Skocz do zawartości

Narty dla kobiety


brachol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Szukam nart dla mojej żony.

 

1. Kobieta
2. 44 lat
3. 54 kg
4. 165 cm
5. 10 lat
6. 6-7 i powoli idzie w górę 
7. Nordica flex 80
8. Atomic Cloud 9 długość 142 cm.
9. Myślę, że jakieś narty z grupy allround 

10. Trasy czerwone chociaż zaglądam też na czarne. Poza trasą raczej nie jeżdżę spędzam na stoku cały dzień od sztruksu po muldy 

11. Lubię prędkość, ale bez przesady raczej interesuje mnie kontrola w skręcie, ale póki co zaawansowany turysta sportowcem już raczej nie zostanę 
12. Kondycja w miarę ok 2x 1 tydzień w Alpach i do tego kilka dni w Polsce (zazwyczaj po jednym dniu)
13. ok. 1500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Aż się dziwię że jeszcze nikt nie napisał żebyś wybrał takie, które się żonie podobają i pasują do stroju :lol: :D

A tak bardziej serio, choć znawczynią nie jestem - wg mnie masz 2 warianty:

1) jeśli żona chce się narciarsko doskonalić i jeździć coraz lepiej, to zdecydować się na narty sportowe (SL / GS - zależnie od preferencji jazdy),

2) jeśli żona nie ma zbyt wielkich ambicji sportowych ale chce dobre narty na różne warunki, wybrać coś z drewnianym rdzeniem długości min. 155 do ~160cm (może być i 165) z najwyższych damskich modeli dowolnego producenta. Możecie się kierować np. WordSki testem: https://www.skionlin...-kobiety,3.html

Tak ja to widzę, ale są tu bardziej objeżdżeni użytkownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się dziwię że jeszcze nikt nie napisał żebyś wybrał takie, które się żonie podobają i pasują do stroju :lol: :D

A tak bardziej serio, choć znawczynią nie jestem - wg mnie masz 2 warianty:

1) jeśli żona chce się narciarsko doskonalić i jeździć coraz lepiej, to zdecydować się na narty sportowe (SL / GS - zależnie od preferencji jazdy),

2) jeśli żona nie ma zbyt wielkich ambicji sportowych ale chce dobre narty na różne warunki, wybrać coś z drewnianym rdzeniem długości min. 155 do ~160cm (może być i 165) z najwyższych damskich modeli dowolnego producenta. Możecie się kierować np. WordSki testem: https://www.skionlin...-kobiety,3.html

Tak ja to widzę, ale są tu bardziej objeżdżeni użytkownicy.

Moja żona póki co chce się doskonalić narciarsko dlatego narty pod kolor oczu nie są konieczne raczej poszukuję trochę twardszych (te które ma mają już kilka lat i powoli krawędzie się kończą) na których będzie mogła zdobywać nowe umiejętności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja ma could 11 154cm R14,7. Ostatnio na nich jechalem i jakos dziwnie... Cos nie chca jezdzic na krawedzi, a wrecz skrecac. Mialem takie wrazenie po przesiadce z masterow 185cm R23. Mozliwe, ze przez wiazania rozstawione na maksa w efekcie czego but usztywnia narte? Oczekiwalem, ze beda krecic blizej jak SL. A tu kupa :P Kolejne chyba kupimy jakies takie gdzie wiazania sa na ruchomej plycie i nie usztywniaja narty. Podsumowujac waze 75kg i odnioslem wrazenie, ze w slizgowym sie telepia, a w cietym nie chca jechac/skrecac. Czuje sie jakbym skrzywdzil zone kupujac jej takie narty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Szukam nart dla mojej żony.

 

1. Kobieta
2. 44 lat
3. 54 kg
4. 165 cm
5. 10 lat
6. 6-7 i powoli idzie w górę 
7. Nordica flex 80
8. Atomic Cloud 9 długość 142 cm.
9. Myślę, że jakieś narty z grupy allround 

10. Trasy czerwone chociaż zaglądam też na czarne. Poza trasą raczej nie jeżdżę spędzam na stoku cały dzień od sztruksu po muldy 

11. Lubię prędkość, ale bez przesady raczej interesuje mnie kontrola w skręcie, ale póki co zaawansowany turysta sportowcem już raczej nie zostanę 
12. Kondycja w miarę ok 2x 1 tydzień w Alpach i do tego kilka dni w Polsce (zazwyczaj po jednym dniu)
13. ok. 1500

