Skocz do zawartości

Stan Wyjatkowy


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiecie ile jest "wydarzeń", grup na FB po tytułem "nie dla wyborów 10 maja"? - kilkanaście, może kilkadziesiąt. Wszystkie są podsycane przez trolli pisowskich, specjalnie skierowanych na ten front. Ale jest nadzieja, bo zaczęły pojawiać się głosy rozsądku. Jeden z nich nawet całkiem zgrabnie ubrał - ten głos - w słowa

Jak wygrać z Kaczyńskim

 

1) NISKA FREKWENCJA nie ma znaczenia, wybory prezydenckie nie mają limitu frekwencji, może być 3% i wybory są ważne.

2) ILOŚĆ ODDANYCH GŁOSÓW ma znaczenie - jesienią PiS mial 8,1 mln głosów, antypis 10,4 mln. Jest nas wiecej. Wystarczyłaby taka sama mobilizacja. Elektorat PiS jest bardzo zdyscyplinowany, więc te 8,1 mln to maksymalny poziom ich głosów. Wszystkich wyborców w Polsce jest 30,1 mln więc pisowcy to tylko 27% uprawnionych do głosowania = 1/4).

3) DODATKOWO karty do glosowania dotrą do tych, którzy nigdy na wybory nie chodzili, a jest ich 12 mln - jeśli część z nich wypelni jednak kartkę jest duża szansa na wygraną.

4) KAŻDY robi zdjęcie swojej karty do głosowania z dowodem osobistym obok - odsłoniete tylko zdjecie i początek peselu / data urodzenia. W razie fałszerstw wszyscy wysyłaja zdjęcie do komitetu wyborczego swojego kandydata, a komitety sumuja glosy i badają czy kaczor oszukiwał.

5) IM WIĘCEJ oddamy głosów tym trudniej bedzie sfałszować wybory. Komisje wyborcze będą OTWIERAŁY najpierw tylko koperty zwrotne – sprawdzą, czy dane podane w oświadczeniach zgadzają się z tymi ze spisu wyborców. Jeśli wszystko będzie się zgadzało – KOPERTA z kartą do głosowania trafi do urny. Sasin ma pole manewru tu i na poczcie, ale bardzo małe. W Komisjach będa nasi ludzie i obserwatorzy.

6) W 1 TURZE każdy głosuje na kogo chce, byle zabrac Dudzie szansę na 51%. W 2 TURZE wszyscy głosują na kandydata opozycji.

7) UNOSZENIE się honorem, teksty o usankcjonowaniu swoją obecnością oszustwa, łamaniu konstytucji nie robią na kaczyńskim ŻADNEGO wrażenia. Z buszmenem walczymy pałą, to jedyna rzecz którą buszmen rozumie. Nie honorem i moralnością - tej buszmen nie zrozumie nigdy.

8) BOJKOT TO NAJGŁUPSZA rzecz jaką możemy zrobić. Kaczyński tylko na to czeka. Trzeba się dobrze zabezpieczyc maską i rękawiczkami i podziekować Szeregowemu Posłowi Kaczyńskiemu za dreszczyk emocji "umrę, a może nie umrę oddając głos". Tylko tak pokażesz mu środkowy palec, tylko tak go zaboli.

9) OD WCZORAJ na 10 grupach (350 tys. obserwujących) zebrałem 12 (dwanaście) głosów wsparcia i jakieś 5 000 opinii, że nie warto, że wybory bedą sfalszowane. Naród się poddał, klęczy przed starcem, który z ohydną satysfakcją na mordzie zarządza naszym strachem i tak manipuluje wynikiem wyborów. PODDALIŚMY SIĘ I DOKŁADNIE O TO MU CHODZIŁO. Ja mówię NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na wybory trzeba iść (albo oddać głos korespondencyjnie).

Nie do końca rozumiem ryzyko związane z głosowaniem listownym. Czy wirus ma się przenieść na kopertach? Listonosz może być zarażony, ale teraz przynajmniej u mnie listonosz normalnie dstarcza przesyłki i jak są polecone to muszę podpisać i tyle. Podobnie jest z kurierami chociaż u nich nic ostatnie nie podpisywałem. Dostarczyciele zakupów czy jedzenia też mogą przenosić wirusa itd.

