Skocz do zawartości

Stan Wyjatkowy


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tą "pandemię" ktoś ogłosił. Wydaje mi się, że mylisz przyczyny ze skutkami. Większość tego, co obserwujemy, to efekt działania rządów, mediów, WHO, a niekoniecznie sam efekt wirusa.

 

zależy co obserwujesz .. czy tych co nie mają pracy czy tych w kostnicach

wirus nie wie, że na świecie są granice, politycy, rządy, media, WHO i skiforum, za to robi robi swoje -> zaraża ..

ciekawe kiedy ty czy ja włożylibyśmy przysłowiową maseczkę, gdyby ta czy inna instytucja nas do tego nie zmusiła  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak się wrzuca kartki do takiej skrzynki z dziurką to potem okazuje się ze jeden z kandydatów staje się  taką "królową w ulu" i martwi się o nasze wspólne dobro.

 

Na biologi tego uczyli, nie oglądasz TVP Info? :). Mamy taką osobę w naszym kraju, na dodatek narciarza:) :)

 

Martwi się o nasze dobro?

Naprawdę w to wierzysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie detal, a najważniejsza rzecz....rak, depresja, alkoholizm itd.....mnie nie dotyczy...."nikt Cię nie zarazi"...więc mam to gdzieś....problemem jest w tym, że media itd. powiedziały Ci...że to TY się możesz zarazić i to TY możesz umrzeć ... i grają ludziom na emocjach ...strach....nie opanujemy tego....ktoś mówi 80% ludności na pewno zachoruje...następny z tego 20% umrze ...kolejny "matematyk" mówi wynika z tego że co 5 człowiek na świecie umrze.....i spirala się nakręca....

 

Popatrz jakie były początki, wszystkie onety podawały czy i skąd jest pierwszy chory....potem było co o nim wiem z kim się spotkał itp itd....potem kolejny kilku chorych....potem nowo chorzy stali sie nudni...więc czekamy na pierwszą śmierć....i w końcu jest ....i znów rozpisywanie się co wiemy i kolejne kilka przypadków....i znów "nuda"...

Kto dziś zwraca na dokładną ilość chorych skąd są i ile osób zmarło...jeśli jeszcze zerkasz to ogólne zestawienie tyle wyzdrowiało, tyle umarło , tyle zachorowało...dużo mniejsze emocje, mimo że chorych i zgonów coraz więcej tylko strachu jakby mniej ...bo ile można...za chwile sobie większość społeczeństwa zacznie uświadamiać, że nie taki wirus straszny jak go malują ...a onety dawno już nagłówki pozmieniały bo śmierć stała się słabo klikalna ...

Media ładnie nakręcają spiralę strachu bo się dobrze sprzedaje, rządzącym to na rękę bo można to wykorzystać do własnych celów, poza tym lud chciał więc co mieli zrobić ...a o tym jakie to przyniesie skutki to już nikt nie myśli....gorzej jak będzie trzeba potem jednak skorzystać z naszej służby zdrowia....oby nie

 

Rozumiem twój punkt widzenie o tyle, że wierzę, że są ludzie, którzy tak reagują: chłoną papkę z tv, tracą pracę, boją się ..

Wierz mi, we mnie tego nie ma ..za to staram się dbać o siebie, nie palę, piję z umiarem, sport, a telewizor mam do Netflixa itp. więc wolałbym, żeby nie kaszlał na mnie ktoś kto nawet nie wie co w sobie nosi .. ani wcześniej, ani teraz

 

i właśnie tu na forum widzę najwięcej emocji, i chyba najmniej z nich dotyczy epidemii jako takiej, za to wrze dyskusja czy ograniczenia są bezprawne czy nie, czy ktoś na tym zarobi, czyj to spisek itd. .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będzie rosło (liczba nowych zgonów) jeszcze przez góra miesiąc. Życie się zmieni przez wprowadzone ograniczenia. Gdybyśmy nic nie zrobili, a ludzie nie ulegli emocjom, nic by się nie zmieniło.

Czyli wg Ciebie te 6000 ludzi w Anglii i Walii zmarli z powodu ograniczeń, a nie z powodu choroby. Dziękuję za dyskusję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liberalna Ameryka Płn. i radośni europejscy południowcy krwawią ..
 
zamordystyczne ex-demoludy na średniej lub niżej ..

