Skocz do zawartości

Stan Wyjatkowy


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz pytanie. Skoro moje nasze prawa są łamane. Skoro karzeł może iść na cmentarz gdy inni nie mogą. Jak tu my mamy szanować prawo. Jak my mamy mieć obowiązki. Ktoś powie chcesz zmieniać świat zacznij od siebie. Tylko że jeśli teraz podkulimy ogon to będziemy mieli Jarosława Czerwonego.

Tyle gadania o szacunku, a o drugim człowieku - Jarosławie Kaczyńskim, piszesz - karzeł, Jarosław Czerwony. Może jednak weź sobie do serca słowa: „chcesz zmieniać świat zacznij od siebie”?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tyle gadania o szacunku, a o drugim człowieku - Jarosławie Kaczyńskim, piszesz - karzeł, Jarosław Czerwony. Może jednak weź sobie do serca słowa: „chcesz zmieniać świat zacznij od siebie”?!

Ty naprawdę nie pojmujesz tego że z pisurkiem nie rozmawiam. Jak zauważyłeś prawie nikt z Tobą nie dyskutuje. Troli na forum narciarskim nie trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Co znaczy nie wolno? Zakaz jest zrozumiały tylko wtedy gdy działanie zagrażałoby bezpośrednio innym niezainteresowanym osobom, lub tez podleglym w jakiś sposob ( np. bhp). Jeśli ktoś przedklada przyjemnosc plywania w sztormowej fali nad bezpieczenstwo to powinien miec takie prawo. Tym nikomu nie zagraża. Pod warunkiem że nikt nie będzie wymagał od ratowników, by narażali zycie ratując pacana....


Jak dzieci. Czerwona flaga kiedys czarna obowiazuje na plazy strzezonej i zabrania kapieli itd. Dotyczy tylko wyznaczonej regulaminem i oznakowanej tablicami plazy. Jak jestes taki chojrak(ja jestem) to idziesz 50 m dalej i pomijajac zachowania wychowawcze plywasz. Wierze, ze umiesz. Migu padlo na Ciebie bo nie bede sie odnosil do wirtualnych, ktorzy rozciagaja obszar dzialania flagi czerwonej z kawalka plazy w Sarbinowie na cale wybrzeze Baltyku z Zatoka Botnicka wlacznie. Tak dzialaja produkty: natemat, okopress, aszdziennik, niuslik, tefaleny i jeszcze inne tuby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzieci. Czerwona flaga kiedys czarna obowiazuje na plazy strzezonej i zabrania kapieli itd. Dotyczy tylko wyznaczonej regulaminem i oznakowanej tablicami plazy. Jak jestes taki chojrak(ja jestem) to idziesz 50 m dalej i pomijajac zachowania wychowawcze plywasz. Wierze, ze umiesz. Migu padlo na Ciebie bo nie bede sie odnosil do wirtualnych, ktorzy rozciagaja obszar dzialania flagi czerwonej z kawalka plazy w Sarbinowie na cale wybrzeze Baltyku z Zatoka Botnicka wlacznie. Tak dzialaja produkty: natemat, okopress, aszdziennik, niuslik, tefaleny i jeszcze inne tuby.

Tak działają wszelkie media, jedne rozciągają to, inne tamto. Widzisz słomkę w oku bliźniego a belki w swoim nie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak działają wszelkie media, jedne rozciągają to, inne tamto. Widzisz słomkę w oku bliźniego a belki w swoim nie ;)

Nie dyskutuje.

Wrzuciles gotowca, ktory nie wiaze sie z tym co napisalem i jestem przekonany, za masz ich(populistycznych) wiecej.

