Skocz do zawartości

Mann i Gacek w tonacji... alternatywnej?


star

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 230
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@Rega
Błagam.
Bez demagogii.
Przecież akurat Trójka jest językowo wzorcowa.
To, że komuś śię raz wymkneło stanowi jedyne wpadkę.
One będą się zdarzać " w najlepszych rodzinach" do końca świata, podobnie jak wypadki komunikacyjne.

Skąd taka dobra ocena? Chyba z demagogii.

Pamiętam sprzed co najmniej 5 lat taką uduchowioną prowadzącą, która używała własnej intonacji, robiła przerwy w zdaniu wg własnego widzimisię. Czasem przez to egzaltowane zawieszanie głosu wpół słowa, wypowiedź stawała się kompletnie niezrozumiała. Trzeba był długiego czasu, żeby jej ktoś tego w końcu zabronił. Językowo było to coś w jak najgorszym wydaniu. No więc to taki mój dowód na to, że nie jest tak fajnie, no i chuj. Ups... wymknęło mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci nie tylko, że czytają ale są też bardziej spostrzegawcze niż stare pryki. W pewnych kręgach do których zapewne kordiankw się nie zalicza, określenie PR3 jako "Trujka" używa się z powodów ... Wytęż umysł i zgadnij z jakich?

Mnie nie truje, po zmianach kadrowych przestałem jej słuchać. Jest wolność, można nie słuchać. https://youtu.be/33FUu7EgNNs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat oni z wolnością są na bakier. Pamiętam, ja wiele lat temu, gdy się tam zrobił odpowiednio ponury nastrój, Niedźwiecki opowiadał jak to po ogłoszeniu nobla dla Wałęsy siedzieli  w magazynie nagraniowym razem z Jeton  i wyrzucali wszystkie utwory skandynawskie. Na polecenie Cenzury. Więc mogą sobie tej piosenki słuchać jako głosu z odległej galaktyki albo innego wymiaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Oni czy cenzura jest Be?

Zupełnie Cię nie rozumiem.
Jedź na narty.

Dla mnie koniec dyskusji ( z Tobą)

W kontekście wolności to i cenzura i wykonawcy jej poleceń są Be - to chyba oczywiste? To że wykonywali tylko swoją pracę to ani jednych ani drugich nie zwalnia z odpowiedzialności za ograniczanie wolności. Mogą sobie podśpiewywać co chcą a swoje za uszami mają. Koniec dyskusji jest jak najbardziej naturalny bo o czym tu dyskutować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młynarski, bo śpiewać nie umiał. A wszyscy piękni skrojeni na miarę, od takiego świata ustrzeż nas Panie. Tonacja była świetna. Humor subtelny. Często wracałem wtedy autem. Aksamitne r sam posiadam, więc lubię, frrransuskie takie;-)

Humol subtelny jak Flanuskie aksamitne L w wykonaniu pani Gacek. 

Mann ma 72 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, słuchając Trójki w aucie muszę czasami wykonywać gwałtowne ruchy w celu zmiany stacji, taki odruch obronny gdy usłyszę np Semkę lub któregoś z ziobrowych resortowych hunwejbinów. Dla świętego spokoju włączam najczęściej Dwójkę lub Classic.

  Teraz będę brutalny: po takich akcjach jak w Trójce zawsze czuję się tak jak ktoś, komu w trakcie przyjęcia w jego własnym domu nasr...no do cukiernicy na stole, mieszanina zaskoczenia, obrzydzenia i złości.

Jakich akcji?  Sepleniacej od 19 lat dziennikaLce zapLoponowano przedluzenie kontLatku ale ona nie podpisala. Taka gwiazda zostanie zaLaz zatLudniona w jakims innym komeLcyjnym Ladiu, pLawda?

Za to Mann ma 72 lata i chyba juz najwyzszy czas zrobic miejsce mlodszym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście wolności to i cenzura i wykonawcy jej poleceń są Be - to chyba oczywiste? To że wykonywali tylko swoją pracę to ani jednych ani drugich nie zwalnia z odpowiedzialności za ograniczanie wolności. Mogą sobie podśpiewywać co chcą a swoje za uszami mają. Koniec dyskusji jest jak najbardziej naturalny bo o czym tu dyskutować? 

A co Ty wtedy robiłeś, że się tak zapytam?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukowałem ulotki, przewoziłem matryce białkowe, byłem kurierem itp. W sumie żaden ze mnie obrońca wolności ale też i nie taka gadzina jak te tam.

Cześć

Czyli bezimienny bohater walki ze znienawidzonym reżimem - chwalebne. A zauważyłeś, ze już go dawno nie ma?

