Skocz do zawartości

Kamieniec - Świeradów Zdrój


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Świeradów Zdrój - Kamieniec ul. Leśna, długość 460 m, różnica wzniesień 90 m, średni kąt nachylenia 19%, stok dla średnio zaawansowanych, przepustowość 800 osób/h, sztuczne oświetlenie, gastronomia. Wyciąg czynny codziennie od godz. 9.00 do 16.00. Możliwość nocnych jazd od godz. 18.00 do 22.00. Cena 10 wjazdów – 20,00 zł; 10 wjazdów – 15,00 zł (dla dzieci), 10 wjazdów (nocna jazda) – 25,00 zł. Dzierżawca: Kamieniec SC Bartosz Kudera Mariusz Stachurski. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Dzisiaj rano syn dowiedział się iż stary wyciąg "KAMIEŃCZYK" na Świeradowiec został wyremontowany i zostanie oddany do użytku w tym sezonie. Przeszukałem internet i znalazłem tylko to http://investmap.pl/...wych,18811.html Czy ktoś jest w temacie i może coś na ten temat powiedzieć więcej. Na forum pojawia się czasami kolega ze Świeradowa powinien coś nieco wiedzieć. Mieszkam w Lubaniu 30km od Świeradowa bywam tam bardzo często a na Świeradowcu byłem rowerem w czerwcu i nie widziałem nic co by wskazywało na jakieś inwestycje. Dodam że swojego czasu po za wyciągiem była świetna trasa. Jeżeli tak jak piszą djdzie tam ratrak i naśnieżanie to z miłą chęcią tam pojadę.

Użytkownik robert10sz edytował ten post 13 październik 2010 - 09:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie poczekamy apropo link u mnie nie wchodzi a na stronie Świeradowa znalazłem tylko jakąś wzmiankę chyba o poprzednim właścicielu z Poznania http://www.swieradow...?p=wyciagi&m=98 . Najważniejsze że region się rozwija idzie do przodu. Szkoda tylko że zieloni rzucają kłody pod nogi Zasadzie mogło by być naprawde ciekawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero usiadłem do kompa, notatnik owiera sie ok ale zakładki jak by puste spróbuję otworzyć jutro może coś im się zwiesiło Udało mi się w końcu otworzyć ten artykuł. Krótki ale daje mi wiele do myślenia ponieważ jakieś dziedięć lat temu słyszałem od właścicieli restauracji i pensjonatów że znalazł się nowy właściciel na "Kamieńczyk". W owum czasie Świeradów podnosił się z totalnej ruiny (nazywaliśmy go "Wymarłe Miasto") więc nowi właściciele pensjonatów potrzebowali wsparcia ze wszystkich otaczających ich stron. A tu zonk, nowy właściciel Kamieńczyka postawił na szczycie nadajnik "Radia Maryja" i przysłowiowo olał narciarzy. Odizolował przy tym Świeradów na ładnych pare lat od jakich kolwiek myśli związanych z narciarstwem. Dopiero Kolej Gondolowa przywróciła dawny wygląd miastu. Teraz kolejny krok na przód, oby tak dalej, przecież w Świeradowie są świetne warónki i mikroklimat do uprawiania narciarstwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugiej stronie drogi na przeciwko hotelu ? Świeradów musi szybciej rozwijać się od strony narciarskiej. Dobrze że powstają tego typu wyciagi (odziwo małe dzieci lubią talerzyki) ale przydało by się jeszcze jakieś krzesło na Świeradowiec, tak jak planowali Chiszpanie plus dodatkowe trasy tu i przy Gondoli. Obydwa ośrodki leżą dość blisko siebie. Jak by jeszcze zrobić dojazdówkę z jadnego na drugi, to po rozbudowie jakieś 10-12 km tras, no no no. Zwłaszcza że po drugiej stronie góry powstała następna konkurencja z kanapąhttp://www.holidayin...at=45&frm=&raw= Szkoda że Polska nie prowadzi takiej polityki z Ekologami jak Czesi i Słowacy chociaż w 20 %-tach. Oni po prostu mają ich w d...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
Świeradów ma spory potencjał, niestety zupełnie niewykorzystany. To niepojęte, żeby w zasadzie sprawne wyciągi na ciekawych trasach nie działały. Miasto, którego jedynym dochodem są turyści zupełnie nie działa w kierunku poszerzenia swojej zimowej oferty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...