Zastepujesz nimi myslenie. Podobnych myslicieli jest wiecej, nikniesz w masie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzieci. Czerwona flaga kiedys czarna obowiazuje na plazy strzezonej i zabrania kapieli itd. Dotyczy tylko wyznaczonej regulaminem i oznakowanej tablicami plazy. Jak jestes taki chojrak(ja jestem) to idziesz 50 m dalej i pomijajac zachowania wychowawcze plywasz. Wierze, ze umiesz. Migu padlo na Ciebie bo nie bede sie odnosil do wirtualnych, ktorzy rozciagaja obszar dzialania flagi czerwonej z kawalka plazy w Sarbinowie na cale wybrzeze Baltyku z Zatoka Botnicka wlacznie. Tak dzialaja produkty: natemat, okopress, aszdziennik, niuslik, tefaleny i jeszcze inne tuby.

No tak, ale jak ratownik siedzi na plaży i widzi że ktoś się topi nawet już za tablicą to też może chcieć ratować i wtedy narażasz niepotrzebnie jego zdrowie lub życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak ratownik siedzi na plaży i widzi że ktoś się topi nawet już za tablicą to też może chcieć ratować i wtedy narażasz niepotrzebnie jego zdrowie lub życie

 

Założenie jest, że się nie topi jak rozumiem Freda.

Coś jak z jazdą na nartach. Jeden na trasie zrobi sobie i innym krzywdę.

Drugi poza trasą zrobi ew. sobie krzywdę, choć może i nie zrobi, bo umi.

PS. ja często pływam z dala od kąpielisk, bo łażę plażą, nawet nie wiem jaka flaga.

Ale zawsze sprawdzam silę prądów i takie tam (często są boczne, czasem wciągają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie jest, że się nie topi jak rozumiem Freda.

Coś jak z jazdą na nartach. Jeden na trasie zrobi sobie i innym krzywdę.

Drugi poza trasą zrobi ew. sobie krzywdę, choć może i nie zrobi, bo umi.

PS. ja często pływam z dala od kąpielisk, bo łażę plażą, nawet nie wiem jaka flaga.

Ale zawsze sprawdzam silę prądów i takie tam (często są boczne, czasem wciągają).

 

Ja wyznaję jedną zasadę, patrzę jak zachowują się miejscowi. Jeśli widzę, że przykładowo Portugalczycy czy Hiszpanie nie wchodzą to też daję sobie spokój. Kiedyś wlazłem choć nikt z tubylców się nie kąpał i za chwilę już wiedziałem dlaczego to nie był dobry pomysł;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyznaję jedną zasadę, patrzę jak zachowują się miejscowi. Jeśli widzę, że przykładowo Portugalczycy czy Hiszpanie nie wchodzą to też daję sobie spokój.

 

To inna inszość. Portugalia i okolice Cabo da Rocca, na trzy próby tylko raz przeszedłem fale załamujące się na stopniowo płytkiej wodzie, ani górą, ani dołem ich nie weźmiesz. Takie tam wspomnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inna inszość. Portugalia i okolice Cabo da Rocca, na trzy próby tylko raz przeszedłem fale załamujące się na stopniowo płytkiej wodzie, ani górą, ani dołem ich nie weźmiesz. Takie tam wspomnienia.

Estoril, nikt nie pływa. Ale ja nie popływam w oceanie? ja? Wypłynąć było łatwo, ale wrócić.... Do tego fale zmieliły mnie z ostrym żwirkiem, peeling gruboziarnisty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na Śląsku 500 zachorowań oficjalnie 500, a minister zdrowia mówi, że gdyby nie kopalnie byłoby kilkanaście... Od początku mówi się że Śląsk to tykająca bomba ze względu na gęstość zaludnienia 4.5 mln ludzi na małym obszarze, wiele zakładów przemysłowych itd. W ciągu całej epidemii robią tu całe 40 tysięcy testów, a on mówi gdyby. No to panie ministrze skoro jesteśmy przy Kaziku Staszewszyskim polecam posłuchać, jest tam coś o gdyby.
https://youtu.be/oE9CFBFUP9Q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... instuktor narciarstwa. Wreszcie można o nartach;-)

https://wyborcza.pl/...artosciowe.html

Tanio maseczki sprzedam;-)

no i znów wszystko przez narciarzy...najpierw COVID teraz ch...we maseczki... ;)

Kto by się przejmował w końcu poszło na to tylko 5mln zł ...pewnie cena promocyjna przy cenie za drukowanie kart ,której nie chcą podać ;)

Za to już złożył zawiadomienie do prokuratury więc zwolennicy PiSu mogą spać spokojnie...sumienie nie będzie gryzło

https://wiadomosci.o...aseczek/shtg5g7

a że prokurator generalny to ....pewnie się skończy jak się skończy....

