Skocz do zawartości

Stan Wyjatkowy


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

Znalezione w minutę: 

 

https://wiadomosci.w...92802452723329a

 

https://twitter.com/...650642399604736

 

Poza tym, nie musisz nic odszczekiwać, bo nie zakładam, że jesteś twórcą tego kłamliwego mema.

Przyjąłem, że jesteś nieświadomym dystrybutorem, i chciałbyś wiedzieć, że to nieprawda.

Stąd moja wypowiedź.

Cześć

Widzisz tylko to jest takie przelewanie z pustego w próżne. To nie są pieniądze wypracowane prawda?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć

Widzisz tylko to jest takie przelewanie z pustego w próżne. To nie są pieniądze wypracowane prawda?

Pozdrowienia

 

Wzrok już nie ten, może dlatego nie mogę dostrzec na tym memie zastrzeżenia (i definicji) "wypracowanych pieniędzy".

Wobec braku definicji, mogę jedynie domniemywać, że WOŚP również mógłby jej nie spełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrok już nie ten, może dlatego nie mogę dostrzec na tym memie zastrzeżenia (i definicji) "wypracowanych pieniędzy".

Wobec braku definicji, mogę jedynie domniemywać, że WOŚP również mógłby jej nie spełniać.

Cześć

Słuszna uwaga.

Tylko od razu nasuwa mi się myśl jak wygląda kwestia opodatkowania kościoła i jego działalności oraz czy np. WOŚP dostaje dofinansowanie z budżetu Państwa na swoją różnoraką działalność...

Zaznaczam - podobnie jak Ty - że nie jestem specjalistą w tych kwestiach ale coś tam czytam i działalność WOŚP podlega szczegółowym rozliczeniom finansowym a całość kwot zebranych w Finale jest przeznaczana na pomoc zdefiniowaną w celach fundacji. Bieżące koszty funkcjonowania pokrywane są z pieniędzy sponsorów wypracowanych przez fundację. Oczywiście działalność kościoła też można tak potraktować.

A jak ta sprawa wygląda z pieniędzmi darowanymi kościołowi?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Słuszna uwaga.

Tylko od razu nasuwa mi się myśl jak wygląda kwestia opodatkowania kościoła i jego działalności oraz czy np. WOŚP dostaje dofinansowanie z budżetu Państwa na swoją różnoraką działalność...

Zaznaczam - podobnie jak Ty - że nie jestem specjalistą w tych kwestiach ale coś tam czytam i działalność WOŚP podlega szczegółowym rozliczeniom finansowym a całość kwot zebranych w Finale jest przeznaczana na pomoc zdefiniowaną w celach fundacji. Bieżące koszty funkcjonowania pokrywane są z pieniędzy sponsorów wypracowanych przez fundację. Oczywiście działalność kościoła też można tak potraktować.

A jak ta sprawa wygląda z pieniędzmi darowanymi kościołowi?

Pozdrowienia

 

Jak poszukasz, to z pewnością znajdziesz odpowiedź.

Dyskusją na tematy światopoglądowe nie jestem zainteresowany.

Zbyt wiele nas różni (bez urazy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kłamliwe. 

(Mam więcej czasu niż zwykle, także uprzedzam, będę piętnował kłamstwo i głupotę. Aż mi się znudzi.  :D )

 

O - fajnie, to może znajdziesz czas, żeby odnieść się do postu #70, bo coś mam wrażenie, że w poście #48 kłamałeś, sugerując, że to zgodne z konstytucją, a teraz próbujesz temat przemilczeć.

 

Jakie to prawo pozwala wprowadzić zakaz przemieszcza się ze względu na cel (a nie sposób ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast o kościele (każdy daję dobrowolnie nie mnie/nam oceniać co ktoś robi ze swoimi pieniędzmi chodź uważam że powinno się zlikwidować całkowicie dofinansowanie z budżetu w zamian nic bo jestem za tym by zlikwidować podatek od osob fizycznych a podnieść vat) napiszecie o tym co planujecie. Ja dziś grill z sąsiadami w sobotę ognisko. W Wielkanoc urodziny w fajnym gronie. Na wybory mam iść to i imprezy możemy sobie robić. Przecież w Poslce jest normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O - fajnie, to może znajdziesz czas, żeby odnieść się do postu #70, bo coś mam wrażenie, że w poście #48 kłamałeś, sugerując, że to zgodne z konstytucją, a teraz próbujesz temat przemilczeć.

