Skocz do zawartości

Tańsze nowe narty po sezonie 2019 / 20


Kaem

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle, że ta wersja rzaaaadkaaa... jak śnieg tej zimy ;) Są tylko te w kolorze młodej rzekotki :D Kurcze, może to głupie, ale z wyposażenia narciarskiego nic nie mam zielonego... i chciałbym to utrzymać :lol:

PS: Jak ktoś znajdzie kask o rozmiarze 63-64, w kolorze innym niż czarny, to biorę w ciemno.


Proszę:
https://allegro.pl/o...r-xl-7705156514
inny kolor (ale droższy):
https://allegro.pl/o...2-64-8703047047

Pewnie znajdziesz więcej. Z czystym sumienim polece... choć oczywiście przymierzyć trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A co sądzicie o FIS wersjach BRIKO ? Np.

 

https://www.briko.co...10USA?color=A15

 

Przede wsystkim maja rozmiarówkę...

Przejrzalem watek troche wstecz i nie znalazlem nigdzie info do czego potrzebujesz tego kasku i jakie koniecznie warunki musi spelniac. Jesli popatrzysz sobie na zawodnikow PS to najczesciej konkurencje techniczne jezdza w kaskach z miekkimi uszami, a konkurencje szybkosciowe z twardymi. To tyle jest chodzi o rodzaj uszu. Jesli chodzi o poziom ochrony, powstaje pytanie czy np. kask z homologacja FIS powiedzmy firmy Briko jest lepszy niz kask bez homologacji firmy POC lub jakiejkolwiek innej, czyli krotko mowiac co w praktyce "daje" homologacja. NIe wiem czy rozumiesz moj sposob myslenia. W PS tez niektorzy jezdza w POC'ach, ale nie ma ich jakos duzo z tym ze w przypadku zawodnikow PS musisz pamietac, ze oni dostaja hajs za to ze ubiora taki a nie inny kask bo maja umowy, wiec tez niekoniecznie kazdy wybiera to, co najlepsze - pewnie czesciej wybiera sie po prostu najlepszy kontrakt...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dla Kovala. Prawdziwych mężczyzn. 191. Cross Masters.
https://sportofino.c...ASAEEgIuWvD_BwE

oszukane na promieniu - nie spelniaja norm FIS dla GS :)  :)  :)

 

BTW - w styczniu w Salt Lake widzialem lekko uzywane Head'y oficjalne DH w oficjalnej dlugosci i promieniu za dobra cene. Niestety, Malzonka byla ze mna i mnie opieprzyla za sam pomysl, zeby to obejrzec i …..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciles dwie marki - Rossi i POC podajac przewage tej drugiej. Nie bylo tam slowa o kasku sportowym vs amatorskim dlatego nie bardzo rozumiem dlaczego teraz podajesz argument "sportowosci". Rossi czy POC tez robia kaski dla amatorow czytaj nie sportowcow.

 

Mysle, ze po prostu warto zwrocic uwage, ze najbezpieczniejsze kaski to z reguly (nie wiem czy tak jest zawsze, ale logicznie myslac tak powinno byc) kaski dla zawodnikow, a czy to bedzie POC czy Rossi czy Atomic czy jakakolwiek inna firma to juz nie ma wiekszego znaczenia chyba, ze uzywane przez te firmy technologie mocno odbiegaja od siebie - nie jestem ekspertem wiec nie bede sie madrzyl :)

@jan koval wymienia konkretne technologie i podaje konkretne liczby, wiec pewnie warto sie tez sugerowac oprocz sportowy/amatorski rodzajem technologii :)

Cześć

Włączyłeś się w trwającą rozmowę. Zerknij na posty 60,61,62 ...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Włączyłeś się w trwającą rozmowę. Zerknij na posty 60,61,62 ...

Pozdrowienia

Wlaczylem sie, ale zanim to zrobilem przeczytalem wpisy, ktore jej dotycza czyli m.in. posty, ktore wymieniles.

Przeczytalem je teraz jeszcze raz, ale to nic nie zmienilo no chyba ze po prostu nie rozumiem Twojego sposobu myslenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaczylem sie, ale zanim to zrobilem przeczytalem wpisy, ktore jej dotycza czyli m.in. posty, ktore wymieniles.

Przeczytalem je teraz jeszcze raz, ale to nic nie zmienilo no chyba ze po prostu nie rozumiem Twojego sposobu myslenia :)

Cześć

Gość napisał, że potrzebuje kask. Być może da radę mu pomóc. Możliwości mam w Rossi i POC bo to firmy prowadzone przez PM Sport - a tam znam wszystkich. Jeżeli kupować kask to po to żeby chronił a wtedy najlepszy jaki jest a takie są kaski sportowe. Inaczej po co kupować.

