Skocz do zawartości

COVID 19 raczej nie rozejdzie się po kościach


bodex4

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz to tym co zaopatrzyli się w kwiaty na sprzedaż (tak jak tydzień temu restauratorzy), ale czarni na tacę mogą zbierać

Co fakt, to fakt. Zdążyłem ich dziś wesprzeć, chryzantemy kupiłem, na grób postawiłem.

Ale tak w ogóle to makabra, a może masakra;-)

Kościołów ciągle nie zamknęli, a na mszach różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu decydowaly glownie wzgledy polityczne (ciezko w tym przypadku mowic o malej dymamice zmian) a nie epidemiologiczne ( to ile bedzie zakazen mozna bylo oszacowac wczesniej)...dlatego decyzja tak pozno

 

Duzi producenci kwiatów, pewnie też przekonali premiera żeby opóźnił ogłoszenie zakazów.

Teraz stracą tylko drobni sprzedawcy a nie koledzy królika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to akurat logiczne. Po prostu nie robi się testów a objawy grypowe traktuje się teraz jak COVID, co ma uzasadnienie epidemiologiczne. Potem już nikt nie robi testu i nie zmienia kwalifikacji choroby. Zachorowania na grypę zgłaszane w ubiegłych sezonach najczęściej nie są potwierdzone testami.

U nas cały czas się bada.... standard, a test zajmuje parę minut. Na Covid czasem czekamy 2-5 dni. Dostaliśmy 5 maszyn Abbott’a do 5- minutowych testów na Covid .... ale jeszcze nie zaczęliśmy używać.
Szpital akurat bada wszystko co może : grypaA/B, RSV, Covid, rhinovirus

https://flu.houstonmethodist.org/

Od końca sierpnia było tylko 16 przypadków grypy!!!
Również dużo mniej grypy na południowej półkuli ...

Na południu za to bardzo duży wzrost zachorowań na Covid.
Na granicy z Meksykiem w El Paso przez 2 tygodnie odnotowano10,000 nowych zakażeń i skończyły im się łóżka na intensywnej terapii
- najwiecej kontaktów zakaźnych w sklepach 37%
- restauracje 22.5%
- podróże do Meksyku- 17%
- spotkania rodzinne 10%
- kluby sportowe - 7.5%
- duże zgromadzenia -4%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas cały czas się bada.... standard, a test zajmuje parę minut. Na Covid czasem czekamy 2-5 dni. Dostaliśmy 5 maszyn Abbott’a do 5- minutowych testów na Covid .... ale jeszcze nie zaczęliśmy używać. Szpital akurat bada wszystko co może : grypaA/B, RSV, Covid, rhinovirus https://flu.houstonmethodist.org/ Od końca sierpnia było tylko 16 przypadków grypy!!! Również dużo mniej grypy na południowej półkuli ... Na południu za to bardzo duży wzrost zachorowań na Covid. Na granicy z Meksykiem w El Paso przez 2 tygodnie odnotowano10,000 nowych zakażeń i skończyły im się łóżka na intensywnej terapii - najwiecej kontaktów zakaźnych w sklepach 37% - restauracje 22.5% - podróże do Meksyku- 17% - spotkania rodzinne 10% - kluby sportowe - 7.5% - duże zgromadzenia -4%

U nas teraz większość testów jest chyba zlecana zdalnie, więc te osoby nawet nowe przychodzą do poradni, żeby taki szybki test na grypę zrobić. Plus sparaliżowało by to działania przychodni z uwagi na konieczność ubierania się co najmniej 2 osób i skażenia gabinetu przy masowym wykonywaniu. A i tak COVID dominuje i zachorowania i umysły. Nie wiem jak jest w szpitalach, popytam. Może mają aparaty multiplex. Jak oceniasz testy Abbotta? Czytałem charakterystykę i parametry diagnostyczne wyglądają nieźle. To już poważna firma i dziadostwa mam nadzieję nie wypuszczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Europa dalej nam zazdrości. Dziś kolejny rekord, a to tylko liczba tych przetestowanych. Ile osób przechodzi w domu chorobę bez testowania, nikt nie jest w stanie policzyć.

wielu, pomimo objawów zgodnych z objawami covid nawet nie zgłasza zachorowania, pracują zdalnie, izolują się i tyle. Nie zamierzają wpadać w urzędnicze tryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielu, pomimo objawów zgodnych z objawami covid nawet nie zgłasza zachorowania, pracują zdalnie, izolują się i tyle. Nie zamierzają wpadać w urzędnicze tryby

Wiem, dzwoniły dziś do mnie siostry i mama. Wszyscy mają podobne objawy do moich, ale szans na wizytę u lekarza żadnych, jedyna porada usłyszana podczas teleporady, to radzić sobie babcinymi sposobami. Nawet nikt ich nie kieruje na testy, bo na wynik teraz oczekuje się około 7 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden to jeszcze nie seria. Nawet dwóch to jeszcze nie seria.

Napisałeś, że ustały, kłamałes. Ten był jeden, ale komuś bardzo zagrażał. Chcesz kolejnego? Okoliczności śmierci Brunona Kwietnia dla wielu też wydają się niejasne. Kolejny niejaki „Łoli” 22/06/2020 „Śmierć we wrocławskim areszcie. Samobójstwo popełnił znany gangster Dariusz G. pseudonim “Łoli”. Kilka dni temu trafił za kratki. Były żołnierz Legii Cudzoziemskiej powiesił się w nocy ze środy na czwartek.” Szukać dalej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła, pozbawiona logiki i faktów, nawalanka der Onet na władzę. Wzięli by kogokolwiek z tego naszego forum i zrobił by to bez porównania lepiej i może nawet za darmo.

Nie brakuje ani logiki ani faktów. Nie widzę żadnych przekłamań. I dobrze IMHO napisane. Można co najwyżej dyskutować czy nie tendencyjne. Lubię tego Stankiewicza i na ogół się z nim zgadzam. Do tego ma dobre "pióro".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...