Skocz do zawartości

Katowicki trojkat bermudzki


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

Czytalem o ostaniej strzelaninie w tym trojkacie : ciekawe: okazuje sie, ze w Pl mozna legalnie I bez zezwol;enia posiadac bron czarnoprochowa, wlaczajac wielostrzalowe rewolwery (nie wiem czy sa pistolety na taka amunicje).

Moze ktos mnie oswietli, co bylo podstawa takiego zarzadzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem o ostaniej strzelaninie w tym trojkacie : ciekawe: okazuje sie, ze w Pl mozna legalnie I bez zezwol;enia posiadac bron czarnoprochowa, wlaczajac wielostrzalowe rewolwery (nie wiem czy sa pistolety na taka amunicje).

Moze ktos mnie oswietli, co bylo podstawa takiego zarzadzenia?

Jest paradoks. Czarnoprochowca można mieć bez zezwolenia w tym rewolwery. Owszem jest kilka pistoletów dwustrzałowych w PL nie widziałem takiej oferty. Natomiast broń gazowa i hukowa podlega posiadania zezwolenia tak samo jak na broń ostrą. Podstawy prawnej nie znam, choć posiadam i strzelam (wyłącznie na strzelnicy). Kiedyś w polsce trzeba było mieć pozwolenie na broń pneumatyczną oraz pozwolenie z Milicji po okazaniu pozwolenia na broń na zakup amunicji. Diabolo kupowało się w sklepach Jedności Łowieckiej, lub szmuglowało z Czechosłowacji gdzie były dostępne w każdym sklepie sportowym. Niestety takie jest życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://prawo.sejm.go...D19990549Lj.pdf

Art. 11, pkt 10)
Na mocy znowelizowanej w 2011 r. ustawy o broni i amunicji każdy pełnoletni Polak może kupić broń czarnoprochową wyprodukowaną przed 1885 r. lub jej replikę bez żadnych formalności. Wystarczy okazać sprzedawcy dowód osobisty jako poświadczenie pełnoletności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że w kwestii bespieczenstwa to miasto się cofnęło o jakieś 20 lat. Strzelaniny, dziś wyłowiono na dolinie trzech stawów zwłoki, to już drugie zwłoki w tym miejscu w ciągu miesiąca. W niedzielę w nocy okradli mi samochód służbowy, strat na jakieś 10 tysięcy, mnóstwo narzędzi i elektronarzędzi, kupę rzeczy całkowicie nieprzydatnych laikowi, zabrali nawet stare brudne ubranie robocze i przeterminowany kask. Mojej siostrze ukradli rowery z klatki schodowej. A tymczasem policja i straż miejska wlepiają mandaty za maseczki, patrolują galerie handlowe i ogródki i pilnują żeby nikt nie rozpalił grila. Właścicielka sklepiku osiedlowego mówi, że wypakowywala towar z samochodu i w międzyczasie zdążyli ukraść jej skrzynkę piwa i kurtkę. Co to za kraj?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://prawo.sejm.go...D19990549Lj.pdf

Art. 11, pkt 10)
Na mocy znowelizowanej w 2011 r. ustawy o broni i amunicji każdy pełnoletni Polak może kupić broń czarnoprochową wyprodukowaną przed 1885 r. lub jej replikę bez żadnych formalności. Wystarczy okazać sprzedawcy dowód osobisty jako poświadczenie pełnoletności.

Gdzie mogę nabyć armatę, lub moździerz z amunicją i zapasem prochu ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że w kwestii bespieczenstwa to miasto się cofnęło o jakieś 20 lat. Strzelaniny, dziś wyłowiono na dolinie trzech stawów zwłoki, to już drugie zwłoki w tym miejscu w ciągu miesiąca. W niedzielę w nocy okradli mi samochód służbowy, strat na jakieś 10 tysięcy, mnóstwo narzędzi i elektronarzędzi, kupę rzeczy całkowicie nieprzydatnych laikowi, zabrali nawet stare brudne ubranie robocze i przeterminowany kask. Mojej siostrze ukradli rowery z klatki schodowej. A tymczasem policja i straż miejska wlepiają mandaty za maseczki, patrolują galerie handlowe i ogródki i pilnują żeby nikt nie rozpalił grila. Właścicielka sklepiku osiedlowego mówi, że wypakowywala towar z samochodu i w międzyczasie zdążyli ukraść jej skrzynkę piwa i kurtkę. Co to za kraj?