Cześć

Dlaczego żona jeździła na nartach dla dzieci. Czy zdajesz sobie sprawę jak to zaburzyło jej technikę?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja ma could 11 154cm R14,7. Ostatnio na nich jechalem i jakos dziwnie... Cos nie chca jezdzic na krawedzi, a wrecz skrecac. Mialem takie wrazenie po przesiadce z masterow 185cm R23. Mozliwe, ze przez wiazania rozstawione na maksa w efekcie czego but usztywnia narte? Oczekiwalem, ze beda krecic blizej jak SL. A tu kupa :P Kolejne chyba kupimy jakies takie gdzie wiazania sa na ruchomej plycie i nie usztywniaja narty. Podsumowujac waze 75kg i odnioslem wrazenie, ze w slizgowym sie telepia, a w cietym nie chca jechac/skrecac. Czuje sie jakbym skrzywdzil zone kupujac jej takie narty...

Narty tzw. kobiece to jest w ogóle kupa :angry: Generalnie na tym się nie da jeździć.

I to nie jest moje zdanie. Porozmawiaj z kobietami które jeżdżą co najmniej przyzwoicie. One nienawidzą nart dla nich przeznaczonych.

Kobieta jeżdżąca co najmniej przyzwoicie jeździ na nartach slalomowych, gigantowych, FR.

Kobieta która się tylko zsuwa od baru do baru robi to na ładnych i lekkich tzw. nartach damskich. Ona nawet nie zauważy tego, że na takich nartach nie da się jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Headów Super Joy kazda dziewczyna którą znam i jeździła była bardzo zadowolona. Bardzo sprężyste narty. Przy wadze 54 kg slalomki ? Dajmy spokój. Heady Supershape też były za trudne dla dziewczyn < 60 kg jeżących okazyjnie (2-3 wyjazdy rocznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Headów Super Joy kazda dziewczyna którą znam i jeździła była bardzo zadowolona. Bardzo sprężyste narty. Przy wadze 54 kg slalomki ? Dajmy spokój. Heady Supershape też były za trudne dla dziewczyn < 60 kg jeżących okazyjnie (2-3 wyjazdy rocznie)

Cześc

A co ma waga do SL lub nie SL - konkrety proszę?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tyle - że skoro wszystkie narty SL są podobne (wg mnie nie są ale jednak trzeba je docisnąć żeby porządnie jechały - tu jest podobieństwo) to osoba lżejsza - z definicji słabsza - a do tego ze średnią techniką nie dociśnie. Proste.

PS: Myślę tu o tzw. pierwszych sklepowych slalomkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dlaczego żona jeździła na nartach dla dzieci. Czy zdajesz sobie sprawę jak to zaburzyło jej technikę?

Pozdrowienia

Na narty w takiej długości namówił ją jeden znajomy wcześniej miała Atomic ETL (chyba) 150 cm. Generalnie szukam dla niej czegoś innego. Może Redster x5 lub x7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Headów Super Joy kazda dziewczyna którą znam i jeździła była bardzo zadowolona. Bardzo sprężyste narty. Przy wadze 54 kg slalomki ? Dajmy spokój. Heady Supershape też były za trudne dla dziewczyn < 60 kg jeżących okazyjnie (2-3 wyjazdy rocznie)

 

A jaka długość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na narty w takiej długości namówił ją jeden znajomy wcześniej miała Atomic ETL (chyba) 150 cm. Generalnie szukam dla niej czegoś innego. Może Redster x5 lub x7?

Cześć

Tak naprawdę nie wiadomo jak twoja żona jeździ. Gdybym miał brać za dobra monetę opis powiedziałbym - narta sportowa. Sprawdzaliśmy ostatnio i za każdym razem przy przesiadce z narty popularnej na sportową lub do takowej zbliżona była znaczna, wizualna poprawa techniki jazdy jak i pozytywne odczucia jeżdżących. Narta typu SL lub zbliżona około 155-160cm będzie super. Jeżeli sztywniejsza o mniejszym promieniu to 155cm jeżeli delikatniejsza to 160cm.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty tzw. kobiece to jest w ogóle kupa :angry: Generalnie na tym się nie da jeździć.