 

Jakie to prawo pozwala wprowadzić zakaz przemieszcza się ze względu na cel (a nie sposób ) ?

 

Dokładnie to wskazane w poście #48.

Twoje rozumienie przepisów jest błędne.

EOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarne ...

Sposób przemieszczenia się nie ma związku z celem (powodem) podróży. Kropka.

 

Przepraszam, powinienem jednak wyjaśnić to szerzej.

Dyskusja z laikami (no offence) na tematy legislacyjne jest trudna.

 

Konstytucja wprowadza możliwość ograniczenia wolności poruszania.

Nie mówi czy ograniczać można sposób czy cel. 

Wolność.

 

Ustawa mówi, że rozporządzenie może wprowadzać "czasowe ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się".

W miejsce "wolności" mamy "określony sposób".

 

W tym miejscu musimy sięgnąć do zasad prawnych dotyczących wykładni przepisów.

Są (niestety) różne wykładnie: literalna (tę próbujesz zastosować), celowościowa (jaki cel przyświecał ustawodawcy) czy systemowa (z miejsca aktu prawnego w systemie prawnym próbujemy ustalić jaka jest jego rola).

To są wszystko rozważania teoretyczne, gdyż nie my decydujemy o wiążącym obowiązywaniu przepisu.

Mamy w naszym systemie prawnym domniemanie konstytucyjności przepisów, co znaczy, że dopóki Trybunał Konstytucyjny nie stwierdzi niezgodności przepisu z konstytucją, to przepis jest obowiązujący i prawidłowy (od razu zastrzegam - dyskusja z laikami na temat TK i zakresu możliwości interpretowania konstytucji przez sądy, również jest poza zakresem mojego zainteresowania ;) ).

 

Na to nakłada się kolejny etap stanowienia prawa, gdzie na podstawie przepisu ustawy, zostaje wydane rozporządzenie.

 

Rozporządzenie mówi: "zakazuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczania się osób przebywających na tym obszarze, z wyjątkiem przemieszczania się danej osoby w celu:"

 

Teraz trzeba się zastanowić, czy zapis o zakazie przemieszczania (który mieści w sobie wszystkie sposoby), mieści się w tzw. delegacji ustawowej, czyli przepisie ustawy, która dała takie uprawnienie Ministrowi Zdrowia.

 

I znowu, możemy uprawiać kazuistykę na rzecz każdego z możliwych stanowisk (np. jeśli jest w ustawie "określonego", a uznajemy, że to nie pozwala ministrowi wprowadzić ogólnego zakazu, to co gdyby w tym miejscu wymienił enumeratywnie wszystkie możliwe sposoby przemieszczania? Czy to byłoby ok?). W mojej ocenie, a gotów jestem się założyć, że również w ocenie większości ewentualnych składów orzekających, celowościowe spojrzenie na ten przepis, jako mający z założenia chronić życie i zdrowie ludzi, pozwala stwierdzić, że mieści się w delegacji ustawowej z art. 46 ust. 2 i 4.

 

Te wszystkie problemy które powyżej opisałem, wynikają głównie z niechlujności legislacyjnej, tego, że przepisy tworzą ludzie którzy nie są prawnikami (lub nie powinni się takimi mienić), a i tak na samym końcu mamy domniemanie prawidłowości i powinniśmy, na ile to jest możliwe, siedzieć w domu.

 

Teraz już naprawdę z mojej strony EOD.

(Muszę wyjść na pocztę, nikt mi terminów nie pozawieszał).  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I znowu, możemy uprawiać kazuistykę na rzecz każdego z możliwych stanowisk (np. jeśli jest w ustawie "określonego", a uznajemy, że to nie pozwala ministrowi wprowadzić ogólnego zakazu, to co gdyby w tym miejscu wymienił enumeratywnie wszystkie możliwe sposoby przemieszczania? Czy to byłoby ok?). W mojej ocenie, a gotów jestem się założyć, że również w ocenie większości ewentualnych składów orzekających, celowościowe spojrzenie na ten przepis, jako mający z założenia chronić życie i zdrowie ludzi, pozwala stwierdzić, że mieści się w delegacji ustawowej z art. 46 ust. 2 i 4.

