Skocz do zawartości

Stan Wyjatkowy


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu muszę sprostować. Nie na kraj a na pewną partię o klamliwej nazwie i jej geniuszy w rządzie. A to coś zupełnie innego. Zresztą.. sami się o to proszą. Niżej masz wczorajszą fotke wiceministra w strefie działań wojennych - czyli na Śląsku. Nawet śp. Gierek nie miał takich pajacow....Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W Łodzi to chyba nie tylko o dzieci chodzi. Otwarto małą część zalecanych do otwarcia przedszkoli. Kto odpowiada za zalecenie? Kto polecił zrobić testy? Kto dał na to pieniądze? Ech...

To że dzieci chorują lżej, a nawet bezobjawowo, to wiemy już od kilku miesięcy. Ryzyko jest przede wszystkim dla nauczycieli i wychowawców, a także rodziców i potencjalnie dziadków. Bo dzieciaki po prostu sobie infekcję przekażą, a potem pójdzie dalej. Pozorne ruchy higieniczne w przedszkolu mają marginalne znaczenie, badanie profilaktyczne bardziej pod publiczkę niż realny efekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że dzieci chorują lżej, a nawet bezobjawowo, to wiemy już od kilku miesięcy. Ryzyko jest przede wszystkim dla nauczycieli i wychowawców, a także rodziców i potencjalnie dziadków. Bo dzieciaki po prostu sobie infekcję przekażą, a potem pójdzie dalej. Pozorne ruchy higieniczne w przedszkolu mają marginalne znaczenie, badanie profilaktyczne bardziej pod publiczkę niż realny efekt.

A zespół Kawasaki związany z zakażeniem SARS-CoV 2? Nawet jeśli częstość jest bardzo mała to nikt by nie chciał,żeby jego dziecko  było żywym (lub co gorsza nieżywym) dowodem,że chyba jeszcze wszystkiego o Covid-19  nie wiemy.A kilkoro dzieci na świecie zmarło też na klasyczną wersję choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Związek z zespołem Kawasaki (z resztą większość tych przypadków to nie choroba Kawasaki, tylko choroba zapalna o innym przebiegu) nie jest potwierdzony, większość tych dzieci miała ujemne wyniki testów. Owszem zmarło kilkoro dzieci na świecie, a dużo więcej z powodu powikłań grypy, anginy i wielu innych powszechnych chorób zakaźnych. A jednak nikt na nie nie testuje. Ludzie się boją nieznanego o zdecydowanie mniejszej szkodliwości, zupełnie się nie licząc że znanymi zagrożeniami, dużo większymi. To psychoza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Związek z zespołem Kawasaki (z resztą większość tych przypadków to nie choroba Kawasaki, tylko choroba zapalna o innym przebiegu) nie jest potwierdzony, większość tych dzieci miała ujemne wyniki testów. Owszem zmarło kilkoro dzieci na świecie, a dużo więcej z powodu powikłań grypy, anginy i wielu innych powszechnych chorób zakaźnych. A jednak nikt na nie nie testuje. Ludzie się boją nieznanego o zdecydowanie mniejszej szkodliwości, zupełnie się nie licząc że znanymi zagrożeniami, dużo większymi. To psychoza.

Tak większość miała ujemne ale wszystkie dodatni wynik na przeciwciała. Doczytaj zanim zaczniesz bronić idiotyczne decyzję pisiurów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość nie miała dodatnich wyników przeciwciał to po pierwsze, po drugie dostęp do wiarygodnych badań przeciwciał jest ograniczony. Mam w nosie czy jest to decyzja pisiorów, piszę jak jest medycznie. Po czytaniu oryginalnych publikacji i wysłuchaniu fachowych wykładów (do których zaręczam, że nie masz dostępu), a nie doniesień medialnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość nie miała dodatnich wyników przeciwciał to po pierwsze, po drugie dostęp do wiarygodnych badań przeciwciał jest ograniczony. Mam w nosie czy jest to decyzja pisiorów, piszę jak jest medycznie. Po czytaniu oryginalnych publikacji i wysłuchaniu fachowych wykładów (do których zaręczam, że nie masz dostępu), a nie doniesień medialnych.