Taki sposób myślenia.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Gość napisał, że potrzebuje kask. Być może da radę mu pomóc. Możliwości mam w Rossi i POC bo to firmy prowadzone przez PM Sport - a tam znam wszystkich. Jeżeli kupować kask to po to żeby chronił a wtedy najlepszy jaki jest a takie są kaski sportowe. Inaczej po co kupować.

Taki sposób myślenia.

Pozdrowienia

Dobra, niewazne. Zdecydowanie nie jestesm w stanie Cie zrozumiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego kasku z tego rankingu bym na głowę raczej nie założył  :D

 

A jak widzę kask z szybą to mnie naciąga na wymioty  :wacko:

A dlaczego naciąga cię na wymioty . Powody . Zawsze jezdziłem w kasku + gogle ale ze względu na pogorszenie się wzroku rozglądałem się za goglami dedykowanymi pod okulary . Ceny z kosmosu ale nie o to chodzi . Nie było tak słodko ponieważ okulary wchodziły ale gorzej było jak chciałem zdjąć gogle i tu okulary były ściagane z goglami .Kask użytkowałem z górnej półki bo uważam że zabezpiecznie głowy najważniejsze. Obecnie zdecydowałem się na kask z przyłbicą ( szybą ) firmy Carrera . Bardzo dobrze się sprawdził w tym roku w Turcji gdzie różnica temperatur była od -2 do -24 st. Żeby nie było nie rozglądałem się za jakimś badziewiem , gogle które chciałem kupić to Smith . Dodam jeszcze że soczewki w moim przypadku nie wchodzą w grę .Także trzeba trochę kompromisu i nie krytykować tych co nie mają innego wyjścia niż kask z szybą. Nie raz pod wyciągiem czy gondolą słyszałem jak ludzie krytykowali innych że a to ma nie taką kurtkę a to nie takie spodnie a to buty i wiele innych rzeczy których by nie założyli . Nie tędy droga bo nie każdego stać na kask czy inny sprzęt przeznaczony dla zawodników . Dalej uważam że kask + gogle są lepsze ale nie zawsze można ich używać a jezdzić się chce . Pozdrawiam .  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sprzedaje Atomic S9 165 i G9 177/183, twierdzi, że „nowe, miały być testowe ale z względu na krótki sezon nie użyte”. Na fotkach wyglądają na wciąż zapakowane. Do sprawdzenia ale cena ciekawa, jeżeli naprawdę nowe to bym jeszcze negocjował i brał.

https://www.olx.pl/o...67-IDE8dct.html

https://www.olx.pl/o...67-IDE8d7N.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego naciąga cię na wymioty . Powody . Zawsze jezdziłem w kasku + gogle ale ze względu na pogorszenie się wzroku rozglądałem się za goglami dedykowanymi pod okulary . Ceny z kosmosu ale nie o to chodzi . Nie było tak słodko ponieważ okulary wchodziły ale gorzej było jak chciałem zdjąć gogle i tu okulary były ściagane z goglami .Kask użytkowałem z górnej półki bo uważam że zabezpiecznie głowy najważniejsze. Obecnie zdecydowałem się na kask z przyłbicą ( szybą ) firmy Carrera . Bardzo dobrze się sprawdził w tym roku w Turcji gdzie różnica temperatur była od -2 do -24 st. Żeby nie było nie rozglądałem się za jakimś badziewiem , gogle które chciałem kupić to Smith . Dodam jeszcze że soczewki w moim przypadku nie wchodzą w grę .Także trzeba trochę kompromisu i nie krytykować tych co nie mają innego wyjścia niż kask z szybą. Nie raz pod wyciągiem czy gondolą słyszałem jak ludzie krytykowali innych że a to ma nie taką kurtkę a to nie takie spodnie a to buty i wiele innych rzeczy których by nie założyli . Nie tędy droga bo nie każdego stać na kask czy inny sprzęt przeznaczony dla zawodników . Dalej uważam że kask + gogle są lepsze ale nie zawsze można ich używać a jezdzić się chce . Pozdrawiam .  :)

wiekszosc tych, ktorzy krytykuja ubior innych (za "slaby" albo "za drogi") to sami w sobie lanserzy, nie-za-bardzo jadacy w gory ,zeby jezdzic na nartach...