 

Te wszystkie problemy które powyżej opisałem, wynikają głównie z niechlujności legislacyjnej, tego, że przepisy tworzą ludzie którzy nie są prawnikami (lub nie powinni się takimi mienić), a i tak na samym końcu mamy domniemanie prawidłowości i powinniśmy, na ile to jest możliwe, siedzieć w domu.

 

 

No widzisz, czyli jednak dostrzegasz problem, rzekłbym że w końcu widzisz gdzie boli. W rozporządzeniu jest mowa o ograniczeniu określonego sposobu poruszania się a nie o zakazie wychodzenia z domu mój drogi ekspercie, to jest fundamentalna różnica, rzekłbym konstytucyjna;-) Mniej więcej taka jak pomiędzy krzesłem a krzesłem elektrycznym czy demokracją a demokracją pisowską. Jestem też gotów przyjąć zakład jak chodzi o orzecznictwo sądowych w tych sprawach, szczególnie jak chodzi o II instancję? Wchodzisz w to? :)

 

Edit: życzę sukcesu w zdobywaniu poczty. Mnie zajęło to ostatnio całe dwa dni. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I znowu, możemy uprawiać kazuistykę na rzecz każdego z możliwych stanowisk (np. jeśli jest w ustawie "określonego", a uznajemy, że to nie pozwala ministrowi wprowadzić ogólnego zakazu, to co gdyby w tym miejscu wymienił enumeratywnie wszystkie możliwe sposoby przemieszczania? Czy to byłoby ok?). W mojej ocenie, a gotów jestem się założyć, że również w ocenie większości ewentualnych składów orzekających, celowościowe spojrzenie na ten przepis, jako mający z założenia chronić życie i zdrowie ludzi, pozwala stwierdzić, że mieści się w delegacji ustawowej z art. 46 ust. 2 i 4.

 

 

Celowościowe spojrzenie na ten przepis w mojej ocenie dotyczy wyeliminowania sposobów przemieszczania się, które sprzyjają rozprzestrzenianiu się infekcji. Więc dopóki dotyczy ograniczenia kontaktów między ludźmi, zachowania odległości między nimi, itp. to jest ok. Ale np. przemieszczanie się samochodem w pojedynkę nie rodzi praktycznie żadnych zagrożeń (i wiele innych sposobów też nie), więc wymienienie wszystkich sposobów wg mnie (a sądzę, że również w ocenie przynajmniej niektórych składów orzekających) nie mieści się jednak w delegacji ustawowej.

Ale EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w minutę:

 

Kościół w Polsce utrzymuje się przede wszystkim z ofiar wiernych. Restrykcje towarzyszące pandemii, spowodowały, że gwałtownie spadła frekwencja w kościołach, a w ślad za tym ofiary, które są podstawowym źródłem utrzymania wszystkich struktur kościelnych. Aby parafie mogły nadal funkcjonować i służyć zarówno nam jak i osobom najbardziej poszkodowanym, każdy wierny powinien przekazywać ofiary bezpośrednio na jej konto. Jest to sprawa pilna, tym bardziej wobec kolejnych restrykcji obowiązujących od 25 marca – ograniczenie udziału we Mszy św. do 5 osób. Nie zapominajmy o 5-tym przykazaniu kościelnym!

