Skocz do zawartości

Co sądzicie o tym...


Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przymierzyć takie Scarpa Maestrale rs i sprawdzić jak pasują do nogi. Wiązania to pewnie będzie atk. Narta nie wiadomo w sumie jaka. Twoja narta skiturowa waży nie aż tak dużo mniej od mojej mantry chyba. Może zobaczę coś jeszcze lżejszego aby nie mieć dwóch podobnych nart.

Zaufaj, budowa i waga tych dwóch nart jest znacząco inna. To jest duuuuza różnica.
BMT jest karbonowa, mantra to titanal.
Podobna jest geometria, ale to jest zaleta. Jak Ci pasuje mantra to się tak samo dobrze odnajdziesz na Bmt.

Przeczytaj mój post z 13:58.
Najpierw wybierz narty i wiązania (tak mniej więcej, głównie chodzi o rodzaj, kategorie ), a do tego dopiero można dobierać buty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie


Bo z wyboru to nie ma sensu. Bierzesz sprzęt dedykowany. Natomiast z przypadku, ludzie jeżdżą poza trasą na każdym sprzęcie.


Kiedyś chodzono tylko z buta i turystyka narciarska jakoś istniała.
W Tatrach, jak jest stromo, to prawie zawsze idziesz wąskim źlebem, więc z buta jest całkiem elegancko.
Na szerokich alepjskich stokach, pewnie nie jest to popularne, co nie znaczy, że niemożliwe.


Sporo bzdur, już się nie chce tego prostować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Poprawka Wujocie.

Na skitourowej narcie zwieziesz się wszędzie - bo do tego jest przeznaczona. Nie chodzi o skręt cięty czy inny.

Pozdrowienia

 

Być może ja się zwiozę, ale widziałem ludzi na takim sprzęcie, którzy jak sądzę wyprzedzają tu wszystkich (no powiedzmy bez Ciebie) forumowiczów. I to była prawdziwa jazda, więc z tą zwózką to uważaj bo niewiele widziałeś.

W ogóle to pochwal się swoimi skiturowymi wyprawami bo szkoda byłoby wiedzy takiego eksperta nie wykorzystać.

 

Ale moja pula czytania idiotyzmów jednak się skończyła i też dodam Cię do listy.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ja się zwiozę, ale widziałem ludzi na takim sprzęcie, którzy jak sądzę wyprzedzają tu wszystkich (no powiedzmy bez Ciebie) forumowiczów. I to była prawdziwa jazda, więc z tą zwózką to uważaj bo niewiele widziałeś.

W ogóle to pochwal się swoimi skiturowymi wyprawami bo szkoda byłoby wiedzy takiego eksperta nie wykorzystać.

 

Ale moja pula czytania idiotyzmów jednak się skończyła i też dodam Cię do listy.

 

Pozdro

Wiesiek

Cześć

Chyba się lekko zagalopowałeś. Sugerujesz, że jakakolwiek narta skitourowa jest w stanie być porównywalna z porządna nartą zjazdową?

Nie jestem skituorowcem. Podchodzenie nas nartach mnie nudzi, natomiast miałem okazję zjechać parę razy w różnych warunkach i sam wiesz, że w dobrych warunkach się jedzie a w słabszych raczej zwozi. Gdy te warunki są dobre narta skitourowa nie ogarnie zjazdu choćby jeździć był znakomity. Nie ta dynamika, nie te możliwości, więc nie pisz pierdół.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chyba się lekko zagalopowałeś. Sugerujesz, że jakakolwiek narta skitourowa jest w stanie być porównywalna z porządna nartą zjazdową?

Nie jestem skituorowcem. Podchodzenie nas nartach mnie nudzi, natomiast miałem okazję zjechać parę razy w różnych warunkach i sam wiesz, że w dobrych warunkach się jedzie a w słabszych raczej zwozi. Gdy te warunki są dobre narta skitourowa nie ogarnie zjazdu choćby jeździć był znakomity. Nie ta dynamika, nie te możliwości, więc nie pisz pierdół.

Pozdrowienia

Freeride, sorry troche nie na temat, ale pewno pojechalby zgrabnie na skiturowej:

https://www.fall-lin...reeride-skiers/

https://www.speck-sp...3368983316.html

https://blisterrevie...tt-scrapper-115

https://www.fall-lin...reeride-skiers/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chyba się lekko zagalopowałeś. Sugerujesz, że jakakolwiek narta skitourowa jest w stanie być porównywalna z porządna nartą zjazdową?

Nie jestem skituorowcem. Podchodzenie nas nartach mnie nudzi, natomiast miałem okazję zjechać parę razy w różnych warunkach i sam wiesz, że w dobrych warunkach się jedzie a w słabszych raczej zwozi. Gdy te warunki są dobre narta skitourowa nie ogarnie zjazdu choćby jeździć był znakomity. Nie ta dynamika, nie te możliwości, więc nie pisz pierdół.

Pozdrowienia

 

ogarnie,

są narty skiturowe do zwożenia i są dobre narty skiturowe, wystarczająco dobre,

nie wiem na podstawie czego piszesz swoje pierdoły? bo sam przyznajesz że nie na podstawie doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada Piotra dobra (i ta w kwestii Mantr i ta ostatnia). Też bym na tym nie budował zestawu do podchodzenia. 

 

Masz poważny dylemat do rozważenia czy iść w klasyczny skitur czy w freetour. Pierwsze to zestaw do podchodzenia na lekkich butach, bardzo lekkich wiązaniach i niewielkiej narcie. Ten drugi pod bardzo dobrą jazdę i w miarę wygodne podejście. Oznacza zdecydowanie solidniejsze buty, trochę silniejsze wiązanie i trochę większą nartę. Pierwsze pod kątem >1500 m vertical a drugie powiedzmy do 1000 m. To drugie oznacza, że korzystasz z wyciągów ile się da a dochodzisz czasem w odleglejsze miejsca do zjazdu.

 

Ja mam te dwa zestawy i nic więcej. (po prawdzie to mam ale ich nie używam)

 

Pozdro

Wiesiek

Na poczatku sie obruszylem  (bo kto krytykuje moja ulubiona Mantre?) - ale po przeczytaniu calosci - popieram - ja mam Mantra Werks do podchodzenia, ale moim golem nie sa klasyczne skitour'y : moim jest Freetour - podchodze, jak mam dobry cel w sensie zjazdu wzlebach itp. Jakosc typowe skitour'y nigdy mnie nie ciagnely. Troche probowalem, nie lubie z zasady "wydmuszek " (chociaz domyslam sie, jak istotne jest oszczedzanie kazdego kilograma w skitour) - tak, ze w sumie stanelo na sprzecie zdecydowanie nie lekkim, ale lekkim dostatecznie do podejsc powiedzmy 2-3 h (najdluzsze 5h), ale tez solidnym , zapewniajacym dobra robote w najgorszych warunkach….

 

Jezeli Bartek ma te Mantry i chce sprobowac, moze niech sprobuje wklepac jakies wiazania AT i faktycznie zobaczyc , jak mu sie podoba...

 

To tak samo, gdy ktos mnie pyta o mtbk - mowie mu: jezeli nic nie wiesz, kup albo dobry uzywany rower, albo solidny, ale w miare tani , nowy i zobacz - polubisz - na pewno zmienisz, nie polubisz - stracisz stos malo forsy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...