 

Kiedys tu byl watek o roznicy nart w Am Pln i Europie: to jedna z dalszych roznic: tu nikt nie zwraca uwage, jak ktos jest ubrany…..jak ktos ma np stare narty, to najwyzej  ktos inny spyta: how cool You ski on this skis!! how can You do it?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego naciąga cię na wymioty . Powody . Zawsze jezdziłem w kasku + gogle ale ze względu na pogorszenie się wzroku rozglądałem się za goglami dedykowanymi pod okulary . Ceny z kosmosu ale nie o to chodzi . Nie było tak słodko ponieważ okulary wchodziły ale gorzej było jak chciałem zdjąć gogle i tu okulary były ściagane z goglami .Kask użytkowałem z górnej półki bo uważam że zabezpiecznie głowy najważniejsze. Obecnie zdecydowałem się na kask z przyłbicą ( szybą ) firmy Carrera . Bardzo dobrze się sprawdził w tym roku w Turcji gdzie różnica temperatur była od -2 do -24 st. Żeby nie było nie rozglądałem się za jakimś badziewiem , gogle które chciałem kupić to Smith . Dodam jeszcze że soczewki w moim przypadku nie wchodzą w grę .Także trzeba trochę kompromisu i nie krytykować tych co nie mają innego wyjścia niż kask z szybą. Nie raz pod wyciągiem czy gondolą słyszałem jak ludzie krytykowali innych że a to ma nie taką kurtkę a to nie takie spodnie a to buty i wiele innych rzeczy których by nie założyli . Nie tędy droga bo nie każdego stać na kask czy inny sprzęt przeznaczony dla zawodników . Dalej uważam że kask + gogle są lepsze ale nie zawsze można ich używać a jezdzić się chce . Pozdrawiam .  :)

Cześć

Bo mu się nie podoba. Nie ma do tej konstrukcji zaufania. Jakby było bez różnicy to zawodnicy jeździliby z szybą a nie jeżdżą. Może  być wiele powodów tych wymiotów w każdym razie z pewnością żaden nie jest personalnie w Twoja stronę skierowany.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Bo mu się nie podoba. Nie ma do tej konstrukcji zaufania. Jakby było bez różnicy to zawodnicy jeździliby z szybą a nie jeżdżą. Może  być wiele powodów tych wymiotów w każdym razie z pewnością żaden nie jest personalnie w Twoja stronę skierowany.

Pozdrowienia

Mitek po części masz racje . Ja nie piję do tego że to było kierowane do mnie . Pokaż mi na stoku ilu ludzi jest jeżdżących jak zawodnicy , można policzyć na palcach ( w przenośni ) .Jeżeli mamy iść tym torem to wszyscy powinniśmy jeżdzić bolidami F1 , samochodami typowo przygotowanymi dla zawodników bo zawodnicy nimi jeżdżą a nie wersjami cywilnymi . W obydwu przypadkach giną ludzie , maja urazy itd itd. Zawodnicy maja zamknięte trasy i jak już wypada poza to nie z prędkością taką jak szaraczek na stoku . Każdy w miarę dobry kask renomowanej firmy ma chyba atesty . Sam uważam że kask + gogle są lepsze ale nie wszyscy mogą z tego korzystać ( względy zdrowotne ) . Jak znajdę gogle pod okulary które spełnią moje oczekiwania na pewno wrócę do takiego rozwiązania . Pozdrawiam w tych trudnych czasach i Życzę Wszystkim Zdrowych Świąt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys tu byl watek o roznicy nart w Am Pln i Europie: to jedna z dalszych roznic: tu nikt nie zwraca uwage, jak ktos jest ubrany…..jak ktos ma np stare narty, to najwyzej  ktos inny spyta: how cool You ski on this skis!! how can You do it?

 

A ja widuję (u nas - czyli Alpach) całkiem często narciarzy w kreszowych wypłowiałych kombinezonach, tak z lat 80-tych. Z gołymi głowami. I nikogo to nie rusza. Większość ma w... głębokim poważaniu kto w czym jeździ. Za to zawsze wrażenie robi dobra jazda. I temu ludzie się bardzo przygladają.

 

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek po części masz racje . Ja nie piję do tego że to było kierowane do mnie . Pokaż mi na stoku ilu ludzi jest jeżdżących jak zawodnicy , można policzyć na palcach ( w przenośni ) .Jeżeli mamy iść tym torem to wszyscy powinniśmy jeżdzić bolidami F1 , samochodami typowo przygotowanymi dla zawodników bo zawodnicy nimi jeżdżą a nie wersjami cywilnymi . W obydwu przypadkach giną ludzie , maja urazy itd itd. Zawodnicy maja zamknięte trasy i jak już wypada poza to nie z prędkością taką jak szaraczek na stoku . Każdy w miarę dobry kask renomowanej firmy ma chyba atesty . Sam uważam że kask + gogle są lepsze ale nie wszyscy mogą z tego korzystać ( względy zdrowotne ) . Jak znajdę gogle pod okulary które spełnią moje oczekiwania na pewno wrócę do takiego rozwiązania . Pozdrawiam w tych trudnych czasach i Życzę Wszystkim Zdrowych Świąt 

Dlatego też ja jeżdżę w 99% bez kasku. W normalnej jeździe jest mi on zupełnie zbędny. Ale... mam kask i czasami go zakładam - zawody, trudne warunki, itd. To kask sportowy.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też ja jeżdżę w 99% bez kasku. W normalnej jeździe jest mi on zupełnie zbędny. Ale... ma kask i czasami go zakładam - zawody, trudne warunki, itd. To kask sportowy.

