Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 stenwak

stenwak

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 11.2012
4

Napisano 04 marzec 2020 - 07:50

dzień dobry,

wyszło na to że do Włoch nie pojadę, więc stanęło na Austrii a konkretnie Schladming i okolice i tu pierwsze pytanie, gdzie szukać noclegu, żeby nie trzeba było ruszać auta i nie dojeżdżać zbyt długo skibusem (zbyt długo to dla mnie ponad 20 min.)

Jaką trasę na podróż autem z Warszawy do Schladming polecacie? plan jest aby wyjechać w piątek po pracy, zrobić po drodze jakiś nocleg i tu kolejne pytanie gdzie? Zapewne pojawią się głosy, że taka odległość to  na raz  i nocleg jest bezsensu, wiem że można, ale ja chcę tę podróż podzielić stąd pytanie o wskazówki.

ps. czy ktoś z Was jechał pociągiem w tamte strony?

#2 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3454 postów
  • Na forum od: 01.2008
2026
  • Umiejętności: 1
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 04 marzec 2020 - 09:49

dzień dobry,
wyszło na to że do Włoch nie pojadę, więc stanęło na Austrii a konkretnie Schladming i okolice i tu pierwsze pytanie, gdzie szukać noclegu, żeby nie trzeba było ruszać auta i nie dojeżdżać zbyt długo skibusem (zbyt długo to dla mnie ponad 20 min.)

Jaką trasę na podróż autem z Warszawy do Schladming polecacie? plan jest aby wyjechać w piątek po pracy, zrobić po drodze jakiś nocleg i tu kolejne pytanie gdzie? Zapewne pojawią się głosy, że taka odległość to na raz i nocleg jest bezsensu, wiem że można, ale ja chcę tę podróż podzielić stąd pytanie o wskazówki.

ps. czy ktoś z Was jechał pociągiem w tamte strony?

Schladming tanie nie jest, ale podstawa to termin, kiedy się wybierasz? Ile osób itd.

...a najprościej to booking.com jeśli chodzi o noclegi :)

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Hintertux 20-23.06, zapraszam :). (update: 23.03.2020)tanie szkolenia ...carve diem • Moja strona - zapraszam

#3 wbialek

wbialek

Użytkownik

• Pip
  • 61 postów
  • Na forum od: 01.2020
18
  • Umiejętności: 6
  • Warszawa

Napisano 04 marzec 2020 - 10:09

Nie znam Schladming, ale z Booking.com  mam w Austrii następujące doświadczenie. Są miejsca gdzie Booking.com rządzi, a są takie, (np. Kals) gdzie większość ofert jest na lokalnym, wioskowym portalu. Schladming też ma własny serwis i warto porównać z Booking.com. https://www.schladmi...e/Suchen-Buchen

Co do jazdy - ja rzadko jadę na raz. Zwykle z Warszawy w piątek po pracy i na nocleg o 22, co oznacza hotele na Śląsku albo w Czechach. Ważne by był strzeżony parking i całodobowa recepcja, żeby godzina przyjazdu nie musiała być umawiana. Uwaga - na Austrię można kupić elektroniczną winietę, ale trzeba to zrobić ponad dwa tygodnie wcześniej, chyba, ze kupuje się na firmę. To wygodne. 

#4 stenwak

stenwak

Nowy użytkownik

• 12 postów
4

Napisano 04 marzec 2020 - 10:19

Schladming tanie nie jest, ale podstawa to termin, kiedy się wybierasz? Ile osób itd.

...a najprościej to booking.com jeśli chodzi o noclegi :)

dzięki za odzew

14-23 marca, dwie osoby

#5 stenwak

stenwak

Nowy użytkownik

• 12 postów
4

Napisano 04 marzec 2020 - 10:22

Nie znam Schladming, ale z Booking.com  mam w Austrii następujące doświadczenie. Są miejsca gdzie Booking.com rządzi, a są takie, (np. Kals) gdzie większość ofert jest na lokalnym, wioskowym portalu. Schladming też ma własny serwis i warto porównać z Booking.com. https://www.schladmi...e/Suchen-Buchen

Co do jazdy - ja rzadko jadę na raz. Zwykle z Warszawy w piątek po pracy i na nocleg o 22, co oznacza hotele na Śląsku albo w Czechach. Ważne by był strzeżony parking i całodobowa recepcja, żeby godzina przyjazdu nie musiała być umawiana. Uwaga - na Austrię można kupić elektroniczną winietę, ale trzeba to zrobić ponad dwa tygodnie wcześniej, chyba, ze kupuje się na firmę. To wygodne. 

dzięki,

dobrze rozumiem, że winietę na firmę można kupić via net od ręki?

czy możesz napisać jaką trasą jeździsz?, czy na Czechy tez potrzebna winieta?