I to nie jest moje zdanie. Porozmawiaj z kobietami które jeżdżą co najmniej przyzwoicie. One nienawidzą nart dla nich przeznaczonych.

Kobieta jeżdżąca co najmniej przyzwoicie jeździ na nartach slalomowych, gigantowych, FR.

Kobieta która się tylko zsuwa od baru do baru robi to na ładnych i lekkich tzw. nartach damskich. Ona nawet nie zauważy tego, że na takich nartach nie da się jeździć.

 

 

Nie do końca jest jak piszesz.

 

Poniżej narty z grupy damskich ( patrz pasek adresu) identyczne jak pierwsze SL ale przystosowane do średniej mniejszej wagi kobiet i w wesolutkim kolorze :)

 

https://elanskis.com...gic-power-shift

 

Także w grupie FR Elan robi kapitalne narty dedykowane dla kobiet.

https://elanskis.com...s-skis/freeride

 

Możesz być spokojny o ich wysoką jakość.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest jak piszesz.

 

Poniżej narty z grupy damskich ( patrz pasek adresu) identyczne jak pierwsze SL ale przystosowane do średniej mniejszej wagi kobiet i w wesolutkim kolorze :)

 

https://elanskis.com...gic-power-shift

 

Także w grupie FR Elan robi kapitalne narty dedykowane dla kobiet.

https://elanskis.com...s-skis/freeride

 

Możesz być spokojny o ich wysoką jakość.

jak sie ma brak plyty pod wiazaniami do skrecania na takiej narcie? Nie jest to duuuzy plus, ze plyta pozwala narcie nie odksztalcenie bez jej usztywniania? Zwlaszcza w nartach na twarde?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka długość?

 

Cóż, przy wzroście 171 158 bo 163 nie wynegocjowałem :D

Dla twoje żony myślę 158. 153 będą krótkie. Moja na dłuższych nartach od razu znacznie pewniej się poczuła. Przestała siedzieć na tyłach.

Te slalomki damskie z 2 postów wyżej tez mogą być niegłupie. Byle nie za sztywne bo się zniechęci.  Tu charakterystyka narty się liczy a nie sztywność tym bardziej, że brak aspiracji sportowych. I dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest jak piszesz.

 

Poniżej narty z grupy damskich ( patrz pasek adresu) identyczne jak pierwsze SL ale przystosowane do średniej mniejszej wagi kobiet i w wesolutkim kolorze :)

 

https://elanskis.com...gic-power-shift

 

Także w grupie FR Elan robi kapitalne narty dedykowane dla kobiet.

https://elanskis.com...s-skis/freeride

 

Możesz być spokojny o ich wysoką jakość.

Jestem spokojny i nie mam takich zmartwień.

Ale wyjaśnij mi jedną rzecz; skoro są identyczne jak pierwsze SL o długości 155 cm czyli KOBIECE  to po jaką cholerę przystosowywać je do średniej mniejszej wagi KOBIET. Jakich kobiet ?

Odchudzamy kobiece SL dla jeszcze lżejszych kobiet :o

Gdzie tu logika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tyle - że skoro wszystkie narty SL są podobne (wg mnie nie są ale jednak trzeba je docisnąć żeby porządnie jechały - tu jest podobieństwo) to osoba lżejsza - z definicji słabsza - a do tego ze średnią techniką nie dociśnie. Proste.

PS: Myślę tu o tzw. pierwszych sklepowych slalomkach

Cześć

Mam Ci zacytować przypowieść o dwóch krzesłach czy nie trzeba?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam Ci zacytować przypowieść o dwóch krzesłach czy nie trzeba?

Pozdrowienia

 

Zupełnie spokojnie możesz się powstrzymać : )

Tylko nie wsadzaj lekkich dziewczyn na zbyt trudne narty. Po kilku godzinach walki i bolących nóg się zrażą i tyle z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie Mitek i Wojtek wsadzili by ją na jakąś gigantkę, bo nawet jak coś z nart ogarniają, to kobiet nie rozumieją za grosz, jedynie drogę miecza...
PS to że moja siostrzenica (kolejne trudne słowo po chrześniak) pierwszego dnia przejechała się po niebieskiej, czerwonej i czarnej w Czarnej Górze, a potem z powodzeniem radziła sobie w Szpindlu, Rokytnicy i Harrachovie nie oznacza, że chce się przesiąść z przykrotkiej, pazdzierzowej paraslalomki na inną nartę i to trzeba zrozumieć. Napiszę po niemiecku, żeby Mitek zrozumiał: Es muss auch solche Kauze geben.