Pozdrowienia

Tak odbiegając czy kask sportowy czy zwykły. W tym roku polecieliśmy na narty do Turcji. Tam nie ma mowy żeby wejść na teren ośrodka bez kasku , Nie ma wyjątków czy to zwykły narciarz czy instruktor z ośrodka . Tak z czystej ciekawości obserwowałem jak Turek przeszedł przez bramki , wjechał gondolą na górę i wtedy kask z głowy i przypinał do plecaka a na głowę czapeczka . Haha nie trwało to długo bo zdążył ruszyć a za nim Jandarma która pilnowała stoku i pełnili funkcję ratowników . Oczywiście kask na baniak i zjazd na dół i to był koniec jego jazdy . Zabrali karnet i wynocha . Oczywiście chciał być cwaniakiem i polazł kupić drugi karnet haha jakie było jego zdziwienie jak już na bramkach zabrali mu drugi raz i wyprowadzili bokiem . Więcej takich incydentów nie widziałem bo nie znalazł się taki cwaniak co by jezdził bez kasku. Turkowi to pewnie wszystko jedno bo karnet jednodniowy ale ci co mieli karnety w cenie wyjazdu zastanowili się nad tym bo była kaucja w hotelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.starspor...-gw,p1724195518

Można też wybrać inne marki i modele, oferta co do rozmiarów (długości) jeszcze spora. W innych sklepach przy obniżkach rzędu 50% raczej spotykamy ostatnie egzemplarze. I powiem Wam jeszcze że ostatecznie Rosoły które mnie interesowały kupiłem taniej o 100 niż się wyświetlały w promocji -45%. Warto śledzić ceny bo na weekendy robią takie akcje że -100 -200 wrzucają,  żeby klienta zachęcić. Śledzą chyba liczbę wyświetleń. A może przez przypadek tak wyszło. W każdym razie miło. 

Ps. ja kupiłem https://www.starspor...b80,p884487131 

Tak żeby mieć szersze pod butem narty podobne do slalomek. Nie było w dobrych cenach używek  Stockli laser ax i postanowiłem uciszyć się czymś podobnym, tańszym i nowym. 

pzdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odbiegając czy kask sportowy czy zwykły. W tym roku polecieliśmy na narty do Turcji. Tam nie ma mowy żeby wejść na teren ośrodka bez kasku , Nie ma wyjątków czy to zwykły narciarz czy instruktor z ośrodka . Tak z czystej ciekawości obserwowałem jak Turek przeszedł przez bramki , wjechał gondolą na górę i wtedy kask z głowy i przypinał do plecaka a na głowę czapeczka . Haha nie trwało to długo bo zdążył ruszyć a za nim Jandarma która pilnowała stoku i pełnili funkcję ratowników . Oczywiście kask na baniak i zjazd na dół i to był koniec jego jazdy . Zabrali karnet i wynocha . Oczywiście chciał być cwaniakiem i polazł kupić drugi karnet haha jakie było jego zdziwienie jak już na bramkach zabrali mu drugi raz i wyprowadzili bokiem . Więcej takich incydentów nie widziałem bo nie znalazł się taki cwaniak co by jezdził bez kasku. Turkowi to pewnie wszystko jedno bo karnet jednodniowy ale ci co mieli karnety w cenie wyjazdu zastanowili się nad tym bo była kaucja w hotelu.

Cześć

No i na co Twoja opowieść ma być dowodem? Głupotę Turków, czy ...

Twój komentarz jest niezbędny jako eksperta bo ja na przykład nigdy nie byłem na nartach w Turcji.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.starspor...-gw,p1724195518

Można też wybrać inne marki i modele, oferta co do rozmiarów (długości) jeszcze spora. W innych sklepach przy obniżkach rzędu 50% raczej spotykamy ostatnie egzemplarze. I powiem Wam jeszcze że ostatecznie Rosoły które mnie interesowały kupiłem taniej o 100 niż się wyświetlały w promocji -45%. Warto śledzić ceny bo na weekendy robią takie akcje że -100 -200 wrzucają,  żeby klienta zachęcić. Śledzą chyba liczbę wyświetleń. A może przez przypadek tak wyszło. W każdym razie miło. 

Ps. ja kupiłem https://www.starspor...b80,p884487131 

Tak żeby mieć szersze pod butem narty podobne do slalomek. Nie było w dobrych cenach używek  Stockli laser ax i postanowiłem uciszyć się czymś podobnym, tańszym i nowym. 

pzdr 

Chamska reklamka - słabe! i już nikt nie kupi...oby. A ja wszystkim będę mówił co jak!

Pozdrowienia Mitek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...