Trochę jak z bratem... dostał dotację ale przecież ubiegał się i złożył odpowiednie dokumenty w istniejącym konkursie ...a kto oceni czy nie było lepszych programów czy wartość dotacji nie jest przeszacowana ... no i przecież brat ma tylko 8.7 procent akcji (mówią zwolennicy jedynej słusznej opcji)...a że to drugi największy udziałowiec i prezes spółki to już zapominają ....

Sztandarowe hasło PiS powinno być: Działamy prawie w ramach prawa...a jeśli uważasz, że coś nie jest zgodne z prawem zawsze możesz zgłosić do prokuratory i sądu i dochodzić sprawiedliwości....

* i drobnym druczkiem ...dlatego zadbaliśmy o sądy i prokuratury :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na Śląsku 500 zachorowań oficjalnie 500, a minister zdrowia mówi, że gdyby nie kopalnie byłoby kilkanaście... Od początku mówi się że Śląsk to tykająca bomba ze względu na gęstość zaludnienia 4.5 mln ludzi na małym obszarze, wiele zakładów przemysłowych itd. W ciągu całej epidemii robią tu całe 40 tysięcy testów, a on mówi gdyby. No to panie ministrze skoro jesteśmy przy Kaziku Staszewszyskim polecam posłuchać, jest tam coś o gdyby.
https://youtu.be/oE9CFBFUP9Q

 

no właśnie, a ja wczoraj musiałem podnieść głos na gościa, które w Castoramie nachylił się 5cm do mojej głowy i tak sobie trwał oglądając tą samą półkę co ja,

pierwsza kulturalna prośba nie zadziałała jakoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, a ja wczoraj musiałem podnieść głos na gościa, które w Castoramie nachylił się 5cm do mojej głowy i tak sobie trwał oglądając tą samą półkę co ja,
pierwsza kulturalna prośba nie zadziałała jakoś

Miałem to samo na giełdzie warzywnej, baba wlazła mi na plecy, oczywiście bez maski bo nie mogła poczekać na swoją kolej. Ogólnie zawsze mnie irytowały takie zachowania, przecież przed pandemia też mieliśmy prawo, obowiązek zachowania metra odstepu, tyle, że nikt o tym nie pamiętał.Uwielbiam też jak ktoś w kolejce do kasy najeżdża mnie kilkukrotnie wózkiem, bo natychmiast musi wypakować zakupy na taśmę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popadacie w paranoje. To że do momentu powstania szczepionki pewnie będzie chorych do 80% to fakt. Walczycie tak o te 20% czy tylko udajecie głupa jak rząd. Rząd otwiera najmłodsze klasy przedszkola i żłobki. Czyli chce by wirus się rozchodzil w waszych domach. Dla dzieci higiena to co do ręki to do buzi. Tak oni ale i my w ich wieku poznaliśmy świat. Klas najstarszych nie bo?? Kurwa o kase chodzi. Wydaje 150 mln na drukowanie makulatury (licząc 5 zł za pakiet) i dalej nic. Echo pieprzenie że facet pochyla się koło mnie. W dupie się wam poprzewracało. Pisałem że wirus roznosi się w powietrzu (2 miesiące temu a lekarz z SO pisał że głupoty gadam) okazuje się że tak przenosi się w powietrzu. Maski możecie sobie w d... wsadzić i tak nic nie dają. Szkodzą zdrowiu co już w Chinach widać i zaczyna być potwierdzane. Przestańcie być parobkami MZ i zacznijcie żyć normalnie. Są plany zamknięcia woj śląskiego ja już mam 3 drogi które nie będą obstawione i będę się mógł swobodnie przemieszczać bo mam gdzieś MZ. Obecnie jest normalnie. Konstytucja to gwarantuje. Popadacie w paranoje. Dystans to kilka metrów a i tak naukowcy zaczynają twierdzić że i tak nic nie daje bo możesz wejść w wirusa który unosi się w powietrzu nawet do dwóch godzin od wizyty osoby zarazonej i to nawet gdy miała na sobie maske prezerwatywe na jezyku i stanik na głowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popadacie w paranoje. To że do momentu powstania szczepionki pewnie będzie chorych do 80% to fakt. Walczycie tak o te 20% czy tylko udajecie głupa jak rząd.