Bzdury. Opowiadasz. Jak byś napisał więcej niż 30 włamów do samochodów, kilka sklepów, że trzy lub cztery 10 siony, 15 bryk na dobę to bym się przejął
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://prawo.sejm.go...D19990549Lj.pdf

Art. 11, pkt 10)
Na mocy znowelizowanej w 2011 r. ustawy o broni i amunicji każdy pełnoletni Polak może kupić broń czarnoprochową wyprodukowaną przed 1885 r. lub jej replikę bez żadnych formalności. Wystarczy okazać sprzedawcy dowód osobisty jako poświadczenie pełnoletności.

jak rówmież "urządzenia pneumatyczne"  (celowo nie pisze broń, bo ta podlega pozwoleniom i rejestracji) o energii strzału mniejszej niż 16J. Czyli dość solidne wiatrowki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury. Opowiadasz. Jak byś napisał więcej niż 30 włamów do samochodów, kilka sklepów, że trzy lub cztery 10 siony, 15 bryk na dobę to bym się przejął


A skąd według Ciebie mam wiedzieć ile jest włamów? Włamali się do mojego samochodu, to wystarczy żebym poczuł się poszkodowany, moja siostrę też okradli, znajomym rok temu włamali się do domu. Jak dla mnie obcięcie dłoni i to publiczne byłoby odpowiednią karą. Człowiek ciężko pracuje, płaci podatki, naraża zdrowie, a często i życie w pracy, odpowiada za maszyny warte grubą kasę,czesto wstaje po nocach, a taka kanalia zabierze bo mu się wysilać nie chce. Sprzeda to na złom, albo gdzieś za grosze. W tym momencie to Ty piszesz bzdury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury. Opowiadasz. Jak byś napisał więcej niż 30 włamów do samochodów, kilka sklepów, że trzy lub cztery 10 siony, 15 bryk na dobę to bym się przejął

Rozumiem, że masz szczegółowe dane na temat przestępczości w Katowicach....

Ja mogę powiedzieć z lokalnego podwórka..czyli Rybnik...w ostatnim czasie moim zdaniem drastycznie spadł poziom bezpieczeństwa w tym mieście, dużym problemem są pobicia, co chwilę lokalny portal wrzuca informację lub publikuje zdjęcia szukając sprawców...(może teraz jest spokojniej przez COVID)

Jakiś czas temu było nawet spotkanie z władzami miasta między innymi w tej sprawie i się okazało, że miasto zaproponowało policjantom 30zł brutto za godzinę patrolu w weekendy w nocy....więc chyba nie muszę tłumaczyć, że policjanci nie walili drzwiami i oknami ;)

A tak swoją drogą to obecny stan przepowiedział kiedyś policjant ,któremu zgłaszałem (jakieś 10 lat temu włamanie do mojego samochodu). Pan śledczy wyglądał jak typowy Sebiks w dodatku urody cygańskiej ;)...i jak to stwierdził w swoim dość długim monologu na temat stanu policji ....że on za chwilę idzie na emeryturę i proszę poczekać kilka lat jak reszta takich jak ja odejdzie...bo Ci nowo przyjęci to same pizdy (cytuję) które jak idą na patrol to się własnego cienia boją więc zobaczy Pan co się będzie działo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz szczegółowe dane na temat przestępczości w Katowicach....

Ja mogę powiedzieć z lokalnego podwórka..czyli Rybnik...w ostatnim czasie moim zdaniem drastycznie spadł poziom bezpieczeństwa w tym mieście, dużym problemem są pobicia, co chwilę lokalny portal wrzuca informację lub publikuje zdjęcia szukając sprawców...(może teraz jest spokojniej przez COVID)

Jakiś czas temu było nawet spotkanie z władzami miasta między innymi w tej sprawie i się okazało, że miasto zaproponowało policjantom 30zł brutto za godzinę patrolu w weekendy w nocy....więc chyba nie muszę tłumaczyć, że policjanci nie walili drzwiami i oknami ;)

A tak swoją drogą to obecny stan przepowiedział kiedyś policjant ,któremu zgłaszałem (jakieś 10 lat temu włamanie do mojego samochodu). Pan śledczy wyglądał jak typowy Sebiks w dodatku urody cygańskiej ;)...i jak to stwierdził w swoim dość długim monologu na temat stanu policji ....że on za chwilę idzie na emeryturę i proszę poczekać kilka lat jak reszta takich jak ja odejdzie...bo Ci nowo przyjęci to same pizdy (cytuję) które jak idą na patrol to się własnego cienia boją więc zobaczy Pan co się będzie działo...

