Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

narty - nasze śmieszne historie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

#101 kaka61

kaka61

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
  • Na forum od: 11.2009
60
  • Umiejętności: 7
  • Dzierżoniów

Napisano 24 kwiecień 2020 - 14:07

Teraz po wspomnieniu Mitka sobie coś przypomniałem.

W 1994 roku byłem pierwszy raz w Alpach - konkretnie Kaprun/Zell am See. Udało mi się nawet znaleźć historyczny karnet z tamtego wyjazdu:

attachicon.gifskipass.jpg

Miałem wówczas 15 lat. Mieszkaliśmy w miejscowości Niedersill, w której znajduje się naturalny (śniegowy) tor saneczkowy. 

Pewnego wieczora na tym torze organizowane były (o ile dobrze zrozumiałem) mistrzostwa powiatu lub landu w saneczkarstwie. Pełna profeska - sztuczne oświetlenie, zabezpieczenie medyczne na każdym zakręcie toru, drewniane bandy, siatki zabezpieczające, na mecie mnóstwo oficjeli, kapela tyrolska (a raczej salzburgska :) )

Zawodnicy poubierani w gumy, buty z kolcami i kaski.

Ja i osiemnastoletni syn sąsiadów w jeansach i adidasach...

Wpłaciliśmy wpisowe, wdrapaliśmy się na górę a potem... poniosła nas ułańska fantazja (startowaliśmy w dwójkach).

Efekt niżej :D :

attachicon.gifmedal.jpg

Do dzisiaj nie wiem jak to się stało (może jakiś błąd fotokomórki :) ), ale to mój jedyny medal za osiągnięcia sportowe. 

ma może to medal za dotarcie do mety we dwójkę na tych samych saneczkach ?

#102 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1558 postów
  • Na forum od: 02.2007
1423
  • Wrocław

Napisano 24 kwiecień 2020 - 14:14

ma może to medal za dotarcie do mety we dwójkę na tych samych saneczkach ?

Hmmm... Było normalne podium, dyplomy i medale. Nie było kategorii open. Obok mnie i Piotrka - na innych stopniach podium - stali zawodnicy wprawdzie młodsi od nas (na około 12-13 lat), ale ubrani w gumy. Startowało wówczas wielu Polaków (byliśmy tam w 2 autokary czyli około 80 osób ) , ale nikt inny nie stanął na podium. Poza medalami i dyplomami dostaliśmy też nagrody rzeczowe - bony do sklepu sportowego.

Jeżeli to była niepowiązana z wynikiem czasowym czysta kurtuazja to i tak bardzo miło ze strony organizatorów. 

#103 kaka61

kaka61

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
  • Na forum od: 11.2009
60
  • Dzierżoniów

Napisano 24 kwiecień 2020 - 14:25

Hmmm... Było normalne podium, dyplomy i medale. Nie było kategorii open. Obok mnie i Piotrka - na innych stopniach podium - stali zawodnicy wprawdzie młodsi od nas (na około 12-13 lat), ale ubrani w gumy. Startowało wówczas wielu Polaków (byliśmy tam w 2 autokary czyli około 80 osób ) , ale nikt inny nie stanął na podium. Poza medalami i dyplomami dostaliśmy też nagrody rzeczowe - bony do sklepu sportowego.

Jeżeli to była niepowiązana z wynikiem czasowym czysta kurtuazja to i tak bardzo miło ze strony organizatorów. 

ale to był żart - ta moja wątpliwość.

Sorry że zasiała wątpliwości w twojej pamięci..

gratulacje za odwagę

• sese podziękował za tę wiadomość

#104 mario33

mario33

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 171 postów
  • Na forum od: 01.2009
111
  • Umiejętności: 5

Napisano 24 kwiecień 2020 - 14:39

Pare lat temu, otwarcie sezonu na Maso Corto, 3 dni jazdy, w tym w jeden dzień zawody ze świetnymi nagrodami / m.inn tygodniowy pobyt w hotelu w Val di Sole/.

Maso Corto darzę estymą, bo tam byłem pierwszy raz na nartach poza Polską. Pamietam, że dostawałem straszliwe wciry na zjazdach od ukochanej małżonki, bo ona jeździła od dawna. W końcu kazała mi iść na łączkę, bo „ona tu jeździć przyjechała, a nie niańczyć balast”  :lol: .

Ja się straszliwie męczyłem w niedopasowanych butach (pamietam ból i drętwienie w stopach) i na nartach z gównolitu. Po dwóch dniach ciepnąlem blizzardami (do dziś mam irracjonalny uraz do firmy), wziąłem z wypożyczalni najtwardsze jakie były deski i dopiero coś mogłem zrobić z nimi. Po powrocie swoje narty oddałem za jakieś grosze, tak mi obrzydły.

• MajkaW podziękował za tę wiadomość