Bo mam wrażenie, że cały czas jeszcze z kimś walczysz.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czyli bezimienny bohater walki ze znienawidzonym reżimem - chwalebne. A zauważyłeś, ze już go dawno nie ma?

Bo mam wrażenie, że cały czas jeszcze z kimś walczysz.

Pozdrowienia

Tak to ma wyglądać, że dawno go nie ma. Oczywiście, że nie ma PZPR, MO, SB, ZOMO, ORMO i proszenia się na kolanach o paszport. Coś tam jednak pozostało. Transformacja to był wizjonerski i dobry pomysł tamtej strony na zachowanie jak największej władzy gdzie się tylko da. No i jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ma wyglądać, że dawno go nie ma. Oczywiście, że nie ma PZPR, MO, SB, ZOMO, ORMO i proszenia się na kolanach o paszport. Coś tam jednak pozostało. Transformacja to był wizjonerski i dobry pomysł tamtej strony na zachowanie jak największej władzy gdzie się tylko da. No i jest jak jest.

Cześć

No... jakoś mi to nie gra. Obecnie rzeczywiście czuję się jakbym powrócił do tamtych czasów w pewnych aspektach życia , zwłaszcza jeżeli chodzi o fiskalizację i trwonienie wypracowanych przeze mnie środków, edukację itd. ale generalnie chyba porównań za bardzo stosować nie można.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich akcji?  Sepleniacej od 19 lat dziennikaLce zapLoponowano przedluzenie kontLatku ale ona nie podpisala. Taka gwiazda zostanie zaLaz zatLudniona w jakims innym komeLcyjnym Ladiu, pLawda?

Za to Mann ma 72 lata i chyba juz najwyzszy czas zrobic miejsce mlodszym

Cóż, "de gustibus...", radia i stacje TV pełne są osobników z wadami wymowy, to nie jest dyskwalifikujące pod warunkiem że właściciel takiego głosu ma "to coś", wide Anna Gacek, Jay Leno, Kydryński Sr...i wielu innych. 72 lata, hm, czyli cały skład Rolling Stones należy też wyrzucić do kosza? Hunwejbini od Mao Tse Kaczyńskiego, Rydzka i Jędraszewskiego robią od lat rewolucję kulturalną, ze skutkiem śmiertelnym dla tejże, potem przyjdzie kolej na naukę, media prywatne i na końcu zabiorą się za "suwerena", ale najpierw należy go znieczulić za pomocą quasi mediów publicznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humol subtelny jak Flanuskie aksamitne L w wykonaniu pani Gacek.
Mann ma 72 lata.


Widzisz dziewczę młode, niektórzy wychowali się na Mannie i Maternie. Ale rozumiem, że wolisz inny. Znam pewnego człowieka ok 90+, człowiek młody, no i mądry zarazem. Nie wiem czemu pijesz do wieku? Słabe to i zwyczajnie nieistotne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz dziewczę młode, niektórzy wychowali się na Mannie i Maternie. Ale rozumiem, że wolisz inny. Znam pewnego człowieka ok 90+, człowiek młody, no i mądry zarazem. Nie wiem czemu pijesz do wieku? Słabe to i zwyczajnie nieistotne.

Ja się wychowałem na nich i na Niedźwiedzkim, Wassowskim, Kaczkowskim, Waschko, Gaszyńskim, Pogranicznym. To dzięki tym dziadom teraz widzę jaki ogrom muzyki mnie wtedy omijał. Serwowali nam jakąś specjalnie dobraną cząstkę. Niech ich piekło pochłonie za to. Ogromna większość grających zespołów była nam kompletnie nieznana, dopiero teraz można się o tym przekonać. Hańba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wychowałem na nich i na Niedźwiedzkim, Wassowskim, Kaczkowskim, Waschko, Gaszyńskim, Pogranicznym. To dzięki tym dziadom teraz widzę jaki ogrom muzyki mnie wtedy omijał. Serwowali nam jakąś specjalnie dobraną cząstkę. Niech ich piekło pochłonie za to. Ogromna większość grających zespołów była nam kompletnie nieznana, dopiero teraz można się o tym przekonać. Hańba.


No ale oni serwowali a ty lykales jak pelikan? Bo ja słuchałem Gacek i Manna dla ich rozmów i przekomarzania się, a muzyka płynęła trochę obok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz dziewczę młode, niektórzy wychowali się na Mannie i Maternie. Ale rozumiem, że wolisz inny. Znam pewnego człowieka ok 90+, człowiek młody, no i mądry zarazem. Nie wiem czemu pijesz do wieku? Słabe to i zwyczajnie nieistotne.

Nie wiem czemu pijesz do wieku? Słabe to i zwyczajnie nieistotne. Widzisz, sluchalam trojki przy odrabianiu lelcji jak bylam w liceum w polowie lat 80-tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...