Kwestia kto ile testuje, więc czego nie przetestowano tego nie ma?!
Nikt się nie zastanawia, że przestaniemy chorować, raczej na tę chwilę chodzi o to, żeby wszyscy nie zachorowali i nie umierali w tym samym czasie.... bo zabraknie łóżek w szpitalach, wentylatorów do ratowania tych którym się poprawi, i do chowania tych którzy walczyli bohatersko i polegli na tarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia kto ile testuje, więc czego nie przetestowano tego nie ma?!
Nikt się nie zastanawia, że przestaniemy chorować, raczej na tę chwilę chodzi o to, żeby wszyscy nie zachorowali i nie umierali w tym samym czasie.... bo zabraknie łóżek w szpitalach, wentylatorów do ratowania tych którym się poprawi, i do chowania tych którzy walczyli bohatersko i polegli na tarczy.

 

oczywiście, że testowanie jest tak różne, że trudno to porównywać .. dziwne, że w ogóle powstają takie zestawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy to straszne sku...ny są :wacko:

 

Nie potrafię tego pojąć - jak wyląduje na OIOM on albo ktoś bliski to od pracy lekarzy jego życie będzie zależało. Czy to strach przesłania myślenie, czy idiota, czy wrodzona agresja, którą trzeba rozładować??? Elementarna nieumiejętność radzenia sobie z emocjami...

 

Ale swoją drogą państwo, gdyby było mądrzejsze to sprawę noclegów dla personelu powinno rozwiązać systemowo (do czasu jak nie przejdą choroby). Bo tak ta lekarka mieszka z pewnie starszą matką. A tych starszych jednak powinno chronić się w miarę sił przed wirusem...

 

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy co obserwujesz .. czy tych co nie mają pracy czy tych w kostnicach

wirus nie wie, że na świecie są granice, politycy, rządy, media, WHO i skiforum, za to robi robi swoje -> zaraża ..

ciekawe kiedy ty czy ja włożylibyśmy przysłowiową maseczkę, gdyby ta czy inna instytucja nas do tego nie zmusiła  

To ogólnie temat, który można wałkować w nieskończoność. Myślę, że różnice zdań wynikają po prostu z innego spojrzenia na skalę zjawiska i tego, czy usprawiedliwia ono taką reakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas zaczyna się...

 

https://kobieta.onet...e-jadem/y7symng

 

A jeszcze epidemii nie ma... 

 

W

 

Wiesiek, przecież z socjologicznego punktu widzenia to oczywiste. Co jest łatwiej Twoim zdaniem w ludziach wzbudzić - miłość, uznanie i admirację czy tępą nienawiść? Jak się stosuje takie goebelsowskie zabiegi na prymitywnym, postkomunistycznym, mało wykształconym i w dodatku zaściankowym w sensie religijnospołecznym elektoracie to czego można się spodziewać?? To jest bomba z opóźnionym zapłonem. Dla celów politycznych obudzono w ludziach najniższe, najbardziej prymitywne instynkty.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojewoda mazowiecki zarządził zorganizowanie we wszystkich szpitalach oddziałów z respiratorami na potrzeby covidowe, spodziewając się lawinowego wzrostu ilości zachorowań w najbliższych tygodniach i przewidując że jednoimienne szpitale nie dadzą rady. No pewnie. Święta były, a zasłanianie otworów jest wbrew etosowi wszak. Zwracam uwagę, że wojewoda nie jest bynajmniej mordą zdradziecką. Lekarzem też jest beznadziejnym, ale mimo to rozumie powagę sytuacji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojewoda mazowiecki zarządził zorganizowanie we wszystkich szpitalach oddziałów z respiratorami na potrzeby covidowe, spodziewając się lawinowego wzrostu ilości zachorowań w najbliższych tygodniach i przewidując że jednoimienne szpitale nie dadzą rady.
No pewnie. Święta były, a zasłanianie otworów jest wbrew etosowi wszak.
Zwracam uwagę, że wojewoda nie jest bynajmniej mordą zdradziecką. Lekarzem też jest beznadziejnym, ale mimo to rozumie powagę sytuacji...

Święta były...więc to nie ma sensu...a wybory będą i to ma sens ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... A z czym nie zawalił? :) Mobilizuje lekarzy do pracy. Emerytów, dziewczyny na urlopach macierzyńskich, opiekunów małych dzieci. Wali na ślepo. Ale obawiam się że ma rację, że czeka nas fala nowych zachorowań zaraz. Po pierwsze były święta, a sporo ludzi olało izolację, po drugie robi się ciepło i sporo ludzi "izoluje się" w stylu opisanym tu już przez wiele osob ("pojechałem do teściów i wypiłem z nimi w ogrodku kawę"), a maski są złem jak wiadomo, po trzecie bedzie głupio wyglądać jak realnie zgony dojdą do 500 dziennie, a tymczasem nowych zachorowań wolno raportować max 400, więc trzeba będzie urealnić nieco dane. Ale kościoły muszą być otwarte ofkors.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...