Skocz do zawartości

Kompleks narciarski "Śnieżka"


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

 

Fredowski, ja wiem co Ty kombinujesz.

 

 

Wydaje mi się, że całkiem dobrze kombinuje. Otwarcie sezonu trzeba przecie jakoś uczcić. Chociaż ten, co może, za tych co nie mogą :)

 

Mi TZ chyba na złość kombinuje, żeby się na weekend samemu ulotnić, więc ja się chyba nie wyrwę. Okaże się w ostatniej chwili.

Zeberka narty sama wysmaruj na łapu capu, oddasz do generalki po weekendzie.

 

 

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ten fragment:

 Będzie jakiś licznik kupionych biletów (latem), a zimą czujnik zajęcia kanapy, który gdy do liczy do odpowiedniej wartości to nagle...STOP "więcej nie jedziemy, chętnych którzy stali i czekali zapraszamy jutro" ?

Cześć

Przepustowość reguluje się prędkością wyciągu.

Pozdrowienia


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przepustowość reguluje się prędkością wyciągu.

Pozdrowienia

 Ponieważ podano tutaj czas wjazdu (6 min) to raczej jednak ilością założonych krzesełek. Przepustowość 1200 os/godz to jest na współczesne standardy dość mało (bo już nawet do 3600 dochodzi) ale przy jednej odbiorczej trasie wygląda to logicznie. Tłok będzie na dole w kolejce ale na trasie będzie ok. 

Szkoda, że wyciąg nie zaczyna się na samej ściance (albo nie ma stacji pośredniej) bo tak trzeba będzie się bujać dolną płaską częścią. No chyba, że zostanie orczyk Liczyrzepa. Gdyby jeszcze naśnieżali Złotówkę. 

 

Akurat z Kopy czasem zjeżdżałem skiturując (mam zupełnie inne wymagania co do ilości potrzebnego śniegu) i warunki zawsze były a teraz z powrotem będzie tam boisko. Czyli troszkę rozdarty jestem, ale po prawdzie to wreszcie w Karpaczu będzie dorzeczny kawałek do jazdy i pewnie cała rzesza już troszkę zaawansowanych narciarzy bardzo się ucieszy. Myślę, że też tam zajrzę (byleby nie w sob/niedz)

 

Pozdro

Wiesiek


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://wroclaw.wybor...xLokWrocLinkImg
 
Coś tu jeszcze napisali w temacie ale mnie się nie otwiera bo jakiś limit wyczerpawszy.

Napisali to samo co wcześniej, czyli że krzesła czteroosobowe Bartholet, 1200 os/h, nowe naśnieżanie, fundamenty już prawie gotowe i planowane otwarcie w grudniu, ale też wrzucili trochę zdjęć, których zdecydowanie tu brakuje:

Screenshot_2017-09-13-22-36-40.png

Screenshot_2017-09-13-22-37-05.png

Screenshot_2017-09-13-22-36-56.png

Screenshot_2017-09-13-22-37-18.png

Screenshot_2017-09-13-22-37-27.png

Screenshot_2017-09-13-22-37-33.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeszcze w tym roku turystów w Karpaczu na Kopę ma wozić nowy wyciąg. Jeśli jednak miło wspominacie podróżowanie "Zbyszkiem", możecie jego część - a mianowicie krzesełko - zabrać do domu. W sobotę odbędzie się aukcja charytatywna.

Wyciąg "Zbyszek" po raz ostatni wywiózł turystów w góry w niedzielę, 17 września. Teraz każdy będzie mógł mieć część "Zbyszka" u siebie w domu..."

 

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,22391137,wyciag-zbyszek-idzie-na-czesci-kazdy-moze-kupic-sobie-krzeslo.html#BoxLokWrocLink


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie rozumiem tej odpowiedzi, czyli twierdzisz, że coś skłamałem?

Nie zrobi się tłoczniej, nie zrobi się nie drożej?

 

Co chciałeś dokładnie powiedzieć?

 

PS

W Szklarskiej wydaje się być więcej "miejsca" dla ludzi na stoku, a mimo to....jest ZAWALONY i nie do zjeżdżania przez tłoki.

Jezeli jakis osrodek narciarski w PL inwestuje w nowa infrastrukture zeby spelnic obecne standardy a ktos ,kto podobno jezdzi na nartach twierdzi ,ze to nie jest zmiana na lepsze ,no to "RECE OPADAJA",ze bedzie drozej,za darmo nic nie ma,jak ktos chce taniej to moze zaczac grac np. w ping-ponga bo narciarstwo tanim sportem nigdy nie bedzie. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jakis osrodek narciarski w PL inwestuje w nowa infrastrukture zeby spelnic obecne standardy a ktos ,kto podobno jezdzi na nartach twierdzi ,ze to nie jest zmiana na lepsze ,no to "RECE OPADAJA",ze bedzie drozej,za darmo nic nie ma,jak ktos chce taniej to moze zaczac grac np. w ping-ponga bo narciarstwo tanim sportem nigdy nie bedzie. 

Drożej, to był tylko JEDEN argument, a resztę - dla manipulacji - olałeś.

Nie obchodzą mnie standardy, nie obchodzi mnie co "ktoś" potrzebuje do jeżdżenia, ja mówię ZA SIEBIE.

Ale jak ktoś SWOJĄ WIZJĘ, że aby było "fajnie" to musi być drogo - próbuje wciskać i narzucać innym - to już jest ''niepokojące".

A to, że sam siebie zniewala używaniem zwrotów MUSI być drogo...to znaczy, że już ma tak wytresowaną psychikę, że nawet nie dopuszcza innej możliwości. Idealnie wytresowany i wyhodowany konsument - to wtedy dopiero "ręce opadają".

 

To jeszcze raz.

Jak zrobi się tłocznie, ciaśniej, mniej miejsca - NA DODATEK ZA WIĘKSZĄ CENĘ - to ... DLA MNIE ... to logicznie oznacza, że jest GORZEJ!

 

Już tak abstrakcyjnie mówiąc, to bardziej uzasadnione i racjonalne było by dla mnie płacenie więcej gdyby był ośrodek reklamujący się "U nas na stoku spotykasz tak rzadko innych, że aż mówisz im dzień dobry" :)

 

Dla ciebie priorytetem jest ładny i wygodny wyciąg, a dla mnie swobodne, bezstresowe zjeżdżanie.

POGÓDŹ się z tym, że są ludzie co mają inne priorytety niż ty.

 

PS.

Chyba, że jesteś pracownikiem wyciągu czy kimś związanym finansowo z funkcjonowaniem tego ośrodka TO WTEDY wszystko co mówisz ma logiczny sens i jest zrozumiałe.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy tam nie jeździłem, ale z tego co słyszałem, to w ostatnich latach góra (górna część tras) była częściej zamknięta niż otwarta dla narciarstwa (nie mówię o tourach). Jakakolwiek zmiana w infrastrukturze musi więc być na korzyść. A że będzie tłoczniej? Przepustowość chyba nie jest taka duża, aby zrobił się duży tłok. A jako efekt uboczny - jeżeli gdzieś jest tłoczniej, to gdzieś jest luźniej. Liczba narciarzy jest w jakimś sensie skończona :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...