Skocz do zawartości

COVID 19 raczej nie rozejdzie się po kościach


bodex4

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek powstał wiosną i miał dotyczyć wiosny, ale teraz przez brak koncepcji trzymania koronawirusa pod kontrolą  - mamy to co mamy teraz. Wiosną zrobiono wszystko by wybory odbyły się w atmosferze sukcesu i na wszystko była kasa.

 

No i sezon narciarski będzie chyba stracony - dla wielu z nas,  przez infekcje, brak noclegów, mniejszą wydajność kanap  itp

 

Tylko trzeba dożyć do zimy, choć pewnie 30-50% nas przechoruje Covida zimą :(

 

cały czas nam, narciarzom pod górkę - a nie z górki jak to powinno być właściwie

jak nie coraz łagodniejsze zimy, "ocieplenie klimatu", tak teraz jakas pandemia

Czy kiedys wróci ta normalność? Czy z końcem listopada bedzię już na tyle zimowo, że piekna perspektywa początku sezonu i jazdy do kwietnia nawet u nas w górach w końcu sie pojawi?

Mam wrażenie, że od kilku lat jest jakoś inaczej, oby nie było tak już zawsze - życzę tego nam wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem to dać do działu humor ale to covidowa rzeczywistść.

 

Ad rem. Otóż moja znajoma z trzema objawami COVIDOVYMI została wysłana na badania na Brochów. Drobiazg, że czekała 4 godziny. Najlepsze, że połowę kolejki to byli emeryci i rekonwalescenci, którzy musieli zrobić badania na covid aby móc pojechać do sanatorium!!!

 

Przemieszanie chorych z grupą podwyższonego ryzyka. Qrwa czy ja śnię???

 

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem to dać do działu humor ale to covidowa rzeczywistść.

Ad rem. Otóż moja znajoma z trzema objawami COVIDOVYMI została wysłana na badania na Brochów. Drobiazg, że czekała 4 godziny. Najlepsze, że połowę kolejki to byli emeryci i rekonwalescenci, którzy musieli zrobić badania na covid aby móc pojechać do sanatorium!!!

Przemieszanie chorych z grupą podwyższonego ryzyka. Qrwa czy ja śnię???

W


Ci sanatoryjni to i tak straceńcy.
Lepiej wcześniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w kościele. 2 bez masek.
Ksiądz pokasłujący i asysta też.
Odległości bez sensu wioska.
Taki mamy u nas klimat.
Tematem aborcja.

Ja tez dzisiaj byłem chyba wszyscy maski mieli chociaż nie wszyscy zawsze na ustach i nosie. Ksiądz zdrowy. Ludzi niewiele (tak mniej więcej zgodnie z obostrzeniami co do ilości. Tematem była osoba pani Wandy Błeńskiej i misje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem to dać do działu humor ale to covidowa rzeczywistść.

 

Ad rem. Otóż moja znajoma z trzema objawami COVIDOVYMI została wysłana na badania na Brochów. Drobiazg, że czekała 4 godziny. Najlepsze, że połowę kolejki to byli emeryci i rekonwalescenci, którzy musieli zrobić badania na covid aby móc pojechać do sanatorium!!!

 

Przemieszanie chorych z grupą podwyższonego ryzyka. Qrwa czy ja śnię???

 

W

Pewnie trzeba było zadzwonić na policję i rozgonić to pojebane towarzystwo. Tak w ramach ratowania im życia. W takich warunkach wykonanie 50 tyś testów przy 20 % zarażonych i daje dziennie pewnie dodatkowo 15 tyś chorych.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobowych przyrostach na poziomie 8100 mamy  dziś szanse wejść do światowej dziesiątki :(

Na razie jesteśmy na pudle, ale na godzinę 11 są dostępne dane tylko z 40 krajów

 

 

No i stało się - przez ostatnie dwa dni jesteśmy na dziesiątym miejscu w światowej statystyce.

Na 194 kraje na świecie tylko 9 ma wyższe dobowe przyrosty niż my... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odpowiedź dlaczego lawinowo rośnie liczba zarażeń.

 

- Rząd wydał miliony na respiratory widmo. My nie dostaliśmy ani grosza. To skandal. Jesteśmy już u kresu sił. Jesienią będzie chaos – mówili „Wyborczej” pracownicy sanepidu, kiedy pod koniec sierpnia pisaliśmy o tym, że są wyczerpani i brak im motywacji do dalszej pracy. Ten scenariusz właśnie się ziszcza.

Pracownicy sanepidu mówią, że są przemęczeni i wręcz bezradni. A najbardziej denerwuje ich urzędowy optymizm premiera i ministra zdrowia, a także ich własnego szefa. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym obecnie żyją Polacy?

Żyją różnymi sprawami myślę, że niektórym potrzebne są dobre wzorce https://pl.wikipedia...i/Wanda_Błeńska

 

Czy teraz istotny jest tylko covid i nieudolność władzy i inne tematy z pierwszych stron?

 

Wśród znajomych oczywiście tematy z pierwszych stron gazet są istotne, ale nie najważniejsze pomimo różnych przeciwności staramy się przekazać swoim dzieciom ważne dla nas wartości i samemu także według nich żyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyją różnymi sprawami myślę, że niektórym potrzebne są dobre wzorce https://pl.wikipedia...i/Wanda_Błeńska

Czy teraz istotny jest tylko covid i nieudolność władzy i inne tematy z pierwszych stron?

Chyba tak. Ludzie pracę tracą. W domach siedzą. Boją się o bliskich. Opiekują starszymi. Dzieci do szkoły nie chodzą. To nowy problem. Ogolnoludzki. Ale wspominanie drazliwego tematu przez kaszlacego księdza może rzeczywiście niefortunne? Lepiej o aborcji i misjach, prawie jak o wakacjach, egzotyka taka... PS trąd, covid oby uniwersalnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w takim wypadku: https://joemonster.o...ta_do_szpitala Czy to wina braku miejsca/personelu czy samego faktu wystąpienia korony? Co w takiej sytuacji może zrobić pacjent i jego rodzina?

No to jest chujnia. Na pewno sprawa na śledztwo i wzięcia kogoś za dupę, pytanie kogo i jaka motywacja stała za tym. Podejrzewam, że mógł być zakaz administracyjny z uwagi na skażony oddział i ryzyko zakażenia tego pacjenta. To sprawa nieuregulowana prawnie. Ja od wiosny widzę to tak, że powinniśmy pracować w miarę normalnie, w zabezpieczeniu, chroniąc na ile się da pacjentów, ale jak się coś wali to robić co trzeba nie patrząc na koronę. Ale to wymaga mocnego prawa. W pewnym sensie eliminacji odpowiedzialności szpitala i personelu przy maksymalnym zachowaniu procedur.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test na koronawirusa można zrobić za 250 zł. "Ano! Jezdit Polacy, jezdit!"

Testy na koronawirusa metodą genetyczną potrafią kosztować nawet 900 zł. Dlatego mieszkańcy pogranicza wolą wykonywać je u naszych południowych sąsiadów. - Nie chodzi wyłącznie o pieniądze - opowiadają czytelnicy. Tylko dogadać się trudno.

 

https://www.money.pl...366320256a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...