Rząd otwiera najmłodsze klasy przedszkola i żłobki. Czyli chce by wirus się rozchodzil w waszych domach. Dla dzieci higiena to co do ręki to do buzi. Tak oni ale i my w ich wieku poznaliśmy świat. Klas najstarszych nie bo?? Kurwa o kase chodzi.

Wydaje 150 mln na drukowanie makulatury (licząc 5 zł za pakiet) i dalej nic. Echo pieprzenie że facet pochyla się koło mnie.

W dupie się wam poprzewracało.

Pisałem że wirus roznosi się w powietrzu (2 miesiące temu a lekarz z SO pisał że głupoty gadam) okazuje się że tak przenosi się w powietrzu.

Maski możecie sobie w d... wsadzić i tak nic nie dają. Szkodzą zdrowiu co już w Chinach widać i zaczyna być potwierdzane. Przestańcie być parobkami MZ i zacznijcie żyć normalnie.

Są plany zamknięcia woj śląskiego ja już mam 3 drogi które nie będą obstawione i będę się mógł swobodnie przemieszczać bo mam gdzieś MZ.

Obecnie jest normalnie. Konstytucja to gwarantuje. Popadacie w paranoje. Dystans to kilka metrów a i tak naukowcy zaczynają twierdzić że i tak nic nie daje bo możesz wejść w wirusa który unosi się w powietrzu nawet do dwóch godzin od wizyty osoby zarazonej i to nawet gdy miała na sobie maske prezerwatywe na jezyku i stanik na głowie.

Wiesz co z jednej strony masz rację bo widać że ten wirus nie wiele się różni od zwykłej grypy czy (już powoli zapomnianej) świńskiej, która też na początku zbierała większe śmiertelne żniwo. Z drugiej strony akurat zachowanie dystansu i higieny rąk z mojego punktu widzenia to najsensowniejsze zalecenia. Bo jednak rękami mimowolnie dotykamy twarzy i raz, że możemy siebie zarazić dwa możemy roznosić zarazki.

Dystans - sam pomyśl - skoro tak gorąco tu wszystkich zachęcasz do logicznego myślenia - jak ktoś Ci nie kicha Ci w twarz lub nie dyszy za Twoim uchem to chyba jednak wpływa to na ryzyko, nawet jeśli wirus przenosi się w powietrzu to to nie jest chmura która wisi ...tylko opada ....więc zawsze jest szansa, że jesteś mniej narażony ....poza tym mnie zwyczajnie wk..wia jak ktoś mnie taranuje wózkiem lub włazi mi na plecy bo musi ściągnąć coś z półki nie czekająca, aż odejdę i to czy jest COVID czy go nie ma pewien dystans zwyczajnie powinien być

Co do maseczek to dla mnie widzę dwa zastosowania :

Jedno dla ochrony osobistej - czyli żebyś brudnych łap nie pchał do gęby - rękami dotykamy wielu przedmiotów a potem mimowolnie dotykasz nosa, ust lub trzesz oczy...po obserwuj siebie i zobacz ile razy Twoja ręka idzie do twarzy

Drugi - dla chamów którzy nie potrafią zasłaniać rękom twarzy jak kaszlą i kichają bo dzięki tej maseczce parskają i prychają we własną gębę  i mam wrażenie, że dzięki temu częściej próbują zasłonić twarz, więc zawsze trochę syfu mniej.