 

 

No i miał rację.....Tak przy okazji - w imię czego mają się narażać? Zawsze istnieje zagrożenie że trafią na sprawniejszego, a zycie jedno. A jak strzeli to go posadzą.... Chociaż młodzieżowcy z posterunku w Boguszowicach znaleźli mój skradziony rower i nawet przywieźli do domu (nie mam znajomości na policji). Chciało im się sprawdzić lombard, kilka melin, i pójść  skutecznie śladem 3 kolejnych transakcji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to tylko jednostkowe podejście, a nie całej policji.

Wiesz jak to jest z tą nadzieją, a głupi nie jesteś.
Ale dawno temu opisałem tu historię mojego szwagra, który mieszka w Irlandii i pewnego dnia urwał się z nim kontakt. Policja po upływie miesiąca od zgłoszenia zaginiecia zadzwoniła, że sprawdziła lotnisko i szwagier faktycznie wyleciał z Polski. Czyli potwierdzili nam to, co my im powiedzieliśmy w trakcie składania zeznań.
Znaleźliśmy go przy pomocy pana z konsulatu i wielu telefonów. Nam jednak trudno było uzyskać pewne informacje, które policja mogła dostać bez problemów.
Odpowiedź użytkownika Adam WIDUCH była taka sama jak w tym wątku, dowiedziałem się, że piszę bzdury...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej niesłychane, że policji się udało.
Mojej szwagierce skradziono audi 2 lata temu... pomogło ogłoszenie na Facebook’u.
Ciekawe, że policja przesłuchiwała szwagierkę na okoliczność znalezienia własnego samochodu.... stał na osiedlowym parkingu, w dalekim kącie, na drugim końcu miasta. Pani z pieskiem zauważyła na osiedlowym spacerze i zgłosiła ... no ale wyróżniał się dwukolorową czekoladową tapicerką. A podobno zauważyła FB ogłoszenie pracując jako sekretarka u prawnika zajmującego się kradzieżami.

Włoska mafia też jest bardzo skuteczna.
Jak kiedyś zostawiłam portfel wypchany kasą wysokości miesięcznego stypendium na budce telefonicznej w Perugii, (Włochy )w październiku to policja znalazła pusty portfel w kwietniu i oddała . I to był mój portfel!!!
Niestety miesięczne stypendium zniknęło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.że on za chwilę idzie na emeryturę i proszę poczekać kilka lat jak reszta takich jak ja odejdzie...bo Ci nowo przyjęci to same pizdy (cytuję) które jak idą na patrol to się własnego cienia boją więc zobaczy Pan co się będzie działo...

 

 

W UK policja, jest nawet tak szkolona.

Jak ktoś będzie odpowiadał na testy w stylu " chowam się i wzywam wsparcie" to zdobędzie 100% punktów.

 

Ja pamiętam, że niebezpiecznie to było w latach 90-tych. Jak w szkole mieliśmy konkretnego strażnika to dresy się bały i był względny spokój (mimo, że w kilku dali by mu radę). Jak później przyszła "pizda" to na łączniku zrobił się bajzel. Jak coś się działo, to strażnik szedł w drugą stronę. Nie muszę wspominać, że kradzieże, wymuszenia i  pobicia to był standard (na terenie szkoły!!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej niesłychane, że policji się udało.
Mojej szwagierce skradziono audi 2 lata temu... pomogło ogłoszenie na Facebook’u.
Ciekawe, że policja przesłuchiwała szwagierkę na okoliczność znalezienia własnego samochodu.... stał na osiedlowym parkingu, w dalekim kącie, na drugim końcu miasta. Pani z pieskiem zauważyła na osiedlowym spacerze i zgłosiła ... no ale wyróżniał się dwukolorową czekoladową tapicerką. A podobno zauważyła FB ogłoszenie pracując jako sekretarka u prawnika zajmującego się kradzieżami.

Włoska mafia też jest bardzo skuteczna.
Jak kiedyś zostawiłam portfel wypchany kasą wysokości miesięcznego stypendium na budce telefonicznej w Perugii, (Włochy )w październiku to policja znalazła pusty portfel w kwietniu i oddała . I to był mój portfel!!!
Niestety miesięczne stypendium zniknęło.

a ja pamietam co innego , bo na swiezo:

kolega z grupy Mtbk zgubil smart watch w czasie jazdy

 

1/ osoba, ktora to znalazla na szczescie znala sie troche

2/ wyczaila numer telefonu kolegi 

3/ po 24h specjalnie przyjechala do Niego i oddala mu smart watch….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...