https://ekai.pl/apel...erac-finansowo/

Wydaje się, że w Polsce koronowirus przyczyni się do opustoszenia kościołów na dłużej, sporo ludzi po prostu nie wróci, proces trwał, ale teraz nastąpi przyspieszenie. Zabawne są historie jak wybudowanie nowego kościoła w Kalonce czy próby budowania na Sójczym Wzgórzu, gdy wcześniej były kaplice kościelne które dawały radę oprócz może dwóch momentów w roku, co też problemem nie było. No ale teraz łatwiej może w dużym kościele utrzymać odległości, ech... Byłem ostatnio na pogrzebie matki przyjaciela, stałem na zewnątrz, w cudowny sposób wrota się otwarły i nawet widziałem księdza odprawiającego mszę do 50 osób, na cmentarzu też podszedłem od grobów strony... przeciwny jestem nadmiernej celebrze, ale tu chciałem jakoś przyjaciela wesprzeć... widział, zadzwoniłem potem i przedtem dwa razy po godzince pogadaliśmy. Ot znaki czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, czyli jednak dostrzegasz problem, rzekłbym że w końcu widzisz gdzie boli. W rozporządzeniu jest mowa o ograniczeniu określonego sposobu poruszania się a nie o zakazie wychodzenia z domu mój drogi ekspercie, to jest fundamentalna różnica, rzekłbym konstytucyjna;-) Mniej więcej taka jak pomiędzy krzesłem a krzesłem elektrycznym czy demokracją a demokracją pisowską. Jestem też gotów przyjąć zakład jak chodzi o orzecznictwo sądowych w tych sprawach, szczególnie jak chodzi o II instancję? Wchodzisz w to? :)

 

Edit: życzę sukcesu w zdobywaniu poczty. Mnie zajęło to ostatnio całe dwa dni. :D

 

Przez grzeczność odmówię, bo żadnego problemu nie widzę.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, wczoraj przecież bili w dzwony :)

Ja bym nawet zapytał ile dał ten co od bezdomnego auto dostał. On nawet apeluje żeby mu płacić bo zaczyna głodowac. Kościół sam w sobie robi dużo przynajmniej u mnie. Ludzie starsi mają dostarczana żywność przez ministrantów i księży z parafi pod drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wirusa pozbędziemy się szybko...

Ponad dwie trzecie z ankietowanych firm planuje redukcje w zatrudnieniu w ciągu najbliższych 2 miesięcy, a więcej niż połowa planuje zwolnić od 20 proc. do 50 proc. załogi - poinformowała w czwartek Konfederacja Lewiatan w komunikacie.

(...)

69 proc. pytanych zadeklarowało, że planuje redukcje zatrudnienia. Najgorsza sytuacja jest w firmach małych (71 proc. planuje redukcje) i średnich (80 proc. planuje redukcje). W sumie, w ciągu najbliższych 2 miesięcy, 54 proc. pytanych firm planuje zwolnić od 20 proc. do 50 proc. załogi


https://gospodarka.d...a-lewiatan.html

Wg. danych danych GUS z 25 Lutego 2020r. https://stat.gov.pl/...epne,12,40.html w Polsce mamy w zaokrągleniu 16 950 000 osób aktywnych zawodowo, 16 470 000 pracujących i 490 000 bezrobotnych.

Na szybko policzyłem, że skoro 54% firm planuje zwolnić od 20 do 50% pracowników to zakładając średnią 35% mamy ok. 3 120 000 pracowników na bruku.

Natomiast pozostałe 15% firm planuje zwolnienia mniejsze niż 20%, więc zakładam średnią 10% redukcji zatrudnienia dla tych firm. Mamy ok. 250 000 ludzi na bruku.


Razem daje nam to ok. 3 370 000 + 490 000 = 3 860 000 ludzi na bezrobociu co da nam wzrost bezrobocia z obecnych 3% do 22.8% w ciągu najbliższych 60 dni.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważam dużo złej woli w zachowaniach, postawach ludzkich. Czasami mam wrażenie, ze wielu aż korci żeby wyjść łapać wirusa tylko po to, żeby nasze statystyki zachorowalności się pogorszyły. I, gdyby nie śmiertelne zagrożenie wirusem, ci ludzie już lizaliby klamki, poręcze itd. Na zasadzie: "im gorzej, tym lepiej", byle doje...ć rządowi.  Tyle, że: stety albo niestety - jedziemy na tym samym wózku. I to nie w skali kraju, ale świata.