 

No to po co pytać konkretnych facetów o zdanie. Przecież Mitek nie jest wyrocznią która narta jest najbardziej urocza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro umiejętności są oceniane b wysoko, to Pani sobie świetnie radzi. Z moich doświadczeń zeszłorocznych z przesiadki z nart 152 starych wyklepanych, na trochę mniej wyklepane SL 160 cm (do wzrostu 165), to jest najpiękniejsza decyzja w życiu. I wręcz kusi mnie wypróbować jeszcze cięższe i dłuższe. Momentalna poprawa czucia tego co robisz, techniki. wszystko oczywiście to subiektywne odczucia amatorki, wiec nie zaprezentuje tu pięknego zawodowego słownictwa. Ale nie ma co się bać długości. Nie będę polecała nart bo nie jeździłam na wielu, ale z opinii użytkowników forum, narty które mam 1 SL volkla, to nie tak bardzo hardkorowe slalomki, wręcz trzeba wziąć dłuższe niż typowy rozmiar do SL zeby się nie ujechać na stoku tymi krótkimi skrętami przez cały dzień ;) słyszałam tez ze nordica produkuje narty, które są bardziej przyjazne (te 1 slalomki)

Cześć

 

Odnosząc się również do poprzedniego wpisu. Koledzy uważają tzw. przeciętną dziewczynę za delikatną paniusię bez ambicji. Ja generalizuję trochę w drugą stronę na podstawie własnych doświadczeń wyniesionych z wielu lat szkolenia. Przy chęciach własnych kursantki, zmiana narty na ambitną powodowała ZAWSZE wzrost zaufania do narty i własnych umiejętności. Celowo piszę o tym w ten sposób bo u kobiet sfera psychiczna jest bardzo ważna a/i mają tendencję (przeciwną do męskiej) do zaniżania swoich umiejętności i bardziej kompromisowych wyborów ze względów pewnej - często zupełnie wyimaginowanej - asekuracji. To jest próba obejmująca nie siostrzenicę czy żonę ale dziesiątki dziewczyn w ciągu prawie 30 lat.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po co pytać konkretnych facetów o zdanie. Przecież Mitek nie jest wyrocznią która narta jest najbardziej urocza.

Cześć

Która urocza z pewnością nie, która lepsza z pewnością tak. Oczywiście w sieci trzeba się często opierać na słownym przekazie z drugiej/trzeciej ręki, który może być bardzo wadliwy dlatego zawsze staram się zaznaczać, że sugeruję wybór na podstawie przekazu i tego jak go rozumiem.

W wypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze można takie rady olać.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty tzw. kobiece to jest w ogóle kupa :angry: Generalnie na tym się nie da jeździć. I to nie jest moje zdanie. Porozmawiaj z kobietami które jeżdżą co najmniej przyzwoicie. One nienawidzą nart dla nich przeznaczonych. Kobieta jeżdżąca co najmniej przyzwoicie jeździ na nartach slalomowych, gigantowych, FR. Kobieta która się tylko zsuwa od baru do baru robi to na ładnych i lekkich tzw. nartach damskich. Ona nawet nie zauważy tego, że na takich nartach nie da się jeździć.

Masz dane historyczne. Juz od wielu lat gorna polka nart "kobiecych" rozni sie od meskich wzorkami na powierzchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Która urocza z pewnością nie, która lepsza z pewnością tak. Oczywiście w sieci trzeba się często opierać na słownym przekazie z drugiej/trzeciej ręki, który może być bardzo wadliwy dlatego zawsze staram się zaznaczać, że sugeruję wybór na podstawie przekazu i tego jak go rozumiem.

W wypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze można takie rady olać.

Pozdrowienia

Trochę się pogubiłem w tych wszystkich radach. 

Z tego co rozumiem mam poszukać jakiejś SL w długości co najmniej 155 cm? A nie będzie ona na muldach sprawiała większego kłopotu?

Byłby ktoś na tyle miły i podał mi konkretne modele jakich mam szukać?

Chyba, że aspiracje sportowe nie będą aż tak duże to mogę kupować którąś z tych które podałem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...