#6 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Na forum od: 02.2009
1217
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 04 marzec 2020 - 10:30

Warto też zadzwonić/zamailować bezpośrednio - booking ma piekielne prowizje. Jakoś zawsze gospodarze przy pożegnaniu proszą o kontakt osobisty : )

Na Czechy też winieta ale można kupić na każdej stacji benzynowej. 

#7 Chertan

Chertan

Użytkownik

• PipPip
  • 288 postów
  • Na forum od: 02.2017
325

Napisano 04 marzec 2020 - 10:32

Nawet nie musisz tej firmy mieć, musisz zaznaczyć okienko, że na firmę. W Czechach winieta na pierwszej stacji.

#8 pzet

pzet

Użytkownik

• Pip
  • 31 postów
  • Na forum od: 12.2017
3

Napisano 04 marzec 2020 - 11:38

Warto też zadzwonić/zamailować bezpośrednio - booking ma piekielne prowizje. Jakoś zawsze gospodarze przy pożegnaniu proszą o kontakt osobisty : )

Na Czechy też winieta ale można kupić na każdej stacji benzynowej. 

Nie zdarzyło mi się nigdy żeby cena bezpośrednia była niższa niż z booking'a, a kilka razy sprawdzałem. Może akurat na takie miejscówki trafiałem.

Co do winiety na Czechy to tak jak piszesz na stacji benzynowej, ale koniecznie już po czeskiej stronie. Nasi sobie niezłą prowizję dorzucają :(

#9 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3454 postów
  • Na forum od: 01.2008
2026
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 04 marzec 2020 - 11:42

dzięki za odzew
14-23 marca, dwie osoby

A nie prościej i lepiej podpiąć się pod którąś z ekip? :) Np. do nas
https://www.skiforum...in.#entry642077

Schladming nie, ale Tyrol tak, lepiej, wyżej ...i parę kłopotów masz z głowy :)

Hintertux 20-23.06, zapraszam :). (update: 23.03.2020)tanie szkolenia ...carve diem • Moja strona - zapraszam

#10 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 234 postów
  • Na forum od: 01.2006
60
  • Umiejętności: 6
  • Poznań

Napisano 04 marzec 2020 - 12:32

Nawet nie musisz tej firmy mieć, musisz zaznaczyć okienko, że na firmę. W Czechach winieta na pierwszej stacji.

ale w Austrii też można kupić winietę na stacji czy coś się zmieniło?

Natomiast co do booking to we Włoszech dostaliśmy cenę niższą o jakieś 100 euro za pobyt przy rezerwacji bezpośredniej

• mig12345 podziękował za tę wiadomość

#11 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2092 postów
1217
  • Warszawa

Napisano 04 marzec 2020 - 12:37

Nie no, we Włoszech to standard :D W Austrii też często.

#12 stenwak

stenwak

Nowy użytkownik

• 12 postów
4

Napisano 05 marzec 2020 - 08:38

A nie prościej i lepiej podpiąć się pod którąś z ekip? :) Np. do nas
https://www.skiforum...in.#entry642077

Schladming nie, ale Tyrol tak, lepiej, wyżej ...i parę kłopotów masz z głowy :)

dzięki z ofertę, ale potrzebuję na tydzień i z Warszawy.

Piszesz, że \Tyrol lepiej bo wyżej, czy to oznacza że warunki śniegowe w Schladming mogą być kiepskie?

• gajowy01 podziękował za tę wiadomość

#13 bubol

bubol

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1615 postów
  • Na forum od: 01.2010
1451
  • Katowice

Napisano 05 marzec 2020 - 10:19

Byłem w Schladming dwa razy, ale w styczniu. Dla mnie ten ośrodek to mistrzostwo świata. Perfekcyjnie przygotowane trasy i to jakie trasy, generalnie wszystko na najwyższym poziomie. Jedynym problemem może być faktycznie wysokość, choć w ostatnich latach do początku kwietnia dało się zjechać na dół. Spanie lepiej zarezerwować przez stronę ośrodka mają bazę noclegową i ceny lepsze jak przez booking. My spalismy w komfortowych warunkach kilkaset metrów od gondolki w hauser kaibling u przemiłej starszej pani. Cena z tego co pamiętam też nie powalała.
Namiar posyłamy na PM

Odkopałem jakąś starą relację z mojego wyjazdu
https://www.skiforum...asprowy-wierch/

