Skocz do zawartości

Mann i Gacek w tonacji... alternatywnej?


star

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się wychowałem na nich i na Niedźwiedzkim, Wassowskim, Kaczkowskim, Waschko, Gaszyńskim, Pogranicznym. To dzięki tym dziadom teraz widzę jaki ogrom muzyki mnie wtedy omijał. Serwowali nam jakąś specjalnie dobraną cząstkę. Niech ich piekło pochłonie za to. Ogromna większość grających zespołów była nam kompletnie nieznana, dopiero teraz można się o tym przekonać. Hańba.

 

To trzeba było słuchać innych stacji, a może "Koncert życzeń"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No ale oni serwowali a ty lykales jak pelikan? Bo ja słuchałem Gacek i Manna dla ich rozmów i przekomarzania się, a muzyka płynęła trochę obok.

Mało tego, że łykałem jak pelikan, wierzyłem w to że to już cała muzyka jaka krąży w świecie. Teraz mogę ocenić skalę tego ile do nas, dzięki tej żelaznej kurtynie i jej strażnikom, nie dochodziło Mam teraz współczuć im bo muszą mając 72 lata odejść na emeryturę. No już się biorę za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego, że łykałem jak pelikan, wierzyłem w to że to już cała muzyka jaka krąży w świecie. Teraz mogę ocenić skalę tego ile do nas, dzięki tej żelaznej kurtynie i jej strażnikom, nie dochodziło Mam teraz współczuć im bo muszą mając 72 lata odejść na emeryturę. No już się biorę za to.


Dlaczego muszą? Jeszcze raz powtórzę. Wiek biologiczny. Ja czuję się starcem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wychowałem na nich i na Niedźwiedzkim, Wassowskim, Kaczkowskim, Waschko, Gaszyńskim, Pogranicznym. To dzięki tym dziadom teraz widzę jaki ogrom muzyki mnie wtedy omijał. Serwowali nam jakąś specjalnie dobraną cząstkę. Niech ich piekło pochłonie za to. Ogromna większość grających zespołów była nam kompletnie nieznana, dopiero teraz można się o tym przekonać. Hańba.

Pelan zgoda. Odkrywam muzyke na nowo. Nie to, ze zle grali, ale tez cenzurowali. 

Wiekszosc tego co grali w latach 80-tych (bo to wtedy sluchalam trojki codziennie) to okazuje sie najgorszy POP ( w sensie muzyka popularna a nie tylko popowa). Ladna ale pusta. Czemu to robili? Po latach wiem, ze nie mieli wlsanego zdania. Serwowali nam to co wyczytali sami na listach przebojow w Anglii czy USA. Copy - Paste metoda. My nie mielismy dostepu ale oni mieli. Pod koniec lat 80-tych sluchalo sie radia Luxembourg i plyt/kaset od znajomych. Uszy sie otwieraly na nowe brzmienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było słuchać innych stacji, a może "Koncert życzeń"

Oczywiście że słuchałem innych, np Radia Luksemburg. Ale było to tak słabo odbierane w PRL, że w zasadzie to była męczarnia. Chciałem zwrócić uwagę, zwłaszcza młodszym, na "zasługi" PR3 i innych w ograniczaniu nas w dostępie do muzyki światowej. Co by nie mówić to Mann brał w tym udział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na antenie nie zmieści się wszystko. Tylko i wyłącznie twoja wina, że nie słuchałeś też czegoś innego. Absolutnie wyłącznie.

Muszę tak bo inaczej nie potrafię. Większego durnia to sobie nie wyobrażam. Czego innego miałem słuchać w radiu i TV? Czy ty w ogóle wiesz o czym mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelan zgoda. Odkrywam muzyke na nowo. Nie to, ze zle grali, ale tez cenzurowali. 

Wiekszosc tego co grali w latach 80-tych (bo to wtedy sluchalam trojki codziennie) to okazuje sie najgorszy POP ( w sensie muzyka popularna a nie tylko popowa). Ladna ale pusta. Czemu to robili? Po latach wiem, ze nie mieli wlsanego zdania. Serwowali nam to co wyczytali sami na listach przebojow w Anglii czy USA. Copy - Paste metoda. My nie mielismy dostepu ale oni mieli. Pod koniec lat 80-tych sluchalo sie radia Luxembourg i plyt/kaset od znajomych. Uszy sie otwieraly na nowe brzmienia. 

Czy możesz podać przykłady tego paskudnego popu oraz równoległych odkryć z tamtych czasów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że słuchałem innych, np Radia Luksemburg. Ale było to tak słabo odbierane w PRL, że w zasadzie to była męczarnia. Chciałem zwrócić uwagę, zwłaszcza młodszym, na "zasługi" PR3 i innych w ograniczaniu nas w dostępie do muzyki światowej. Co by nie mówić to Mann brał w tym udział.


