Skocz do zawartości

COVID 19 raczej nie rozejdzie się po kościach


bodex4

Rekomendowane odpowiedzi

Centra sprzedają, ponieważ pozyskanie krwi i przetworzenie na preparat kosztuje. A przetworzenie krwi w preparat (i jego przechowywanie) to całkiem skomplikowana praca.To nie jest tak, że przetaczasz krew dawcy bezpośrednio do biorcy. Od dawna już nie uzywa się krwi pełnej.

To Ty nie wiesz co się w Rosji dzieje????
Nie oglądałeś filmu:
„To the lakes”
:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój ojciec przeżył, dziś wypis. .Nie będę nikogo mordować. Ale i z foliarzami dyskutować też już nie będę.

Ja też się stęskniłam.
Teraz pionizacja
Za każdy dzień szpitala trzeba odrobić jakiś tydzień, żeby wrócić do normalnego życia.
Teraz dopiero to nie będziesz miał czasu!
U nas do szpitala biorą jak poniżej 94%.
Pozdrawiam
Foliarka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że kilka osób z forum jest pocovidowych. Jakie mieliście objawy i jak długo się utrzymywały?

Grypopodobne, mięśniobóle, ogólne osłabienie, gorączka 39 stopni przez trzy dni, bardzo silny ból gardła utrzymujący się przez tydzień, ucisk w mostku utrzymujący się do dziś trzy miesiące po przechorowaniu, utrzymujący się do dziś wędrujący ból w łopatkach przemieszczający się do mięśni międzyżebrowych z przodu i z boku, ból w nadgarstkach coś jak zespół cieśni, nadal się utrzymuje. Do tego utrata węchu po chyba czterech dniach, powrócił po dwóch tygodniach, o dziwo zmysłu smaku nie straciłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec przeżył, dziś wypis. Ale gdyby nie stare znajomości to kto wie jak by się to skończyło, bo zespół pogotowia nie zabrał go do szpitala tłumacząc że za dobry jest (z saturacją ponizej 90%).
Nie będę nikogo mordować. Ale i z foliarzami dyskutować też już nie będę.

Moja znajoma nie miała starych znajomości i niestety była ujemna. Zespół pogotowia 3-krotnie odmawiał zabrania do szpitala.

Zmarła w listopadzie.

Jakby była pozytywna, to być może by żyła.

Nadal będą dyskutować z tymi, którzy stworzyli absurdalny system nastawiony na leczenie tylko jednego schorzenia i z tymi, którzy tego systemu bronią, i z tymi, którym jest on na rękę (finansowo lub z innych powodów).

 

Zdrowia życzę dla taty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chory?

Grom wie, coś dziwnego wczoraj mnie "wzięło" po 18 zaczęły się bóle w zawiasach szczęki, troszkę w łopatkach, minimalne jakby ćmienie głowy i nagle temperatura 38...wziąłem 8 rutinoscorbinów, po 2 godzinach apap. Dziś rano wstałem i nic. Ani bóli, ani temperatury. Może wlazło i się czai  :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma nie miała starych znajomości i niestety była ujemna. Zespół pogotowia 3-krotnie odmawiał zabrania do szpitala. Zmarła w listopadzie. Jakby była pozytywna, to być może by żyła. Nadal będą dyskutować z tymi, którzy stworzyli absurdalny system nastawiony na leczenie tylko jednego schorzenia i z tymi, którzy tego systemu bronią, i z tymi, którym jest on na rękę (finansowo lub z innych powodów). Zdrowia życzę dla taty.

Jeśli sugerujesz że to, że mój ojciec żyje spowodowało śmierć Twojej znajomej, to nie znajduję odpowiednich słów żeby to podsumować. Z resztą... szkoda dyskutować. To nie wina medyków, że system był niewydolny przed epidemią, a to że pacjenci covidowi spowodowali jego przeciążenie świadczy tylko o tym jak duzo ich jest w porównaniu do jego możliwości. Idź do szpitala, przekonaj się jak to wygląda. Zobacz to na własne oczy. A pretensje miej do polityków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grypopodobne, mięśniobóle, ogólne osłabienie, gorączka 39 stopni przez trzy dni, bardzo silny ból gardła utrzymujący się przez tydzień, ucisk w mostku utrzymujący się do dziś trzy miesiące po przechorowaniu, utrzymujący się do dziś wędrujący ból w łopatkach przemieszczający się do mięśni międzyżebrowych z przodu i z boku, ból w nadgarstkach coś jak zespół cieśni, nadal się utrzymuje.

Straszne gówno. Płuca i serce badałeś? Ten ucisk w mostku to zapewne wiesz jaka może być przyczyna. Pewnie nie, ale lepiej sprawdzić. Pisałem już o przypadku znajomej siostry, pielęgniarki z Belgii. 34 lata, szczupła, bez innych chorób. Przeszła Covid średnio, coś tak jak Ty, w kwietniu. Do dziś czuje dziwne bóle w płucach, takie właśnie wędrujące. Badała płuca, ale nic specjalnego nie widać. Wciąż słabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne gówno. Płuca i serce badałeś? Ten ucisk w mostku to zapewne wiesz jaka może być przyczyna. Pewnie nie, ale lepiej sprawdzić. Pisałem już o przypadku znajomej siostry, pielęgniarki z Belgii. 34 lata, szczupła, bez innych chorób. Przeszła Covid średnio, coś tak jak Ty, w kwietniu. Do dziś czuje dziwne bóle w płucach, takie właśnie wędrujące. Badała płuca, ale nic specjalnego nie widać. Wciąż słabawa.

Przed oddaniem krwi na osocze, pani doktor mnie osłuchała i oznajmiła, że w płucach nic niepokojącego nie wyczuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że kilka osób z forum jest pocovidowych. Jakie mieliście objawy i jak długo się utrzymywały?

W moim przypadku były to objawy jak przy lekkim przeziębieniu,katar , kichanie i temperatura 37,5 oraz łagodny ból głowy.
Dopiero utrata smaku i węchu skłoniła mnie do wykonania testu,po trzech dniach zmysły wróciły, nie odczuwałem żadnego osłabienia ale lekka gorączka pomiędzy 37...37,5
utrzymywała się prawie dwa tygodnie. Po 10 dniach od skończonej izolacji byłem kilka dni na nartach żadnego osłabienia ani innych skutków wirusa nie odczuwałem i tak jest do dzisiaj a minęło 2 miesiące od zakażenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie po pierwszej? u nas zalecają min 21 dni

17-21 dni

Wiemy... chipy już wysłały sygnał... czekaj, sprawdzimy downlink, włączam, czujesz swędzenie? ;-)

Źle Cię połączyło, bo mnie już swędzi !
:)
Ale druga dawka dopiero za dwa dni
Spodziewam się, że nie będę mogła podnieść kielicha za zdrowie koleżanki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...