#14 philologus

philologus

Użytkownik

• Pip
  • 95 postów
  • Na forum od: 02.2017
54
  • świętokrzyskie

Napisano 05 marzec 2020 - 11:04

dzień dobry,

Twoje pytania sprawiają wrażenie trochę takiej nieporadności. Nie bój się wyszukać i zorganizować sobie wszystko we własnym zakresie. To dość proste.
Nie odkryje tu Ameryki, natomiast generalnie:
1. Wytypuj ośrodek, który chcesz poznać (ja generalnie szukam z reguły czegoś w okolicach 2000 mnp), aby trasy były jednak nieco wyżej
2. Z reguły na www każdego ośrodka lub miejscowości masz wyszukiwarkę noclegów. Często z filtrami typu skibus w pobliżu, etc. Poszukaj, zawęź kryteria wyszukiwania (liczba osób,skibus, śniadania, hb, czy ferienwohnung, etc) i zawsze coś znajdziesz ciekawego. Wejdź na www wytypowanych domów/hoteli/penjonatow, aby się dodatkowo przekonać, czy jest ok (zdjęcia, opis, czy skibus faktycznie jest w pobliżu, etc.). Jak pasuje, zamów i już. Ja zawsze kontaktuje się bezpośrednio w celu rezerwacji noclegu.
Wybieraj miejsca bardziej oddalone od wyciągu, wtedy nie będziesz miał problemów, żeby wsiąść do skibusa. Lepiej 5 minut dłużej jechać skibusem, niż mieć wyciąg pod nosem, ale nie dać rady wsiąść do busa, bo będzie już zapchany.

Jak drogę chcesz dzielić na dwa dni, to zasadniczo nie ma znaczenia, gdzie i jak pojedziesz. Gdybyś chciał jechać naraz i to w ciągu dnia, to może być kłopot na północnych autostradach w Austrii, jak ci się tam zjadą ludzie z Niemiec. Korki masz gwarantowane. Dlatego ja z reguły wybieram ośrodki, do których mogę dojechać od strony południowej przez Graz i Klagenfurt. Tam z reguły jedziesz i mało co się korkuje.

Nocleg chyba najlepiej w Czechach, jak dzielisz podróż. Mikulov, tuż przed granicą z AT, znajdziesz sporo fajnych hoteli.

#15 stenwak

stenwak

Nowy użytkownik

• 12 postów
4

Napisano 07 marzec 2020 - 08:22

Dziękuję za komentarz. Bardzo cenne podpowiedzi.

Ps. Muszę przyznać, że jeśli chodzi o organizowanie wyjazdów na własną rękę jestem mistrzynią, ale zwykłe zabieram się za to wcześniej i poświęcam mnóstwo czasu na przeczytanie co, gdzie i jak. Tutaj w trybie ekspresowym chcę znaleźć coś odpowiedniego stąd moje pytania na forum eksperckim😀

#16 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2092 postów
1217
  • Warszawa

Napisano 07 marzec 2020 - 10:44

Tak czy inaczej po polskich górach będzie łatwo, miło i przyjemnie :)

Szczególnie, jeżeli znasz niemiecki lub angielski.

#17 stenwak

stenwak

Nowy użytkownik

• 12 postów
4

Napisano 08 marzec 2020 - 18:01

Tak czy inaczej po polskich górach będzie łatwo, miło i przyjemnie :)

Szczególnie, jeżeli znasz niemiecki lub angielski.

tak gwoli ścisłości, to moje dotychczasowe wyjazdy od kilkunastu lat to Włochy:)...ale obserwując co się dzieje, to chyba w tym roku skończy się na polskich górach.

No właśnie czy ktoś jest aktualnie w Austrii i może napisać jak wygląda sytuacja? Zastanawiam się, czy jest napływ narciarzy z północnych Włoch?

Jechać, nie jechać...chyba zacznę wróżyć z fusów. Prawdopodobieństwo zarażenia w Polsce i w Austrii podobne, ale izolacji tam wolałabym uniknąć, albo wizja, że trzeba wracać stamtąd zanim się człowiek dobrze rozpakuję, też słaba:(

#18 labas

labas

Użytkownik

• PipPipPip
  • 539 postów
  • Na forum od: 03.2009
383
  • Krościenko

Napisano 08 marzec 2020 - 18:05

Jechać, ale na pogodę.

#19 stenwak

stenwak

Nowy użytkownik

• 12 postów
4

Napisano 08 marzec 2020 - 18:39

Jechać, ale na pogodę.

"na pogodę"? - długoterminowa pokazuje w ciągu dnia 8-9 stopni Celsjusz  i słonecznie...pytanie czy to jest właściwa pogoda na nartowanie?

#20 labas

labas

Użytkownik

• PipPipPip
  • 539 postów
  • Na forum od: 03.2009
383
  • Krościenko

Napisano 08 marzec 2020 - 18:43

"na pogodę"? - długoterminowa pokazuje w ciągu dnia 8-9 stopni Celsjusz  i słonecznie...pytanie czy to jest właściwa pogoda na nartowanie?

Ty decydujesz., rano zawsze będzie dobrze.