Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

UWAGA!! Mikołaj Ski Team

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#1 France

France

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
  • Na forum od: 03.2020
4

Napisano 11 marzec 2020 - 09:23

Szanowni Państwo uważajcie na tego Pana!!
Organizuje wyjazdy towarzyskie(bez biura podròży) bez jakichkolwiek reguł,najlepiej wpłacić całą kwotę od razu(są etapy) i wszystko dobrze jeżeli do wyjazdu dojdzie,jeżeli nie i nie możecie wyjechać z powodòw sobie znanych i rezygnujecie to już miesiac przed wyjazdem otrzymacie informację,że musicie ponieść 100 % kosztòw!!!
Kwoty wpłacane to kwota za autokar,apartament i karnet,sam kanet kosztuje 220 euro i jest kupowany na miejscu więc jakie koszty 100%??
To moja przestroga dla Was.
Bardzo przykre jest to,że w szeregi narciarzy wchodzą ludzie bez zasad,honoru chcący się "wylansować" i załatać swoje kompleksy kosztem innych ludzi.
Bardzo przykre..

#2 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 734 postów
  • Na forum od: 12.2018
1283
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 11 marzec 2020 - 09:27

Szanowni Państwo uważajcie na tego Pana!!
Organizuje wyjazdy towarzyskie(bez biura podròży) bez jakichkolwiek reguł,najlepiej wpłacić całą kwotę od razu(są etapy) i wszystko dobrze jeżeli do wyjazdu dojdzie,jeżeli nie i nie możecie wyjechać z powodòw sobie znanych i rezygnujecie to już miesiac przed wyjazdem otrzymacie informację,że musicie ponieść 100 % kosztòw!!!
Kwoty wpłacane to kwota za autokar,apartament i karnet,sam kanet kosztuje 220 euro i jest kupowany na miejscu więc jakie koszty 100%??
To moja przestroga dla Was.
Bardzo przykre jest to,że w szeregi narciarzy wchodzą ludzie bez zasad,honoru chcący się "wylansować" i załatać swoje kompleksy kosztem innych ludzi.
Bardzo przykre..

Prawdopodobnie kupują apartamenty razem ze skipassem. Tak jest w wielu ośrodkach francuskich. Jeżeli musisz zrezygnować, to znajdź kogoś na swoje miejsce, a nie wylewaj tu swoich żali w niezbyt ładny sposób

#3 bartolomeus

bartolomeus

Użytkownik

• PipPipPip
  • 374 postów
  • Na forum od: 02.2009
454
  • Umiejętności: 6
  • Książenice

Napisano 11 marzec 2020 - 11:26

Prawdopodobnie kupują apartamenty razem ze skipassem. Tak jest w wielu ośrodkach francuskich. Jeżeli musisz zrezygnować, to znajdź kogoś na swoje miejsce, a nie wylewaj tu swoich żali w niezbyt ładny sposób

Wiesz, tak samo organizator w trosce dbałości o klienta, może zaproponować różne rozwiązanie:

1) Jeśli czasu jest dużo, może powiedzieć, że spróbuje kogoś znaleźć na to miejsce, jak znajdzie to zwróci kasę

2) Jeśli czasu jest mało może zaproponować odzyskanie części kosztów, wystawiając tą ofertę jako "last'a" powiedzmy z przeceną 50-60% i znów jeśli ktoś chętny się znajdzie to zwróci tą część którą nowy klient zapłaci.

Wtedy wilk syty i owca cała lub jak kto woli win-win.

Sytuacji nie znam ale jak znam życie to zabrakło zrozumienia obu stron stąd taka sytuacja.

#4 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7194 postów
  • Na forum od: 02.2008
5732
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 11 marzec 2020 - 11:48

Zrozumienie rzecz piekna, ale takie sytuacje reguluja regulaminy wyjazdu. Warto je znac by sie nie dziwic. Rowniez wiele firm z gornej polki ma takie ustalenia jak napisales, tzn potracenie calosci wplaty w wypadku rezygnacji, zwykle dokladajac za 2-3 % ubezpieczenie kosztow rezygnacji.
Nieznajomosc lub brak warunkow wyjazdu powoduje kupowanie kota worku i zdziwienie gdy kot okazuje sie rudy....

#5 Rega

Rega

Użytkownik

• PipPipPip
  • 310 postów
  • Na forum od: 01.2018
149
  • Umiejętności: 4

Napisano 11 marzec 2020 - 19:16

Uwaga na France.  Z tego co pisze wynika, że podjął decyzję a potem się rozmyślił i uważa, że konsekwencje tego powinien ponieść kto inny. Uwaga na France.

#6 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 695 postów
  • Na forum od: 01.2016
182
  • Umiejętności: 1
  • Poznań

Napisano 11 marzec 2020 - 19:20

Uwaga na France.  Z tego co pisze wynika, że podjął decyzję a potem się rozmyślił i uważa, że konsekwencje tego powinien ponieść kto inny. Uwaga na France.

a to Franca*? :D

#7 France

France

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
4

Napisano 11 marzec 2020 - 21:34

W każdym przypadku należy się zwrot części kwoty!!
Choćby za karnet!!