 

Jak czytam o obostrzeniach, jakie wprowadza rząd to widzę, że robią to nieporadnie. Ale w tej konkretnej sytuacji nie zastanawiam się, który art. konstytucji czy innych przepisów mówiący o moich prawach naruszono, bo rozumiem intencje. Mam siedzieć w domu - siedzę. Mam unikać ludzi - unikam. Mam zrobić wszystko, co mogę, żeby uniknąć zagrożenia dla siebie i innych. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważam dużo złej woli w zachowaniach, postawach ludzkich. Czasami mam wrażenie, ze wielu aż korci żeby wyjść łapać wirusa tylko po to, żeby nasze statystyki zachorowalności się pogorszyły. I, gdyby nie śmiertelne zagrożenie wirusem, ci ludzie już lizaliby klamki, poręcze itd. Na zasadzie: "im gorzej, tym lepiej", byle doje...ć rządowi. Tyle, że: stety albo niestety - jedziemy na tym samym wózku. I to nie w skali kraju, ale świata. Jak czytam o obostrzeniach, jakie wprowadza rząd to widzę, że robią to nieporadnie. Ale w tej konkretnej sytuacji nie zastanawiam się, który art. konstytucji czy innych przepisów mówiący o moich prawach naruszono, bo rozumiem intencje. Mam siedzieć w domu - siedzę. Mam unikać ludzi - unikam. Mam zrobić wszystko, co mogę, żeby uniknąć zagrożenia dla siebie i innych. Tyle.

Zgodzę się z Tobą. Jednak jest też proste wyjście. Wprowadzić stan klęski. Jednak pajace z rządu liczą i to im nie na rękę. Oni mają gdzieś ludzi. Każą Ci iść na wybory i siedzieć w domu. To rząd idiotow z prezesem na czele który boi się przyjść dziś do pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczty będziesz miał coraz mniej. Do odwołania wstrzymano wysyłkę pism, których doręczenie skutkuje rozpoczęciem biegu terminów procesowych. Nie dotyczy spraw pilnych.

Co to są sprawy pilne?? Pytam z ciekawości. Ktoś to określił czy to zależy od x który powie to pilne a to nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wirusa pozbędziemy się szybko...


https://gospodarka.d...a-lewiatan.html

Wg. danych danych GUS z 25 Lutego 2020r. https://stat.gov.pl/...epne,12,40.html w Polsce mamy w zaokrągleniu 16 950 000 osób aktywnych zawodowo, 16 470 000 pracujących i 490 000 bezrobotnych.

Na szybko policzyłem, że skoro 54% firm planuje zwolnić od 20 do 50% pracowników to zakładając średnią 35% mamy ok. 3 120 000 pracowników na bruku.

Natomiast pozostałe 15% firm planuje zwolnienia mniejsze niż 20%, więc zakładam średnią 10% redukcji zatrudnienia dla tych firm. Mamy ok. 250 000 ludzi na bruku.


Razem daje nam to ok. 3 370 000 + 490 000 = 3 860 000 ludzi na bezrobociu co da nam wzrost bezrobocia z obecnych 3% do 22.8% w ciągu najbliższych 60 dni.

Co o tym myślicie?

 

Myślę, że źle liczysz. Gdyby w 54% firm pracowało 54% zatrudnionych w kraju miałoby to sens, ale nie znamy jaki procent zatrudnionych pracuje w firmach małych, jaki w średnich itd.

Ale to i tak nie ma znaczenia, bo to tylko chwilowe deklaracje, które za 2 tygodnie mogą wyglądać zupełnie inaczej, a za 2 miesiące po zdarzeniu z sytuacją gospodarczą jaka będzie wtedy, jeszcze inaczej.

 

Pewne jest tylko, że bezrobocie wzrośnie bardzo mocno jak i inflacja, oraz że wiele firm padnie, wielu ludzi będzie miało problem z brakiem pieniędzy na żywność i inne podstawowe potrzeby, wg mnie odczujemy to znacznie dotkliwiej niż wirusa i będzie to duża część społeczeństwa, w każdym przedziale wiekowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do meritum dyskusji - pogląd profesora Piotrowskiego z którym ja osobiście się utożsamiam:

 

https://fakty.interi...ini,nId,4404297

 

To co wczoraj pisałem, nie można dowolnie i bezkarnie naginać prawa w zależności od doraźnych potrzeb politycznych. Czy to na poziomie konstytucji czy zwykłego rozporządzenia wykonawczego do ustawy mówiącego o ograniczeniach w przemieszczaniu się. Mnie akurat nie chodzi o ciąganie kogokolwiek przed Trybunał Stanu tylko bardziej o to, żeby wykazywać większy szacunek dla prawa a szczególnie dla Konstytucji RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...