Całe szczęście, że nie jestem na FB to mnie nikt nie straszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na wybory trzeba iść (albo oddać głos korespondencyjnie).

Nie do końca rozumiem ryzyko związane z głosowaniem listownym. Czy wirus ma się przenieść na kopertach? Listonosz może być zarażony, ale teraz przynajmniej u mnie listonosz normalnie dstarcza przesyłki i jak są polecone to muszę podpisać i tyle. Podobnie jest z kurierami chociaż u nich nic ostatnie nie podpisywałem. Dostarczyciele zakupów czy jedzenia też mogą przenosić wirusa itd.

Całe szczęście, że nie jestem na FB to mnie nikt nie straszy.

naprawde nie wiesz?

https://www.livescie...t-surfaces.html

masowosc, mowi ci to cos?

pomnoz zagrozenie

mnozyc nie umiesz?

jasne, tylko plus?

idz na te wybory chocby i dzis, zbierz po drodze jeszcze kilku kompanow, polecam

potem przymus rodzine do pracy w komisji, wyrecz tez listonosza z trudu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ile jest "wydarzeń", grup na FB po tytułem "nie dla wyborów 10 maja"? - kilkanaście, może kilkadziesiąt. 

 

media społecznościowe już od dawna są spalone jeśli chodzi o ich przekaz dot. polityki, a w szczególności wyborów .. szczęśliwie mnie tam nie ma ..

 

a głosować trzeba, mogę kopertą, mogę w lokalu, mogę znakiem dymnym, gołębiem, mogę nawet podnieść ręke .. jeśli jest w tym choćby ułamek nadziei, że dzięki temu ta ekipa kiedyś wyląduje w pierdlu, to zagłosuję .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już korespondencyjnie, to czemu nie przez internet?

 

w Internecie wbrew pozorom trudno zrobić bezpieczny system z silną i jednocześnie prostą autoryzację (ustalenie tożsamości) i w dodatku z tajnym głosowaniem, Estonia chyba jako jedyny kraj to wdrożyła powszechnie,

 

może należy w komputerach zrobić taki model jak jest w prawdziwym głosowaniu:

 - jeden system służy do autoryzacji (np. poprzez edowód, epuap) i wydaje elektroniczną kartę do głosowania

 - w drugim systemie wypełniamy kartę i oddajemy ją anonimowo

ale te dwa systemy czy moduły nie mogą wiązać faktu oddania głosu z faktem wydania ekarty

 

wprowadzenie autoryzacji typu edowód / epuap już jest dużą barierą dla ludzi,

ułatwieniem dla ludzi byłoby możliwość odpalenia wydania karty z bankowości elektronicznej,

czegoś prostszego nie można zrobić, np. głosowanie ze smartfona (unikalnośc numeru), bo wtedy nie można zweryfikować tożsamości

 

problemem jest jak zrobić e-kartę do głosowania, by spełniała zasady głosowania konwencjonalnego: tajność, powszechność,

oraz dodatkowo problemy informatyczne: podrobienie karty, jednorazowe głosowanie, wszelkie problemy bezpieczeństwa

 

problemem jest że ktoś pierwszy odważny musi coś takiego zrobić jako prototyp i decydent wysoko postawiony musi to zaakceptować,

trzeba udowodnić że system jest wiarygodny, a ktoś musi zaakceptować że tak rzeczywiście jest, z tym aspektem akceptacji przez sponsora i polityków jest chyba największy problem

 

myślę że trzeba czekać na rozwój edowodów, epuapów itd.

osobiście mam edowód ale jeszcze nie kupiłem czytnika, z mojego punktu widzenia taki czytnik powinien być wbudowany w telefon

 

"Wyborcy w Estonii uwierzytelniali się za pomocą elektronicznego dowodu osobistego, który posiada 80% z 1,3 mln obywateli."

u nas jest około 4-5 mln profili epuap

 

W Estonii głosowanie przez Internet nie spełnia raczej zasady tajności.

Ciągle są tam próby udowodnienia że system ma dziury i że można go oszukać.

