#38 darku

darku

Nowy użytkownik

• Pip
  • 49 postów
142
  • Bełchatów

Napisano 30 maj 2020 - 14:01

Dziękuję za zwrócenie uwagi i wyjaśnienie powodów dlaczego mocniejszych trunków nie należy pić "na raz". Z jednej strony odkrywcze. Z drugiej w sposób naturalny ze znajomymi sami do tego doszliśmy. Szczególnie jeśli chodzi o smakowanie różnego rodzaju wyrobów domowych, które nam, jako budowlańcom, zdarza się otrzymywać.

Panowie nie chcę być niegrzeczny, a i dzisiaj przy sobocie, szwagier może coś postawić, ale pragnę przypomnieć, że mówimy o włoskich specjałach. Chyba, że chodziło Wam o grappę?! ;) :D 

#39 Chertan

Chertan

Użytkownik

• PipPip
  • 295 postów
  • Na forum od: 02.2017
397

Napisano 30 maj 2020 - 14:07

W kwestii alkoholu mocnego to chyba wszyscy znają brandy Stock, to też włoszczyzna. Natomiast na zdjęciu kupiona przypadkiem we Włoszech inna brandy, całkiem fajna, o ziołowym posmaku. W towarzystwie innej włoszczyzny o mniejszych procentach. Dołączona grafika

#40 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4166 postów
1861
  • Łódź/Wrocław

Napisano 30 maj 2020 - 20:19

Jak już jesteśmy przy wódce:

"Zawsze i właściwie we wszystkich dziedzinach byłem outsiderem. Np. jakieś 80 procent wódki sam wypiłem w życiu. Ja uwielbiałem sam!" Jerzy Pilch 
"Można zakochać się w kobiecie, która nie lubi książek? Można, ale po co? Kto przy zdrowych zmysłach zakochuje się w kobiecie, która nie lubi książek?" Jerzy Pilch.