Rozumiem że widzisz okno w połowie przymkniete, gdy inni w połowie otwarte. Obawiam się, że to nie z Mannem jest problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę tak bo inaczej nie potrafię. Większego durnia to sobie nie wyobrażam. Czego innego miałem słuchać w radiu i TV? Czy ty w ogóle wiesz o czym mówisz?

Wiem, bo w latach 80 słuchałem już i Davisa i Weather Report itp. - pomimo, że Kaczkowski z Niedźwieckim tego nie puszczali. Da się? Nie jęcz więc, bo to wyłącznie twoja wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wychowałem na nich i na Niedźwiedzkim, Wassowskim, Kaczkowskim, Waschko, Gaszyńskim, Pogranicznym. To dzięki tym dziadom teraz widzę jaki ogrom muzyki mnie wtedy omijał. Serwowali nam jakąś specjalnie dobraną cząstkę. Niech ich piekło pochłonie za to. Ogromna większość grających zespołów była nam kompletnie nieznana, dopiero teraz można się o tym przekonać. Hańba.

Interesujący punkt widzenia, czy mógłbyś uściślić jakich wykonawców nie miałeś okazji czy też szansy poznać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, bo w latach 80 słuchałem już i Davisa i Weather Report itp. - pomimo, że Kaczkowski z Niedźwieckim tego nie puszczali. Da się? Nie jęcz więc, bo to wyłącznie twoja wina.

Ja wiem, że w PRL byli i tacy jak np Tomek Beksiński (PR3), którzy mieli płytotekę mogącą zaimponować całemu światu i  mogli wysłuchać wszystkiego czego by zechcieli. Niestety ci, tacy jak ja, mający dostęp tylko do radia nie mieli takich szans. Moja wina? Gdzie tu moja wina? Mając 20 dolarów miesięcznej pensji miałem sobie kupować płyty w peweksie? Bałwan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z komuny wszystko było kontrolowane i cenzurowane. W muzyce było kilka wentyli:

 

"Trójka" z flagową listą przebojów na czele  

 

"Dwójka" z wieczorami płytowymi i muzyką elektroniczną, jazz,

 

Jarocin gdzie mogłem  było posłuchać trochę kapel punkowych i pogonić skinów :)

 

Pamiętam koncerty w Spodku gdzie np. jako chłopak z prowincji nie wiedziałem co to za dziwny zapach na koncercie z muzyką Reage (maryśka)

 

Były pojedyńcze koncerty kapel typu Kult 

 

Był Jazz Jamboree

 

Były koncerty kultury studenckiej itd. itd.

 

 

Nie wiem dlaczego  Trójka powinna  proponować 100% gatunków muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W muzyce było kilka wentyli:

 

"Trójka" z flagową listą przebojów na czele  

 

"Dwójka" z wieczorami płytowymi i muzyką elektroniczną, jazz,

 

Jarocin gdzie mogłem  było posłuchać trochę kapel punkowych i pogonić skinów :)

 

Pamiętam koncerty w Spodku gdzie np. jako chłopak z prowincji nie wiedziałem co to za dziwny zapach na koncercie z muzyką Reage (maryśka)

 

Były pojedyńcze koncerty kapel typu Kult 

 

Był Jazz Jamboree

 

Były koncerty kultury studenckiej itd. itd.

 

 

Nie wiem dlaczego  Trójka powinna  proponować 100% gatunków muzyki

Oczywiście, że tak. Był Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Zaduszki Jazzowe, Rawa Blues, w drugiej połowie lat 80 pojawiła się Metalmania itp. Kto chciał, ten słuchał - i nie jęczał by teraz.

Oczekiwanie, że jedna stacja radiowa pokryje gusta 100% słuchaczy jest wielce bezsensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metallica - POPularny heavy metal. Rownoleglych nie bylo, no bo skad? Byla tylko trojka. 

Chyb, ze masz naa mysli PR2 - ale tam byla klasyka i jazz

Cześć

Akurat jestem metalowcem z tamtego okresu (rocznik 65') i mogę Ci powiedzieć jedno - chrzanicie koleżanko. Spróbuj teraz np. znaleźć taki Tygers of Pan Tang czy Mercyful Fate. Z Trójki wyniosłem Budgie i Wishbone Ash nie mówiąc o całej tzw. klasyce rocka.

Po prostu nie słuchaliście a teraz dorabiacie fakty do chorej ideologii, która wam pasuje.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...