Jak widać z artykułów, nie ma tam powszechnej zgody politycznej, że system jest wystarczająco wiarygodny.

Chodzi o to że mąż zaufania z opozycji nie może siąść z boku i "policzyć tych głosów" i sprawdzić po chłopsku że wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj rekordowe 500+ zakazen. Prezydent informuje o gasnieciu epidemii. Jednoczesnie wczoraj wykonano 10000- testow najmniej od pieciu dni, czyli gasnie;-) Tymczasem w TVP pokazuja bezwzgledne (sic!) liczby zachorowan, gdzie nasza krzywa na dole. W ilosci testow na mln mieszkancow tez na dole... wyprzedzilismy Grecje;-) Tego nie pokazuja. Ciagle za to powtarzaja jak mantre, ze moglbysmy robic 20000 testow. Moglbysmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj rekordowe 500+ zakazen. Prezydent informuje o gasnieciu epidemii. Jednoczesnie wczoraj wykonano 10000- testow najmniej od pieciu dni, czyli gasnie;-) Tymczasem w TVP pokazuja bezwzgledne (sic!) liczby zachorowan, gdzie nasza krzywa na dole. W ilosci testow na mln mieszkancow tez na dole... wyprzedzilismy Grecje;-) Tego nie pokazuja. Ciagle za to powtarzaja jak mantre, ze moglbysmy robic 20000 testow. Moglbysmy...

 

 

Córka i jej koleżanka siedzą 4 (!) tydzień na kwarantannie bo ciągle nie zrobili badania. Raz nawet pobrali wymaz ale im nie wyszło. 

 

Przypomnę koleżanka córki straciła smak i węch tak jak połowa pielęgniarek na Onkologii gdzie pracuje. Nie ma badań = nie ma chorych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj rekordowe 500+ zakazen. Prezydent informuje o gasnieciu epidemii. Jednoczesnie wczoraj wykonano 10000- testow najmniej od pieciu dni, czyli gasnie;-) Tymczasem w TVP pokazuja bezwzgledne (sic!) liczby zachorowan, gdzie nasza krzywa na dole. W ilosci testow na mln mieszkancow tez na dole... wyprzedzilismy Grecje;-) Tego nie pokazuja. Ciagle za to powtarzaja jak mantre, ze moglbysmy robic 20000 testow. Moglbysmy...

Ilość zakażeń jest funkcją ilości wykonanych testów. Jeśli wykonywać dziennie 10 000 testów to mamy stabilizację zakażeń na poziomie trochę poniżej 500 osób. Ta cała statystyka MZ nie ma sensu. Gdyby robić 20 000 testów dziennie to byłby znaczny wzrost zachorowalności. Z tych wykresów chwilowo nic nie wynika.

Wykonując dziennie 8-10 000 testów można sugerować, że poziom zakażeń ustabilizował się. Jeżeli ktoś może przebywać, chorować w izolacji to chyba nie ma sensu robić mu testu. Pewnie istotniejsze jest kto ma przeciwciała i może pracować bezpiecznie.

Może warto robić test dla grupy osób: wymaz razem pracującego personelu i jak wyjdzie dodatni to wszyscy i tak  na kwarantanne, nawet nie ma sensu szukać nosiciela. 

Jeden test dla wymazu z 10 gardeł. Będzie skontrolowanych 10 razy więcej osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy prawnicy może podpowiedzą jak to jest, oficjalnie mamy wybory tradycyjne do urn w obwodach. Nie kopertowe jak się ma do tego ten przepis ?