To że powyższe nie gwarantuje nam tego że się nie zarazimy każdy logicznie myślący człowiek wie, ale przynajmniej ryzyko minimalizujemy.

A to że wirus ten najprawdopodobniej w dłuższej perspektywie nie okaże się niczym straszniejszym niż przeciętna grypa to nie zmieni faktu, że ani rząd się nie przyzna, że popełnił błąd bo wykorzystał to do własnych celów, poza tym większość tych ograniczeń wprowadził za przyzwoleniem ludu. Nawet tutaj byli/są tacy którzy ostro wołali i domagali się pewnych ograniczeń. Więc nie oczekuj że naraz wszyscy powiedzą sorry myliliśmy się, a teraz przez najbliższe lata będziemy odrabiać straty, które przez nasz atak paniki i niezbyt racjonalne kroki powstały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz racje. Tylko pisać że ktoś nachyla się 5 cm od twarzy to w stylu np onetu. Albo leżała kobieta na nim albo to kpina. Nawet jak nad półką bark w bark to mamy od twarzy metr odstępu. Myślenie nie boli. 5 cm to sobie ale napisał bo kochanka na nim leżała albo uważa że to forum czytają idioci. Wózek ma metr (w marketach budowlanych nawet dwa). Więc albo Cię wkurza brak kultury albo no właśnie co?? Wirus jest tylko pretekstem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz racje. Tylko pisać że ktoś nachyla się 5 cm od twarzy to w stylu np onetu. Albo leżała kobieta na nim albo to kpina. Nawet jak nad półką bark w bark to mamy od twarzy metr odstępu. Myślenie nie boli. 5 cm to sobie ale napisał bo kochanka na nim leżała albo uważa że to forum czytają idioci. Wózek ma metr (w marketach budowlanych nawet dwa). Więc albo Cię wkurza brak kultury albo no właśnie co?? Wirus jest tylko pretekstem.

Mnie wkurza jak ktoś nie respektuje odpowiedniego dystansu. Nie ma to nic wspólnego z wirusem. Ja decyduję jaki dystans jest dla mnie akceptowalny a jaki nie i jak ktoś go bez przyzwolenia przekracza może się liczyć z konsekwencjami.'

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza jak ktoś nie respektuje odpowiedniego dystansu. Nie ma to nic wspólnego z wirusem. Ja decyduję jaki dystans jest dla mnie akceptowalny a jaki nie i jak ktoś go bez przyzwolenia przekracza może się liczyć z konsekwencjami.' Pozdrowienia

To 5 cm czy więcej. Chyba wiesz co ma 5 cm i jaka to odległość??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz racje. Tylko pisać że ktoś nachyla się 5 cm od twarzy to w stylu np onetu. Albo leżała kobieta na nim albo to kpina. Nawet jak nad półką bark w bark to mamy od twarzy metr odstępu. Myślenie nie boli. 5 cm to sobie ale napisał bo kochanka na nim leżała albo uważa że to forum czytają idioci. Wózek ma metr (w marketach budowlanych nawet dwa). Więc albo Cię wkurza brak kultury albo no właśnie co?? Wirus jest tylko pretekstem.

 

Nie będę Ci odpowiadał i tłumaczył, bo jesteś MEGA CHAMEM !

z takimi nie rozmawiam wogóle

 

natomiast dla innych: taka była sytuacja że gość wpieprzył się koło mnie i miał twarz 5-10 cm od mojej głowy, a wózka nikt z nas nie miał

 

mój post zresztą był w celach sondowania opinii :-) i spodziewałem się innego zdania, ale nie takiego chamstwa, to jest po prostu upadek tej cywilizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...