#8 France

France

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
4

Napisano 11 marzec 2020 - 21:38

To proszę nie reagować na te "żale"i pòjść dalej,ja Pani tu nie zapraszałem.
Nie zna Pani sytuacji to po co się Pani odzywa??

#9 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14222 postów
  • Na forum od: 11.2007
9069
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 11 marzec 2020 - 21:39

W każdym przypadku należy się zwrot części kwoty!!
Choćby za karnet!!

Pieprzysz człowieku!

Poczytaj jakąkolwiek umowę z organizatorem turystyki.

Swego czasu żona miała zakontraktowany wyjazd do Włoch. Niestety tak się nieszczęśliwie złożyło, że zachorowała. Do ostatniej chwili mieliśmy nadzieję, że pojedzie ale i tak nie miało tl znaczenia bo na mniej niż miesiąc przed wyjazdem całość kwoty przepadała. I to jest norma i nikt do nikogo nie miał pretensji bo nie ubezpieczyliśmy wyjazdu od rezygnacji.

Pozdrowienia

Pozdrowienia

• RobertK podziękował za tę wiadomość

#10 France

France

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
4

Napisano 11 marzec 2020 - 21:45

Pieprzysz człowieku!
Poczytaj jakąkolwiek umowę z organizatorem turystyki.
Swego czasu żona miała zakontraktowany wyjazd do Włoch. Niestety tak się nieszczęśliwie złożyło, że zachorowała. Do ostatniej chwili mieliśmy nadzieję, że pojedzie ale i tak nie miało tl znaczenia bo na mniej niż miesiąc przed wyjazdem całość kwoty przepadała. I to jest norma i nikt do nikogo nie miał pretensji bo nie ubezpieczyliśmy wyjazdu od rezygnacji.
Pozdrowienia
Pozdrowienia

To Ty pieprzysz bzdury!!
Sprawdź sobie regulaminy biur podròży,w żadnym!!nie ma potrącenia 100 procent na miesiąc przed wyjazdem!!

#11 France

France

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
4

Napisano 11 marzec 2020 - 21:47

To Ty pieprzysz bzdury!!
Sprawdź sobie regulaminy biur podròży,w żadnym!!nie ma potrącenia 100 procent na miesiąc przed wyjazdem!!

Owszem są potrącenia jak najbardziej,30 do 50 %,ale nie 100%

#12 France

France

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
4

Napisano 11 marzec 2020 - 21:48

Ja Pani tu nie zapraszałem wiec proszę nie reagować na te "żale"i pòjść dalej swoją drogą,nie zna Pani sytuacji to po co się Pani odzywa??

#13 France

France

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
4

Napisano 11 marzec 2020 - 21:55

Zrozumienie rzecz piekna, ale takie sytuacje reguluja regulaminy wyjazdu. Warto je znac by sie nie dziwic. Rowniez wiele firm z gornej polki ma takie ustalenia jak napisales, tzn potracenie calosci wplaty w wypadku rezygnacji, zwykle dokladajac za 2-3 % ubezpieczenie kosztow rezygnacji. Nieznajomosc lub brak warunkow wyjazdu powoduje kupowanie kota worku i zdziwienie gdy kot okazuje sie rudy....

..niestety kot okazał się rudy..
Nauczka na przyszłość,wiara w "człowieka"i jego uczciwość w tym wypadku nie wystarczyła,ale lekcja odrobiona.

#14 France

France

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
4

Napisano 11 marzec 2020 - 22:06

Zrozumienie rzecz piekna, ale takie sytuacje reguluja regulaminy wyjazdu. Warto je znac by sie nie dziwic. Rowniez wiele firm z gornej polki ma takie ustalenia jak napisales, tzn potracenie calosci wplaty w wypadku rezygnacji, zwykle dokladajac za 2-3 % ubezpieczenie kosztow rezygnacji. Nieznajomosc lub brak warunkow wyjazdu powoduje kupowanie kota worku i zdziwienie gdy kot okazuje sie rudy....

Owszem,potrącenie całości wpłaty na kròtko przed wyjazdem,do około 7 dni,ròzne biura mają ròżne rozgraniczenie,ale podobne,(ale nie 100 % na miesiąc przed wyjazdem tak jak w moim przypadku)
To nie jest wyjazd z biurem podròży,tylko "towarzyski",takie ròwnież tutaj zostały znalezione,ale nawet one mają jakieś Reguły i człowiek wie na co się pisze i jakie ma zobowiązania i potrącenia,ale jak się jest naiwnym(mòwię tu o sobie)to wpada się na takie MINY.
Ale lekcja odrobiona.
  • pawelb91 podziękował za tę wiadomość

#15 France

France

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
4

Napisano 11 marzec 2020 - 22:15

Wiesz, tak samo organizator w trosce dbałości o klienta, może zaproponować różne rozwiązanie:
1) Jeśli czasu jest dużo, może powiedzieć, że spróbuje kogoś znaleźć na to miejsce, jak znajdzie to zwróci kasę
2) Jeśli czasu jest mało może zaproponować odzyskanie części kosztów, wystawiając tą ofertę jako "last'a" powiedzmy z przeceną 50-60% i znów jeśli ktoś chętny się znajdzie to zwróci tą część którą nowy klient zapłaci.