Marcin33 wie wszystko i interpretuje pod własne poglądy lepiej. Tym razem go obrażę typowy forumowy "Jeb-x Teoretyx".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. To pora przeczytać wyniki badań w USA. Angielski znacie więc problemu chyba brak. Lekarze już od dawna w USA donoszą o problemie. Do tego doszło że wirus to nie tylko płuca a cały organizm. Dopiero go poznajemy a pluca to tylko wycinek góry lodowej. Serce nerki wątroba to tylko wstępne wyniki. Wszystkie dzieci miały dodatnie badania na przeciwciała. Edit. Jeszcze bardziej się zagłębiem w temat. Ogolnie choroba występowała rzadko. Odkąd pojawił się wirus częstotliwość zwiększyła się o 96.7 procent. Więc fakt nie 100% a ułamek mniejszy. Wirus nie atakuje tylko płuc. Powoduje kilka innych powikłań. Napewno zostawia ślad w organizmie dzieci. Jaki będzie to ślad dowiemy się za kilkanascie lat. Oby w Polsce przez debilny rząd nie okazało się że będzie źle. Oby. Do szkoły powinny chodzić najstarsze dzieci. Argument że naj mają naj rodziców. Kurwa przecież oni chcieli by robić dzieci dając 500+. Teraz zaczyna to im ciążć. Co to za argument.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. To pora przeczytać wyniki badań w USA. Angielski znacie więc problemu chyba brak. Lekarze już od dawna w USA donoszą o problemie. Do tego doszło że wirus to nie tylko płuca a cały organizm. Dopiero go poznajemy a pluca to tylko wycinek góry lodowej. Serce nerki wątroba to tylko wstępne wyniki. Wszystkie dzieci miały dodatnie badania na przeciwciała. Edit. Jeszcze bardziej się zagłębiem w temat. Ogolnie choroba występowała rzadko. Odkąd pojawił się wirus częstotliwość zwiększyła się o 96.7 procent. Więc fakt nie 100% a ułamek mniejszy. Wirus nie atakuje tylko płuc. Powoduje kilka innych powikłań. Napewno zostawia ślad w organizmie dzieci. Jaki będzie to ślad dowiemy się za kilkanascie lat. Oby w Polsce przez debilny rząd nie okazało się że będzie źle. Oby. Do szkoły powinny chodzić najstarsze dzieci. Argument że naj mają naj rodziców. Kurwa przecież oni chcieli by robić dzieci dając 500+. Teraz zaczyna to im ciążć. Co to za argument.

Załóżmy nawet, że to prawda.

Nie wiem jak tutaj, ale rzadko w farmacji oznacza między 1/1000 a 1/10000 przypadków. Przyjmijmy zatem 1/5000.

Po wzroście o 100% będzie 1/2500.

Czyli nadal 99,96% będzie zdrowych.

Raczej nie ma powodów do paniki,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu muszę sprostować. Nie na kraj a na pewną partię o klamliwej nazwie i jej geniuszy w rządzie. A to coś zupełnie innego.

Zresztą.. sami się o to proszą.
Niżej masz wczorajszą fotke wiceministra w strefie działań wojennych - czyli na Śląsku. Nawet śp. Gierek nie miał takich pajacow....41373316ba3c880a4b27d4389ba48c46.jpg

Rozumiem, ze to do mnie. Przedstawiciele kraju wiec przez nich na swoj kraj. Jeden jest tylko geniusz. Ta fotka to czego ma byc przykladem? Nie jestem pelikanem jak zdecydowani lykacze wszystkiego co antypolskie w antypolskich publikatorach. Gdybys chcial nastepne fotki do mnie kierowac to napisz "kto co" je wstawil a nasza ich ocena dlaczego zaistnialy, moze byc zgodna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze to do mnie. Przedstawiciele kraju wiec przez nich na swoj kraj. Jeden jest tylko geniusz. Ta fotka to czego ma byc przykladem? Nie jestem pelikanem jak zdecydowani lykacze wszystkiego co antypolskie w antypolskich publikatorach. Gdybys chcial nastepne fotki do mnie kierowac to napisz "kto co" je wstawil a nasza ich ocena dlaczego zaistnialy, moze byc zgodna.

Ja jestem 'zakamuflowana opcja niemiecka, z regionu o dużym natężeniu patologii', wiec mi wiecej wolno. :-) Fotka ma być przykładem oderwania tej władzy od rzeczywistości, megalomanii czy co tam jeszcze ktos wymysli ( zreszta nie tylko tej władzy, ale ta juz bije wszelkie rekordy pajacowania). Pewien wiceminister przyjechał na Śląsk z kilkunastoma tysiącami maseczek dla górników i szpitali. Należałoby by być wdzięcznym tejże hojnosci.... każda pomoc jest ważna. Ale.. 1. Po co przyjechał osobiscie? Nie ma nic lepszego do roboty? 2. Nie mógł poslac np. dhl-em lub tp a nie konwojem jak przynajmniej transport uzbrojonych czołgów przez wrogie terytorium... 3. Czy Ci 'czarni' nie mogli przynajmniej w czasie przemówienia pójść sobie na piwo lub byc nieco dyskretniejsi a nie sterczec jak .... 4. Po co ta szopka? Maski szpitalom należą się jak psu buda, jeśli brakuje to rozsądny 'wladca' zalatwia sprawe po cichu i dyskretnie by pismaki nie rozdmuchaly jego indolencji. Przy okazji... samych górników przebadano coś pod 30 tyś+ rodziny ( w stos do 17 tyś masek). Wydaje mi sie ze bezmyślne pajace są nie tylko w Polskim Radio, ale ze to wrodzona cecha wladzy.... tej władzy ( choć nie tylko). Kiedyś pisałeś o letniej wizycie w okolicy. Brackie pod Czantorią czeka.... ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światowy interes. Jak rząd kupuje droższe testy na koronawirusa za granicą, ignorując tańsze z Polski

 

Rząd woli wydawać miliony na zakup testów na koronawirusa w Chinach, Korei Południowej czy Turcji, zamiast kupować w polskich firmach. Na tych kontraktach zarabiają pośrednicy – spółki powiązane z Prawem i Sprawiedliwością. A kiedy dostawa z Korei 150 tys. testów za 13,5 mln zł uległa zniszczeniu, Ministerstwo Zdrowia odmawia wskazania winnych.