Art. 99. Operator wyznaczony w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, po złożeniu przez siebie wniosku w formie elektronicznej, otrzymuje dane z rejestru PESEL, bądź też z innego spisu lub rejestru będącego w dyspozycji organu administracji publicznej, jeżeli dane te są potrzebne do realizacji zadań związanych z organizacją wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej bądź w celu wykonania innych obowiązków nałożonych przez organy administracji rządowej. Dane, o których mowa w zdaniu pierwszym, przekazywane są operatorowi wyznaczonemu, w formie elektronicznej, w terminie nie dłuższym niż 2 dni robocze od dnia otrzymania wniosku. Operator wyznaczony uprawniony jest do przetwarzania danych wyłącznie w celu, w jakim otrzymał te dane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy prawnicy może podpowiedzą jak to jest, oficjalnie mamy wybory tradycyjne do urn w obwodach. Nie kopertowe jak się ma do tego ten przepis ? Art. 99. Operator wyznaczony w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, po złożeniu przez siebie wniosku w formie elektronicznej, otrzymuje dane z rejestru PESEL, bądź też z innego spisu lub rejestru będącego w dyspozycji organu administracji publicznej, jeżeli dane te są potrzebne do realizacji zadań związanych z organizacją wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej bądź w celu wykonania innych obowiązków nałożonych przez organy administracji rządowej. Dane, o których mowa w zdaniu pierwszym, przekazywane są operatorowi wyznaczonemu, w formie elektronicznej, w terminie nie dłuższym niż 2 dni robocze od dnia otrzymania wniosku. Operator wyznaczony uprawniony jest do przetwarzania danych wyłącznie w celu, w jakim otrzymał te dane.

Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córka i jej koleżanka siedzą 4 (!) tydzień na kwarantannie bo ciągle nie zrobili badania. Raz nawet pobrali wymaz ale im nie wyszło. 
 
Przypomnę koleżanka córki straciła smak i węch tak jak połowa pielęgniarek na Onkologii gdzie pracuje. Nie ma badań = nie ma chorych

Kwarantanna to 2 tygodnie....
Czyli dla osób z kontaktu.... okres oczekiwania na pojawienie się choroby.
Jesli osoba nie ma gorączki, kaszlu, i nie cieknie z nosa to wraca do pracy.
Osoby chore- czyli tak jak kolezanka( a tak z ciekawości o Toruńskiej onkologii znowu?)
To u nas wystarczą takie kryteria:
- 72 godziny od ustąpienia gorączki
- minimum 7 dni od pojawienia się pierwszych objawów ... poprawiających się.
- dla pracowników opieki zdrowotnej wymagano 2 negatywne testy w odstępie 24 godzin... żeby zapobiec zakażeniu innych.

Z powyższymi osobami traktuje się je jak osoby chore? Na podstawie? Braku testów?
Anosmi?

Na lotniskowcu Roosevelt gdzie z 4,800 osób zaraziło się ok 700... młodych zdrowych wojskowych ....60% nie miała żadnych objawów choroby.
pierwsze 2 osoby, które mniemam zostały izolowane, kiedy objawy się pojawiły- gorączka (?)... po 15 dniach od opuszczenia portu w Guam zdążyły zakazić resztę.

Dlatego maski w miejscach publicznych dla wszystkich są całkiem sensowne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwarantanna to 2 tygodnie.... Czyli dla osób z kontaktu.... okres oczekiwania na pojawienie się choroby. Jesli osoba nie ma gorączki, kaszlu, i nie cieknie z nosa to wraca do pracy. Osoby chore- czyli tak jak kolezanka( a tak z ciekawości o Toruńskiej onkologii znowu?) To u nas wystarczą takie kryteria: - 72 godziny od ustąpienia gorączki - minimum 7 dni od pojawienia się pierwszych objawów ... poprawiających się. - dla pracowników opieki zdrowotnej wymagano 2 negatywne testy w odstępie 24 godzin... żeby zapobiec zakażeniu innych. Z powyższymi osobami traktuje się je jak osoby chore? Na podstawie? Braku testów? Anosmi? Na lotniskowcu Roosevelt gdzie z 4,800 osób zaraziło się ok 700... młodych zdrowych wojskowych ....60% nie miała żadnych objawów choroby. pierwsze 2 osoby, które mniemam zostały izolowane, kiedy objawy się pojawiły- gorączka (?)... po 15 dniach od opuszczenia portu w Guam zdążyły zakazić resztę. Dlatego maski w miejscach publicznych dla wszystkich są całkiem sensowne.

Poważnie?? Maski z kawałka szmaty przed czymś chronią?? Spoko daj przykład i na oddział zakaźny. Chce to zobaczyć. Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...