Wtedy wilk syty i owca cała lub jak kto woli win-win.

Sytuacji nie znam ale jak znam życie to zabrakło zrozumienia obu stron stąd taka sytuacja.

..sytuacja wydarzyła się miesiąc temu,jeszcze nie w erze szalejącego coronawirusa,nastąpiła rezygnacja na miesiąc przed wyjazdem,i jak najbardziej zrozumienie choćby do poniesienia kosztòw 50%,ale na miesiąc przed wyjazdem 100%???
Takich reguł nie ma żadne biuro,ale brak jakichkolwiek reguł i godzenie się na to to jak w moim przypadku czysta naiwność i nauczka na przyszłość.

#16 France

France

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
4

Napisano 11 marzec 2020 - 22:24

..

#17 France

France

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
4

Napisano 11 marzec 2020 - 22:26

W tej sytuacji nie ma żadnych apartamentòw ze skipassami więc proszę sobie zachować te "wywody"dla siebie skoro nie zna Pani sytuacji..

#18 [email protected]

[email protected]

Użytkownik

• PipPipPip
  • 404 postów
  • Na forum od: 03.2014
263
  • Umiejętności: 1
  • Gorlice-okolice Krynicy

Napisano 11 marzec 2020 - 22:26

..sytuacja wydarzyła się miesiąc temu,jeszcze nie w erze szalejącego coronawirusa,nastąpiła rezygnacja na miesiąc przed wyjazdem,i jak najbardziej zrozumienie choćby do poniesienia kosztòw 50%,ale na miesiąc przed wyjazdem 100%???
Takich reguł nie ma żadne biuro,ale brak jakichkolwiek reguł i godzenie się na to to jak w moim przypadku czysta naiwność i nauczka na przyszłość.

Mnie też się zdarza organizować non profit jakieś wyjazdy w Alpy dla kolegów,albo przypadkowych znajomych z internetu,czasem bez problemu zakladałem za nich  jakies pieniadze za wpisowe na zawody,nocleg czy ubezpieczenie,ale nigdy nikt nie próbował na mnie przerzucić swoich problemów z wyjazdem,tylko oddawali kasę,którą założyłem bez gadania,gdy nie mogli jechać...

#19 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 353 postów
  • Na forum od: 12.2017
80
  • Umiejętności: 4

Napisano 11 marzec 2020 - 22:41

Nie zna Pan sytuacji to się nie wcina. Co najwyżej może potakiwać. W sumie nikt nie zna ale to szczógol techniczny.

#20 France

France

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
4

Napisano 11 marzec 2020 - 22:50

Mnie też się zdarza organizować non profit jakieś wyjazdy w Alpy dla kolegów,albo przypadkowych znajomych z internetu,czasem bez problemu zakladałem za nich  jakies pieniadze za wpisowe na zawody,nocleg czy ubezpieczenie,ale nigdy nikt nie próbował na mnie przerzucić swoich problemów z wyjazdem,tylko oddawali kasę,którą założyłem bez gadania,gdy nie mogli jechać...

..tu nastapiła wpłata całej kwoty(autokar,apartament i karnet)karnet nie ma nic wspòlnego z apartamentami i kupowany jest dopiero na miejscu i w tym wypadku nie jest to non profit,to tylko niektòrzy tak pięknie nazywają "towarzyski",w tym wypadku jest to odkupywanie miejsc od biura podròży(znam sprawę bo była rozmowa telefoniczna z tym biurem podròży i moje wielkie oczy zrobione na wiele rzeczy) i"sprzedawanie'towarzysko z podniesioną ceną wyższą niż biuro jak się okazało i tak to wyglada w tym przypadku.
Ktoś mi powiedział,ze w towarzystwie narciarzy nikt Cię nie oszuka i owszem było mi dane być z fajnymi ludźmi,każdy każdemu robił zakupy i nie pytał kiedy oddasz..wszyscy siadali wieczorem i się rozliczali z wszystkiego,z każdej złotòwki,z jakiś założonych kwot,i to było super uczucie być z takimi ludźmi..
Ale "zakała"zawsze wszędzie się zajdzie.
Kwoty poniesione na zaliczki to kwoty poniesione i tutaj nie trzeba debatować,ale to co się ostało nalezy zwròcić i tyle lub zaproponować,ze jeśli znajdzie się osoba na to miejsce nastąpi całkowity zwrot(na miesiac przed wyjzadem to raczej pewne).
Ale trzeba mieć zasady,swoje własne,honor i charakter,gdy tego zabraknie człowiekowi to..
  • jag24 podziękował za tę wiadomość