 

https://wiadomosci.o...polskie/wgb46x7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światowy interes. Jak rząd kupuje droższe testy na koronawirusa za granicą, ignorując tańsze z Polski
 
Rząd woli wydawać miliony na zakup testów na koronawirusa w Chinach, Korei Południowej czy Turcji, zamiast kupować w polskich firmach. Na tych kontraktach zarabiają pośrednicy – spółki powiązane z Prawem i Sprawiedliwością. A kiedy dostawa z Korei 150 tys. testów za 13,5 mln zł uległa zniszczeniu, Ministerstwo Zdrowia odmawia wskazania winnych.[/size]
 
https://wiadomosci.o...polskie/wgb46x7

Za chwilę jeden farbowany patriota powie że plujesz na swój kraj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja jestem 'zakamuflowana opcja niemiecka, z regionu o dużym natężeniu patologii', wiec mi wiecej wolno. :-)
Fotka ma być przykładem oderwania tej władzy od rzeczywistości, megalomanii czy co tam jeszcze ktos wymysli ( zreszta nie tylko tej władzy, ale ta juz bije wszelkie rekordy pajacowania). Pewien wiceminister przyjechał na Śląsk z kilkunastoma tysiącami maseczek dla górników i szpitali. Należałoby by być wdzięcznym tejże hojnosci.... każda pomoc jest ważna. Ale..

1. Po co przyjechał osobiscie? Nie ma nic lepszego do roboty?
2. Nie mógł poslac np. dhl-em lub tp a nie konwojem jak przynajmniej transport uzbrojonych czołgów przez wrogie terytorium...
3. Czy Ci 'czarni' nie mogli przynajmniej w czasie przemówienia pójść sobie na piwo lub byc nieco dyskretniejsi a nie sterczec jak ....
4. Po co ta szopka? Maski szpitalom należą się jak psu buda, jeśli brakuje to rozsądny 'wladca' zalatwia sprawe po cichu i dyskretnie by pismaki nie rozmuchaly. Przy okaxji... samych górników przebadano coś pod 30 tyś+ rodziny ( w stos do 17 tyś masek).

Wydaje mi sie ze bezmyślne pajace są nie tylko w Polskim Radio, ale ze to wrodzona cecha wladzy.... tej władzy ( choć nie tylko).

Kiedyś pisałeś o letniej wizycie w okolicy. Brackie pod Czantorią czeka.... ;-)

Znam takich co po 2 tygodniach w kontenerze w unamassen nie umieli już po polsku.

Cześć druga twojej wypowiedzi 10 i to mocna. Pajace i megalomani.......... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze to do mnie. Przedstawiciele kraju wiec przez nich na swoj kraj. Jeden jest tylko geniusz. Ta fotka to czego ma byc przykladem? Nie jestem pelikanem jak zdecydowani lykacze wszystkiego co antypolskie w antypolskich publikatorach. Gdybys chcial nastepne fotki do mnie kierowac to napisz "kto co" je wstawil a nasza ich ocena dlaczego zaistnialy, moze byc zgodna.

Cześć

Polskie, antypolskie - to nic nie znaczy. Może być dobre albo złe.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miliardowa inwestycja poszła w błoto. Nowy blok Ostrołęki wyceniono na zero

 

Miała być ostatnia wielka elektrownia węglowa w historii, a jest na razie wielka dziura w budżecie dwóch firm energetycznych. To co wydano na nowy blok Elektrowni Ostrołęka według realizującej go spółki poszło w błoto. Utworzono ponad miliard złotych odpisu na utratę wartości majątku. Do zera.

 

https://businessinsi...-odpisu/f50r30s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miliardowa inwestycja poszła w błoto. Nowy blok Ostrołęki wyceniono na zero Miała być ostatnia wielka elektrownia węglowa w historii, a jest na razie wielka dziura w budżecie dwóch firm energetycznych. To co wydano na nowy blok Elektrowni Ostrołęka według realizującej go spółki poszło w błoto. Utworzono ponad miliard złotych odpisu na utratę wartości majątku. Do zera. https://businessinsi...-odpisu/f50r30s

Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym innym jest statystyka, a czym innym osobista tragedia. Wydawało mi się, że to oczywiste.

 

 

Czym innym jest realne zagrożenie,(wysokie prawdopodobieństwo) a czym innym nakręcana panika(niskie prawdopodobieństwo).

Jak widać jednak nie jest to oczywiste. Wystarczy pokazać w TV kolumnę trumien, albo dziecko na szpitalnym łóżku i logiczne myślenie przestaje istnieć.

Jeśli chcemy mieć mniej osobistych tragedii, to trzeba zacząć poprawiać to co istotne, a nie debatować nad czynnikami o marginalnym znaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...